Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Neka čudna stvar na mojim cicama!!!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    69

    Početno Neka čudna stvar na mojim cicama!!!



    Nedavno mi se na grudima, oko bradavice pojavio neki čudni osip- onako kao krastice. Inače koža je jako suha svrbi i peče Je li to možda kandida? Dojim pa se bojim da mi beba to ne pokupi.

    Možda netko ima slično iskustvo

  2. #2
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Karolina, mogle bi stvarno biti gljivice, ljuskava koža i svrbež mogu biti simptomi.

    Koliko ti je bebica stara? Da li si pogledala bebi u usta, da li beba možda ima bijele točkice koje se ne daju skinuti? Ima li beba pelenski osip? Da li te boli dok dojiš (zrakasta bol koja se širi kroz dojku)? Kakav je zvuk dok beba sisa?

    Da li si možda nedavno pila antibiotik? Ili imala vaginalnu gljivičnu infekciju? Da li koristiš uloške za grudnjak (ako da, treba ih mijenjati čim se malo namoče, jer su mokri ulošci idealna podloga za uzgoj gljivica)

    Evo zatrpala sam te pitanjima, mislim da bi bilo dobro da ti to liječnik pogleda, pa ako je stvarno soor, dobit ćeš terapiju koju trebate koristiti i ti i beba. A dok ne vidiš doktora, za početak možeš smanjiti slatko, piti dosta jogurta i acidofila, i paziti da ti bradavice budu suhe (mijenjaj grudnjak što češće). Za svaki slučaj dok ne znaš dijagnozu, nemoj ih mazati svojim mlijekom isl. a ako beba ima dudu, obavezbo duicu iskuhavaj
    Pozdrav i javi se!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    69

    Početno

    Joj, već sam mislila da neću morati docu pokazivat cice

    E sad da odgovorim i na pitanja. Beba je šest mjeseci stara. Dok sisa ponekad se čuje zvuk otprilike kao da guta zrak ili slično, ali uglavnom se ne čuje ništa. Koliko sam vidjela nema bijele točkice u ustima i nema pelenski osip. Grudi me uopće ne bole dok sisa. Antibiotik smo pili nedavno i ja i beba zbog upale grla. Uloške za grudnjak koristim i mijenjam ih jednom dnevno, ali ne sjećam se da su ikad bili navlaženi mlijekom, ni jednom kapljicom jer to moja beba sve popapa :D

    Pijem laktobacile u kapsulama po preporuci homeopata, ali nevezano za ovaj problem. Mislim da onda ne moram jogurte.

    Jesam li za doktora ili ne

  4. #4
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Hm, mislim da je sigurnije da odeš doktoru, pa da on(a) to vidi.
    Nije valjda dr takva opasna faca :D ?
    Ako je terapija potrebna, ne bi to trebalo odgađati, jer ako beba sad nema gljivice, može ih dobiti. Ako dobiješ terapiju, trebate se obje liječiti.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    69

    Početno

    Hvala! Evo idem ODMAH :wink:

  6. #6
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    Uloške za grudnjak koristim i mijenjam ih jednom dnevno, ali ne sjećam se da su ikad bili navlaženi mlijekom, ni jednom kapljicom jer to moja beba sve popapa
    mozda ti je bolje da ih sada ni ne nosis, jer je kod gljivica vazno da se bradavice dosta luftaju.

    javi se kako je bilo kod doktora

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •