Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: perut (prhut) kod djece

  1. #1
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno perut (prhut) kod djece

    Neki dan sam užasnuta pomislila da mi kći (8) ima hrpu gnjida u kosi, ali mi je teta u ljekarni rekla da se gnjide ne mogu otpuhnuti , nego da je to perut. Što uzrokuje perut? Kako tome doskočiti? Ima ravnu, tanku i rijetku kosicu koja se jako masti, već sutradan izgleda "špagetasto", pere je dvaput tjedno nekim blagim (ne dječjim) šamponom.

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    To se zna dogoditi u ovo doba godine, nakon dugog nošenja kape i suhoće kože od hladnoće vani i topline unutra.

    Moj stariji ima s tim problema, pogotovo ako nosi kapu koja ima u sebi sintetike. Moram paziti da si dobro dooobro ispere kosu. Kupila sam mu u ljekarni neki blagi šampon s čičkovim uljem protiv peruti i za sada je dobro. Baka mu je napravila kapu od pamučnog konca, pa ćemo vidjeti, ali svake zime to se pojavi i prođe relativno brzo kad prestane redovito nositi kapu.

  3. #3
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Možda je to od onog preventivnog čuda protiv ušiju!

    Lea je jednom, već u većoj dobi (recimo 2 godine) nakon što smo radili EEG dobila užasnu tjemenicu, pa smo koristili šampon za bebe protiv tjemenice i to joj je odmah prošlo. Možda bi to pomoglo i za perut!

  4. #4
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Prvo promjeni sampon, to sto ima takvu kosu ne mozes sprijecit nicim, znam jer i ja imam takvu, oduvijek. Pitaj za preporuku u ljekarni, ja znam sto bi preporucila odrasloj osobi al ne znam sta bi djetetu.

  5. #5
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Perut ima veze s viškom sebuma (masnoće). Često šamponi ne uspiju oprati višak toga s vlasišta pa je dobro prije pranja izmasirati vlasište nekim uljem, dječjim ili maslinovim. Masira se tako da se pod prstima osjeća kao da se pomiče koža na glavi, znači ne upirući, nego više silu rasporediti horizontalno - površinski (smijem se i sama ovoj svojoj fizici). Meni su rezultati dobri s nekim prozirnim, bistrim šamponom; bitno je da ne bude kremast. Najčešće to budu dječju šamponi ili oni obični od litre - breza, kopriva.
    K'o što kaže Peterlin, dobro isprati, ne prevruća voda, ne prevrući fen.

  6. #6
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    moja I isto imala problema s prhuti i isto je stara kao i tvoja. mi koristimo eucerinov šampon protiv prhuti i nema je više. inače ista kosa kao i kod tvoje, s tim da moja već pomalo ulazi u pubertet (potvrdila endokrinologica) pa možda i zbog toga. iako je ta perut bila prije godinu dana.

  7. #7
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    jao istu stvar imamo i mi...
    prvo smo dobili uzasno puno tjemenica (u 6god) nezamislivo da a nikad prije nismo imali...
    kupila sampon od mustela i proslo je no sada joj kosa puna peruti...uzas
    uopce neznam kako da se toga rijesim...
    nikad od nas niko nije imao perut

  8. #8
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Fala svima. Kupila sam čičkov šampon pa ćemo probati. Istina, nosi sintetičku kapu, ima masno vlasište, moguće da i ne ispere dobro jer se već odavno sama tušira, a vidim i neke čudne sitne bubuljice oko nosa - moguće da je i kakva manifestacija (pred)puberteta. Iako... čini mi se da je u njemu oduvijek .
    Posljednje uređivanje od čokolada : 22.02.2012. at 23:17

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    bez obzira kaj se sama tušira, ti joj možeš još jednom isprati kosu,

    i moji klinci od 10 i 6 godina se sami tuširaju, alikad se nekaj mora urgirati urgira se

  10. #10
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    Jel moguce da dijete od 3 god ima perut? Danas sam kod D primjetila da mu je kosa puna peruti. Inace ju pere svaki 3. Dan s djecjim samponom, ne masti se ništa posebno. Ako je od kape onda bi trebala sama od aebe nestati, ili?

  11. #11
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Evo, njoj je lani jako pomogao čičkov šampon. Nakon par tjedana nestalo je peruti. Ili je nestala sama od sebe kad je zatoplilo?

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    nama se prhut pojavio nakon tretmana vaški

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Samo da pripomenem, ako tražite blagi šampon koji mogu koristiti djeca, uzmite u ljekarni Ducray Extra Doux, može ga koristiti cijela obitelj. Dječji šamponi, koliko god bili blagi, imaju parfeme i sl. i ne odgovaraju nadraženom vlasištu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •