Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: Povračanje i promjena ponašanja!

  1. #1
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno Povračanje i promjena ponašanja!

    J. (2g i 10mj) je u četvrtak navečer obilno povratila 2 puta, nakon toga se smirilo. U petak je ostala kući i bila manje više ok, osim što nije imala apetita i bila je mirnija što je za nju jako čudno jer je izrazito živo dijete s energijom 24 sata. Mislili smo kako je iscrpljena od povračanja i kako to prolazi, međutim u petak oko ponoći, znači 24 sata nakon prvog povračanja, povrati ponovo.
    Jučer i danas je mirna, ne skače, ne trči, malo živne, pa se malo sklupča i leži, tj. više vremena je tako bezvoljna, nama neprepoznatljiva. Nema apetita, pije dobro. Stolice je imala dvije i to jako zlatno žute boje, ali ne rijetke.
    Kad je pitamo jel je šta boli, kaže trbuh, pa onda nakon 2minute kaže ništa, sad kaže da je i guza muči.
    Može li biti neka viroza ili nešto drugo, ne znam dali da idemo na hitnu ili čekamo jutro, jer mi je jako čudna.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Moguće da je muči trbuh pa je zato takva,i moja isto zna tako kad ju muči buša. Vjerojatno kuha nešto , ali mislilm da nema potrebe za hitnom, ako normalno pije, i nema temperaturu ne vidim potrebe za tim , još će gore nešto pokupit.

  3. #3
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Da, pa tako i mi mislimo. Temperaturu nema, ali nikada je nismo vidjeli ovako mirnu i bezvoljnu. Ona kad bi imala i temperaturu 39 i dalje bi trčala i bila živahna i vesela. I to ponašanje me brine.

  4. #4
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    ja bih ipak odvela dijete na hitnu, ali to sam ja...paničar .

    ako nisi mirna sama sa sobom odvedi je na na pregled.

  5. #5
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Nakon sto se uz plakanje pokakala, sad je zaspala. Ne znam, pratit cemo je nocas, neda mi se mucit je cijelu noc na hitnoj. Valjda se ne moze nista drasticno do jutra dogoditi, s obzirom da traje vec par dana.

  6. #6
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    Meni zvuci kao da je nesto krivo pojela.
    Tako ja reagiram kad mi nesto lose sjedne na zeludac. Grcevi u trbuhu a ako je bas gadno, povratim.
    Nadam se da je sa ovim kakanjem konacno to van sistema. Drzim fige da prodjete bez bolnica

  7. #7
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ide virus okolo. Moja mica je u četvrtak dvaput povratila i dobila strašan proljev te temperaturu. Nakon tog dana više nije povraćala, ali je temperatura bila dva dana, a proljev još traje. U noći se budi urlicima, vrišti po pola sata i onda prdne (malo proljeva), umiri se i zaspe. Danas je malo bolje. U cetvrtak sam bila zvala doktoricu i rekla je da imaju hrpu tavih slučajeva po dan, dva proljeva i povraćanja. O njenom ponašanju: bole me križa, neispavana sam, a i naplakala sam se skupa s njom, izgleda da su to baš neki bolni grčevi.

  8. #8
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ne želim dizati paniku, al ako je puno povraćala, ima proljev, mirna je i ako ne pije, ili malo pije, odite kod dr. još ako se počne žaliti da ju bole noge. moja m je u par sati jako dehidrirala.

  9. #9
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Kad su moji pokupili Rota virus, mali je povratio 15tak puta i imao valjda isto toliko stolica u 1 danu. Nije htio ni piti. Dok sam se ja spremala za bolnicu zaspao je, i odlucili smo pricekati dok odspava. Probudio se, poceo piti...Da smo isli, garant bi dobio infuziju...Ako pije, mislim da ne moras ici, ali ako ti se cini cudna, bolje idi. No pripremi se da je sve puno gripe kod doktora, pa je moguce da jos nesto pokupi, ovako slaba.

  10. #10
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    A place dok kaka jer je vjerojatno od proljeva nagrizlo crijevo, pa je pece.

  11. #11
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Pa cudno mi je to sto nije puno povracala, 3 puta od cetvrtka i nije uopce kakala ( a njoj je inace normalno 2-3 stolice dnevno) od cetvrtka do jucer navecer kad se pokakala 2 puta uz plakanje. Cudne su mi te stolice, nije proljev vec izrazito gusta i obilna i izrazito zute boje.

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Dobro je Zuska rekla - ide virus....

    MM je čuo od poznanice iz Čakovca da su kod njih u vrtiću grupe prepolovljene, da je i puno školske djece bolesno.

    Nama je pokosilo mlađega, sad je u periodu intenzivnog rasta pa mu je pao imunitet. Jedno povraćanje, jedan proljev i 2 dana glavobolje. Temperaturu je imao jučer ujutro preko 38, ostale dane ništa. Sad mu je bolje, ali smo ga ostavili doma da se odmori dok ne vidimo hoće li ozdraviti ili mu treba još koji dan mirovanja. Isto - miran ko bubica, prospavao je subotnje popodne što nikako nije njegov običaj.

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Pa cudno mi je to sto nije puno povracala, 3 puta od cetvrtka i nije uopce kakala ( a njoj je inace normalno 2-3 stolice dnevno) od cetvrtka do jucer navecer kad se pokakala 2 puta uz plakanje. Cudne su mi te stolice, nije proljev vec izrazito gusta i obilna i izrazito zute boje.
    Pa ako je dijete povratilo hranu, nije puno ostalo za kakanje, možda nije ništa ostalo. Moj je puno veći, pa je imao jako slične simptome.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    U našem vrtiću nema skoro nikoga - ili gripa, ili kozice, ili proljev/povraćanje (navodno se pojavio i noro virus).

    mitovski, ako relativno uredno piški, nema razloga za preveliku brigu. Daj joj nešto slano (štapiči ili slično), da nadoknadi sol, ili ako je možeš nagovoriti neka pije rehidromiks ili ORS sok od Hip-pa. Ne mora jesti, važno da pije (makar joj i na špricu davala tekućinu). Normalno da ti je čudna (sigurno ju i frče u trbuhu), i da nema puno za kakati ako je povraćala. Ako se bude pogoršavalo ili ako ti bude malaksala, onda odite liječniku.

  15. #15
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    imaš od humane prašak za rehidraciju s okusom banane,
    puno je ukusnije od rehidromiksa.
    Posljednje uređivanje od Tashunica : 11.02.2013. at 13:28

  16. #16
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ma meni je cudno da je tako klonula a da nije puno povracala niti je imala proljev. Uglavnom, odveo ju je muz doktorici koja je zakljucila da to nije nista, trbuh je mekan, krv joj nije vadila.
    Kaze MM da je i danas cijeli dan bezvoljna i da vec sat vremena lezi na njemu i ne mrda. Nisam panicar ali ovo mi vec malo predugo traje a da ne ide na bolje. Ne znam koliko je doktorica mogla samo na oko zakljuciti.
    Inace pije jako puno tekucine tako da se dehidracije ne bojim.

  17. #17
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Kako mislis dugo, pa napisala si od cetvrtka - ovog prije 4 dana?

  18. #18
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Da, zar to nije dugo da dijete 5 dana mirno i bezvoljno lezi? Stvarno ne znam, mozda je normalno, samo sto ona od rodenja nije minute mirno lezala, pa ni kad je bolesna bila pa nam je uzasno cudna.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Doktori uvijek kažu da treba pratit opće stanje djeteta. Znači ako dijete koje je inače vrlo živo odjednom postane bezvoljno i neprepoznatljivo mirno i to traje nekoliko dana, meni bi to bio znak za uzbunu.
    Ja bi na tvom mjestu svakako otišla na Hitnu u neku bolnicu (ako si iz Zagreba u Zaraznu) da naprave kompletnu obradu i vide što je.

  20. #20
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Moj Isidor je jako miran uvek kad je u virozi, i stalno mu se spava. Ispocetka sam se, posle zivahnog Novija koji se najnormalnije ponasa i igra i sa 39.5, jedva navikla na to. Ali zato sam Novija, s dve i 9 meseci, kad je u toku jedne viroze isto bio drugaciji nego inace, odvela na hitnu. Ne znam, ako je tebi cudno, mozda je bolje da dete neko pogleda.

  21. #21
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Ja bi davala probiotik, i ako se stanje nastavi, odi ponovo doktoru.

  22. #22
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Ma meni je cudno da je tako klonula a da nije puno povracala niti je imala proljev. Uglavnom, odveo ju je muz doktorici koja je zakljucila da to nije nista, trbuh je mekan, krv joj nije vadila.
    Kaze MM da je i danas cijeli dan bezvoljna i da vec sat vremena lezi na njemu i ne mrda. Nisam panicar ali ovo mi vec malo predugo traje a da ne ide na bolje. Ne znam koliko je doktorica mogla samo na oko zakljuciti.
    Inace pije jako puno tekucine tako da se dehidracije ne bojim.
    Ovo boldano mi je upalo u oči. Čudno neodgovorno,mogla je bar krvni test napraviti.

    4 dana bezvoljno dijete koje je inače vrlo živahno..ne znam..


    ja bih pravac Zarazna da joj sve provjere. jer ovo kod vaše pedijatrice...to kao i da niste bili kod liječnika.

  23. #23
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ako ces biti mirnija, odvedi je u bolnicu. Da li sad ima koji drugi simptom osim bezvoljnosti i da je mirna?

  24. #24
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Evo, kao da je znala da sam temu otvorila, popodne je zivnula i cak je nakon 4 dana nesto i pojela.
    Rosa i meni je bilo cudno da doktorica nije bar krv izvadila.
    Zvonilo mi je na uzbunu to sto je bila neprepoznatljiva, nikada je nismo takvu vidjeli, ona je uvijeqk na torpednom pogonu, pa i s temperaturom 39, a imala ju je preko nekoliko puta. Uvijek smo na forumu pricali upravo o tome da nam dijete treba biti pokazatelj a ona je ovih dana bila kao krpena lutka. Meni je to bilo zastrasujuce, ali evo izgleda da se vratila, samo sad MM kaze da mu se povraca, ali zbog njega necu otvarati temu :D.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Mitovski, vjerojatno je u pitanju neki virus. I mi smo bili virozni ovih dana, s tim da je bebač imao stolicu baš kakvu opisuješ da je imala J. Ok, on nije bio bezvoljan i beživotan, ali ja i MM smo bili dokusureni kad nas je uhvatilo, nije nam bilo ni do čega. Posavjetuj se s pedijatricom da joj daš neki probiotik da joj se crijeva oporave, i daj joj da jede hranu koja zatvara : šipak, banane, riža...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •