Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: progutala bateriju

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno progutala bateriju

    Nisam sigurna ali je moja mala od 4 god.mozda progutala bateriju koja dodje u igrackama mobitela/mala,okrugla pljosnata baterija.
    pitala sam je ali ona kaze ne. vodila je u hitnu i tamo mi rekli da eto pratim bolove, ali nisu dali da slikaju stomak. kako da znam da li ju je progutala i ako jeste kako cu znati da nije zaglavila u slucaju da je ne iskaki
    sta da radim

  2. #2
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Probaj naći post od dorotea24 ili joj pisati pp, oni su imali istu takvu situaciju

  3. #3

  4. #4
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    kod nas šalju na odmah slikanje (od kume mala je progutala 20 lp),znam da se mora pratiti i u 2 dana bi trebalo iskakati. (ona je uspješno iskakala). ali za bateriju nisam sigurna nakon koliko počinje ispuštati kiselinu,mislim da je to individualno jer svatko ima različitu jakost želučane kiseline.
    Probaj se za početak smiriti koliko je to moguće i potražit bateriju ,možda čak i nije progutala. Zatim prati da li će iskakati u slijedečih 48 - 50 sati. Ako primjetiš da ju nešto boli javi se na hitnu.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    meni je problem to sto nece da nas posalju na slikanje...da li moze da ostane u organizmu...sta ako ostane u organizmu...kako da znam da li je progutala

  6. #6
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    Da li znaš da je baterija sigurno bila u igrački,probaj ju dobro okolo potražiti,može ostati u organizmu iako u većini slučajeva ipak ju iskakaju (zato što je obla,glatka) .probaj joj dati nešto što će joj pomoći da kaka.Prati stanje djeteta. Bez rtg nikako nemožeš znati jeli ili nije ju progutala. Neželim te plašiti ali baterija može naštetiti crijevima zbog kiselina (kod nas idu odmah na ispiranje želudca ako se ustanovi da je kiselina ili bilo što što je opasno u želudcu).
    Sada ti je najbitnije koliko toliko ostati smirena i pratiti djete. I naravno čekati da iskaka ako ju je progutala. Sve će biti dobro .

  7. #7
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Preporuka od kirurga, skuhaj joj krumpirpire jedno pola kile i nek samo to jede. Pokakat ce a krumpir dobro obavije stvarcice koje se progutaju!
    Sretno, gutao je foliju pa sam prosla ovo.....

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    vjerovatno cu je privatno voditi na slikanje...ovo da li je ili ne progutala me ubi...strah me cekanja, pa da poslije budu komplikacije

  9. #9
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj lamy prvotno napisa Vidi poruku
    vjerovatno cu je privatno voditi na slikanje...ovo da li je ili ne progutala me ubi...strah me cekanja, pa da poslije budu komplikacije
    Ako na slici ne bude baterije, OK. Bit ćeš mirna.

    A što ako se na slici vidi baterija? Opet ćeš morati čekati da pokaka i pratiti zdravstveno stanje. Ništa drugo.

  10. #10
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    Držim fige da sve bude ok!

  11. #11
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    I ja držim fige da sve bude ok!

  12. #12
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    cvijeta je dala link na temu di smo detaljno raspravljali o jankovoj bateriji.
    koliko se ja sjecam cak su na kraju i slikali, sta ne ana?
    a od hrane smo se zalagali za palentu, bio je to veseo topic :D

  13. #13
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    Lamy kako ste?? jesi ju vodila slikati??

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    nisam je vodila na slikanje, odvela sam je drugoj dr.koja kaze da pratimo kaku i da je stvarno steta da je zracimo. moja mama je detaljno ispitala malu i ni na jedno trik pitanje nije odgovorila sa potvrdno. suprug isto kaze da nije mogla da je proguta jer je on odmah reagovao. takodjer, nekako mi logicno da je progutala jednu-ali dvije, nema logike jer je ona izuzetno gadljivo dijete i ne bi mogla dvije progutati..pratim kaku-jucer nista-vidjet cemo za danas. dr.kaze da ce imati jace bolove ako jest nedaj boze i onda ce to rjesavat...nisam pametna. zao mi je zraciti samo da bih ja mogla mirno spavati, a s druge strane strah me potencijalne stete...
    dajem joj puru, sok od jabuka i

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    218

    Početno

    Bit ce sve ok,drzim fige

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    hvala na podrsci...jucer kaka ok...vidjet cemo danas...

  17. #17
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mi smo otišli na hitnu gdje su ga slikali da vide gdje se baterija nalazi, tj. da li je zapela ili putuje.
    Ubi me sad, ne znam točne datume, koliko smo čekali da odemo na hitnu, ali koliko se sjećam, rekli su nam da ako ne izađe do ponedjeljak, od čini mi se subote, da obavezno dođemo an ispiranje crijeva jer se može desiti da se baterija rastvori i pusti onu kiselinu iznutra što može nagristi crijeva. Baterija je bila full crna i nagrižena kad je izašla, ali je na sreću izašla na vrijeme. Ciojelo to vrijeme dok nije izašla je imao sivkastu stolicu koja je smrdila po metalu!

  18. #18
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    bio je to veseo topic :D
    s puno korisnih informacija

  19. #19
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    p.s. neki dan je progutao legić...onaj mali...najmanji....

  20. #20
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    lami-jel ima novosti?

  21. #21
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    a, joj što li još neće napraviti ta naša mila dječica ......

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •