Pokazuje rezultate 1 do 41 od 41

Tema: OŠ August Šenoa ili OŠ Ljubljanica

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno OŠ August Šenoa ili OŠ Ljubljanica

    Pozdrav,
    zanimaju me osobna iskustva roditelja i učenika sa nastavom, nastavnicima, znanjem i disciplinom u navedenim školama. Naravno,priželjkujemo školu s ugodnom atmosferom u kojoj će naš sin steći solidnu osnovu za daljnje školovanje i dobre radne navike,a ne dobiti poklonjene petice.

    p.s.Stanujemo u neposrednoj blizini Šenoe, ali derutni izgled škole i neposredna blizina brze i bučne prometnice nas odbija od pomisli da tu upišemo svoga prvašića..(Prošetali smo ulaznim hodnikom i prvim katom koji nas podsjećaju na zatvor, osobito nakon uredne iako po godinama gradnje još starije škole na Ljubljanici)
    Hvala

  2. #2
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Za AŠ sam čula samo najbolje o Lj ne znam ništa

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    hvala na brzom odgovoru. nesto konkretnije? strani jezici,rad u boravku,aktivnosti,dodatna nastava,izleti..(a mozda i mig na dobru učiteljicu sadašnjih četvrtih razreda).
    Evo,bas danas idim na web stranici A.Š.najavu Dana otvorenih vrata povodom 80 god.škole,ali ne vidim datum

  4. #4
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    OŠ Ljubljanica je mala škola, atmosfera je ugodna, svi se znaju. Razredi su po 20ak učenika, što je velika prednost samo po sebi. Velika većina učiteljica u nižim razredima su divne, ja sam s našom prezadovoljna. Imam jedno dijete u 3. razredu, a na jesen ćemo imati i prvašića.

    Boravak je do 3. razreda (uključujući i 3.) i zadovoljna sam radom učiteljice u boravku. Osim pisanja zadaće, djeca rade i razne plakate i rade puno kreativnih stvari.
    Postoji i sportska grupa, posebno za djevojčice i posebno za dječake (školski sportski klub). Od 4. razreda se može učiti i talijanski jezik.

    Stručna služba škole je isto za pohvalu, susretljivi su i ljubazni; ravnatelj također.

    Za razrednu nastavu imam same pohvale. Za predmetnu nastavu ne znam, nadam se najboljem.

  5. #5
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Obje učiteljice sadašnjih 4. razreda su dobre. Jednu znam osobno, a za drugu sam čula da je dobra.

  6. #6
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    Os Senoa. Isti dojam sam i ja prosle godine imala , osobito nakon prvog sastanka u onom prestrasno holu ali...
    Apsolutno smo zadovoljni, jer ipak izgled skole ne cini skolu. Jako dobra uciteljica a i ostale cujem isto, boravak do treceg razreda, izbor aktivnosti ( besplatno sport tri puta tjedno) plus velik izbor dopunske nastave vec od prvog razreda na koju se djeca jako poticu. Dodatna nastava za ucenike s poteskocama takodjer odmah starta.
    Dobar jelovnik( oke, tu sam ja malo ostrija al ugl sam prilicno zadovoljna).
    Dobije se uglavnom osjecaj velike brige u skoli za sve..
    Svaki mjesec se nesto organizira - posjet kazalistu i sl.
    Strucna sluzbu nisam dosad trebala no cini mi se oke s prvog razgovora .
    Nadalje puuno ovisi o uciteljici, pa tako i tad u boravku.
    Ali, koliko cujem sa strane svi se jako trude.
    Moje dijete se preporodilo odlaskom u skolu.

  7. #7
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    Od jezika ide engleski od prvog i talijanski od cetvrtog. Tako je barem zasad.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Hvala Kasiopeja, ovi podaci su stvarno ohrabrujući.
    Prošetali smo do obje škole sa sinom i mjerili vrijeme-do Šenoe 6min,do Ljubljanice 22min

  9. #9
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    Nama je do skole 25 min,i mi ga vozimo jer se za male nogice i tesku torbu uz grozan promet to cini dosta. A i uzmite u obzir da brzo stvaraju prijateljsta pa pocinju posjeti kod kuce i zajednicki odlasci/ dolasci iz skole i aktivnosti pa je zgodno bit u kvartu ako ne stignete sve sami. Roditelji se povezu pa zajednicki razvozimo djecu.

  10. #10
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Sony, a Voltino ti nije opcija?

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Voltino? Pa iskreno nisam ni razmišljala o toj školi,jer mi se čini predaleko pješice,i nitko iz njegove vrtičke grupe ne ide tamo.Osim toga dopala mi se ideja o maloj školi i gotovo obiteljskoj atmosferi kako je i laumi opisala Ljubljanicu.
    No ako gledajući pristup autom, čak nam je jednostavnije ravno po Baštijanovoj na zapad nego se vozikati po malim krivudavim ulicama Ljubljanice.Kakva je OŠ Voltino?

  12. #12
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Voltino je mala škola, sada ima oko 500 učenika od 1-8 razreda.
    imaju status međunarodne eko škole, različite projekte u kojima djeca sudjeluju od 1. razreda.
    boravak je od 1 do 3 razreda, uključujući treći. moj T je 4. razred pa pouzdano znam da su sve tri učiteljice koje čekaju prvašiće dogdine odlične, i kao razrednici i kao pedagozi.
    imaju svoj voćnjak koji djeca održavaju i uređuju, suradnju sa hrvatskim šumama, udrugom ozana, šport u školi , sova ima tečaj stranih jezika, u školi se uči engleski i njemački (mislim, ali nisam sigurna, da će biti i talijanski), imaju dodatnu iz matematike i hrvatskog, male glagoljaše (i velke), projekt škole za afriku, odličnu suradnju sa kvartovskom knjižnicom, hrvatskim školskim muzejom i muzejom grada zagreba, u višim razredima su organizirani i grua miritelji, u sklopu akcije sprečavanje nasilja u školi, imaju svoj vrt i mini ribnjak o kojem brinu djeca, dobru knjižnicu....
    za akciju "ozanovci uče nas male" ove godine su dobili nagradu za najakciju grada zagreba, a to radi tinova učiteljica i nastavit će dogodine s prvašićima. tu je još i informatička grupa, zbor, ritmika i folklor za niže razrede.

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Vauuu, stvarno obilje aktivnosti,bravo babyboys kako si samo uspjela sve to popamtiti! Skoro da mogu zamisliti svoga sina u svima...
    E sad smo tek u problemima odabira...

  14. #14
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    moram popamtit kad mi dijete skoro na sve ide.

    a neki dan smo dobili i godišnjak, slike svih razreda s učiteljima, kratki opis ko što radi i kakvi su, osmaši pojedinačno svaki, zadnjih par strana napravljeno kao spomenar. slatko, lijepa uspomena.

    ono što nisam rekla, niti u jednom razredu, osim 7 i 8 trenutno, nema više od 20 učenika. u četvrtim, koji je moj sn, imaju 3 razreda sa po 15 učenika. milina.

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Dok još mozgam o izboru škole,pratim teme o prvašićima u svim oblicima.
    Pritom je svaki komentar na moju trojbu-Šenoa,Ljubljanica ili Voltino dobrodošao..

  16. #16
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    ne znam jesi li odlučila već, ali evo još jedna info za Voltino. od slijedeće godine uvode jednosmjensku nastavu za više razrede - prva 4 već jesu jednosmjenska.
    razlog je to što puno osmaša odlazi ove godine, malo petaša dolazi iduće.
    i nema više šetanja po učionicama, svaki će razred imati svoj kabinet, profesori dolaze k njima. mislim da ostaju jedino kemija i glazbeni kako su i bili u svojim kabinetima.

  17. #17
    sandraL avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    moje dijete je u šenoi, završava 2. razred
    a na jesen mlađa kreće u 1.

    škola stvarno djeluje derutno, kaže MM koji je išao isto u AŠ prije 20tak godina da je jedina promjena
    to što su na gelendere postavili neke čepiće da se djeca ne spuštaju po njima )

    škola se sastoji od dvije zgrade, u jednoj (toj staroj) su 1.-4. raz.,
    a u novoj su od 5.r nadalje

    što se tiče svega ostalog potpisujem kasiopeju

    i jako smo zadovoljni i učiteljicom i aktivnostima

    e da, boravak je do trećeg razreda, ako se što ne promijeni

  18. #18
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    filip je trenutno prvašić u oš ljubljanica i mi smo zadovoljni. imamo prekrasnu učiteljicu.
    jedino što me smeta, stalno govorim da ću pisati ravlnatelju-još nisam, je staklo oko školskog igrališta.
    kao što su cure rekle, boravak je i u 3.razredu.

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Mi smo, teskom mukom, odabrali A.S. Prvo smo eliminirali Ljubljanicu,a potom i Voltino zbog udaljenosti. Racunamo da ce mu biti ipak blize za onih 5 od 8 godina kad ce ici sam pjeske u skolu.Nadamo se dobroj uciteljici koja ce sve nadoknaditi.
    P.s.ovog vikenda smo bili u Zagorju i gotovo se posramili naseg "problema" odabira skole kad smo vidjeli koji put ce prolaziti njegova vrsnjakinja. Par kilometara kroz sumu,uz brijeg,niz brijeg pa tek onda skolski bus...

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    1

    Početno Šenoa ili Ljubljanica

    Kao prvo cijenjeni pozdrav svim roditeljima ,evo čitam baš o ovoj temi i mogu samo reći da o Ljubljanici imam samo riječi hvale ,evo sad ću vam i reći zašto.Sam sam završio tu školu nekoć davno i danas sam zajedno s profesorom Zlatkom Belančićem voditelj sportske škole(univerzalna sportska grupa ) .Moram reći da je škola što se tiče broja djece solidna ali moglo bi i još oko 320 djece , ali je puna divnih ljudi .Od ravnatelja ,pedagoginje i brojnih profesora i učiteljica. Ljudi si međusobno pomažu u školi i kad god je neki problem u vezi nekog učenika uvijek se nastoji riješiti da nitko nije zakinut u nečemu .Moram priznat kao voditelj sportske škole da ima jako divne djece i da ovih 3 godine koliko sam tamo ,toliko mi je dobro da ne bi mijenjo je za nijednu drugu školu.Učitejice mi jako puno pomažu na način da tu djecu jako guraju na tu sportsku školu i jako sam zadovoljan . U školi koliko ja znam ima mogućnost učenja jezika ( talijanski ,engleski i po novom francuski ) ali mislim da na neke jezike se može od 4 razreda krenuti . Neznam konkretno čega još ima pošto nisam zadužen za druge aktivnosti osim sporta ,ali mogu vam samo reći upišite dijete u Ljubljanicu ,koju god učiteljicu dobije nećete pogriješiti ,kada to napravite upišite ga na sportsku grupu gdje će dijete razvijati svoje vještine ,motoričke sposobnosti i ono najvažnije socijalni status (druženje) i zabavu !!!!!!!!!!! Eto nadam se da sam nekome pomogao ,ja ne hvalim školu zato što sam voditelj sportske grupe nego hvalim je zbog toliko pozitivnih iskustava koje su mi se dogodile dosad i na koliko sam zaista dobrih i susretljivih ljudi naletio i upoznao preko te sportske grupe .Nije da je Šenoa loša škola ,nemogu reći jer ne poznajem ljude tamo ,ali evo ja vam kažem da nećete fulat ako upišete dijete tamo .Pozdrav !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Vedrane,hvala na postu.i sama sam stekla taj dojam.
    kad god sam setala s mladim sinom u kolicima uz tu skolu, igraliste bi bilo puno djece. Cestitke na vasem angazmanu.
    Inace,upisi su prosli i sad samo cekamo jos roditeljski prije jeseni...

  22. #22
    sandraL avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    jučer je izvješen popis razreda
    mi smo u 1a

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Moj sin je svrstan u 1.b (ima ih 28?!)
    Posljednje uređivanje od Sony : 05.06.2012. at 21:45

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Jako sretni i uzbudeni docekali smo taj prvi dan skole, i prezivjeli ga! Ah,koliko emocija u premaloj i pretoploj dvorani za tjelesni!
    Zatim kratko druzenje prvasica u razredu s uciteljicom,i pozdrav do sutra..s torbom i knjigama!
    Za roditelje, sutra sastanak u 17.30. Tako sam pod dojmom da sam sretna da smo odabrali 'senou',i nadam se da ce dobar dojam potrajati8god
    Hvala svima na svim sugestijama!

  25. #25
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    Podižem temu. Kako se odluka bliži molim vas za iskustva iz OŠ Augusta Šenoe. Ako netko zna učiteljice koje će preuzeti prvačiće molim vas za informaciju može i na PP

    Hvala unaprijed!

  26. #26
    sandraL avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Moja starija curka je 4. razred pa njezina učiteljica slijedeće godine preuzima prvašiće

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    stariji je prvašić u OŠ A.Š. razred je "klasičara", nije u produljenom boravku. tako da ih je u razredu svega 17.
    s obzirom na problem poremećaja pažnje kojeg smo uočili još u vrtiću, mi smo prezadovoljni. on se doslovce preporodio razredu.
    tako da s veseljem pohađa školu.
    za sada smo jako zadovoljni školom. ove im je godine došla nova ravnateljica koja se jako trudi
    poboljšati kvalitetu nastave (obnavlja se ograda, uredit će se i zelene površine oko škole, postavit će bukobrane prema Selskoj, ...).
    žao mi je, ne mogu pomoći oko učitelja u razrednoj nastavi koji na jesen preuzimaju prvašiće.
    koga god sam pitala, hvale ih (bez obzira na generaciju).

  28. #28
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    Hvala svima koji su se javili na pp i ovdje... i dalje je tema aktualna

    Kad su vam djeca samostalno počela odlaziti u školu u kojem razredu? Imate li iskustva sa semaforom u Selskoj ... moj prvačić će morati preko njega svaki dan...

    održavaju li se dodatne aktivnosti odmah nakon nastave ili za vrijeme boravka i koje aktivnosti imaju za prvačića... ima li dodatni sport? dramska grupa?

    Hvala vam curke

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Ako već treba prelaziti Selsku, preporučam semafor kod Crkve. U doba kad svi klinci idu u školu, tamo je najveća gužva i najsigurniji prelazak. Izbjegavamo onaj semafor na T-križanju s Krapinskom. Prvašićima se kroz prvo polugodište nude aktivnosti iz akcije "Vikendom u dvorane", što dobro dodje nakon boravka. Kroz drugo polugodište bi trebali imati nešto više aktivnosti (likovne, dramske radionice, itd). I ja sam tu nova, tek istražujem

  30. #30
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    Hvala la_mama i ostalima na dragocjenim iskustvima!

  31. #31
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    Podizem temu iduci tjedan idemo s nasim predskolcem na razgovor u Senou ... Mignuli ste mi za jednu uciteljicu ali to se kao ne moze unaprijed bukirati pa sad vibramo da gda buduca uciteljica bude ok

  32. #32
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    Hop - hop ima li jos prvacica u O.S. Senoa?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    Od prijateljice mali je završio Šenou, i rekla je da su prof (od 5-8 razreda) u jednoj smjeni ok, a u drugoj katastrofalni. Ti neznaš u koju ćeš smjenu doći. Navodno žena iz kemije obradi samo 1/3 knjige i svima podjeli dvojke. Kaže da nije Šenoa ono što je nekad bila.
    Logopedi nemaju vremena za učenike, dok na Ljubljanici imaju.

  34. #34
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Ljubljanica ♥ Tamo sam isla u osnovnu i vezu me lijepe uspomene.Skola je malena i puna topline.U mojoj generaciji je bilo samo dva razreda,a i b.Bas zbog toga imali smo puno prisniji odnos jer smo se prakticki svi poznavali.Svoju uciteljicu od 1.-4. razreda jos dan danas sretnem na cesti i uvijek ugodno porazgovaramo.Isto je i sa ostalim uciteljima/profesorima.Istina skola je stara ali to nema nikakve veze jer to ne bi trebalo biti mjerilo.Za os A.Senoa je jos u mojoj generaciji bilo poznato da su profesori hladni i strogi,puno je razreda i vlada velika guzva.Uglavnom moja preporuka je Ljubljanica...Nadam se da sam pomogla

  35. #35
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    I samo da dodam jedno frisko iskustvo.Moja necakinja je prosle godine krenula u 1.razred,u boravku je.Sudeci prema njenim pricama stvarno je sretna i zadovoljna i uciteljicom i prijateljima iz razreda.Nikada iz njenih usta nisam cula neku ruznu rijec o uciteljici ili kolegama.Koliko sam imala prilike primjetit uciteljice se doista trude oko djece,non stop imaju neke aktivnosti koje su u isto vrijeme zabava i prilika za ucenje.Eto,toliko od mene.Otvoreno navijam za Ljubljanicu

  36. #36
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    Ok Ljubljanica neka bude pobjednik a OS Senoa vidjet cemo kako napreduje za prvacice p.s. Objavili su raspored i uciteljice za prvacice

  37. #37
    TonkaVR avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Prijavljujemo se i mi, upisani u Šenou u 1b . Očekujemo dobra iskustva, i u školi i u boravku

  38. #38
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    Super! Dobrodosli TonkaVR

  39. #39
    TonkaVR avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Hvala . O školi sam čula sve najbolje, pa ćemo vidjeti.
    Nakon 4 godine putovanja u vrtić na drugi kraj grada, sretni smo da ostajemo u kvartu.

  40. #40

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Zanimaju me vasa iskustva s nedjeljnim misama za trecasice prvopricesnike i njihove roditelje u crkvi Sv.M.K.?
    Mogu li se skupljati potvrde/pecati da smo bili negdje drugdje na misi ili je nuzno doci tu?
    Cujem da je razlicito od zupe do zupe,negdje vrlo strogo,negdje bitno fleksibilnije..

  41. #41
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    Nemam iskustva samo s prvacicima

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •