Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: omiljena zabava

  1. #1
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno omiljena zabava

    koja je omiljena zabava vasih klinaca? u kuci? vani?

    eugen kod kuce najrade gleda crtice, ali ima zaguljenu mamu koja ne dozvoljava bas previse. mogao bi ih gledati satiiimaaa...
    strasno voli crtati i playdoh.

    autici ga nimalo ne zanimaju, vise voli kuhati, slagati stol pa me pozove u svoju sobu na rucak mmm, fino se nade u tanjuru; cipela od actionmana, pokoja lego kocka, a sve zacinjeno finim magnetskim slovima. :D

    vani voli parkove; sprave, ljuljacke i bicikl. jos ne zna voziti bicikl bez pomocnih.

    ajmo malo ideja za po kuci i vani.

  2. #2
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Petra je 24 sata dnevno u svijetu maste - non-stop se pretvara(mo ), glumata(mo)...

    I stalno nesto pjeva ali nista onako kako bi trebalo nego stalno izmislja rijeci i melodije.

    I crtanje i pisanje, kao i plastelin su jako popularni.

    Citanje je oduvijek bio hit.

    Vani se voli igrati "skrivaca" i natjeravati.

    Jako voli gimnastiku.

    Mi opisujemo nas svakodnevni zivot s njom kao: Petra's behind the wheel, we are going for a ride - and it is a wild ride :D

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Dino je u svijetu tramvaja, autobusa, semafora... U stanju je pola sata ići u krug po stanu kao on vozi bus ili tramvaj i upali si svoju igračku semafor i onda prolazi kroz zeleno. Voli igrati crnog Petra, ali ne voli gubiti, voli igrati Milijunaša junior ali da je on Tarik a mi igrači. Voli pomalo pisati slova, i sretan je kad uspije iskemijati neko slovo onda sve u kući obavještava ( a piše na onu magnetsku ploču što se može brisati). Voli gledati Bob graditelja, Tri praščića, Kralj lavova i mnoge druge ali na sreću nije dugo pred televizorom. Ponekad odigra neku igricu na kompjuteru (Memo cvijeće ili Memo dinosaur) ali isto jako kratko. Najdraže mi je sad kad je lijepo vrijeme biti u parku i da se igra ili vozi bicikl ili romobil.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    nogomet nogomet nogomet nogomet nogomet nogomet

    i unutra i vani

    i pocne s npr crtanjem al opet zavrsi na nogoometu

  5. #5
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    ajme, gdje je moj eugen od nogometa. on ne zna ni loptu sutnuti

  6. #6
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    crtici isto ko i Eugen, mogao bi ih gledati danima, ali mama ne da
    Obozava crtati i pisati, u svim tehnikama (bojice, pastele, vodene, kemijska ...), plastelin je jedno vrijeme bio "in" onda mu je dosadio
    Nedavno smo mu kupili boje kojima se moze slikati po porculanu i staklu, pa se poslije "zapece" u pecnici i ostane za stalno.
    Sad imamo sve staklenke oslikane, plus neke stare tanjure i salice koji su skupljali prasinu.
    A da ne spominjem da smo taj vikend kad su boje stigle, svi slikali, cak se cekalo na red, jer smo imali samo 2 kista

    Kuhanje - obavezno sa mnom, on mucka svoje cak mu ponekad i zapecem ili skuham to njegovo i to ga neizmjerno veseli

    Ipak, najsretniji je kad je vani, ima puno energije i stalno bi skakao, trcao, nekud se penjao...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    1. gledanje TV-a bez ikakve selekcije, najbolje prolaze crtići i reklame (PAN pivo i sve s komadima), može i ekipa za očevid...al maćeha štopa sa zekanom za kuhanje sat vremena dnevno kad je cijeli dan doma i neda više!
    2. komp-ko i TV, najradije utrke, biljar, fliper al može i igranje u wordu, excellu...zekan i tu radi reda
    3. crtanje brzinomjera cijelo ostalo vrijeme s tim da i ja moram crtati pa crtamo brzinomjere od fićeka, jugića, peugeota, ferarija...za jednu majku jaaako kreativno i zanimljivo
    4. nogomet, bagminton, bacanje kolutova na one brojkice-u vrtu
    5. ostalo je sve pod mojom prisilom: pravljenje mješotina (uzme posudu i kuhaču, mjerice i stavlja sve unutra-voda,pivo,mlijeko,šećer,kava...i to zabetonira kukuruznim brašnom),
    plastelin, UNO, pikado, radimo mobitele od legica, crtamo window colors bojama, napunim mu sudoper vodom pa pretače tu vodicu i pravi mi napitke.

    eh da i jaako voli brojit novce iz kasice, posloži ih u hrpe po vrijednosti i onda vodi evidenciju na papiru koliko kojih ima, koliko je to u kunama a koliko u dolarima i eurima.

    društvene igre-koma
    autići-koma, samo ak s njim zajedno jurim po podu
    legići-koma osim mobitela i bombi
    crtanje-isključivo brzinomjeri

    aaaah

  8. #8
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    eeeee novci..... to sam zaboravila
    skupi 3 kune po 10 lipa i onda me pita da li si sad moze kupiti dvd Kralj lavova 3
    pa svako malo provjerava kod mene koliko ima love na pcelici (mama redovito stavlja donacije od bake, dede i ostalih, na banku 8) ). i da li on ima vise novaca od Nine, to je jaaako vazno, jer se on prije rodio i prije poceo skupljati

    ali moram ga pohvaliti da zna i hoce dijeliti, npr. nosio je u vrtic video kazetu Pink Panter, buduci da imamo dvd, rekla sam mu da ostavi jedno vrijeme kazetu u vrticu da gledaju, kad doma i tako ne moze.
    za par dana mi dodje i kaze da je poklonio kazetu Josipu :shock: ja pitam pa kako i zasto, a moj Sesi kaze: mama on nema doma taj crtic, a tako ga je jako htiooooo

  9. #9
    ivarica

    Početno

    ee, i ivaru su novci opsesija
    - sto bi bilo da nam je sad blagajnica greskom vratila 550 milijuna kuna?
    - ili gleda crtic gdje netko vuce veliki dijamant - znas sto ja najvise volim na svijetu, dijamaaaante, (a u ocima mu vidis dva dolara), naravno poslije toga krene preracunavanje koliko bi novaca dobio za dijamant i pogadate, ispadne - 550 milijuna kuna (koji su mu kako kaze - "kraj svih brojeva" )

    u skladu sa opsesijom, ko onaj patak iz crtica, vise puta dnevno otvara svoju kasicu prasicu i prebrojava sadrzaj


    najvise vremena u danu potrosi na legice, spojili smo dva LACK stolica i na njima sagradili lego grad, u tom gradu je nekoliko sati dnevno (kad nije u vrticu), ima 30-40 figurica i svak ima svoju ulogu, uglavnom akcijsku :wink:

    zadnje vrijeme ima nesto sto mu je draze od legica i po cijele dane susjedi moraju slusati piljenje naseg starog iglicnog printera jer mu trebam skidati s neta printable stranice Connect Dots i labirinata.
    (ako imate dobre linkove, pomagajte)
    obozava "radne biljeznice" sa vjezbicama tiipa pronadi razlike na crtezu ili spoji iste motive i te fore, a skrta mama bi ako znate gdje se moze kupiti kemijska kojoj blijedi tinta, jer te biljeznice su bar 25 kuna, a stradaju isti dan.
    jako voli crtati, ne bira tehnike, ali bira motive, opet najcesce akcijske

    crtice voli gledati, ali moze ga se lako odlijepiti od njih, cim mu ponudis nesto drugo, igrice na kompu su sve poznate i ne sjecam se kad je zadnji put igrao

    nogomet ne zna, ali skakati zna, rekord mu je 5 sati bez pauze :shock: u igraonici na velesajmu, voli rolanje, romobil, biciklu, ali skakanje je na prvom mjestu.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    144

    Početno Omiljene zabave

    Kod mog Vida je slijedeci redosljed omiljenih stvari
    1. nogomet i kosarka unutra i vani i svi sportovi opcenito
    2. voznja bicikom
    3. crtici
    4. lego
    5. transformeri u kombinaciji s gomilom autica, kamiona i slicno
    6. ciscenje stana sa mnom (brise prasinu, cisti pod, pere stakla...)
    Sto se tice novaca jako voli baratati sa stranim valutama tipa euro i marka, a kune opce ne spominje. Jedino ih tolikom brzinom potrosi da bi po njegovom kasica stalno bila prazna.
    Crtanje i citanje slikovnica ga zanimaju jedino u vrticu.

  11. #11
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    eto i ja zaboravila eugenove omiljene zabave:

    pranje suda i usisavanje :D:D (ima li tu potencijalnih snaha )

    napunim mu sudoper s vodom, stavim malo deterdzenta, supzvica i da vidis zanimacije. za sada jos pere samo svoje plasticno sude, ali meni daje nadu da ce uskoro....

    usisavanje je opet ludnica! takoder se jos mora malo isprakticirati po kutevima, ali ovim tempom i to ce uskoro savladati

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    144

    Početno

    E da sad sam se sjetila: kad ja operem sudje on mi slaze zlice i vilice u ladicu (nozeve ipak mama slozi). Tu i tamo i sudje pere.
    Usisavanje ofrlje obavi jer mu to je to valjda dosadilo. Morat cu mu "zabraniti" usisavanje da se dijete pozeli.

  13. #13
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    ivarica
    joj, na starom poslu sam imala kolegicu koja ima sina jedinca i uvijek je imala puno volje za njega i hrpetine igracaka i igara i tak s nostalgijom citam tvoj post.
    priznajem da su decki zanimljivi kad malo porastu

    lara u zadnje vrijeme obozava te igre pretvaranja, s figuricama, a ja to tako neeeee mogu, to u trenu isisa svu energiju iz mene, jer fakat nemam maste za to.
    na srecu, obozava price, crticima pribjegnem JA kad stvarno vec moram nesto napraviti.
    moram smisljat nacine kako da nesto u kuci ocistim da ona ne urla dok ne dobije krpu i spricalicu za staklo ili slicno u ruke.
    voli legice, playdoh...

    ali nista ne voli sama :D
    da je bar onak, istrazivacko dijete, da se sama zaigra bar ponekad, ali nije, nego je drustvena.

    sad sam se sjetila koju zajednicku igru najvise vole: pricanje sve tri u isti cas, pa tko ce bolje, lara me usput vuce za odjecu, barbara pokusava brzinom pricanja, a veronika jacinom.

  14. #14
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    uza sve silne igračke, crtiće i igrice na compu, oboje su nasretniji kad kuhaju sa mnom, za pravo...
    počeli smo s pizzom i toplim sendvičima, sad kuhaju sve živo, dodaju mi, stavljaju u lonce, jedino im nož i vruće ulje zabranim
    čim vide da krenem kuhati privlače stolice i penju se s istim pitanjima: a kaj radiš? a kaj sad moramo staviti?a mogu ja?
    kuhinja izgleda katastrofa, ali doslovno uživaju sretnih faca, a onda sam i ja sretna
    osim kad u 1 u noći ribam pod a perilica vrti stoti put taj dan
    Karlo se prozvao goli kuhar s golim cicama :shock: sad je u fazi golotinje

  15. #15
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj klmama prvotno napisa
    Karlo se prozvao goli kuhar s golim cicama :shock: sad je u fazi golotinje

    Klara je u fazi figurica, balona, legaća, plastelina ( a par puta je u nedostatku pribjegla i svom drekiću iz tute ), crtići su stara ljubav (Maisy, Miffy, Pinokio, igrani dijelovi tabisa...), al to sm0o drastično stavili pod kontrolu, jer inače roditelji ne bi mogli ni primirisat do TVa .

    Crtat najviše voli kemijskom po slikovnicama i mojim knjigama, tako da su sve kemijske završile na 2 m visine.
    Zalijevanje cvijeća i općenito prolijevanje vode je jako fascinira, pogotovo razmazivanje :shock: .

    Ali ono što trenutno najviše voli je gledat kazetu s koncerta Zagrebačkih mališana...majko mila, sve pjesmice znamo na pamet, jel znate da postoji i pjesma o mobitelu :shock: ? Naravno da je naučila i svu koreografiju :D .

    Pa onda obožava kad presvlačim Hannu, maže joj fol guzu, a razmaže joj po licu, nogicama i meni po nosu :D ...a kad Hannu kupam, vrlo rado bi joj se pridružila u kadi, trebalo je vremena da joj objasnim da ne stanu skupa u malu kadu.
    Voli gurat seku kolicima .
    Voli pokrit seku s nekoliko deka bez obzira jesmo doma ili vani.
    I voli ić spavat sa familijom plišanih zečeva- njih 6-7 :D .

    Vani mora isprobati redom sve ljuljačke koliko ih ima, a s tobogana se neda skinut.

    Uglavnom jedno premirno i nezahtjevno dijete :D .

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Mi se baš ne igramo sa legićima previše (iako ih voli), jer dođe znatiželjna seka i sve razbaca
    Voli se igrati na kompjuteru, ali maksimalno sat vremena, poslije joj dosadi, obožava slikovnice gdje mora pisati, crtati, gledati što je najveće, najuže, plavo, bijelo, uglavnom one edukativne slikovnice stvarno obožava (valjda sam ih do sada sve pokupovala, više ih nemamo), ako tko ima te radne listove, help.
    Voli se voziti na biciklu (sad kad je ljepše vrijeme), a ono što voli zajedno sa sekom je igra u njihovoj kuhinji, pa kuhaju čajeve, rade ručkove, igraju se restorana i slično.
    Zamišljanje svakakvih uloga također joj je jedna od boljih igara (npr. ona je frizerka, pa je doktorica..........)
    Crtiće rijetko gleda, nije baš neki fan.
    I još voli glumiti mamu u kućanskim poslovima (peči kolače, kuhati, peglati, usisavati).

  17. #17
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ida jako voli pjevati. i plesati. koreografija i jazz - mrak :D

    a ne moze zapamtiti tri stiha za redom (ma i dva pobrka...) :D

    voli radit samnom - kuhat, usisavat, brisat, slagat plahte :shock: , svu robu...

    voli biti vani. voli hodat po zidicima, igrati nogomet, kosarku, ljuljat se, spustat toboganom, vozit biciklu...

    voli pomalo i barbike (mislim da je to zbog vrtica).

    obozava crtati, plastelin i sve sto je kreativno.

    napokon su je pocele zanimati puzzle (no tu je sad brat da je sprijeci...) i slagalice. brojevi i slova su nam jos u eksperimentalnoj fazi

    voli i zaigrati se na kompjuteru, ali ne precesto i ne pretjerano dugo (mozda do pola sata, dva-tri puta tjedno, pa i rjedje)

  18. #18
    branka0112 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    Ema obožava crtiće i sve hrvatske serije (trenutno aktualan "Zlatni vrč),ali mama zvijer tempira TV.
    Voli se presvlačiti i iskombinira nemoguće kombinacije. U zadnje vrijeme želi takva među ljude, pa se često i dugo razgovaramo prije svakog izlaska.
    Obožava pjevati sve od reklama na radiju i TV pa redom.
    Prije par dana je naučila hvatati loptu pa je sada baca vani i po stanu.
    Preko zime je dosta crtala, modelirala tijesto.
    Voli, voli jako voli kuhati s tatom i jedva čeka da naraste pa da se njih dva prijave na kruške i jabuke.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Ajme di mi je promakao ovaj topik a ja se stalno pitam sto da radim sa njim.

    Kao i Petri od Ancice broj jedan zabava je pretvaranje. Bilo sto od toga da su psi pa glume da donose igracke svom gazdi, do toga da je teta u vrtiću ili učenik u školi ili uzmu one plastične male životinje pa glume da su životinje.

    Dalje hm teško mi se odlučiti svaki dan je drugo, jako voli plastelin, isto kao i Ivka morala sam isprintati masu labirinta i "točkica" to mu je opsesija od kad sam mu donjela neku Barneyevu activitiy slikovnicu. Defitivno ogroman hit su postale drustvene igrice, to bi non stop igrao od Monopolya do čovječe ne ljuti se. Puzzle isto jako voli. Legiće ima faze nekad ih obojicu ulove pa slažu danima a onda ih pusti sroz. Plastelin da jako, ali crtanje samo kad se igramo škole. Sav je u svijetu brojeva zadnjih dana pa sve prebrojava.

    TV ga je pustio skroz, osim smogovaca uopće se ne sjećam što je zadnje gledao. Ali zato je comp uvijek aktualan nova Tonka, Sunčica, Toystorz, Hugo ....


    Kad smo vani, broj jedan je jurnjava sa biciklom sa susjedom, nešto rolanja, a ja ipak najviše volim kad uđu u dvorište i kuhaju pod drvetom ili zbrajaju i oduzimaju gliste u kanti

  20. #20
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    sad si me sjetila, alamama...

    neki dan igraju se ida i noa, umiru od smijeha, ona njemu nesto govori u stilu - ajde, kreni, stani, sjedni, dobar, kreni.... meni cudno? pogledam ja a ona hoda, noa kleci i cetveronoske ide pored nje, ona njega drzi za kapuljacu i voda ko psa :shock: prvo sam se sokirala a onda skuzila da on uziva :shock: i umire od smijeha...

    znaju se sad cesto zajedno zaigrati (od utrkivanja po kuci s kraja na kraj, naganjavanja s trokolicama...) i to me totalno odusevljava :D:D:D

  21. #21
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Andrija voli svasta, ali mu je jos odavno najdraze pretvaranje i ozivljavanje igracaka.
    Zadar ima jako dobro kazaliste lutaka i vodim ih cesto. Onda doma pravimo lutke od drvenih zlica, stipalica i sve mrtvo mora oziviti za pricu ili pjesmicu. Odavno sam to pocela koristiti i u odgojne svrhe pa sam jednom prilikom (jos prije nekih godinu dana) uzela velikog plavog misa koji je krenuo Andriji objasnjavati kako je u zivotu vazno da posrprema svoje igracke.
    A on ce na to: "znam, to mi i mama kaze" :D

  22. #22
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj dijanam prvotno napisa
    ...pa sam jednom prilikom (jos prije nekih godinu dana) uzela velikog plavog misa koji je krenuo Andriji objasnjavati kako je u zivotu vazno da posrprema svoje igracke.
    A on ce na to: "znam, to mi i mama kaze" :D
    Mi imamo sličnu foru sa pričama; kad klara neće spavat ili jesti, onda joj pričam o zeki (uvijek mora bit zeko :D ) koji voli jesti jer onda je jak i zdrav, a ne bolestan ili voli ići spavati pa je onda u jutro veseo i dobre volje a ne cendrav isl....

  23. #23
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Vidim da ovdje vec dugo nije bilo postova - da li to znaci da klinci nisu mijenjali svoje afinitete od travnja?

    Obzirom da sam ja tu relativno novi da ja napisem par rijeci o Vedranu (prije 3 tjedna napunio 4. godine). Glavna mu je fora da sve ono sto zapazi oko sebe (u stvarnosti ili iz knjiga ili prica - TV gleda minimalno i ne zanima ga,a video nemamo kod kuce) pretvara u gradju za igre. Evo primjera:

    - za rodjendan je dobio zgodnu knjigicu o Dvorcima i vitezovima (Larousse djecja enciklopedija) pa smo onda tjedan dana citali tu knjigu dvaput dnevno, na podu gradili dvorce od lego-kockica, od kartona smo morali napraviti stit, mac, kacigu, luk i strijelu ...

    - pored zgrade su nam postavljali nove instalacije i posljednjih tjedana su sve igre pune gradjevinskih strojeva, graditelja, kopaju se kanali, asfaltiraju se ceste, voze valjci ...

    - citali smo knjige o zivotinjama i nakon toga se obavezno gradi na podu zooloski vrt sa svim detaljima - parking, kiosk za ulaznice, bankomat, restoran, skladiste hrane, kucica za radnike, kucica za zivotinje za spavanje

    Gotovo sve igre se odvijaju na podu i koristi se sve sto se ima - kockice plasticne i drvene, autici, prazne kutije, komadi papira, knjige (odlican krov za skladiste ili garazu kad se stavi na kockice) ...

    Crtanje je duze vremena bilo "out" no sad se vraca, vanjske aktivnosti su ili setanje ili voznja bicikla (jos sa kotacicima, ali zato sad s kacigom na koju je jako ponosan) a za loptu nema interesa ...

  24. #24
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    o tome kako nas kopiraju u svojim igrama;

    zajedno smo pripremali stvari za prodaju na rodinoj rasprodaji. jucer ja dodem s rasprodaje a ege uzeo post-it i marljivo ispisivao cijene po njemu i ljepio po svojim video-kasetama i igrackama uz objasnjenje "to mi vise ne treba, to cemo prodati"

    nije mali lose mislio, prodaje rabljene video-kasete po 221 kn. :shock:

    ima zainteresiranih?

  25. #25
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    A ja sam u subotu malome crtao "novac" s kojim ce trgovati u svojem "ducanu" (ima mali pult od djecje radionice koju mu je lani donio Djed Mraz iz firme) i nacrtao mu par stotina kuna - sigurno bi se nasla i 221 kuna za tu rabljenu video-kasetu.

    (uopce nema veze sto doma nemamo video ... )

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •