Pokazuje rezultate 1 do 36 od 36

Tema: Puregon pen

  1. #1
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno Puregon pen

    Je li itko koristio Puregon u penu?

    Nazalost izgleda da doktor nece popustiti i da mi nece dozvoliti ampule i mijesanje vlastitih doza pa bih morala pronaci Puregon u penu. Vidim na netu da postoji, ali nemam pojma gdje ga nabaviti. Ampule mogu naruciti u Zagrebu (moj najdrazi IVF guru se raspitao za mene ), no pen, izgleda, bas i nije neka poznata stvar, barem sto se Puregona tice.

    Zapravo trazim Follistim, ali vjerujem da toga stvarno nema u nasim krajevima (ili cak opcenito u Europi). Puregon mu je ekvivalent, a i GonalF je blizu (razlikuje se samo u nekim meni nerazumljivim alfama i betama). Prema onome sto su mi do sad rekli, kompletan tim na nasoj klinici ne voli ampule jer ljudi zeznu doze, a doktor himself ne voli lijekove iz Kanade, Europe, Kine ili Azije, no ne namjeravam sve skupa tako lako pustiti jer mi je razlika u cijeni mjerljiva u tisucama dolara.

    Iako imam medicinsku sestru u obitelji koja bi mogla pomoci s bilo kakvim problemima oko ampula i mijesanja (ajd, ajd, svi smo jednom pocetnici ), cini mi se da nema teoretske sanse da proguram Puregon umjesto Follistima, osim ako nadjem prokletu olovku.

    Dakle, zna li netko gdje da dodjem do tog pena? :/

    Vidim u potpisima nekih cura da, uglavnom u slovenskim postupcima, koriste bas Puregon.

  2. #2
    coolerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    382

    Početno

    moja je curica iz postupka s Puregonom tako da mi je on jaaaako srcu mio. Pen mi dao dr. Reš tako da ti ne mogu pomoći s info gdje da ga nađeš.

  3. #3
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ok, onda pitanje - tko je Dr Res i gdje da ga nadjem?

    Nemam nikakve grozne paklene planove, nista nije za internu uporabu, ne namjeravam se pucati s hormonima ispod mosta. Sve je na papiru, imam recepte, povijest bolesti... samo trazim lokaciju/osobu/drzavu gdje mogu nabaviti Puregon u penu, a da se ne zove Follistim i da nije s ove americke strane bare. To, naravno, ako uvjerim doktora da je skroz ok uzeti isti lijek drugog imena, pogotovo kad je tolika razlika u cijeni u pitanju.

    Iz ciste znatizelje - jel se sjecas mozda doze Puregona u dobitnom postupku? Malo me pere znatizelja jer za sad uopce ne idem na IVF/ICSI, vec je kod mene rijec o IUI.

  4. #4
    coolerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    382

    Početno

    zbilja, puregon za iui?! ja sam na njemu dobila 11 jajnih stanica a stimulacija mi je bila zbilja slaba - ekvivalent 1 ampuli dnevno. Da ne bi bilo ko Jon i Kate s Tv-a :D Dr.Reš je slovenski dr. koji ima svoju privatnu praksu u Ljubljani. Imaš više o njemu na potpomognuta u Slo. I na stranici www.neplodnost.com

  5. #5
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Hvala! Znaci ako oni tamo imaju pen, postoji sansa da ga mogu nabaviti preko neke slovenske apoteke, odlicno!

    Imam nizak AMH (komaticno nizak) i sve drugo ok, ali ipak postoji mogucnost da necu bas odreagirati na stimulaciju. Pocetna doza ce biti 150 IU, ili je to barem ono sto za sad znam. U slucaju da izmislim previse folikula, postoji sansa za punkciju, a ako u to vrijeme ne vrte IVF-ove, otkazujemo.

  6. #6
    nirvana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    150

    Početno

    Ja sam ga kupovala u ljekarni u Brežicama u Sloveniji. Zove se ljekarna Trnje, imaju stranicu na internetu pa potraži. Kupovala sam i od 450 i od 900 IU. Samo sam znala nazvati ranije da ga naruče ako ga nisu trenutačno imali na zalihi.

  7. #7
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Hvala! Znaci u Sloveniji nije bed nabaviti pen?

  8. #8
    nirvana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    150

    Početno

    Ne bi trebao biti bed. Ja sam ga kupovala 2010. ali mislim da se ništa nije mijenjalo od onda. Nazovi pa provjeri.

  9. #9
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Poslat cu im mail, ili ih nazvati nekom prilikom. Hvala puno!

    Sad sam sva uzbudjena... kao da mi je doktor odjednom odobrio Puregon umjesto Follistima.

  10. #10
    Shadow2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    280

    Početno

    Koliko sam skuzila tebi treba samo pen? Tj.treba ti oboje,ali ampule znas gdje mozes nabaviti..ali nemas pen.
    Ako si samo treba pen..imam ti ja jedan viska,iz proslog postupka..

  11. #11
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Moram priznati da sam totalni tutlek i da nemam pojma kako sve to skupa izgleda tj. sto zapravo trebam nabaviti. Gledala sam samo slike po netu. :/

    U klinici se ne zamaraju s objasnjavanjem detalja sve do trenutka kad dodjem s vrecicom punom potrepstina koje ce mi dati na receptu, a u ovom trenutku nemam jos ni recept jer prvo moram odraditi HSG.

  12. #12
    Shadow2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    280

    Početno

    Obicno s ampulama dobijes i pen...bar je meni tako bilo.Ja sam radila prvi icsi u Austriji,i u klinici sam dobila ljekove i naravno pen uz to..jer sam davala sama sebi..super ti je jednostavno..stavis ampulu u pen,namjestis koju si kolicinu dajes( to se na penu namjesta) i ubodes se ..i to je to...
    Nije komplicirano,ali ni bolno...
    I iako sam ja dobila sve u svojoj klinici...mislim da kad kupujes ljekove( puregon) trebala bi dobiti pen uz to...
    Nazovi ili pisi ljekarni,koje su ti cure savjetovale ,pa ces bit pametnija....i znati sta dalje...

  13. #13
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Jedna forumasica mi je bas poslala PP da ide u Sloveniju ovaj vikend pa ce pitati.

    U Zagrebu se Puregon nabavlja bez pena pa se daje obicnim injekcijama, a to je izgleda veliki NE kod mojeg reproduktivca. A na klinici mi nece pomoci oko lijekova jer tu sve nabavljas skroz sam, zbog nacina na koji osiguranja (ne)rade.

  14. #14
    Shadow2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    280

    Početno

    Aj super,nisam bas sigurna da bi te Zg ampule odgovarale penu,ako se daje obicnim inekcijama...jer npr.ove moje ampule izgledaju ko ona kutijica od vrhnja za kavu,al naravno u puno manjoj velicini...i to se ubaci u pen.

  15. #15
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    ja sam isto koristila puregon, a pen mi je dao dr. Res kod kojeg sam bila na postupku. mislim da pen mozes kupiti u sloveniji u ljekarni (kad mi je dr. Res ponudio da kupim kod njega pen i lijekove rekao je da to sve mogu kupiti i u ljekarni i ako nadjem negdje jeftinije da ce mi vratiti novce). na postupku sam bila prije 3mj .... tako da vjerujem da ga jos uvijek ima za kupiti po ljekarnama.

  16. #16
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Tek sad vidim da su ampule za pen skroz nesto drugacije. No valjda cu na kraju smisliti nesto tj. za pocetak nagovoriti doktora da se slozi s mojim izborom lijeka (koji je ionako identican njegovom).

  17. #17
    tiny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav svima,i ja sam ovih dana u potrazi za Penom. Po ambule smo isli u Brezice ali tamo Pen nismo mogli nabaviti. Mozes ga naruciti u ljekarni Dolac,cijena mu je 75eur.

  18. #18
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Dolac u Zagrebu, pretpostavljam? I to je onda samo pen, za 75 eura? Gdje onda nabavljas ampule, s obzirom da nisu iste?

    EDIT: Krivo citam, valjda. Znaci ampule za pen imaju u Brezicama, ali nemaju sam pen?!
    Posljednje uređivanje od Kaae : 27.02.2012. at 19:53

  19. #19
    tiny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    3

    Početno

    Tako je, ampule imaju u Brezicama(prvo se treba zvati da ih naruce) i razlika u cijeni je ogromna. Pen nemaju u ljekarnama, kazu da se on dobiva kod njih u bolnicama. Kod nas, super smiješna situacija, Puregon ampule su registrirane kao lijek,ali Pen nije (nevjerovatno ali istinito). Ljekarna Dolac 9 je jedina koja moze naručiti Pen iz Njemačke i košta "samo" 75 eur. Ja sam se odlučila pikati šricama za dijabetičare (pošto im je mjera također u jedinicama ui).

  20. #20
    tiny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    3

    Početno

    oprosti, da Dolac u Zagrebu

  21. #21
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    cure koje ste koristile puregon pen, jeste ga cijelo vrijeme drzali u frizideru?
    na kutiji pise da ga tak treba cuvati, ali ne znam treba li biti na hladnom i dok se pikam?
    to mi je malo brrrr

  22. #22
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    hm, bas sam nasla neki link s uputama
    http://www.youtube.com/watch?v=dLE5r...e_gdata_player
    jedino sto tu spominju ampule od 300 i 600....al sve ostalo je isto
    i koliko sam skuzila, moze biti izvan frizidera

  23. #23
    Loly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    830

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    cure koje ste koristile puregon pen, jeste ga cijelo vrijeme drzali u frizideru?
    na kutiji pise da ga tak treba cuvati, ali ne znam treba li biti na hladnom i dok se pikam?
    to mi je malo brrrr
    Ja sam ga cilo vrime držala u frižideru, jedino 10ak min prije pikanja izvadila, da manje peče.

  24. #24
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Sami pen sam inače držala vani,u frižideru je bio samo dok je bila ampula s lijekom unutra,tak i piše u uputama.A vadila sam ga otprilike pola sata prije pikanja..

  25. #25
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    thnx cure
    znaci firdz cijelo vrijeme
    kaj pece? hmmm, gonal me nije pekao...

  26. #26
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Nije me pekao,ni malo
    Osim zadnjeg,kojeg sam si dala u običnoj injekciji jer mi je taman sfalelo 100 jedinica pa sam ga dobila u tom obliku.E ta je pekla kak sam vrag.

  27. #27
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Meni su u Sarajevu rekli da puregon ne držim u frižideru,već u malo hladnijoj prostoriji (ostavi), koristila sam i u penu i miješala i nijedan me nije pekao, samo je ovaj u penu praktičniji.

  28. #28
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Bitno da se drži na temp. od 2 do 8 st. Ali može i na sobnoj temperaturi,ali se treba potrošiti u roku mj. dana.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Ako nekome treba puregon ampula od 900 ne koristena,neka se javi

  30. #30

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Kata123 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako nekome treba puregon ampula od 900 ne koristena,neka se javi
    Meni treba, ako nije već otišla...

  31. #31
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Cure trebam vasu pomoc.
    U uputama od pena stoji da se iskoristi u roku od 28 dana od prvog koristenja. Odnosno najdulje tri mjeseca ako je bio u frizideru.
    Koliko sam skuzila da su cure koristile u dva postupka ako im je ostalo jednu te istu ampulu. E sad nekome je proslo ova tri mjeseca nekome ne.
    Moje pitanje je dali se treba drzati tih tri mjeseca nakon prvog koristenja ili roka trajanja koji je na kutiji??

    Molim sve one koje znaju i koje su koristile pen i nakon ta tri mjeseca nakon otvaranja da se jave i daju mi savjet.

  32. #32
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Zapravo pise:
    Cuvati jednokratno na temp. od ili 25 'c ( sobna temp.) najdulje 3 mjeseca. Zabiljezite kada ste lijek poceli cuvati van hladnjaka.

    I pise da kada se jednom probije gumeni cep iskoristiti lijek u roku 28 dana.

    Sta bi onda svi bacali ampule ako vam ostane ili??
    Zasto onda stavljaju rok trajanja ako pisu da se iskoristi u ovako kratkom roku.

  33. #33
    Leon@ avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Postovi
    66

    Početno

    sara, ja sam prvu dozu dobila na poklon (nisam znala koliko je stara, a bila je korištena).
    a isto tako sam svoju proslijedila dalje, prošlo je više od 3mj. (držala sam lijek u frižideru).
    pitaj doktora, ali ja bih rekla da je to sve ok.

  34. #34
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Hvala Leon@,
    Znaci po ovom ispada da se treba drzati roka trajanja s kutije.
    S ovim samo zbunjuju sto pisu ako ovo ako ono...bezveze.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    129

    Početno

    Kupila sam u Sloveniji Puregon 900 u ampulama
    i nema inekcije !
    dali netko zna gdje mogu u Zagrebu kupiti pen ?

  36. #36
    rebecca avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    57

    Početno

    Paulina28, ako ne nađeš Puregon Pen, mogu ti ga ja posuditi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •