Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Rebro mama dojilja!

  1. #1
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno Rebro mama dojilja!

    Dakle mama dojilja 5 mj. Bebe mora placati apartman preko 700kn!
    Ima uputnicu, pristaje i na stolac ali oni nedaju! Ima li rjesenja! U bolnici ce biti oko 10 dana !

  2. #2
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Pa neka muž ode do ureda ravnatelja, da se raspita.
    Ako je, kaj kažu?

  3. #3
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Vjerojatno su već doma, ali ipak da se javim. Mi bili jesen 2008, ali su me s hitne prebacilli na odjel kirurgije gdje ima dječja soba jer sam rekla da idem s njom doma ako mi ne daju da ostanem, ali i bila je dijagnoza za kirurgiju pa su me mogli tamo staviti i radilo se o jednoj noći. Uvjeti koma (moja curka 10. mj i dečki od 10,11,18g ;5 djece u sobi od max 20 m2 i ja na stolcu i 1 sestra na stolcu) , a ja ipak presretna što mogu ostati.
    Nadam se da je dijete bolje i da su već doma.

  4. #4
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    KOma je situacija s boravkom rodielja uz dijete, pomaci su vrlo mali, posebice u ZG. Ne preostaje nam drugo nego stalno se buniti, pisati svim mogucim institucijama....

  5. #5
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Bili, platili i otisli doma! Sada se zalimo i trazimo refundaciju! Zbog teskog financijskog stanja i najvise zato sto je beba iskljucivo dojena!

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ne trebate se žaliti zbog stanja financija. Majka ima pravo na smještaj uz dojenu bebu ako postoje kapaciteti na uputnicu. Obzirom da je kapacitet nađen, on bi trebao bito besplatan.

    PRAVO NA SMJEŠTAJ UZ DIJETE ZA VRIJEME BOLNIČKOG LIJEČENJA
    Cjelodnevni smještaj uz dijete

    Radi se o pravu na cjelodnevni (24-satni smještaj) koje se ostvaruje ovisno o odgovarajućim smještajnim kapacitetima ustanove.

    • Pravo ostvaruje osigurana osoba:
      • majka djeteta pod uvjetom da je jedina prehrana djeteta majčino mlijeko, odnosno da postoji potreba dojenja djeteta, a što utvrđuje izabrani doktor djeteta, odnosno doktor bolničke ustanove u kojoj se dijete liječi,
      • jedan od roditelja djeteta s teškoćama u razvoju koje o tome u skladu s posebnim propisima posjeduje odgovarajuće rješenje nadležnog tijela, odnosno nalaz i mišljenje nadležnog tijela vještačenja, a na prijedlog odjelnog doktora ugovorne bolničke ustanove u kojoj se dijete liječi.


    Bitno: roditelj djeteta s poteškoćama u razvoju koje o tome u skladu s posebnim propisima posjeduje odgovarajuće rješenje nadležnog tijela, odnosno nalaz, mišljenje i ocjenu nadležnog tijela vještačenja ima pravo na cjelodnevni smještaj uz dijete bez obzira na dob djeteta.
    Pravo se ostvaruje na osnovi uputnice za bolničko liječenje djeteta na kojoj se naznačuje potreba cjelodnevnog smještaja majke uz dijete radi dojenja odnosno potreba cjelodnevnog smještaja roditelja uz dijete s teškoćama u razvoju,
    Osigurana osoba koja ostvaruje pravo na smještaj nije obvezna sudjelovati u troškovima zdravstvene zaštite, a osiguranik koji u skladu s odredbama Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju može ostvariti pravo na naknadu plaće, za vrijeme tog smještaja ima pravo na naknadu plaće na ime bolovanja zbog njege djeteta.
    Posljednje uređivanje od sirius : 06.03.2012. at 09:41

  7. #7
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    poštovanje!
    imam pitanje naime uskoro idemo na operaciju mandula 17.4.Vinogradska bolnica u pitanju su blizanci stari 2g
    zanima me dali postoji šansa da budemo uz njih tokom boravka u bolnici ?

    hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •