Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: panaceo/zeolit

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    31

    Početno panaceo/zeolit

    pozdrav! da li je neko od vas probao panaceo odn. zeolit? i smije li se on koristiti u vrijeme dojenja? ja sam shvatila da se smije i u trudnoći i u dojenju piti ali bi htjela još jednu potvrdu od nekoga ako zna...i naravno, povratna informacija bi mi dobro došla...

    i još nešto, sitna kvržica u dojci (veličine graška), blizu bradavice...može li biti opasna...inače dojim...mala mi ima 2mj...i na početku dojenja sam samo imala problem s velikim naletom mlijeka...sada je to u normali...nisam imala upale ni niš...pa me ta kvržica sada malo brine...

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    vidim da je staro pitanje

    mene zanima općenito upotreba zeolita, prvenstveno ko kupke

  3. #3
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    jel to ona zemlja sa zeljezom? pitam iz radoznalosti.

  4. #4
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Zeolit je prirodni mineral nastao miješanjem vulkanske lave s alkalnim podzemnim vodama.

    Rešetkaste je strukture, a njegovi kristali sadrže mikroelemente poput natrija, kalcija, kalija i magnezija koji su od iznimne važnosti za zdravlje.

    Zeolit se kao pomoćno sredstvo u liječenju koristi još od sedamdesetih godina prošlog stoljeća.



    Brojnim istraživanjima provedenim diljem svijeta potvrđeno je da je zeolit najjači detoksikator, antioksidant i zaštitnik imuniteta.

    Zeolit sa stopostotnom učinkovitošću čisti organizam od pogubnog utjecaja organskih i kemijskih toksina, prije svega od teških metala poput olova, arsena, žive, nikla, kroma i drugih.



    Sposoban je očistiti tijelo od...

    -radioaktivnih tvari

    -kancerogenih supstanci

    -aflatoksina

    -herbicida

    -pesticida

    -gljivica

    -pljesni

    -alkohola i nikotina

    Njegova vrijedna svojstva uklanjanja toksina osobito se povoljno odražavaju na poboljšanje rada živčanog sustava, čak i u oboljelih od Alzheimerove bolesti, autizma i demencije.



    Na temelju brojnih kliničkih istraživanja provedenih diljem svijeta, utvrđeno je da zeolit uvelike olakšava neugodne nuspojave kemoterapije i zračenja - povraćanje, mučninu, gubitak apetita i težine, te omogućava brži oporavak.

    Kao moćan detoksikator, uklonit će nusprodukte kemoterapije i odumrle stanice te u kratkom roku sanirati posljedice poput gljivičnih oboljenja kože, sluzokože i unutrašnjih organa.


    Zeolit sprječava daljnje umnažanje malignih stanica što u onkoloških bolesnika dovodi do sporijeg razvoja raka, poboljšanja kvalitete života, produljenja životnog vijeka, a ovisno o slučaju i stadiju bolesti i do potpune remisije.

    Tijekom procesa detoksikacije zeolit iz organizma uklanja višak kiseline i tako sprječava razvoj niza bolesti koje nastaju u kiselom okruženju poput kandidijaze, reumatoidnog artritisa, gihta te bolesti želuca i crijeva.



    Nadalje, sposoban je zaustaviti razvoj mnogih virusnih infekcija.

    Njegova protuvirusna aktivnost temelji se na svojstvu da u svoju rešetkastu strukturu zarobi supstance koje sudjeluju u stvaranju virusa i tako sprječava njihovo umnožavanje.



    Učinkovit je u prevenciji i liječenju astme i alergije. Zahvaljujući hipoalergenim svojstvima neutralizira alergene što u konačnici dovodi do znatnog smanjenja tegoba uzrokovanih njihovom prisutnošću u hrani, piću ili okolini.



    Pomaže kod problema povezanih s menopauzom, kod migrene i depresije.



    Otklanja nesanicu, povećava energiju i koncentraciju, ublažava nervozu i posljedice stresa te pruža osjećaj mentalne opuštenosti.



    Budući da posjeduje esencijalne elemente nužne za pravilan rad zdravih stanica, sprječava prerano starenje i općenito pomlađuje organizam.



    Terapija zeolitom može pomoći kod:

    -dijabetesa

    -virusnih infekcija

    -visokog tlaka

    -karcinoma

    -visokog kolesterola

    -bolesti jetre, želuca i crijeva

    -menopauze

    -bolesti živčanog sustava

    -kožnih bolesti (psorijaza, dermatitis, seboreja, herpes)

    -autoimunih bolesti

    -ginekoloških tegoba

    -bubrežnih i žučnih kamenaca

    -zacjeljivanja rana i opekotina

    -mršavljenja

    Uporaba zeolita kao pomoćnog sredstva pri liječenju potpuno je ispitana, sigurna i nema nuspojava.



    Nakon njegova uzimanja, svi toksini se bez odlaganja izlučuju kroz mokraću u razdoblju od 6-8 sati.



    Za vrijeme korištenja zeolita nužno je piti puno tekućine, a zbog njegove velike sposobnosti eliminacije toksina ne smije se uzimati zajedno s ostalim lijekovima. (preporučeni razmak između uzimanja zeolita i drugih lijekova je 4-6 sati).



    Zanimljivo je napomenuti da se u Aziji tradicionalno koristi za vrijeme trudnoće i dojenja.



    U vezi s tim, suvremena istraživanja potvrdila su da zeolit štiti plod od štetnog utjecaja toksina u majčinu tijelu.



    Iz tog razloga, uz odobrenje vašeg liječnika, možete ga koristiti za vrijeme trudnoće, tako i nakon porođaja.



    Zeolit je koristan i kao mineralni dodatak životinjskoj hrani (primjerice, rješava problem aflatoksina u kravljem mlijeku), te u vrtlarstvu i poljoprivredi.



    Doda li se u zemlju, plodovi su znatno veći i zdraviji od običnih plodova.

    Zeolit je dijetetski prehrambeni pripravak – dodatak hrani - koji se sastoji iz bioaktivnih tvari propolisa i matične mliječi ugrađenih u klinoptilolit-zeolit kao kemijski inertnog nosioca iz kojeg se oslobađaju u probavnome traktu.



    Propolis i matična mliječ su prirodne, bioaktivne tvari, koje proizvode pčele hranilice. Njihova pozitivna bioaktivna svojstva na ljudsko zdravlje poznata su od davnina, a suvremena istraživanja potvrđuju njihova antibakterijska i antivirusna svojstva. Taj se učinak očituje putem jačanja opće obrambene sposobnosti imunološkog sustava, stabiliziranju sposobnosti stanica da se normalno dijele i umiru, te smanjenju negativnih učinka slobodnih radikala. Radi se o pojavama koje nalazimo u velikom broju raznih bolesti, pa stoga lista pozitivnih učinaka propolisa i matične mliječi obuhvaća brojne, naizgled nepovezane bolesti, osobito upalnog karaktera.



    Klinoptilolit-zeolit je prirodni mineral, koji zbog pravilno raspoređenih pora unutar kristala djeluje kao ionski izmjenjivač. Na takav zeolitni ionski izmjenjivač, kao anorganski nosač, nanesene aktivne supstance propolis i matična mliječ dospijevaju u probavni trakt gdje se apsorbiraju u tankome crijevu.



    Zeoliti pri tomu ne služe samo kao inertni kemijski prijenosnik (vehiculum) propolisa i matične mliječi, već zbog svojih svojstava ionskog izmjenjivača dokazano smanjuju toksično opterećenje organizma teškim metalima (olovo, kadmij, arsen) i organskim spojevima kao što je amonijak (NH3) i ostali toksični nusproizvodi probavnoga vrenja. Zeoliti se kao kemijski inertni spojevi ne apsorbiraju u ljudski organizam iz probavnoga trakta, pa dodatno djeluju poput neprobavljivih prehrambenih vlakana koja su neophodna za normalnu funkciju probavnog trakta i uklanjanje ostalih neprobavljenih ili u probavni trak iz organizma izlučenih tvari, osobito žučne kiseline.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    apsu imaš li nekih još saznanja osobne prirode da podijeliš?

  6. #6
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Imam.. Kad sam ga stavila u zemlju, super mi je uspjela mrkva...

  7. #7
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    U kojoj formi se uzima?

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Apsu, stvarno?

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    A sad ozbiljnije, zna li tko o tome više u primjeni

  10. #10
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Najozbiljnije, mrkvu nikad veću nisam vidjela.. ni u dućanu

    Što se tiče primjene na čovjeka, mišljenja su podijeljena. Ja ga baš zato nisam koristila, jer ne znam što je istina a što nije.
    Neki se kunu u njega, neki kažu da je kancerogen. Neki kažu da ga je dobro davati djeci, neki kažu da nije jer osim štetnih stvari u organizmu, pokupi i crijevnu floru i minerale.
    Što se tiče kupanja u zeolitu, neke mame kupaju svoju djecu u njemu zbog zdravlja, druge ni za živu glavu ne kupaju, isto tako zbog zdravlja.

    Koliko sam do sada čitala na internetu, puno članaka kaže da je zeolit dobar, a puno ih kaže i da nije. Dakle, ja i dalje ostajem s njim samo na biljkama, ne na sebi.

  11. #11
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    A u kojoj formi ide u zemlju?
    To s mrkvom je bilo ove godine?

  12. #12
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ove godine da.. Ja sam ga kupila u prahu i nasipala kod sadnje, nisam s ničim mješala.. možda sam mogla s vodom
    Uglavnom, stavila sam samo na mrkvu jer mi je ona bila najbitnija zbog dohrane, tek tolko da vidim, i sad dal je do toga il nije al mrkva savršena..

  13. #13
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mrkva je ove godine svima ogromna.

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Apsu gdi si kupila i po kojoj cijeni?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    podižem
    ima li tko iskustva s uzimanjem zeolita u liječenju?
    Na našem (službenom) tržištu postoji Megamin Med u kapsulama, ima li tko da je to probao?

    Ja sam za zeolit čula sve super, ali još uvijek sam malo sumnjičava ...

  16. #16
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Moja prijateljica koristi kozmetiku sa zeolitom, ajme, zena sa 37 godina ima kozu ko bebina guza, ma nesto prekrasno.
    Ima na faceu web stranica, ne znam prodajuli jos sto osim kozmetike.
    Ona osobno poznaje vlasnika i jako hvali zeolit, ne samo kozmetiku, vec u pravom lijecenju ozbljnih bolesti.
    Osobno nisam probala, ali budem uzela nesto od kozmetike.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    ani, znaš li koja je stranica, može i na pp ako se ne smije javno

  18. #18
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Biomedis natural products&cosmetics

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    izgleda da se oni bave samo kozmetikom , bar tako kaže njihov web

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    ak može moje iskustvo prošlu zimu smo malo maloga tretirali s kozmetikom od zeolita i nakupavanje,koža mu daleko od bebine, malo me bilo strah staviti to u njega. Veli stribor da mora bit baš neka provjerena firma, jer da i tu ima muljanja.

  21. #21
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    a ja mislio da je Megamin zabranjen....

    nego, zna li netko kako doći do nano titan vode?
    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...ro/811242.aspx
    Posljednje uređivanje od mujica : 04.04.2015. at 10:25

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ak može moje iskustvo prošlu zimu smo malo maloga tretirali s kozmetikom od zeolita i nakupavanje,koža mu daleko od bebine, malo me bilo strah staviti to u njega. Veli stribor da mora bit baš neka provjerena firma, jer da i tu ima muljanja.
    ako dobro kužim kozmetika nije upalila. a od koje firme je to bilo?

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Moj klinac je kompliciran kaj se tice koze

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •