Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: Da li se gube prava na HZZO u nakon pobacaja?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno Da li se gube prava na HZZO u nakon pobacaja?

    Bila sam prijavljena na konplikacijama u trudnoci i u 19tj sam izgubila bebu.Zanima me da li gubim prava sa HZZOa ili imam neka prava i koliko trajanje?

  2. #2
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    jako mi je žao što si se i ti pridružila mamama anđela...imaš dole niže topić Roditelji anđela pa nam se javi...

    tvoja doktorica te skida sa komplikacija i stavlja ti neku drugu šifru bolovanja (neznam točno koju), ali sada na teret poslodavca...
    ako se ne varam imaš pravo na dva tjedna bolovanja (možda ti uspije još nešto izvući na depresiju)
    http://forum.roda.hr/forums/95-Roditelji-anđela

  3. #3
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Tocno tako kako ti je Boxica napisala, cak nisam sigurna ni dal sam ja imala dva tjedna ili samo tjedan dana, znam da sam se zacudila kako tako malo.

  4. #4
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Ja sam 2005. imala rani pobačaj i koliko se sjećam bila sam tri tjedna na bolovanju.

  5. #5
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Mali Medo prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam 2005. imala rani pobačaj i koliko se sjećam bila sam tri tjedna na bolovanju.
    Nekoc bilo... Ja sam prvu bebu izgubila u 24. tj pa sam dobila 2 tj. plus mjesec dana zbog zivaca. Ko zna i dal bi za zivce dobila tolko da mi nije dijagnosticiran PTSP.

  6. #6
    thinkpink avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na sunčanoj strani
    Postovi
    430

    Početno

    Citiraj renchy prvotno napisa Vidi poruku
    Bila sam prijavljena na konplikacijama u trudnoci i u 19tj sam izgubila bebu.Zanima me da li gubim prava sa HZZOa ili imam neka prava i koliko trajanje?
    ja sam nakon spontanog i kiretaže bila skoro 2 mjeseca puna na komplikacijama. 10 dana nakon kiretaže sam dobila temperaturu, pa završila na antibioticima. dok se to sredilo...pa sam pukla na živce, odlazila kod psihologice u bolnicu....da sam htjela još sam mogla biti doma, jer je psihologica inzistirala...a ja ludara radi pritiska u firmi otišla raditi i onda je tek sve postalo nepodnošljivo, a kad jednom izgubiš ovu šifru bolovanja nema šanse da ti je vrate.
    moja dop me poslala na komisiju, a ja poslala mamu i onda su mi dali puna 4 tjedna još bolovanje na teret poslodavca.
    uglavnom, inzistiraj na tome da ostaneš što dulje doma, ako misliš da je to dobro za tebe. ja sam radila u jako nezdravoj atmosferi i sve je bilo još daleko teže kada sam se vratila na posao. nisu sva iskustva takva, neke žene kažu da im je bilo pravo olakšanje vratiti se na posao.
    sretno draga

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Ja sam isto imala pobačaj u 19 tjednu i redovno se dobije minimalno bolovanje, ali komisija obavezno produži. Meni su rekli koliko mjeseci trudnoće toliko tjedana bolovanja, tako da sam ja bila 5 tjedana. Neznam kako bih ranije uopće išla na posao.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Hvala ti puno,pokusavam se nositi s tim i sama sebe lazem da uspijevam,ali cini mi se da ludim.Danas sam vozila auto i ucinilo mi se ko da me taj andjelcic dirnuo za rame.Boze hocu li ovo izdrzati?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Hvala ti puno,ne snalazim se bas u tim pravima i bojim se da cu negdje zeznuti,ne toliko ja koliko oni mene jer ni doktori vise ne pomazu,samo gledaju kako da te skinu s bolovanja.A psihicki sam u strasno losem stanju i nisam nikad sigurna da li cu izdrzati u normali ili ce me pred svima sravniti val tuge.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Hvala na odgovoru,ali meni se cini da je to jako malo s obzirom kako se osjecam.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Toga se i ja bojim jer za sad nisam dobra ni sebi,a kamo li da komuniciram sa drugim ljudima.Trudim se ostati normalna samo zbog svoja dva sina u kuci,ali priznajem i to mi je na izmaku snage jer bi najradje da me ostave svi dok se ne isplacem do besvijesti ako cu uopce ikad moci isplakati tugu koju nosim u sebi.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Eto drago mi je da postoje i ovakve teme i sajtovi na internetu.Slabo se sluzim s kompjuterom,al nadam se da sam poslala odgovore na pravu stranu i postiskala prave tipke.Nasla sam napokon nekog ko me razumije i vidim da nisam jedina,mozda cete mi bas vi pomoci da prebrodim ovu bol mada sam sigurna da nikad nece oslabjeti.Najgore od svega je to sto smo i ja i beba bile sasvim u redu i sto se sve odigralo u par sati.Bolovi su poceli u 7h,trpjela sam do 10h,narucila se na pregled u 11h,pregledana sam ginekoloski i ultrazvucno i sve je bilo u redu,dobila sam Normabele od 2mg,dosla kuci,popila 1tabletu,bol nije prestajala da bi zvala hitnu,do bolnice sam se otvorila 3 prsta,pokusali su zadrzati otvaranje i trudove cijelu noc i ujutro je stigao nalaz cpr ako se ne varam koji je narastao na 90 i doktorica je hitno probusila vodenjak i pomocu dripa su izazvali porod.U bolnici sam ostala 7dana dok se cpr nije spustio na 11.Od nikog nisam dobila odgovor zasto se to dogodilo,samo su slijegali ramenima,a meni su izvadili bebu da spase mene ko da su mi iscupali srce.Boze ne mogu se pomiriti s tim,to dijete je moglo zivjeti i sad mi nakon svega jos sve ove dodatne zavrzlame oko bolovanja,a mislim da za zenu nema gore stvari nego kad to dozivi,a za stres na poslu daju po par mjeseci.Tko je tu lud???

  13. #13
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    joj draga renchy, previše nas je mama anđela na svijetu...

    a nažost nisi niti prva niti zadnja koja se bori sa birokracijom...sve smo to prošle...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    E sad je ono vrijeme kad bi vristala da smijem,al ne smijem.Boze hoces li mi dati snage da izdrzim ovo?

  15. #15
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    htjela sam ti poslati pp, ali još ne možeš primati...

    ajde se javi na http://forum.roda.hr/forums/95-Roditelji-anđela
    Posljednje uređivanje od Boxica : 06.03.2012. at 18:07

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Ja ne znam gdje bi,vise ne znam sta bi,znam samo da boli i da jedva sad ovo pisem i pitam se da li su doktori dobro napravili sto su spasili mene,a oduzeli nju

  17. #17
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Meni je doktor danas otvorio bolovanje nakon pobačaja ali na teret Hzzo-a (šifra G0) što mi je financijski nepovoljnije i sad vidim na skoro svakoj temi da bih trebala imati bolovanje na teret poslodavca...

    Je li to točno?


    Šifra bolovanja je o02.1 missed ab.

  18. #18
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    nitko?

    stvarno sam iščitala sve i vidim da se negdje spominje bolovanje na teret poslodavca a negdje na teret HZZO-a pa sam zbunjena.
    Financijski mi je razlika velika

  19. #19
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Malo sam prolistala po svojim papirima i ovako..
    u trudnoči sam bila pod šifrom O20 (krv. u t) G0 (na teret hzzo-a).
    nakon misseda sam dobila 2tj. bolovanja pod šifrom O02.1 (t završena pobačajem) A0 (na teret poslodavca).
    neznam dali to ovisi o tvojoj OP,koja otvara bolovanje,al mislim da nebi trebalo jer jedan je zakon..

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Ja sam proslu zimu imala izvanmaternicnu trudnocu - dobila sam 2 tjedna bolovanja, na teret HZZO. To mi je bilo daleko financijski nepovoljnije, al tako je kako je. Mislim da mi je doktorica OP objašnjavala da sve što se tiče trudnoće ide na HZZO a ne na poslodavca (komplikacije, pobacaj...). Mozda sam u krivu al tako je bilo meni prije manje od godinu dana.
    Posljednje uređivanje od buba klara : 10.01.2013. at 12:23

  21. #21
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    da,to bi imalo logike...ali eto izgleda da svaki dr. tjera svoju politiku.meni je OP rekla da je sad to "obično" bolovanje,dok me skidala s komplik.

  22. #22
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Znam da je meni pisao GO, jer su svi mislili da sam trudna.
    (Radilo se o samo 2 dana).

  23. #23
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Hvala na pomoći
    hm... ne mogu vjerovat da je sa istom šifrom bolesti moguće imati različite šifre bolovanja (A0 ili G0).

    Ništa, moj gin se vraća sa GO idući tjedan pa ću otići do njega, ovo mi je napisala doktorica na zamjeni

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    490

    Početno

    Ja kad sam imala vanmaterničnu bila sam 2 mjeseca još na bolovanju na tetet hzzo,meni je to bilo povoljnije jer sam dobivala punu plaću,odnosno da ne bude zabune maksimalni iznos koji daje hzzo,a to je 4200kn,a tolika je moja plaća,a da sam bila na teret poslodavca plaća bi mi bila umanjena za 30%.

  25. #25
    analoneta avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    194

    Početno

    pozdrav..rodila sam 7.2 i nasla sam da imam prava 3 mjeseca na porodiljnji...ima li tko kakvih saznanja jesam li mozda u pravu....maleni mi je umro nakon 5 sati kako se rodio..nisam još papire dobila njegove...cekam papire pa da odem vidjet pa me eto zanima ima li tko kakvih saznanja .....

  26. #26
    analoneta avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    194

    Početno

    saznala!!!!!!!

  27. #27
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Vrijedi li jos uvijek koliko tjedana trudnoce toliko dana bolovanja? Ajme tko ce to izdrzati i normalno se vratiti na ppsao?

  28. #28
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Vrijedi li jos uvijek koliko tjedana trudnoce toliko dana bolovanja? Ajme tko ce to izdrzati i normalno se vratiti na ppsao?
    Uvijek mozes produziti tako da odes u centar za krizna stanja i trazis pomoc psihijatra ( tesko da ces dobiti termin tako brzo, a ovako bi mogla dobiti pomoc)

  29. #29
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Ja sam nakon vanmaternice dobila maksimalan broj dana bolovanja. Mislim da mozes iskomunicirati s ginekologom da ti da sto duze, a onda kod psihijatra po potrebi za jos duze.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •