Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: DA LI MI NETKO MOZE POMOCI?

  1. #1
    LUDIC-A

    Početno DA LI MI NETKO MOZE POMOCI?


    ovak sa 14 godina imala sam gadnu operaciju i izvađen mi je jajnik i usprkos svim ljecnickim prognozama da necu moci, ostala sam trudna prirodnim putem sa 18 god. sve je bilo u redu i samnom i bebom (danas ima 5.5 god).
    problem mi se javlja unazad cca god dana . naime bez ikakvih pravila jajvljaja mi se ranica iskljucivo na usni spolovila (nakon poroda ustanovljena ranica na grlicu maternice koju su mi spalili i vise ju nitko ne spominje) i uzasno me iritira i boli. Papa test ,evo sada i mikrobioloski nalaz (jos cekam citoloski) pokazuju da je sve 5.Osim neugodnosti koju ta ranica izaziva strah se javlja jer pokusavam ici na drugo djete (ubila bi se da ga izgubim zbog toga).
    Dakle pitanje da li je netko imao nesto takvo i cime se ljeci (popili doksicilkina za izvoz, summamed i ciproby)?
    molim vas vec sam ocajna

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    A da nije možda herpes?
    Da li se javlja kod povećanog psihičkog ili fizičkog stresa, uz povišenu temperaturu, ili vezano za ciklus?

  3. #3
    LUDIC-A

    Početno

    joj navodno nije bar tako kaze ginic.
    nema pravila kada mi se pojavi i nemam temperaturu ni malo povisenu, nema veze sa ciklusima niti sa stresom (iako sam primjetila da je ucestalije pod stresom).
    ako dođe traje max tjedan dana i nestane i to jedamput u ciklusu.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Jesi li imala temperaturu kad si prvi puta dobila?
    Da li si ikad imala herpes (potvrđen od gin.)?
    Postoje testovi koji se rade iz krvi (antitijela) na herpes, posebno za tip 1 i tip 2 (jedan je na ustima, drugi genitalni, ne znam koji je koji).
    A da li je ranica možda u blizini šava od epiziotomije? Možda je zaraslo "na falde" pa se iritira?
    Ja sam jednom pomislila da sam dobila herpes, a ispalo je da imam malo grublji šav iznutra na gaćicama, pa kad je bilo vruće i više sam se znojila (a punija sam) onda me to iritiralo i grozno peklo. Ali nije bila ranica, nego crvena pruga.

  5. #5
    LUDIC-A

    Početno

    joj hvala ti i na dosadasnjoj pomoci puno.
    nemam nikakvu potvrdu o hrepesu tj da li ga imam ili ne.
    valjda cekaju citoloski pa ce ici na daljnje pretrage(kod nas se ne zuri pa traje 3 tjedna
    da li neko zna ako je herpes (nedo bog takvog zla) kako utice ne trudnocu i sve vezano za to.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Znam sigurno samo to da je veća šansa da rodiš carskim rezom. Sigurno moraš na carski ako je herpes aktivan kad krene porod, a nisam sigurna što ako nije. Jer postoje slučajevi da se ništa ne vidi a osoba je zarazna.
    Mislim da nema druge opasnosti ako je zaraza došla prije trudnoće, ali mi se čini da može biti opasno ako se prvi put zaraziš u trudnoći.
    Ali to ipak moraš pitati doktora.
    Ne znam da li se herpes vidi na papa testu - virus se pojavi samo kad se aktivira, inače "čuči" u živcu ispod kože (koliko god ti to zvuči kao SF).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •