Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 88

Tema: Prvašići i kako se pripremiti za prvi razred??

  1. #1
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno Prvašići i kako se pripremiti za prvi razred??

    Potaknuta temom šk.torbe otvaram topic o pripremi roditelja za prvašiće šk.god. 2012./2013.
    ove godine i ja imam dijete koje je u maloj školi ,obavili smo sistematski pegled,primili injekciju i sada čekamo upis u školu koj je početkom 5.mj.
    kako mi je ovo prvi đak nemam iskustva što i koliko čega treba pa bih voljela da ovdje pišemo o tome da li ste kupili šk.torbe,koje (markirne ili ne) - ipak bi voljela da mi izdrži bar 2 god.??
    kako ih birate (po meni je bitno da su vodootprnog materijala,anatomske,lagane) dijete neče iči u boravak -da li vam je vazno koliko torba ima pretinaca i sl.,
    pisanke(koliko ih je potrebno za početak ) ?? pernice obične ili na katove - što za početak treba sadržavati pernica, šk.pribor - olovke ;tehničke olovke,gumice, bojice, šiljila koji su najkvalitetnije?

    za knjige znam da se dobije popis pa ili se naruči u školi ili preko knjižare ili neta, mislim da ćemo mi ipak preko škole. kakve okvire kupujete one koji se umataju ili ljepljive?
    voljela bi ranije početi kupovati koju stvarčicu jednostavno da nas kasnije ne boli glava od silnih izdataka .

  2. #2
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

  3. #3
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    da vidjela sam da je jadro otvorila, ali uglavnom se raspravlja o tome sto i kad tko ide na sistematski i tko če sve krenut na jesen u školu. i o odgodama da li je netko spreman ili ne za polazak.

    otvaranjem ove teme sam mislila da jedna drugoj pomognemo što sve treba pribaviti za školu znači o školskim potrebštinama,mozda kad i gdje je koje snizenje za škol. torbe -kod nas su samo tri manje knjižare gdje je pribor dosta skup i sl. nema neki veći izbor šk.torbi, pa bi možda skoknuli i do Zg. u kupnju stvarčica za školu, a posebno da se jave mame koje imaju več djecu u šk. klupama...

  4. #4
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    naravno možemo nastaviti i na onom topicu .

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    skićem se
    Postovi
    210

    Početno

    Trebat će vam za početak
    Pisanke A za svaki predmet po 1kom plus još par u rezervi jer su tanke.
    Matematička 1 i to par komada
    Olovke su mi se do sad pokazale najbolje TOZ-ove Hb x5 kom jer je nevjerovatno kojom ih brzinom gube.
    Gumice isto par komada iz gore spomenutog razloga.
    Oštrilo bih preporučila s onom posudicom na dnu i sa dvije rupe za šiljenje za tanje i deblje olovke-bojice.
    Većina učiteljica preferira kutiju za likovni može obična u koju kupiš sve ili Toz-ova koja već ima sve.
    Za pernicu bih rekla uzmi onu jednostavnu koja kad se otvori ima još dva krila sa strane a ne one na kat.
    U ove isto stane dosta a ako će im pribor za likovni biti u školi i tako im ne treba puna pernica.
    U pernici svakako trebaju biti obične drvene bojice i to bih isto preporučila one deblje okruglog ili trokutastog oblika.Duže traju i manje pucaju.
    Torbu sam s oboje kupovala u 4-5 mjesecu a možeš i sad.
    Manja gužva po dućanima i većinom je na sniženju.
    Što se tiče marke nisam se vodila za tim.Bilo mi je bitno da je dobro podebljana na leđima i da su naramenice deblje.Ali opet moja djeca ne idu sama u školu jer ih mi vozimo a najčešće i odvozimo pa im kralježnica nije ni ugrožena.Svaku torbu sam platila oko 200 kn na sniženju i traju i danas bez ogrebotine.Cura je 2 razred a sin 3 s tim da smo njemu kupili na početku drugog novu,jer je imao onu na kotačiće i neki klinjo je uzeo njegovu torbu i vozao drugog na njoj pa su onu ručku koja se izvlači iskrivili.Ali torba je još dobra.
    Torbe sam kupila u Turbo limača pa ako imaš u blizini negdje požuri jer oni uskoro zatvaraju svoje dućane ako već i nisu .Idem i u narodne novine .Po meni najbolje u Narodnim sve kupiti jer im cijene i nisu neka razlika a imaju sve na jednom mjestu i kad kažeš prodavačici da ti treba sve za prvašića ona će znati ne brini.Okvire sam kupovala one obične i fuj su brzo pucaju .Lani sam kupila u Mullera one samoljepljive i dobre su.S tim da blježnice više ni ne omatam jer svaki tjedan treba neku bilježnicu omotati.Ja se sad raspisala ali eto sigurna sam da bih mogla još napisati ali mi ništa ne pada na pamet.I mene to uskoro čeka po 3 put.

  6. #6
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    zaista ti puno hvala na ovom odgovoru , znam da dosta toga je potrebno ali nisam imala pojma koliko čega je dovoljno za početak. danas sam malo hodala s curom po knjizarama pa samo gledali te pisanke,crtančice,bojice i flomastere ali su one ful tanke,svega nekoliko listova. a iskreno i nema baš neki izbor kod nas. za školske torbe nam je rekla da stižu tek u ljeto ,,,voljela bih ipak nešto ,dio toga več pripremiti do ljeta. hvala

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    moj klinac je dobil novu Herlicovu torbu i nosil 2godine, posle je nasljedio nećak i nosi je već isto 2 godine. Pernicu je dobio za rođendan na 3 kata, flomasteri, bojce, pribor za crtanje, olovke, gumica i šiljilo, istu ima već 4. godinu, samo nadopunimo s onim kaj fali tj. kaj potroši.Bilježnica kupiši malo više kad buju sniženja krajem 8mjeseca, zna bit sve u pol cijene.
    Klinka je nasljedila torbu od frendičine malekoja ju je nosila 3 godine, a može se nosit i dulje, dobila je pernicu na 2 kata za ročkas u Turbaču na onoj akciji u prosincu, neke teke smo kupili kad su bila sniženja tak da imamo mali lager.

    Knjige ćemo probat razmjenit i dobit polovne, dobila je radnu iz vjerkasa, kupit ćemo samo radne i eventualno koju knjigu ako je mjenjana, ne dam lovu za nekaj kaj može koristit i staro.

    pitanje gdi još rade Turbači, tam smo kupioli masu bilježnica po presmješnoj cijeni

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Omoto za bilježnice kupiš isto zna bit na sniženjima po 10kom, a moj klinac je uredno imal dve bilježnice za isti predmet u jednom omotu, ako je trebalo pogledat starije gradivo.

  9. #9
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    genius, nama su u školi (unaprijed) dali popis pribora koji trebamo nabaviti.
    Ja bih ti recimo preporučila da ne kupuješ najjeftinije pisanke (teke), one sa tankim mekanim koricama jer je i papir u tim tekama lošije kvalitete.
    Dobre su Target pisanke.
    Ako imaš priliku doći do neke prodavaonice Narodnih novina, oni imaju jako dobar izbor školske opreme.
    Mi uglavnom sve kupujemo marke Mapped koja je prilično povoljna u NN a i kvalitetna je.

  10. #10
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    pratim

  11. #11
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    hm ,da u pravu ste za te obične pisanke 1,99 kn,al jedino za sad kod nas imaju takve,nekad znaju biti i profilove...mislim da su bolje. a olovke hb jel bolje uzeti obične ili trokutaste i da li trebaju one meke i tvrde (to mi je ostalo još iz moje osnovne)?
    pernicu sam mislila sačekati da budu one iz lidla,kuma mi je rekla da budu super,pa eventualno nešto dokupiti ako bude potrebno. ili ako nađem u kompletu s torbom još bolje.
    nisam znala da i bilježnice omatate . ja sam mislila da svaku bilježnicu za početak joj stavim u odgovarajuči predmet da joj bude lakše.

  12. #12
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mi kupujemo trokutaste olovke i bojice jer one prisiljavaju dijete na ispravniji hvat. (kupujemo HB)
    Pernicu smo kupili Herlitz u NN - te pernice su vrlo jeftine (ne znam koliko su pernice iz Lidla, naša je bila oko 40 kuna).
    U pernici ti je važno da ako kupuješ punu pribor koji dobiješ unutra bude kvalitetan.

  13. #13
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    koj je bio vaš kriterij u kupovini šk.torbi? danas sam malo surfala s kčeri i tražili smo torbe pa sam se iznenadila od raspona cijene do kvalitete..... iako nemam iskustva kod kupovanja torbi ono što je kod mene presudno da je materijal vodootporan,nepromočiv,da je anatomska torba što lakša i naravno da se maloj sviđa??
    kako da znam koja joj torba lijepo leži na leđima i na što još moram obratit pažnju??

    da li ste uzimali one klasične okomite kockaste torbe ili one tipa ruksaka s čvrstim kockastim dnom?
    da li u te ruksake stanu knjige da se nekvrče??
    moja cura si je naravno već odabrala (kriterij je šljokice) i ne odustaje,al meni je malo prepreviše dati toliko novaca za šk.torbu..možda postignemo nekakav dogovor do 4-5mj.?!!
    svidjela joj se ova Step by Step "Unicorn" školska torba - Hama


    naravo nisam je vidjela u živo,niti isprobala ,niti znam ima li kakve pregrade,koliko je teška i slično. da li netko ima ovakvu sl.torbu i vrijedi li zaista te novce????

  14. #14
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685
    Posljednje uređivanje od genius : 04.03.2012. at 23:23

  15. #15
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    pari mi se malo previše 700 kn.al ne znam kako se kreću cijene, pa....
    ja sam uzela u tl kad je zatvarao za 150 kn, snižena sa 499. mislim da vrijedi pričekat, bit će sniženja. znam da u st uvijek bude dobrih sniženja u kolovozu

  16. #16
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    izgleda dobro...ali cijena

  17. #17
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    i meni se sviđa ,ali kao što sam napisala malo mi je prepre previše,ma razgovarat ću s njom pa se možda i predomisli -ipak je moja zadnja. a kad budemo išli u kupovinu možda joj zpadne za oko i neka druga -samo da se sjaji,ima puno šljokica i da nije "bebasta" a možda nam uleti i neki sponzor ,hihih
    a što se tiče kvalitete te vrste torbi da li netko zna??

  18. #18
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Mi kupujemo trokutaste olovke i bojice jer one prisiljavaju dijete na ispravniji hvat. (kupujemo HB)
    Pernicu smo kupili Herlitz u NN - te pernice su vrlo jeftine (ne znam koliko su pernice iz Lidla, naša je bila oko 40 kuna).
    U pernici ti je važno da ako kupuješ punu pribor koji dobiješ unutra bude kvalitetan.
    ali nema u jeftinoj pernici kvalitetan (skup) pribor
    nama su u Didlovim pernicama odlične Lyra bojice, ni jedne u Mulleru nisu toliko mekane a ovih ima samo par boja za nadokupiti. rado bij ja kupila TOZ-ove bojice kad bi bile dobre. sad ispada da cjepidlačim i pretjerujem jer smo svi bojali nekad, ali ako možeš djetetu olakšati, a treba im to, kupite im kvalitetne bojice jer jaaaako puno bojaju u 1. razredu!

  19. #19
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa nema ekstra kvalitetan (ali herlitz bojice nisu niti posebno loše) - ali upravo sam htjela reći da visoku cijenu pernice može opravdati samo skupi pribor unutra. Lyra bojice su stvarno kvalitetne a i skupe, tako da visoka cijena Didl pernice ima smisla tj. opravdana je. Druga je stvar što sam ja do sada već izmijenila 10-ak kompleta bojica u pernici jer ih dijete konstantno gubi, tako da bi mi bez Lyra bojica ostali negdje do 1.10.

  20. #20
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    ja sam baš jutros gledala u Plodinama bojice 24kom faber & castll (gratis šiljilo) cijena 59.90 kn, malo mi se čini puno dok nevidim koliko će madam gubiti stvarčice po školi. ja ću kupiti neke jeftinije (premda znam kakve su kvalitete i koliko pucaju vrhovi) a kupit ću i neke skuplje pa držat u pričuvi tamo negdje do Božiča dok se i ona malo ne uhoda i ne krene više pazit na stvarčice.
    ja kod nas nisam ni vidjela Lyra bojice??? baš ću obratit pažnju kad budem išla u knjižaru.

  21. #21
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Ja sinu koji ide u 2. razred kupujem Staedtler bojice i olovke jer su mi se pokazale vrlo kvalitetne (lako se šilje i ne pucaju im vrhovi).
    U Školskoj knjizi sam prije tjedan dana na sniženju kupila bojice s gratis 2 olovke za 20 kuna.
    Nije to cjepidlačenje, problem je kad se bojica ili olovka ne može našiljiti ili u procesu dva puta pukne špic.
    Neri ću ikupiti pernicu koja joj se bude svidjela, a onda ću procijeniti kakav je pribor unutra.

    I ja sam pobornik nešto skupljih - kvalitetnijih bilježnica. Imaju više listova koji su deblji i duže nose jednu bilježnicu.

    Sjetite se kupiti škarice za papir i ljepilo, vodene, masne i tempere.
    Kolaž smo dobili u likovnoj mapi. I kod likovne mape pripazite na cijene, probali su mi za prvi uvaliti neku skupu, ne sjećam se više koliko je bila razlika...

  22. #22
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kod nas sav likovni pribor za cijeli razred nabavlja učiteljica na početku godine
    tako da nemojte to kupovati unaprijed, možda je i kod vas tako

  23. #23
    Ivček avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trešnjevka
    Postovi
    380

    Početno

    I ja se pridružujem ekipi s Herlitz torbom i pernicom iz NN.

  24. #24
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    ivček nabaci slikicu torbe i pernice ak nije problem.
    a te trokutaste olovke,bojice kako ih šiljiti imaju posebno šiljilo ili ono obično
    Posljednje uređivanje od genius : 07.03.2012. at 22:46

  25. #25
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    obično.

  26. #26
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

  27. #27
    mamaineven avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Veliko Trgovišće
    Postovi
    1,253

    Početno

    Mi smo kupili Herlitzovu torbu u 12. mje. za 149 kn, i pernicu za 20 kn. Naknadno sam kupila još jednu pernicu za svaki slučaj jer samo čekam kad će jedan dan doći bez glave doma. Mislim još nakupovati zalihu olovaka i gumica. Ove pernice u sebi imaju čak i ravnala i stvarno mi se ne čine skupe.
    Posljednje uređivanje od mamaineven : 08.03.2012. at 09:30

  28. #28
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Odlična tema.
    Hvala na svim informacijama, .

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    jooj meni se jos cini kao da je taj rujan dalekoooo
    a kad vas citam
    cini se da moram odmah u akciju inace cemo ostati bez icega

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    skićem se
    Postovi
    210

    Početno

    Evo da prijavim da smo kupili Herlitzovu torbu za 178 kn u NN-a prošlu subotu na sniženju

  31. #31
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    ima li tko iskustva s scooly anat. torbama? kod nas ima par modela po 219kn od lani naravno.

  32. #32
    Ivček avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trešnjevka
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj genius prvotno napisa Vidi poruku
    ivček nabaci slikicu torbe i pernice ak nije problem.
    a te trokutaste olovke,bojice kako ih šiljiti imaju posebno šiljilo ili ono obično
    pernica
    http://e-trgovina.nn.hr/skolski-prib...om/974362.html

    torba
    http://e-trgovina.nn.hr/skolski-prib...be/974315.html

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Trokutaste olovke i bojice mogu se šiljiti običnim šiljilom - tanke standardnim, debele širokim.

    Ali postoji Faber-Castell Grip 2001 trio šiljilo koje je baš za taj pribor, ima 3 otvora: za olovke, za tanke bojice i za debele bojice (s kućištem protiv rasipanja). Obično je toga bilo u Mercatoru (velikom, na Vukovarskoj) na školskom priboru i u većini trgovina Narodnih novina, u sezoni pred početak školske godine. Imaju oni i gumice koje se nataknu na olovku i trokutaste gumice, ali to mi je već pretjerivanje. Olovke smo u prvom razredu kupovali 2B (mekane) a kasnije HB, ali to ovisi kako kojem djetetu odgovara.

    Evo, tu ima nešto (šiljila i gumice): http://www.proming-hch.hr/hr/katalog...i_siljila-68/2

  34. #34
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    lijep pozdrav!

    i mi imamo (prvog) predskolca u kuci i nikad nisam ni mislila da na toliko stvari trebam paziti pri kupnji pribora i ostalih stvari za skolu. također smo, u NN vidjeli reklamu za herlitz torbe i imali smo namjeru uzeti onu ljubicastu na macu, no ona se odmah rasprodala, a da ju nismo ni vidjeli uzivo. sad vidim da je dostupna u njihovom online shopu, ali ju mm ne zeli kupiti jer ju curka nije isprobala.
    sad je odluka pala na haminu unicorn torbu. isprobali smo ju u mulleru, ali imaju samo 5u1 set koji je preeeeskup ( i nepotreban) tako da imam u planu uzeti samo torbu i pernicu u frankopanskoj. isto je skupo, ali se nadam da ce trajati dvije godine (hoce li??? )
    procitala sam ovo sto ste pisali za crtancice i nas su izbor definitivno targetove s debelim koricama. nesto smo vec kupili, ali izbor je slab. (moje dijete ne voli hello kitty). kupili smo i maped skarice u NN koje imaju plasticni umetak u koje se stave nakon koristenja da ne bi doslo do nezgode.

    citam vas

  35. #35
    Ivček avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trešnjevka
    Postovi
    380

    Početno

    Dobili smo u školi popis knjiga i sve se mogu naručiti preko web shopa narodnih novina što mi je ok.

  36. #36
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    Ivček torba mi je super, centar i ja sam gledala tu haminu na njihovoj stranici,ali nažalost nisam imala prilike ju vidjeti ni isprobati u živo. kako leži na leđima i da li je zaista jako teška čitala na nekom forumu.??

  37. #37
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    genius, na njihovim stranicama pise "vrlo lagana školska torba modernog dizajna", no cini mi se da je ona stvarno teza od bilokoje herlitz-ove torbe koja mi je bila u rukama. pronasla sam na jednom site-u podatak da je unicorn led torba teska oko 1420 grama. cini mi se da je to dosta, ali opet, meni je ovo jedino dijete i nemam iskustva s opremanjem skolarca. na leđima nam je odlicno stajala, cvrsta je i izgleda jako kvalitetno.
    moja je briga da ce mi dijete "prerasti" jednoroge do drugog razreda i da ce htjeti novu torbu, a onda mi je to malo previse novaca za jednu skolsku godinu.

    vidjela sam i one klasik kockaste torbe, ali mi je to malo . procitala sam da im se stariji klinci znaju rugati zbog toga. s druge strane, ako se zele nekome rugati, uvijek ce pronaci "razlog".

  38. #38
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Netko je pisao da nezna gdje bi kupio Lyra bojice.
    Vidjela sam ih u Mulleru u West Gateu, mogu se kupiti po komadu (oko 9kn komad) ili u setu.

  39. #39
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Citiraj iki prvotno napisa Vidi poruku
    Netko je pisao da nezna gdje bi kupio Lyra bojice.
    Vidjela sam ih u Mulleru u West Gateu, mogu se kupiti po komadu (oko 9kn komad) ili u setu.
    vidjela sam i na Trgu u Mulleru ali nema veliki iznor boja
    i nude samo debele bojice pojedinačno
    ovo za set mi je novi info

  40. #40

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Najbolje bojice nakon pola godine staža u školi su nam stabilo 3bridne debele. trebate za njih oštrilo sa širom rupicom. Najbolje mije ono metalno, mislim da je staedlerovo, nisam 100% sigurna. Ali ono je samo za u kući jer treba oštriti iznat kante za smeće. Za u škollu imamo ovo koje spominje Peterlin, kod tog je posebno oblikovano oštrilo za bojice. Tamo se naoštre nekako manje izduljeno, njima ionako ne treba da ugo traje oštar vrh kao pri pisanju običnom olovkom. Kad se bojice ovako naoštre na kraće, manje pucaju.

    Meni nisu loše mapedove, al stabilo su naj. Komad je 3,5 kn, 12 kom (paket) skoro 50. Al su jako dobre.

    Napomena: moj uglavnom ne gubi stvari.

    Gumica: naj nam je stadler neka bijela, ni druge nisu loše.

    Crveno plave olovke za pisanje naslova su mi sve bzv

    p.s. ja sam freak za pribor

  41. #41
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    mi cemo lyra bojice dobiti u haminoj pernici. imali smo za vrtic herlitz pernicu i popucale su nam one elasticne pasice gdje se stavlja pribor, pa sam odlucila da za skolu necu uzeti istu marku. a kakve flomice? mi smo koristili maped i meni su se cinili odlicni, ali ih curka ne zeli- da su joj predebeli vrhovi i brzo se potrose. sad koristimo FC i za njih me obavijestila da vise nema crne boje

  42. #42
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    je l ovo mali zaključak/preporuka

    povoljne i OK torbe (cijenom i težinom) su u NN (Herlitz)
    kvalitetne:
    - olovke/bojice su Lyra, Faber castell, Stabilo, Steadtler
    - bilježnice/crtančice Targer - tj. deblje, kod tanjih je i papir tanji, brže se popune

  43. #43
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Evo vam još jedne preporuke - torbu je OK kupiti sada jer su sniženja, ali ostalog pribora je pred školu puno veći izbor; sve knjižare, pa i NN, natrpaju pisankama, crtančicama i slično, a sad je izbor puno manji.

    Usput - na Trgu u Mulleru sam jučer vidjela komplet Lyra bojica ALI samo metalik boja - 6 kom 45 kuna.

  44. #44
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ja sam otkrila da su one tanke teke sasvim dobre, iako izgledaju kao da će se same od sebe raspasti. pogotovo crtančice koje vrlo brzo prerastu - targetove nisu ni do pola popunili. brzo prelaze u pisanke a, pa b... doma uvijek treba imati par bilježnica na zalihi i sve ok.

    mapedove bojice, olovke, šiljila, škarice... su nam također dobri. osim toga, oni pribor stalno razmjenjuju pa se pernica petkom nikad ne vrati u istom sastavu u kojem je u ponedjeljak otišla. opremite dijete trokutastim olovkama s gripom a on ih zamijeni za najobičniji okrugli toz i poklon olovku iz name. LOL

    meni je otkriće bilo komadno kupovanje bojica u NN - crvena se npr. troši nevjerojatnom brzinom.

  45. #45
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    a koje biljeznice uopce trebaju za prvi razred? crtancica, pisanke a i b, matematika 1? je li to sve?

  46. #46
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    pitanje:
    spominju se trokutaste olovke/bojice. Sad sam u Mulleru vidjela (komadno) trokutaste ali debele i tanke. Ima li tu pravila? Koje su bolje za prvašića?

    I meni je palo na pamet ovo za tanke teke...ima nešto u tome, da oni neke brzo prerastu.
    Čitam o ovome što piše ms.ivy, i već vidim svoju štrebericu u suzama, kad ne bude imala svoju olovku u pernici. Ta zna što je njeno u pola noći u mraku

  47. #47
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    ovo je napisala jedna učiteljica, još 2006. (može se tu pročitati http://forum.roda.hr/threads/10694-s...olazak-u-skolu), što ona traži. I ja napominjem ono što je i žena rekla, to ona traži, neka druga vjerojatno ne, ali dobro je za info

    PRIBOR
    a) školska torba – u njoj đak nosi potrebne stvar za nastavu( udžbenike, vježbenice, bilježnice, pernicu i papuče). Pokušajte smjestiti sve te stvari u školsku torbu i tako uočite gdje je najbolje da učeniku stoje bilježnice, gdje pernica, a gdje papuče.
    (Preporuka liječnika je da učenici do 12 godine ne nose ruksake na jedno rame, već torbu koja će pravilno opteretiti oba ramena.)
    b) platnene tenisice – koristimo u učionici i na satovima TZKa. Napišite flomasterom inicijale vašeg sina/kćeri u unutrašnjosti papuča. Učenici se presvlače u papuče u hodniku ispred učionice. Cipele odlažu u za to pripremljenom ormariću, kao i jakne u hladnijem periodu.
    c) pernica – molim vas da bude što jednostavnija i da sadrži samo najosnovnije (3 drvene olovke, drvene boje, gumicu, šiljilo i malo ravnalo).
    d) informativka – bilježnica koja omogućuje lakšu suradnju i komunikaciju između mene i vas. Sve obavijesti naći ćete u njoj zalijepljene na vrijeme.
    e) oprema za TZK – kratke hlačice i majica kratkih rukava( ne ona u kojoj je dijete na nastavi), kratke soknice. Vrećica za tjelesni neka na vidnom mjestu ima istaknuto ime.
    f) bilježnice – za satove hrvatskog jezika – CRTANČICA (rujan), kasnije pisanka A
    -matematika – bilježnica za matematiku 1. i 2. razreda
    -priroda i društvo – CRTANČICA za prvo polugodište, kasnije pisanka D
    -glazbena kultura - CRTANČICA
    -engleski jezik i vjeronauk – pisanka D
    -likovna kultura – likovne mape kupit ćemo zajednički kao razred
    kutija za likovni –ime istaknuto na kutiji, najlon za prekriti radno mjesto, čvršća plastična čaša, krpica za brisanje, crni flomaster, meku drvenu olovku(B), 3 kista za vodene boje različite veličine, pastele, vodene boje, bijelu temperu i plastelin (na dio pribora ispišite ime)
    g) knjige – molim vas da ih omotate do kraja tjedna, kao i bilježnice. Zbog lakšeg snalaženja pojedini predmet možete obilježiti velikom točkom, kvadratićem ili trokutićem, pa dijete može lakše pamtiti što sve sačinjava pojedini predmet(udžbenik, vježbenica, nastavni listići itd.)
    ....

  48. #48
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    ovo s crtankama i pisankama se sigurno razlikuje jer nama nije takav popis
    preporuka za kutiju za likovni: ne kupujte skupe kutije s poklopcem, najbolje se pokazala kutija od dječjih čizama s poklopcem na preklop (da im ne pada po učionici) zamotana u poklon papir po izboru. veličina kutije je cca 40 x 30 cm visine 15, sve cca
    ovo s pericom je jaaako dobra preporuka! ja sam popustila i dala curki da izabere. dakle, njena pornica na tri kata je definitivno teška i prevelika, flomiće ionako rabe povremeno pa je naj pernica jednostruka s bojicama i olovkama ili ona čvrsta limena s poklopcem
    debele bojice su zakon za brže farbanje
    ono što mene iznenađuje je kolučina crvene tempere koju troše! mislim da smo već na četvrtoj tubi, i to onoj većoj iz Mullera (kupuju se pojedinačno osnovne boje)

    eto, sve mi je baš friško i s H ove godine sigurno neću fulati

  49. #49
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Ne znam da li je netko napisao, ako vam dijete ide u boravak, vjerojatno će vam trebati za svaki predmet duple bilježnice.
    (barem je tako kod nas)

    A što se tiče raspoznavanja bilježnica na početku, moja je svaku bilježnicu stavljala u omot knjige kojoj pripada.

  50. #50
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    Maxi, prosvijetlila si me

    ja tražim po knjižarama "kutiju za likovni". Sreća pa nisam nikoga pitala jer za sad ionako samo gledam (dok ne postanem sumnjiva djelatnicima, jer samo gledam ).
    A to je kutija koja se kupi i u nju stavi pribor za likovni?
    A plavuše..ili ?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •