Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: uspavljivanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno uspavljivanje

    da li vas klinci još uvijek traže da idete s njima spavati? i do kad je to "normalno"?
    kod nas je malo specifična situacija jer je mali s nama spavao cijelu prošlu godinu (bili smo u fazi prseljenja i uviieti su bili takvi).sada ima svoju sobu i svoj krevet. mi smo ga postepeno prilagođavali na "odvajanje" i u početku se jako veselio tome, no kako vrijeme prolazi on sve više žica. svaku vecer se sat vremena navlačimo; pa mama daj, pa samo minuticu, odmah ću zaspati...meni je užasno slatki kad tak žica i priznajem da ponekad pokleknem, iako znam da ne bi smjela ako ga odbijem, onda vice:zločesta si! ja se naravno uvijek vratim u sobu i sve mu ispočetka objasnim, da je on već veliki dečko i da mora sam spavati, i da ne bu valjda mama išla s njim spavati i kad se oženi.
    najgore mi je to kaj ja obožavam spavati s njim jer je tak slatki, mekani, topli...i kad me onak zagrli i zajaši...ja se odmah rastopim...ali onda u pravilu stvarno zaspim s njim i ode moja vecer i svi kaj sam planirala napraviti...
    nekad si mislim pa zašto ne bi išla s njim spavati, nije on baš tak veliki, a i ne bu me vječno žicao...bude mi žao kad prestane ; a opet nemrem baš svaku vecer ici spavati u pol 9
    recite mi kako odbiti malog miša kad onak moljecivo sklopi rukice, pogleda me onim pogledom tužnog psa i kaže: "samo minuticu?"

  2. #2
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja sam spavala s mamom do petog razreda OŠ

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno


    i kak si se onda odvikla?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sverige-Sarajevo
    Postovi
    251

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Ja sam spavala s mamom do petog razreda OŠ
    I ja, ali do sedme godine, izmedju mame i tate, e onda se rodio brat pa je on nastavio narednih osam godina

    Sad sa njima spava macor

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    176

    Početno

    Daniel i dan danas žica da spava kod mene, ali Andrea ne.
    Jedno kratko vrijeme je bilo uh, pa to je samo moja i sekina soba, ali brzo je prošla ta faza! A kad razmislim bolje, pročitajte kako sam ja uživala:

    Meni je bila utješna situacija što nikad nisam imala svoju sobu, već sam spavala kod roditelja u sobi.
    Burazi su djelili carstvo , što je meni kasnije smetalo, ali desilo se da je stari obolio i morao otići u prirodu, a njegov krevet prazan... Pogodite tko ga je grijao i poslije navršenih 13 godina

  6. #6
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    prica za laku noc, pusa...pa jos jedna pusa...pa jos samo jedno pitanje...pa pusa...pa veca pusa... ali ga ostavim budnog u krevetu i sam zaspe. jedino mora ostati mala lampica upaljena i sva vrata do mene otvorena.

  7. #7
    branka0112 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    Kod nas slično kao kod egemame.
    Priča, pa pusa, pa tata nosi me u krevet (tata nosi jer je ona velika a krevet je na kat) pa mlijeko u krevet (samo jezik umoči ali moram donijet šalicu da me još jedanput vidi), svijetlo mora biti upaljeno i vrata pritvorena nikako zatvorena

  8. #8
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja se opet guram u ovi skupinu ali moram, ponosno, podijeliti kako je B sam razriješio to uspavljivanje. Dakle, do 4 i pol godine je spavao s nama u sobi, onda je bez problema prihvatio svoju sobu ali smo morali mi (jedanod nas) legnuti kraj njega dok ne zaspi, bez iznimke. Na sva pregovaranja samo bi zaključio: kada krenem u školu

    I to je trajalo oko pet mjeseci, tj. do pred mjesec dana kada mi je dijete došlo i pitalo: kako to da tata ima svoj mobitel, ti imaš dva, a ja niti jednoga? Od sada je ovaj jedan tvoj - moj!
    Svi moji argumenti da je on još premali i da njemu mob. ne treba nisu urodili plodom (kada sam ga pitala što će raditi s mob. - staviti ću ga puniti...), pa sam na kraju posegla za argumentom: kada budeš dovoljno veliki da sam zaspiš u sobi onda ćeš moći imati i mobitel. OK, ja od večeras spavam sam. :shock:

    dakle, već mjesec dana ja mu pročitam priču, on još kojih pet minuta lista časopis ili slikovnicu i tada pozove tatu da ga "ušuška", gase se sva svetla i - mir božji!
    Mobitel - stoji u ladici (ja ga povremeno koristim, kao i do sada), on ga, naravno, uopće ne koristi, niti za igru - ali, zna da je njegov

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Dino odavno spava sam, priča i pusa za laku noć i to je to. Jedino što je sada i brat s njim u sobi s kojim ja moram leći i on isto brzo zaspe, ali ponekad davi: idem pozdraviti tatu (u dnevnu sobu), žedan sam, vrti se ...pa to zna potrajati. Dok Oliver i ja sve riješimo Dino na svom krevetu na kat već spava blaženim snom.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    he he, možda da i ja probam ovu foru s mobitelom

  11. #11
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,413

    Početno

    Sergej je poceo sam spavati u krevetu kad mu se rodila sestra - s 4 godine - uz nju cijelu noc na ciki nisam fizicki mogla setati svako malo k njemu u krevet, da mu drzim ruku pod glavom a on blazeno spava :/

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    po vašim odgovorima imam samo dvije opcije: ili ucjena mobitelom ili brat/sestra.....pošto ste me za mob popljuvale idem porazgovarati sa MM

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    D. i L. su zajedno u sobi i u isto vrijeme idu na spavanje.
    pusa,laku noć i tako već nekoliko godina.

  14. #14
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    Moj prvas vec duze ne trazi poseban tretman prije spavanja, prica, pusa i laku noc do jutra. Decki spavaju zajedno u sobi (imaju krevete na kat), no svejedno mladji sin (4 god.) svako malo trazi da snjime legnem prije nego sto odem iz sobe.

  15. #15
    kira12

    Početno

    I mi smo imali slatke probleme oko uspavljivanja, tako da sam se tješila da će to trajati samo do njihovog vjenčanja. Ali, jednu smo večer nakon čitanja i puse slučajno uključili Ježevu kućicu da im pokažemo što smo im spržili na CD. Od tada je postao običaj da kad se upali malo svjetlo, upali se i komp u drugoj sobi i počinje: Po šumi širom, la, la. Uglavnom, Matko ne dočeka kraj budan....Poslije smo spržili svakakve dječje pjesmice i pričice, pa sad mijenjamo repertoar, a oni uživaju svaku večer kad biraju što će se slušati

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Kod nas je dosta skučeno, djeca imaju samo jednu sobu (5g., 8g. i 12 g,),
    što ima svojih prednosti i mana. Uspavljivanje je prednost.
    Priznajem, ne volim se igrati. Ako ikako mogu izbjeći memory, uno, čovječe....svakako ću to i napraviti, taj dio odrađuje MM, ali zato strašno volim prije spavanja zavući se u dječju sobu i brbljati s njima. Pričamo o školi, smiješne neke stvari, vole kad im ja pričam o svom djetinjstvu, povjeravaju mi simpatije....i tako, to su mi najljepši trenuci dana. Onda kad se napričamo, pusa i laku noć.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    ova ideja sa ježevom kućicom mi se sviđa! baš ćemo probati!

  18. #18
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    hvala bogu ide spavat sam, opere zube, legne, prekrsti se i zaspe.

    poludila bih da i njega moram uspavljivat

    kad je zima zamoli da ga se ugrije u krevetu.

  19. #19
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Spava sam u krevetu oduvijek,a u svojoj sobi od preseljenja u novi stan prije 3 godine.
    Vecernaj procedura je pranje zuba, tus, WC, citanje price (uz inhaliranje kad je prehladjen) i onda gasimo svjetlo, pozdravimo se (eventualno zamoli casu vode) i ostane u mraku uz mikro lampicu.
    POnekad (dosta rijetko) mu se jos ne spava pa sam uzme nesto citati ili slagati i sam ugasi svjetlo i zaspe.
    Tu i tamo dodjemo svi kasno doma (npr. iz kluba ili s izleta) pa onda preskacemo sve i nakon pranja zuba ide direkt u krevet i "laku noc" s pusom i to je to.

    Prije nekoliko mjeseci smo imali dosta problema sa rastezanjem tog odlaska na spavanje, bilo ej i svadja i svega , no nakon citanja Juula smo odlucili maknuti sve granice (naravno, uvijek ide napomena "vidimo da si umoran, zeljeli bismo da ides spavati da se probudis odmoran za vrtic/izlet/whatever", ali ga ne vucemo tamo na silu) i od tada je pjesmica - sve 5. Tu i tamo i ode kasnije spavati (pa bude navlacenja sa oblacenjem dok je pospan ujutro),a li u 90% slucajeva je OK,a bilo ej cak slucajeva da je sam zazelio ici spavati - nezamislivo do tada!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Mi još uvijek svi moramo u 8 u piđame i u krevet. Iako Sonja ne spava s nama u krevetu spava u istoj sobi jer još nije spremna na svoju sobu. Ali kad zaspi MM i ja se presvučemo pa nazad u dnevnu.

  21. #21
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    kod nas je uglavnom tako da ja uspavljujem tonku koja spava s nama u bracnom krevetu, a mm legne s toncekom (koji spava u svojoj sobi) i procita/isprica mu pricu. Nekad zaspi s njim, a nekad mu da pusu i ostavi ga budnog (ali vrata moraju biti odskrinuta). Jedno vrijeme je slusao price s CD-a. ali sad su mu malo dosadile.
    U svojoj sobi je poceo spavati kad smo se pred oko tri godine preselili u novi stan (ha, Tatek, jos jedna slicnost) i kad je dobio svoju sobu. U prvo vrijeme smo morali lezati s njim sve dok ne zaspi, ali onda smo polako poceli nalaziti izgovore - da moramo oprati zube, tusirati se, prati sudje... Pred jutro se jos uvijek cesto uvuce k nama u krevet.

    U zadnje vrijeme, s obzirom da muz ima neke obaveze zbog kojih zna raditi navecer, dosta cesto ja uspavljujem oboje. Onda se i toncek uvuce u bracni krevet, pa im citam, pa se grlimo i ljubimo, pa ih umirujem dugo dugo jer svako malo, kad jedan vec utone u san, onaj drugi se pocne smijuljiti i onda sve iznova... Toncek kaze 'ko prvi pisne, dr.. u zube stisne', ali tonka to ne kuzi pa obavezno ipak pisne

  22. #22
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    dosta cesto ja uspavljujem oboje. Onda se i toncek uvuce u bracni krevet, pa im citam, pa se grlimo i ljubimo, pa ih umirujem dugo dugo jer svako malo, kad jedan vec utone u san, onaj drugi se pocne smijuljiti i onda sve iznova... Toncek kaze 'ko prvi pisne, dr.. u zube stisne', ali tonka to ne kuzi pa obavezno ipak pisne
    Mene ovo malo podsjeca na inhaliranje ovih dana ... ja imam duznost kucnog inhalatora (osobe koja koristi uredjaj inhalator i daje podrsku klincima tj. cita pricu, puni tekucinu itd i slicno), to radimo ujutro i navecer, a najbolje je ujutro. Zrinka i ja se uvucemo kod Vedrana u sobu, sjednemo pored kreveta i citam joj Krteka dok se inhalira, onda se probudi i Vedran pa pomalo slusa pricu, onda se inhaliram ja (jerbo sam i ja bas ovih dana prehladjen i promukao), a on se razbudjuje i na kraju je red na njega ...

    Da, i kod nas MZ uspavljuje Zrinku (cica-metodom). Rijetki su trenuci kad su oboje na brizi jednog (jedan ce biti danas - moram ostati do kasna na poslu), tad Vedran gleda crtice u dnevnoj dok MZ uspavljuje Zrinku, a poslije je na redu on sa pricom. Ja sam probao oboje istovremeno na krevetu, no obicno Zrinki dosadi prica pa bi hodala, ili pak Vedran hoce mijenjati pricu ili ... uglavnom, nije islo.

  23. #23
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Ja sam probao oboje istovremeno na krevetu, no obicno Zrinki dosadi prica pa bi hodala, ili pak Vedran hoce mijenjati pricu ili ... uglavnom, nije islo.
    bilo bi ti lakse da imas cicu
    ja mogu citati tonceku dok tonka cica. nije uvijek najjednostavnije, ali nekako uspijeva. Cirkus obicno pocinje kad se ugasi svjetlo. Dogadjalo se i da toncek iz protesta ode ipak u svoju sobu jer mu tonka ne da zaspati.
    Uglavnom, sad nas ceka 5 takvih veceri za redom, jer je mm na putu, pa drzite fige!

  24. #24
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    bilo bi ti lakse da imas cicu
    Imam ja dvije, nisu bas osobito velike , al najgore je kaj nis ne curi iz njih ...

    Uglavnom, sad nas ceka 5 takvih veceri za redom, jer je mm na putu, pa drzite fige!
    Drzimo fige!

  25. #25
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ja M. navečer spremim na spavanac. Lijepo se legne u krevetić, popričamo, pročitamo priču tata ili ja, pomolimo se, poljubimo se, ugasimo svjetlo i kažemo laku noć. Vrijeme uspavljivanja je davno prošlo.

    Ujutro obavezno dođe u krevet pomaziti se i poigrati sa mnom prije vrtića.

  26. #26
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    ... Vrijeme uspavljivanja je davno prošlo.
    Ah, moram reci da ce i meni biti lakse/draze kad ce na repertoaru biti samo pricanje prica (Vedranu i Zrinki), a ne odvojeno price (V.-u) i uspavljivanje (Z).
    Ovo uspavljivanje je nekad lako, ali cesto i igrazivaca (ah, kad nemam cicu u funkciji ... )

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •