Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Privatni alergolog za djecu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno Privatni alergolog za djecu

    ... u Zgb-u?

    Dok čekamo termin na Srebrnjaku, odvela bih ga i negdje privatno, samo gdje?

    I kakva su vam iskustva?

    Hrana je u pitanju (mislim). Počeo je reagirati na neku hranu na koju prije nije reagirao.

  2. #2
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    poliklinika Helena ti radi alergološke testove... http://www.poliklinika-helena.hlz.hr/hrv/usluge

    mi smo njihovi pacijenti, ali smo koristili samo usluge općeg pedijatra i gastroenterologa
    sa svime sam jako zadovoljna

  3. #3
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Alergovita

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Hvala.

    Možda bum imala još par pitanja!

    Još neka ordinacija?
    Posljednje uređivanje od lola_34 : 05.03.2012. at 14:25

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Kak izgleda testiranje?

    Jel' mora dijete biti natašte prije testiranja (a išli bi npr. u popodnevnim satima)?

    Znam da par dana prije toga ne smije uzimati ništa protiv alergije.

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ne treba bit na tašte,a na kaj ciljaš teško da ti neko bu reko ovak iznebuha.

    možeš raditi prikove ona mala pikanja pa očitavanje nakon 20minuta, treba bit mirna da se ne razlije jedno po drugom. Kod mojih klinaca nije ništ pokazalo.

    Rist i rast vađenje u laboratoriju, čeka se nalazi cca 14 dana. ( mi u zadnje vrijeme vadimo na Svetom duhu u labosu,prije u Klaićevoj) ide na klasićnu crvenu uputnicu, ali opet trebaš znat na kaj ciljaš.


    reci na kaj ciljaš, i to svakako ne smiješ davati detetu do testiranja
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.03.2012. at 15:07

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ne treba bit na tašte,a na kaj ciljaš teško da ti neko bu reko ovak iznebuha.

    možeš raditi prikove ona mala pikanja pa očitavanje nakon 20minuta, treba bit mirna da se ne razlije jedno po drugom. Kod mojih klinaca nije ništ pokazalo.

    Rist i rast vađenje u laboratoriju, čeka se nalazi cca 14 dana. ( mi u zadnje vrijeme vadimo na Svetom duhu u labosu,prije u Klaićevoj) ide na klasićnu crvenu uputnicu, ali opet trebaš znat na kaj ciljaš.


    reci na kaj ciljaš, i to svakako ne smiješ davati detetu do testiranja
    Ne znam ni sama na kaj ciljam, jednostavno dijete reagira na hranu na koju prije nije reagirao.

    U 12. mjesecu je nekaj 'krivo' pojeo (ja mislim neki stari bonbon) i odonda svako toliko na nešto reagira.

    Koža mu se zacrveni, pojave se bijeli plikići nepravilnog oblika i to ga jako svrbi (a mene jako živcira). Osip se 'seli' po tijelu, dakle pojavi se negdje, pa nestane, pa se onda pojavi na nekom drugom mjestu, i treba par dana da se tijelo 'iščisti'.

    Onda opet jovo-nanovo kad nekaj 'krivo' pojede. Tak' da trenutno na njemu isprobavamo metodom pokušaja i pogrešaka kaj smije, a kaj ne.

    Zadnje na kaj je reagirao (čini mi se ali nisam sigurna) su ribice iz kozerve.

    Inače je alergičan na penicilin, to smo utvrdili testiranjem.

    Željela bih cijelo testiranje obaviti na 1 mjestu i odjednom (po mogućnosti), tak da nema previše šetkaranja.
    Posljednje uređivanje od lola_34 : 05.03.2012. at 15:21

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    onda je konzervans, znači bez salama,kobasa, ribica iz kontervi i graška. a možda i limusnak kiselina, za to buš teško našla testiranje

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    onda je konzervans, znači bez salama,kobasa, ribica iz kontervi i graška. a možda i limusnak kiselina, za to buš teško našla testiranje
    Jelena, na kaj su tvoji klinci alergični?

    Jel' smiju svu hranu?
    Posljednje uređivanje od lola_34 : 05.03.2012. at 16:38

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    moš mislit

    mali ne jede krumpir,brašno pšenično,zob,ječam, sve kaj u sebi ima glutena,orašasto, agrume+ egzotika ( kivi,ananas....), mlijeko i sve od njega svakojake vrste, jaja, paradajz, paprika, ribe, sve s limunskom kiselinom, konzervanse, breskve ( 20mj star)

    od mesa jede samo puretinu

    mala ne jede čisto mlijeko ( jogurt maximalno 2 žlice) ,paradajz,konzervanse,orašasto,limune, limunsku kiselinu, kivi, papaja, avokado (stara 6 godina)
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.03.2012. at 17:55

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    obadvoje ne jedu ni soju i njene prerađenive
    hoćem ti reč da kad zoveš da pitaš kaj oni misle i kaj se uopće kod njih možedelat,možda nije loša ideja da i probaš s biorezonancom tak sam ja otkrila da curi smeta breskve,njeno mlijeko koje je pila kao zamjesnko, a posle to dokazuj metodama koje su u zapadnoj medicini odobrene

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Hvala ti, Jelena, na savjetima.


    Zvala sam Alergovitu i, na temelju telefonskog razgovora, gđa je rekla da zasad klincu izbacimo sve konzervanse iz prehrane, sve kaj sadrži one e-ove u sastojcima (pitam se a kaj ne sadrži te e-ove), sve suhomesnato, i tak.

    Kao, nema potrebe da klinca zasad dovodite k nama, ovak' i onak' nećemo ništa pametno saznati .

    Hm, hm, sve mi je to zasad novo. Moram se dobro oboružati pitanjima i natuknicama prije neg' odem na Srebrnjak s klincem.

    Dobila sam savjet da klincu napravim i briseve (ne znam još koje) jer da i bakterije znaju biti okidačem alergija: da bar je ovo slučaj kod nas, to bi mi bilo najjednostavnije...

    Ak' ima još tko iskustva s ovime, slobodno se nadovežite...
    Posljednje uređivanje od lola_34 : 05.03.2012. at 21:15

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ima ti E -a i u voćnom jogurtu, sve suhomesnato, vegeta, sve grickalice, dosta sušenog voća koji su po dučanima, svi bomboni ( osim oni iz DM s kaduljom i alpskim boljem), paštete, parizeri i sve salame, u ribicama iz konzerve nema ( ali su možda nekaj pokupile iz konzerve), sokovi iz tetrepaka, sokovi za rađenje.......


    Jel klinci idu u vrtić, dogovori posebnu prehranu dok ne ideš na srebrnjak, to se može i bez papira ( rekla meni zdrastvena da se jedanm mali tak hrani u vrtiću do ne stignu nalazi)
    Drži te se i čitajte deklaracije

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    Dizem temu...lijepo vas molim preporuku za neku od privatnih poliklinika u Zagrebu, gdje bi dijete (15 god.) moglo obaviti kompletni kontrolni pregled sa prickom i spirometrijom (alergijski rinitis, dijagnozu ima vec duze). Najbitnije mi je, naravno, da imaju dobrog pulmologa/alergologa. Puno hvala na svakoj sugestiji !

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Probajte nazvati kontaktirati Alergovita

  16. #16
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Probajte nazvati kontaktirati Alergovita
    Kaj oni jos postoje?

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    piše na stranici da se može nazvati i dogovoriti https://alergovita.hr/rezervacija-pregleda/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •