Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 60 od 60

Tema: prehrana kod PCOS

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    640

    Početno

    Citiraj salvija prvotno napisa Vidi poruku
    evo dobila sam odgovor od doktora: budući da imam normalnu kilažu potrebno je smanjiti šećere što više, a kruh i tjesteninu umjereno jesti, ali je nije potrebno skroz izbaciti.
    a kruh i tjestenina nisu seceri
    morala sam
    cinjenica je da vecina lijecnika ne smatra prehranu bitnom, jer lijekovi ce sve rijesiti

  2. #52
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj salvija prvotno napisa Vidi poruku
    evo dobila sam odgovor od doktora: budući da imam normalnu kilažu potrebno je smanjiti šećere što više, a kruh i tjesteninu umjereno jesti, ali je nije potrebno skroz izbaciti.
    škrobovi su također šećeri , tj. ugljikohidrati.
    isti metabolički procesi se događaju u njihovom metabolizmu kao i kod žličice bijelog šećera.
    Na tebi je da odlučiš koliko ti je nešto bitno, i koliko se želiš "žrtvovati " za svoje zdravlje. Kao što je već netko napisao ginekolog nije nutricionist i ne razumije da su i nijanse jako bitne.
    Kad pojedeš ugljikohidrate za njihovu probavu je potreban inzulin kojeg tada izlučuje gušterača (prema potrebi), što manje ugljikohidrata jedeš , manje ti treba inzulina, manjega izlučuje gušterača i manje ga ima u krvotoku.
    Šećer (rafinirani) je ugljikohidrat, i škrob (žitarice) također, i voćni šećer (iz voća) također- za metabolizam svega toga treba inzulin.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    45

    Početno

    tek sam ovih dana počela čitati i istraživati o ugljikohidratima i pcos.hvala vama curke na savjetima. Meni je ovakv način prehrane užasno teško pao, jer sam na neki način ovisna o ugljikohidratima, evo pročitale ste na koji sam se način hranila, i sad vec dva dana se pridrzavam koliko toliko prehrane sa malo ugljikohidrata i ne osjećam se baš najbolje, stalno mi fali osjećaj sitosti, ali trudit cu se i dalje i nadam se da ću uspjeti u tome i ostvariti svoj cilj, dobiti zivog i zdravog bebača

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    640

    Početno

    draga naravno da ti je tesko pao kad smo ovisne o UH, pa imas apstinencijsku krizu. UH nam dodu kao utjeha. proci ce, sad nemoras paziti na proteine i masnoce (koje pojacaj) najedi se i grickaj bademe u trenucima krize. ili neke druge sjemenke. sretno

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Cure , vi koje sle na lchf prehrani , kako se tretiraju grah i slanutak ?
    Jel dozvoljeno ili nije ?

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    640

    Početno

    grah sigurno skrob, za slanutak nisam sigurna, alimislim isto skrob

  7. #57

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    45

    Početno

    cure drage, evo ja sam već 2 tjedna na sioforu i tek par dana pazim na prehranu i nastojim što manje ugljikohidrata unositi, malo je lakse, prva dva dana sam bila stalno gladna a sad se već pomalo navikavam. Skužila sam da sam imala ovulaciju, samo neznam točno koji dan, i sad me već tri dana bole grudi, a nikada me nisu prije boljele pred mengu, sta mislite ima li ova terapija neke veze sa tim?mislim da nisam trudna jer smo se čuvali skoro cijeli mjesec.(možda na početku mjeseca nismo koji dan ali kasnije jesmo)

  8. #58
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    na gluforminu sam skoro godinu dana. mjesec dana nakon početka uzimanja ostala sam trudna (prije toga brojimo mjesece i mjesece negativnih testova). trudnoća nije dobro završila, ali to je druga priča. ja sam uz gluformin promijenila i prehranu, prešla sam na Montignaca (prehrana po glikemijskom indeksu).moj inzulin je na gornjoj granici (bio), svi ostali nalazi uredni (spolni i hormoni štitnjače, nemam PCOS, uredni ciklusi i uredne ovulacije, 66 kg, 170 cm). promjenom prehrane i ja sam imala razno razne krize-nisam bila gladna, nego željna. sad opet polumontiram, ne držim se čvrsto svega. ono što je još bitno je tjelovježba. nadam se da ćemo uskoro opet imati plusić na testu.

  9. #59
    Dalmašica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    24

    Početno

    Bok, ja od sutra na preporuku doktorice iz Petrove započinjem s Montignacovom prehranom...nadam se da će urodit plodom..

  10. #60

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Od kada znam za PCOS sam smanjila odnosno skoro iznacila ugljikove hidrate, što znači da jedemo više heljde, kvinoje, ... Od dodataka uzimam Krom, D vitamin i inozitol. Naravno mi moja Ginićka nije ni spomenula da je bitna prehrana, već sam pretražila i pročitala sve na tu temu na netu. Koliko sam shvatila, ni mlečni proizvodi se ne preporočuju kod PCOS.
    Moja kilaža je normalna, čak možda imam i koju kg manje nego što želim, jer se ne mogu ugojiti (imam 49 kg na visinu 162 cm). Menge su mi isto redovne, tako da sam bila iznenadjena diagnozom. Beli šećer ne konzumiram već godinama, u pekaru isto ne odlazim, a odkada jedemo kukuruzni kruh se osećam puno bolje. Pripremamo i dosta slanutaki naravno povrće, dok meso, ribe i jaja ne jedem već godinama. Pečem bezglutenske kekse doma - sve se može, kad se hoće i ako se dobro organiziramo.

    Ginekolog mi nije dao nikakvu hormonsku terapiju, a da i je, ne bi je uzimala. Gledam prirodne stvari koje mohu poroći, kao što je Maca prah i slično. Čula sam da pomaže i čaj od marulje, pa planiram početi i sa njim. Uglavnom, sve je na nama i na našem istraživanju, jer te info što dobijemo od ginekologa su samo neke nebuloze, tipa % žena koji ima policistične jajnike i da to nije bolest i slićno. Diagnozu sam dobila potpuno slučajno, dok sam bila na UZ kod gastroenerologa, dok se moja ginekologica (odnosno 2 ginekologice su se promenile u tom periodu) u 20 godina nije udostojila napraviti mi UZ, bez obzira na jako bolne menstruacije od kojih sam prvih 10 godina svaki mesec povraćala od bolova. Za bolne M sam uvek dobila samo KT koje sam uzimala par meseci i posle stala s njima.

    Imam znači 33,5 godine i tek sada mu mi diagnosticirali PCOS i pregradu na maternici, za koju mi nisu rekli koji je velika, ni ništa. Istražiću i homeopatiju za PCOS, mislim da bi mogla pomoći. Inače, aknastu kožu imam od puberteta, i niko nije posumnjao na PCOS, nego mi je dermatolog davao kortikosteroide. Možda mi samo treba neko vreme da prihvatim ćinjenicu da je zdravstvenom sustavu trebalo 20 godina da postavi diagnozu. Plus, ćesto sam jako žedna i pijem puno vode, tako da sam pred par godina sumnjala da imam sećernu bolest, ali mi je sad jasno da je to povezano za PCOS.
    Posljednje uređivanje od tinkilinkixyz : 14.07.2021. at 11:58

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •