Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 69

Tema: noćni obrok - čaj?

  1. #1
    paulina55 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    79

    Početno noćni obrok - čaj?

    u fazi smo odvikavanja od noćnog hranjenja.
    Mislila sam mu dati čaj, ali sam pročitala na nekim postovima da se daje voda. Uvijek u zagradni napišu, ne čaj ili sok.

    Sok mi je ajde nekako logično da se ne daje, ali zašto ne čaj od kamilice ili koromača? Šta je tu loše?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    a zašto odvikavati? koliko ti je stara beba?

  3. #3
    paulina55 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    79

    Početno

    zato što kada se probudi po noći samo se zeza. Tj. stavi cicu u usta pa spava, a kada ju izvadim onda panika. spavao bi na cici. I protekle 2 večeri sm mu davala malo čaja ( 50-100 ml) i isto je normalno nastavio spavati. A s obzirom da uskoro idem raditi voljela bih izbaciti to noćno hranjenje, tj.buđenje.
    Ima 4 mj., ali je velika beba i smatram da bi mogao komotno bez hranjenja po noći.

    Na 3 mj kontroli je imao 69 cm i 7120 g. (danas idemo na kontrolu sa 4 mj pa ćemo vidjeti kako stoji).

  4. #4
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Meni to zvuči malo prebrutalno. Mala beba, mali želučić = češće hranjenje.

  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mislim da je bebi od 4 mjeseca prerano za ukidanje noćnih podoja.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj paulina55 prvotno napisa Vidi poruku
    zato što kada se probudi po noći samo se zeza. Tj. stavi cicu u usta pa spava, a kada ju izvadim onda panika. spavao bi na cici. I protekle 2 večeri sm mu davala malo čaja ( 50-100 ml) i isto je normalno nastavio spavati. A s obzirom da uskoro idem raditi voljela bih izbaciti to noćno hranjenje, tj.buđenje.
    Ima 4 mj., ali je velika beba i smatram da bi mogao komotno bez hranjenja po noći.

    Na 3 mj kontroli je imao 69 cm i 7120 g. (danas idemo na kontrolu sa 4 mj pa ćemo vidjeti kako stoji).
    moja ima 7 mjeseci i budi se papati. i nema šanse da joj ukidam noćni obrok dok sama to ne odluči. beba kad bude psiho-fiziči sposobna za to ona će sama prorijediti i postepeno prestati papati po noći. a pogotovo zato što tvoj ciki. majčino mlijeko je puno brže porobavljivo od recimo ad-a ,te je stoga normalno da dijete traži jesti jer je gladno. a što se tiče spavanja,pa stavi ga tobom da spava. možda mu faliiš ti.

  7. #7
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj ...ribica prvotno napisa Vidi poruku
    a što se tiče spavanja,pa stavi ga tobom da spava. možda mu faliiš ti.
    iz mog iskustva, to čak postaje intenzivnije kad počnešraditi, jer fališ djetetu. Barem je s mojim tako bilo. Sad nakon mjesec dana, vratio se u svoj krevet. Moraš misliti i na njegove emocionalne potrebe, a ne samo tjelesne.

  8. #8
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    meni to tako sebicno zvuci kada se tako malu bebu zeli odviknuti o nocnog dojenja..

    moja ima 20mj pa jos cica u noci...

  9. #9
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    beba kad bude psiho-fiziči sposobna za to ona će sama prorijediti i postepeno prestati papati po noći.
    joj draga, živi u nadi da je tako

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    pa eto moja se budila cca svakih 2 sata da papa... pa svakih 3....pa 4.... itd... i sad smo došli do 6 sati bez papanja...
    jedno hranjenje...nije puno...

  11. #11
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Meni to uopće ne zvuči sebično (više ne).
    Prije bih odmah graknula i sasula drvlje i kamenje na ukidanje dojenja, ali ponavljam, više ne.
    Ako beba stvarno samo stavi cicu u usta tek toliko da se utješi, a mami to smeta, neka to mijenja sad dok je lakše. Naravno uz pretpostavku da beba ima puno podoja danju i dobiva dovoljno hrane.
    Ako ne ide, pokušajte ponovno za mjesec dva.
    Protivim se soku i čaju, ako je baš nužno nešto dati, dala bih vode, ali za to mi je bebica ipak malo premala.

    Želim reči da uopće mamu ne smatram sebičnom radi te svoje želje. Više cijenim kad netko otvoreno kaže teško mi je i pokušava to promijeniti, nego kad se nižu teme da mama nije sposobna funkcionirati, a dvogodišnjak nateže cicu cijelu noć.


    paulina 55, pokušaj izdržati još mjesec dva, pa izbacuj, ako ide, ali bez čaja i soka.
    Posljednje uređivanje od Anemona : 06.03.2012. at 13:37

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    meni to tako sebicno zvuci kada se tako malu bebu zeli odviknuti o nocnog dojenja..

    moja ima 20mj pa jos cica u noci...
    i moj isto

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    a kako se to dijete odvikava od noćnog hranjenja?
    ja ni ne znam.

    doduše,nisam se ni raspitivala,ali me čisto zanima.

    što umjesto hrane se djetetu nudi voda? i tako se odvikne?

  14. #14
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    mene naprosto fascinira potreba pametovanja. žena je lijepo pitala zašto voda a ne čaj
    i po meni bi odgovori trebali ići u smjeru karijesa zubića i ostataka šećera po njima. a ne jel to sebično ili nije

  15. #15
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne radi se o sebičnosti već o tome da djetetu od 4 mjeseca ne možeš ukinuti noćne obroke, osim ako ih samo ne odbaci.
    ako mu nije potreban noćni obrok, nije mu potreban ni čaj ni voda.
    posebno ne u dobi od 4 mjeseca.

  16. #16
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    žena je lijepo pitala zašto voda a ne čaj
    u dobi od 4 mjeseca ni voda ni čaj

  17. #17
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ne radi se o sebičnosti već o tome da djetetu od 4 mjeseca ne možeš ukinuti noćne obroke, osim ako ih samo ne odbaci.
    ako mu nije potreban noćni obrok, nije mu potreban ni čaj ni voda.
    posebno ne u dobi od 4 mjeseca.
    ma gle, razumijem ja tebe. uostalom, moje dijete je nacicavalo noću do 2,5 godine, ali nije u tome stvar
    ženu se ovdje karakterizira kao sebičnu i pametuje se umejsto da se odmah reklo jednom rečenicom - ni voda ni čaj i točka. a ne misu radit od toga
    i opet smo na boljoj ili lošijoj mami
    toplo se nadam da se paulina55 šminka tako da ulazi u stereotip

  18. #18
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Moja beba ima 10 mj i pije čaj,on ne želi vodu,na adaptiranom je i žedan je jer vidim da mu se slinica rasteže. Napravim blagi čaj od komoraća on tak slatko popije i ne zamaram se niti šećerom po njemu niti karijesom. Dijabetes je većinom nasljedan tako da od boćice čaja mu neće ništa biti,karijes će dobit ovak i onak od hrane jer iako ima zube koje mu perem ne može se tak dobro oprat dok ne bude veći i dok ne bude sam prao

  19. #19
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Ja mislim da odvikavanje od hranjenja ne znaci i odvikavanje od budjenja, narocito kad su tako mali. Ako resim da ukinem nocne podoje, necu nista nuditi za uzvrat, jer je meni iskreno lakse da ga lezeci podojim nego da ustajem da mu dam sok-vodu-caj sta vec daju, pri tom mislim da sok nije dobar zbog zuba. Moja kuma je recimo prestala sa 11m da doji malog, zamenila mu to sokom u flasici i sad ce 3 godine jos malo i jos pije sok nocu. Po meni ako ne treba mleko - ne treba nista, mozda nekad voda ako bas dete ozedni. Pokusala bih sa dudom u tvom slucaju.

  20. #20
    paulina55 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    79

    Početno

    HVALA SVIM PAMETNIM, OBZIRNIM I OSJEĆAJNIM MAMAMA!!!

    Uglavnom se na ovom forumu govori o tome kako svi najbolje poznajemo i osjetimo vlastito dijete, da znamo kako diše, kaa što treba, kada što traži. HVALA ŠTO TO RAZUMIJETE.

    Daje se za pravo svima nama koji smo ovdje da pitamo ono što nas zanima i oko čega imamo dvojbe. Ja u ovom slučaju vrlo jednostavno pitanje - zašto ne čaj?? Ništa drugo nisam pitala. HVALA NA KONKRETNIM ODGOVORIMA!!!

    Ne razumijem potrebu osuđivanja nekoga zato što sa svojim djetetom radi ono što misli da je za njega ok. AKo moj sin, može spavati do 6 bez hranjeja, a onda se počne noćima štekati, pa bi visio na sisi po noći, onda ne vidim razloga da ga ne odviknem od toga. Jer je pokazao da može i da mu je dovoljno hrane.

    U konačnici, meni je drago što ovdje ima tako mnogo pametnih i osjećajnih mama, ali je isto tako upitno i za drugu temu i raspravu je li pametno da dijete od 20 mj sisa po noći - hallooo, pa to je već "veliko dijete"....je li pametno da vise kod mame i tate u krevetu jer im "treba ljubavi"....trebalo je inama kada smo odrastali, pa smo spavali u krevetićima...a nisu skupljali prašinu i opranu robu. I da tako dalje ne nabrajam.
    Najlakše je glumatati i prosipati pamet. Svi bi mi voljeli da imamo mogućnost dojiti svoje dijete i da je to njemu dovoljno, a što ako nije????? Treba beba biti gladna - DOK NE NAVUČE KOLIKO MU TREBA?? Mama nervozna jer ima dijete po cijeli dan na sisi, jer ako ga spusti plače jer je gladno??? To je dobro, jel?? Neznam za koga. Ubijati na takav način u pojam mnoge mlade mame koje se osjećaju loše i "ne mamama " jer nemogu dojiti. Nije ni to pametno - pa radite to.ž

    A na obično i jednostavno pitanje niste u mogućnosti odgovoriti bez filozofiranja.

    U svakom slučaju hvala.

  21. #21
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    paulina,
    samo da ne ispadne da ja nesto pametujem, ja zaista tebe razumem - moje dete ima 13m i sisa celu noc. I ja ne smatram da je to dobro, nenaspavana sam, umorna... uskoro na posao, ali zasto je to i pored toga tako - zato sto ne umem drugacije, a nije da nisam pokusavala (doduse ne sa cajem, ali sa milion drugih nacina). Ja zaista zelim da nadjete neki nacin da kod vas uspe samo sam napisala zasto mislim da caj nije dobra ideja za mene licno - jer ako se svakako budi, meni nije lakse dati caj nego da ga podojim.

  22. #22
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    ma gle, razumijem ja tebe. uostalom, moje dijete je nacicavalo noću do 2,5 godine, ali nije u tome stvar
    ženu se ovdje karakterizira kao sebičnu i pametuje se umejsto da se odmah reklo jednom rečenicom - ni voda ni čaj i točka. a ne misu radit od toga
    i opet smo na boljoj ili lošijoj mami
    toplo se nadam da se paulina55 šminka tako da ulazi u stereotip
    tvoj post je 17. po redu a samo je lidac napisala da se to njoj cini sebicno

    tak da nema smisla ni pametovanje s druge strane

    sto se mene tice smatram da je 4 mjeseca prerano za ukidanje nocnog podoja, ali ako paulina to zeli napraviti opet smatram da je bolje da to pokusa s vodom umjesto ostalim navadenim picima

    btw ja nikad nisam kuzila smisao davanja caja djeci

  23. #23
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj paulina55 prvotno napisa Vidi poruku
    HVALA SVIM PAMETNIM, OBZIRNIM I OSJEĆAJNIM MAMAMA!!!

    Uglavnom se na ovom forumu govori o tome kako svi najbolje poznajemo i osjetimo vlastito dijete, da znamo kako diše, kaa što treba, kada što traži. HVALA ŠTO TO RAZUMIJETE.

    Daje se za pravo svima nama koji smo ovdje da pitamo ono što nas zanima i oko čega imamo dvojbe. Ja u ovom slučaju vrlo jednostavno pitanje - zašto ne čaj?? Ništa drugo nisam pitala. HVALA NA KONKRETNIM ODGOVORIMA!!!

    Ne razumijem potrebu osuđivanja nekoga zato što sa svojim djetetom radi ono što misli da je za njega ok. AKo moj sin, može spavati do 6 bez hranjeja, a onda se počne noćima štekati, pa bi visio na sisi po noći, onda ne vidim razloga da ga ne odviknem od toga. Jer je pokazao da može i da mu je dovoljno hrane.

    U konačnici, meni je drago što ovdje ima tako mnogo pametnih i osjećajnih mama, ali je isto tako upitno i za drugu temu i raspravu je li pametno da dijete od 20 mj sisa po noći - hallooo, pa to je već "veliko dijete"....je li pametno da vise kod mame i tate u krevetu jer im "treba ljubavi"....trebalo je inama kada smo odrastali, pa smo spavali u krevetićima...a nisu skupljali prašinu i opranu robu. I da tako dalje ne nabrajam.
    Najlakše je glumatati i prosipati pamet. Svi bi mi voljeli da imamo mogućnost dojiti svoje dijete i da je to njemu dovoljno, a što ako nije????? Treba beba biti gladna - DOK NE NAVUČE KOLIKO MU TREBA?? Mama nervozna jer ima dijete po cijeli dan na sisi, jer ako ga spusti plače jer je gladno??? To je dobro, jel?? Neznam za koga. Ubijati na takav način u pojam mnoge mlade mame koje se osjećaju loše i "ne mamama " jer nemogu dojiti. Nije ni to pametno - pa radite to.ž

    A na obično i jednostavno pitanje niste u mogućnosti odgovoriti bez filozofiranja.

    U svakom slučaju hvala.
    a i drago mi je da ni ti ne pametujes, ne osudujes i ne filozofiras

  24. #24
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    u dobi od 4 mjeseca ni voda ni čaj
    X

    i dodajem da to naročito važi za dojene bebe jer voda i čaj ispiru zaštitni sloj kojeg majčino mlijeko stvara na sluznicama probavnog sustava

    a noćno dojenje (barem jedan obrok u ovoj dobi) je važno i zato što se prolaktin (hormon odgovoran za stvaranje mlijeka) najviše luči noću

    tako da bih ja pričekala s odvikivanjem od noćnog dojenja još barem par mjeseci

  25. #25
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    najbolje pitaj pedijatricu
    svakako su preporuke d abebi do 6 mjeseci ne treba čaj
    ako budeš davala čaj onda nemoj onaj instant davati nego skuhaš onaj sa vrećicom i ne dodaješ šećer.

  26. #26
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    paulina, moja beba je 4 dana mlađa od tvoje. Ja na tvom mjestu nebi davala ništa i ja mislim da je premala da se odvikava od noćnog cicanja. Odnosno, tako malo dijete ne možeš navikavati na išta, ona se vodi za svojim instinktima jer ne zna za ništa drugo. Možeš ga naviknuti da trpi glad i varati ga nekakvom vodom. Ali ako vidiš da samo bezveze drži cicu u ustima, bez da jede, makni mu cicu i daj dudu ako je ima ili ako imate neki drugi način za uspavljivanje..Mislim, nije baš neka idila držati bebi cicu u ustima čitavu noć da bi spavala.

  27. #27
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj ardnas prvotno napisa Vidi poruku
    najbolje pitaj pedijatricu
    svakako su preporuke d abebi do 6 mjeseci ne treba čaj
    nažalost, od mnogih pedijatrica i pedijatara će dobiti odgovor da da djetetu čaj.
    a mi ovdje em što znamo da je prerano, em što znamo da su ti čajevi puni šećera koji ne samo da kvare zube (da je bar sve zlo u tome9, nego šećer izvlači kalcij iz kostiju i badava ti dojenje, ako se potkopava čajem.
    nadalje, čaj ispire zaštitni sloj koji je majčino mlijeko stvorilo po cijelom probavnom sustavu, dijete se navikava na slatke okuse i poslije više ništa nije dovoljno slatko, dobiva prazne i nepotrebne (čak i opasne) kalorije, želudac se puni ničim i onda nema mjesta za ono što je potrebno i korisno...

    ma, da ne nabrajam dalje

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    nažalost, od mnogih pedijatrica i pedijatara će dobiti odgovor da da djetetu čaj.
    a mi ovdje em što znamo da je prerano, em što znamo da su ti čajevi puni šećera koji ne samo da kvare zube (da je bar sve zlo u tome9, nego šećer izvlači kalcij iz kostiju i badava ti dojenje, ako se potkopava čajem.
    nadalje, čaj ispire zaštitni sloj koji je majčino mlijeko stvorilo po cijelom probavnom sustavu, dijete se navikava na slatke okuse i poslije više ništa nije dovoljno slatko, dobiva prazne i nepotrebne (čak i opasne) kalorije, želudac se puni ničim i onda nema mjesta za ono što je potrebno i korisno...

    ma, da ne nabrajam dalje
    Osim toga, ukidanje noćnog obroka ne znači prebaciti dijete na vodu/čaj. Ništa nisi postigla, uskratila si djetetu dobrobiti isključivog dojenja, a dijete se i dalje budi i natankava vodom/čajem. Besmisleno.

  29. #29
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Ovo sa secerom moze lako d se zaobidje - ne zasladis caj i ne das instant nego ima onaj koji nije instant da se kupi.
    Iskreno ne mislim da je caj stetan, nego ne shvatam zasto ga davati. Ni stete ni koristi po meni.

  30. #30
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja bih voljela da pokretačica topika vjeruje kako je čaj u dobi od 4 mjeseca - štetan.
    jer jest štetan.
    štetno je sve što nije majčino mlijeko ili formula.

  31. #31
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj lady.x prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da odvikavanje od hranjenja ne znaci i odvikavanje od budjenja, narocito kad su tako mali. Ako resim da ukinem nocne podoje, necu nista nuditi za uzvrat, jer je meni iskreno lakse da ga lezeci podojim nego da ustajem da mu dam sok-vodu-caj sta vec daju.
    X

    Pa dijete će se svakako probuditi, ja ga samo prištekam i nastavimo spavati. Da se moram ustati napraviti čaj, zaspala bi poslije nikad.

    Moj se noćas budio svakih sat vremena, nešto je bio nervozan, ali nije mi teško jer ako već radim cijeli dan, drago mi je da barem noću mogu biti tu za njega. Ne želim sad nikome moralizirati, nego samo objašnjavam kako JA to racionaliziram samoj sebi da mi ne bude teško. Iako bi mi naravno bilo draže spavati u komadu cijelu noć.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj lastavica1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Moja beba ima 10 mj i pije čaj,on ne želi vodu,na adaptiranom je i žedan je jer vidim da mu se slinica rasteže. Napravim blagi čaj od komoraća on tak slatko popije i ne zamaram se niti šećerom po njemu niti karijesom. Dijabetes je većinom nasljedan tako da od boćice čaja mu neće ništa biti,karijes će dobit ovak i onak od hrane jer iako ima zube koje mu perem ne može se tak dobro oprat dok ne bude veći i dok ne bude sam prao
    Jako krivo. Samo neki oblici dijabetesa su nasljedni. A što se tiče karijesa, uopće ga ne mora ni dobiti u ranoj dobi, a što ga kasnije dobije, to bolje. Zubi se djetetu, inače, najbolje mogu oprati i očetkati dok to radi roditelj, a pravo brljavljenje po pranju zubi počinje tek kad ih dijete samo krene prati.

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Paulina, možda da pokušaš ostaviti jednu bočicu izdojenog mlijeka za noć, i onda mu to ponuditi kad se probudi. Šteta je, kad ga već dojiš, da mu ispireš mlijeko čajem ili vodom.

  34. #34
    paulina55 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    79

    Početno

    Citiraj lady.x prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da odvikavanje od hranjenja ne znaci i odvikavanje od budjenja, narocito kad su tako mali.
    poanta cijele priče i je u tome. Jer kako sam pročitala (svugdje negdje po internetu i u knjizi koju imam doma), prebacivanje djeteta na vodu / čaj je način odvikavanja od noćnog hranjenja, tj.buđenja. Slažem se da je druga priča ako se beba budi svaka 2-3 sata sisati, onda nema smisla šopati ju čajem ili vodo....ne vidim smisao - gladna je očigledno i nije spremna na to da spava cijelu noć.
    Ali kako sam već napisala, M.je noćima spavao od 22 do cca 6 h bez buđenja da jede. I onda se počeo opet buditi u kojekava doba. Ako je prije toga spavao bez problema tj.bez hranjenja, znači da može. Pogotovo jer i sada kada se probudi NE JEDE, pokušala sam mu dati cicu misleći da je gladan, a on samo stavi u usta i spava. Pa mislim da nije ni to rješenje. I zato sam krenula u ovu priču i pokšaj sa čajem....i zato me zanimalo zašto svugdje piše bolje voda nego čaj, jer za taj dio nije bilo objašnjenja.
    Neću ja njemu davati čaj/vodu ako je dijete gladno, jasno mi je da to neće zamjeniti njegovu potrebu za hranom ako postoji - to nisam ni mislila raditi.

    Nego kako je "preporučeno", kada se skuži da se beba ne budi radi gladi, da joj se da malo vode ili čaja pa da se umiri i nastavi spavati. O tome se radi. I to sam mislila pokušati, a ne držati maloga gladnoga po noći. Pa i meni je lakše podojiti ga nego raditi čaj. Ali nije gladan.

  35. #35
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ja bih dala dudu u tim situacijama, bez obzira što će me sad dosta mama popljuvati.

  36. #36
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    uz cijelu ovu priču oko isključivog dojenja 4-mjesečnog djeteta i zadovoljavanja potreba, mene još nešto muči.

    čemu navikavati dijete da pije nešto što nije voda? čajić sam se sad možda čini bezazlen, ali za deset godina to će biti voćni i gazirani sokovi jer neće biti naviklo da žeđ taži vodom. zdravstvena katastrofa.
    Posljednje uređivanje od ms. ivy : 07.03.2012. at 11:09

  37. #37
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    to i ja velim, meni je nejasan taj koncept cajeva i sokova kao nacina gasenja zedi

    gledam i po sebi, kad sam zedna jedino voda dolazi u obzir, od soka i dr postanem samo zednija

    ali dosta oftopicarenja

    slazem se s anemonom, ako dijete nije gladno a paulina ne zeli davati cicu, neka proba s dudom

  38. #38
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih dala dudu u tim situacijama, bez obzira što će me sad dosta mama popljuvati.
    Uz isključivo dojenje i ja sam izabrala dudu. Smetalo mi je da sisa bude cijelu noć u ustima...

  39. #39
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    Citiraj saška prvotno napisa Vidi poruku
    Uz isključivo dojenje i ja sam izabrala dudu. Smetalo mi je da sisa bude cijelu noć u ustima...
    x na ovo i Anemonu.

  40. #40
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Moj mali nije hteo dudu, nije umeo da pije na flasicu, ne ume da sisa prst. Kod nas je ako se ne uspavljuje dojenjem alternativa nosanje. Bas sam pozelela x puta da hoce dudu.
    paulina, ne znam sta si citala, ja sam pokusala onu E. Pantley. Ona objasnjava da se bebe bude kao i svi mi vise puta nocu, samo sto se mi ne secamo - okrenemo se, pokrijemo, ususkamo i nastavimo da spavamo. One ne umeju i traze mehanizam da se uspavaju. Da li ce to biti nosanje, dojenje, duda, caj... njima je ustvari uspavljivanje potrebno. Po njoj prelazak sa jednog nacina uspavljivanja na drugi ne vodi tome da se beba manje budi, pre ima koristi sistem ucenja kako da se beba sama uspava.
    Posljednje uređivanje od lady.x : 07.03.2012. at 12:05

  41. #41
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Vezano za dudu, ne znam da li smijem napisati. Puno puta čujem - beba ne prihvaća dudu. Pa ni jedna ne prihvaća iz prve, nego treba naučiti.
    Ako je nekome baš u interesu da beba prihvati dudu, ponudiš 2, 3, 10, 15 puta, jednom će prihvatiti.
    Ništa na silu. Daš, izbaci, ponudiš negdje kasnije i tako opet.

    Da dodam. Tako je i s vodom, ako beba (iznad 6 mjeseci) ne želi piti vodu. Ponudiš jednom, drugi puta, dvadeset puta, pa prihvati.
    Posljednje uređivanje od Anemona : 07.03.2012. at 12:17

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Vezano za dudu, ne znam da li smijem napisati. Puno puta čujem - beba ne prihvaća dudu. Pa ni jedna ne prihvaća iz prve, nego treba naučiti.
    Ako je nekome baš u interesu da beba prihvati dudu, ponudiš 2, 3, 10, 15 puta, jednom će prihvatiti.
    Ništa na silu. Daš, izbaci, ponudiš negdje kasnije i tako opet.
    Ja sam tako pokušavala - ravno 6 mjeseci. Svaki dan. I nije prihvatila. Što je bila starija, to je duda dalje letila .

  43. #43
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    martinaP, uvijek postoje i izuzeci.

  44. #44
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam tako pokušavala - ravno 6 mjeseci. Svaki dan. I nije prihvatila. Što je bila starija, to je duda dalje letila .
    I kod mene tako, osim kad je s tetom u šetnji pa ogladni. Rekord možda 15 min. držanja u ustima. Već neko vrijeme je može sam izvaditi i staviti iz usta pa mu je duda postala omiljena igračka.

  45. #45
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ni čaj ni voda
    nek tata nuna
    a mama spava u drugoj sobi
    ali kad počneš raditi cicalo ne cicalo dijete će te tražiti po noći jer mu fališ po danu, e sad.. ako možeš možeš ako ne, ne
    Ja bih isto prije bila zadrta, ali nakon kroničnog umora zbog nespavanja i posljedica istog, bila bih malo opreznija u produljenom noćnom buđenju, na to mislim iza 10 -12 mjeseci, ne prije

  46. #46
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Vezano za dudu, ne znam da li smijem napisati. Puno puta čujem - beba ne prihvaća dudu. Pa ni jedna ne prihvaća iz prve, nego treba naučiti.
    Ako je nekome baš u interesu da beba prihvati dudu, ponudiš 2, 3, 10, 15 puta, jednom će prihvatiti.
    Ništa na silu. Daš, izbaci, ponudiš negdje kasnije i tako opet.

    Da dodam. Tako je i s vodom, ako beba (iznad 6 mjeseci) ne želi piti vodu. Ponudiš jednom, drugi puta, dvadeset puta, pa prihvati.
    X

    dobro u našem konkretnom slučaju mala je zgrabila dudu od prve objeručke, ali sa vodom smo se namučili, mislim da je trajalo dobra dva mjeseca dok je prihvatila piti vodu kako spada ako se dobro sjećam, sad je to curka već od 2 godine i pije samo vodu puno i rado, ali nutkanje na početku je potrajalo...

  47. #47
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    meni je dosta rano za odvikavanje od noćnih podoja. dudu sam uvela s 3 mj, ali se tin i dalje budio noću i cicao. i puno je gore bilo, kako i cure kažu,mkad sam se vratila na posao. to su bila noćna nacicavanja. i grozno je bilo ali mu isto nisam to uskratila. koliko god se žalila, gunđala i bila na rubu. mislila sam da samo navlači cicu. kad je prestao sisati (s 14 mj se nije probudio i eto gotovo) cice su mi bile na rubu mastitisa. tek sam tad skužila koliko je zapravo ono što sam ja mislila da je samo žvakanje cice bilo zapravo važno.

  48. #48
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj nevenera prvotno napisa Vidi poruku
    meni je dosta rano za odvikavanje od noćnih podoja. dudu sam uvela s 3 mj, ali se tin i dalje budio noću i cicao. i puno je gore bilo, kako i cure kažu,mkad sam se vratila na posao. to su bila noćna nacicavanja. i grozno je bilo ali mu isto nisam to uskratila. koliko god se žalila, gunđala i bila na rubu. mislila sam da samo navlači cicu. kad je prestao sisati (s 14 mj se nije probudio i eto gotovo) cice su mi bile na rubu mastitisa. tek sam tad skužila koliko je zapravo ono što sam ja mislila da je samo žvakanje cice bilo zapravo važno.
    Ti nisi uskratila, izdržala si, ali moramo uzeti u obzir da netko drugi iz objektivnih, subjektivnih ili bilo kojih razloga ne može izdžati, ili jednostavno ne želi i ima na to pravo bez osuđivanja.
    Prvi put sam izdržala svašta, drugi put mislim da bi išlo malo teže, jer sam se ja promijenila.
    Starija sam, umornija sam, bolesna sam,...

  49. #49
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    anemona potpis ko kuća
    ja sam dovje izgurala udarnički u dvadestima, a sad jedna neprospavana noć zbog tempertatura i ja bolesna, slomljena...

  50. #50
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    ma nisam ja pokusala jednom sa dudom neko x puta i nista - on ne zna sta da radi s njom vec je glodje...
    Na vodu se navikao tek kad sam odustala od nudjenja na flasicu i dala iz case sa piskom

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •