Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 247

Tema: Depilacija intimnog područja

  1. #1
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno Depilacija intimnog područja

    Nakon menstruacije mi se zna dogoditi da su vanjski dijelovi spolovila iziritirani,

    malo peče, smeta, uglavnom: lagano upaljeno.

    Danas mi je ginekolog rekao da bi bilo dobro tokom cijele godine skraćivati dlake na

    intimnim dijelovima jer da su poznate kao dobra podloga za obitavanje klica

    (baš tako se izrazio).

    Dobila sam Beloderm kremu i odmah sam osjetila olakšanje.

    Moram priznati da taj dio tijela (d)epiliram samo ljeti a i to nikad ne radikalno

    (tu mislim na brazilsku depilaciju), već samo bikini zonu.

    Što i kako vi radite po tom pitanju?

    Još samo da napomenem da nosim samo pamučne uloške i to samo kad imam menstr.,

    dnevne ne koristim.
    Posljednje uređivanje od Teica : 24.01.2013. at 04:35

  2. #2
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Uvijek kratim, jer me nerviraju, a bikini zonu voskom.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    i ja uvijek kratim jer mi se čini totalno nehigijenski pogotovo za vrijeme menstruacije.

  4. #4
    Daisy@ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    242

    Početno

    godinama sam se "bikini" depilirala ,a zadnjih godinu dana sve skidam.
    sad kad sam se naučila, ako su malo dulje,počnu jako smetati...
    ali moram napomenuti da svejedno je i kod mene prisutan taj lagani osjećaj "nadraženosti" sluznice i kože iza menstruacije bez obzira na dlake....mada sam sigurna da je ipak puno manje iritirano..
    jednostavno je koža osjetljiva...

  5. #5
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,230

    Početno

    ja ovisno o trenutnom raspoloženju, nekad poskidam sve, a nekad samo bikini. ako ne skinem sve onda redovito kratim. tako mi nekako djeluje urednije

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    nekad sam ih ful kratila, ali od kad sve skidam preporodila sam se....

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    I ja naizmenično šišam i depiliram skroz.
    A ne znam da li mi je pametno jer povremeno imam dermatitis na preponama (ekceme), mada mi se čini da ih lakše održavam kad nema dlaka, kontam možda depilacija dodatno nadražuje.
    Mada, već godinama se depiliram i navikla sam bez dlaka, sve drugo mi smeta.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Prepone depiliram, a cicu micu ne .

    Tj skratim te dlačice škaricama.

    Imam uskoro 42 godine , mislim ne da mi se gnjaviti više s tim

  9. #9
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja radim brazilsku šećernom pastom.... Jednom u tri-četiri tjedna!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Šišam sasvim kratko s onim aparatićem za depilaciju (ima i nastavak za šišanje). Ne smijem ih brijati/čupati jer mi onda jako urastaju i ostaju mi ožiljci.

  11. #11
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Nakon depilacije šećerom većinom nema iritacije niti urastanja....
    Nikog zapravo nisam čula da bi imal te probleme kod depilacije šećerom....

    Ja sam se preporodila kad sam to probala; godinama sam imala probleme s urastanjem dlačica, i nakon samo dva tretmana šećerom sve nestalo

  12. #12
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    cheerilee,ak imaš volje daj malo opiši,jel to ko s voskom pa čupaš?mislim,ja si zamišljam da to negdi boli za pop...
    inače,skidam ful sve,ljeto, zima,nebitno.britvicom.navikla sam..a i moj nekad ostavim (kak je moja frendica rekla) mavrovičku. ljeti me više muče prištiči po "van gače terenu" i urasle dlakice pa bi vrrlo rado prešla na nekaj drugo..

  13. #13
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    žužy egipatska depilacija je puno bolja nego voskom, ali boli 1. put i to dosta, poslije nije tako strašno, i super je što nema iritacije (meni je kod voska bilo i urasle mi dlačice koje mi još uvijek rade probleme)

  14. #14
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    imam trimmer za intimno podrucje,zakon stvar...minut posla za podsisat na koji milimetar...
    prepone cupam pincetom,srecom sam malo dlakava pa to ne traje dugo,gotova sam za 10ak min.....

    zasada secernu koristim samo za noge i isto sam se tako preporodila sto se tice uraslih...
    za prepone se jos ne usudim jer se nisam skroz ispraksirala sa secernom,nekad si napravim podljev na nozi jer dobro ne povucem pa me strah da mi se to ne dogodi na preponama....

  15. #15
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni urastaju i sa secernom pastom, jednostavno mi je koza takva. Manje je izrazeno nego kad se depiliram voskom, ali nije nestalo u potpunosti.
    Depilacija prepona secernom pastom boli jedno 10 puta manje nego cupanje voskom, tj. ja si mogu sama pastom pocupati sto god hocu. Al ne cupam nista, osim ljeti, a ni tada ne cupam sve.

  16. #16
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    same kuhate šećernu pastu? Ja sam jednom probala, ali mi je ispala pregusta, nikako da krenem opet.

  17. #17
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ma kupi u DM-u, nije preskupa jer traje dugo. Ja sam se uvijek iscudjavala zenama koje cupaju sve. Dok nisam probala, cisto iz znatizenj, cupat sama bikini zovu.

  18. #18
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,230

    Početno

    ja nekako ne bi baš brazilku sama radila, ni pastom ni voskom. ima tu previše zakutaka koje treba dosegnuti i povući, a lakše je kad je koža zategnuta. ja si nekad i voskom uspijem napraviti podljeve ispod pazuha, ako sam nepažljiva, tako da se ne bih igrala.

  19. #19
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pasta i vosak se ne mogu usporedjivati, o tome ja tupim.

  20. #20
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    Svakih par dana povučem žiletom apsolutno sve. I to nekih petnaestak godina i duže. preporod.

  21. #21
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Mene ne boli brazilska (ali mene nije ni jedan od tri poroda pa nisam baš neki primjer)

    Ugl, prvi put je možda bol malo jača, al svaki sljedeći put je korijen dlačice slabiji pa manje boli.... Dlačice se prorjeđuju...
    Kod brazilske je važno da dlačice nebudu predugačke, onda navodno jako čupa.....

    Pazuhe i noge depiliram doma sama, cleopatra pastom a bikini ipak prepuštam stručnjacima
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 24.01.2013. at 12:19

  22. #22
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Pasta i vosak se ne mogu usporedjivati, o tome ja tupim.
    Kako se zove ta šećerna pasta u DM-u, ili koji je proizvođač? Nisam je nikad vidjela.

  23. #23
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    imas par vrsta,ja kupujem Cleopatru,ona je bila medju skupljima ali su snizili cijenu....
    kolegica s posla ima neku drugu jeftiniju i nikako se uspjeva depilirat pa mi je rekla poklonit...vidit cu jeli onda to do vjestine ili stvarno ima razlike/opravdanja u visoj cijeni...
    neke su gusce pa ih se mora dulje "razradjivat" dok ne postanu dovoljno elasticne da mozes s njima radit...pa onda ovisi do temperature u prostoriji...jel' ti koza imalo vlazna...treba uhvatit mot...

  24. #24
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    ajme...morala bi sad počet tak kaj do ljeta ulovim mot...
    al čitajuči,zvuči obečavajuče!

  25. #25
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    zasad skulirana, koliko košta?

  26. #26
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    Teice, nemoj beloderm dugo koristiti, par dana samo. i mozda bi pomogla prevencija, poslije pranja namazi neku djecju mast ili sudokrem, u toku menstruacije. s dlakama ili bez, koza je osjetljiva, pogotovo ako nisi u mogucnosti cesto mijenjati ulozak ili su obilne menstruacije.

  27. #27
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

    Početno

    imam cleopatru od ljeta na polici i ne znam to cudo upotrijebiti. Ni filmici sa interneta nisu pomogli. U kupaoni je vruce, jel bi pomoglo da je stavim u frizider? Ne mogu nikako dobiti teksturu koja se ne ljepi i s kojoom se moze maniipulirati rukama.meni se sve ljepi

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    skidam skoro sve s voskom kod kozmetičarke. našla sam jednu kod koje sam prije vani nego unutra, ne znam jel to neki čarobni vosak, ali sve je gotovo u par poteza.
    samo što mi je to gore od popravljanja zuba, par dana prije se pripremam i držim za stol cijelo vrijeme dok depilacija traje.

  30. #30
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    cleopatra ili sweet gold pasta, ima dm i bipa, 150kn, ja ju imam od 8mj prošle godine, nisam ni pola potrošila.....

    Nesmije se raditi u prevrućoj kuponici jer se lijepi....

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Citiraj tua prvotno napisa Vidi poruku
    Teice, nemoj beloderm dugo koristiti, par dana samo. i mozda bi pomogla prevencija, poslije pranja namazi neku djecju mast ili sudokrem, u toku menstruacije. s dlakama ili bez, koza je osjetljiva, pogotovo ako nisi u mogucnosti cesto mijenjati ulozak ili su obilne menstruacije.
    najviše do 5-7 dana, ali pritom pazida ti što ne uleti u sluznicu.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Teice super tema

    ja bi skinula sve, jednom sam bila na depilaciji, malo sam bila lijena za opet poslije,
    sama bi se obrijala britvicom, ali mi se koža užasno upali i ide mi to na živce,


    a u trudnoći smije li se, mislim pretpostavljam da smije,
    ali baš bi volila čuti od nekoga tko je radio u trudnoći znači skidanje svega i s čim, je li bolilo i sl.?

    malo me je strah zbog boli i ipak je tu puno žlijezda i sl. pa molim koje iskustvo

  33. #33
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,084

    Početno

    Moja kozmetičarka kaže da baš trudnice njoj masovno dolaze na brazilsku pred porod. I meni je nudila, ali ja se nikako ne mogu odlučiti

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    ma ja bi i prije poroda, volim doći na pregled "čista"
    nekako mi je to normalno,
    ali izbrijavanje mi em ide na živce, em me iritira koža poslije, em kad stomak bude veći ko će to obaviti
    u prvoj trudnoći mi je to bila teška koma!

  35. #35
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,230

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Moja kozmetičarka kaže da baš trudnice njoj masovno dolaze na brazilsku pred porod. I meni je nudila, ali ja se nikako ne mogu odlučiti
    pa bolje da te sredi netko tko zna što radi u miru, nego da u rodilištu u trudovima neko brije britvom iz 18 st. Ovo vrijedi za one koje ne znaju dignut glas i vikat da ne žele brijanje (i ja bila takva, poklapam se ušima)

  36. #36
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,084

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    pa bolje da te sredi netko tko zna što radi u miru, nego da u rodilištu u trudovima neko brije britvom iz 18 st. Ovo vrijedi za one koje ne znaju dignut glas i vikat da ne žele brijanje (i ja bila takva, poklapam se ušima)
    A može i muž to kući obaviti. Njega se ne sramim.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    ja isto sve skidam bicem i to vec godinama i znala sam imati problema s osipom posle svakog brijanja dok nisam nasla bas one koji meni odgovaraju i otad nemam ama bas nikakvih problema,sve ostalo mi je previse jer ne podnosim bol ni najmanje ,sad u trudnoci se brijem cesce zbog pregleda,jos uvijek uspjevam sama a kasnije muz preuzima

  38. #38
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,230

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    A može i muž to kući obaviti. Njega se ne sramim.
    onda i on ulazi u opis "netko tko zna što radi"
    Ti znaš da ću ja njega zafrkavati zbog ovog kad ga vidim sljedeći put
    šalim se. usta zaključana, ključ bačen

  39. #39
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj sophie girafe prvotno napisa Vidi poruku
    imam cleopatru od ljeta na polici i ne znam to cudo upotrijebiti. Ni filmici sa interneta nisu pomogli. U kupaoni je vruce, jel bi pomoglo da je stavim u frizider? Ne mogu nikako dobiti teksturu koja se ne ljepi i s kojoom se moze maniipulirati rukama.meni se sve ljepi
    da,pomoci ce ti,tako sam ja preko ljeta radila,uvalila bi teglicu na 10ak sec u zamrzivac....
    onda je malo teze za izvaditi kuglicu,treba je razvlaciti po rukama dulje....
    meni je fascinantno kako uspijem sa kuglicom velicine oraha cijelu potkoljenicu depilirat!

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    zasad skulirana, koliko košta?
    mislim da je sad cak i ispod 100kn,DM je spustio cijenu Cleopatre pa ju je onda jedno vrijeme bilo problem nabavit...
    meni teglica stvarno dugo traje a kad dodje vrijeme za novu iskoristim popust pa to stvarno ispadne jeftin nacin depilacije!

    sto se tice boli (a ja sam tu jako osjetljiva) stvarno malo boli,prvi sam put bila u kozmeticarke sa jako dugim dlakama i to je malo bolilo jer cupa dok ju utljava u kozu...ako su dlacice kratke skoro pa nista ne boli!

    ja sam sve skupa bila 3x u kozmeticarke i rekla si da sto cu bacat pare ako si ja to mogu sama doma za puno manje novaca...
    par puta sam se cijela izljepila i odustajala ali kad udjes u stos...zakon!

  40. #40

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Citiraj Blekonja prvotno napisa Vidi poruku
    ...a u trudnoći smije li se, mislim pretpostavljam da smije,
    ali baš bi volila čuti od nekoga tko je radio u trudnoći znači skidanje svega i s čim, je li bolilo i sl.?

    malo me je strah zbog boli i ipak je tu puno žlijezda i sl. pa molim koje iskustvo ...
    meni nisu rekli da se ne smije, ali ima svakakvih priča koje govore suprotno, samo što ne vjerujem u njih.
    jedino što sam primjetila je da mi dlačice sporije rastu, nemoj me uzimati kao primjer što se boli tiče, po tom pitanju sam picajzla, mene depilacija uvijek boli, a ne smijem se brijati jer dobijem alergiju, tako da nemam nekog izbora. nekako mi se gadi da me zbriju u bolnici, ne vjerujem da baš nakon svake žene mijenjaju britvicu, plus što se ježim od pomisli da mi netko prčka sa žiletom dolje.
    Posljednje uređivanje od Ayan : 24.01.2013. at 17:46

  41. #41
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja sam odlazila na depilacije u trudnoći, najnormalnije, kao da i nisam trudna....

  42. #42
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Meni je krema spas - ne boli, nema urastanja, nema prištića i mirna sam desetak dana. Jedina mana je što grozno smrdi. Obavezno se namažem poslije nekom hranjivom kremom i uljem da ne dođe do iritacije kože.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    tek sam sad vidjela što sam napisala, trudnički mozak.
    htjedoh reći da su mi kod kozmetičara rekli da se može depilirati u trudnoći.

  44. #44
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Pa zato mi je bilo i čudno....
    Jer kreme i topli vosak se ne preporučuju u T.....
    Šećer može

  45. #45
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je krema spas - ne boli, nema urastanja, nema prištića i mirna sam desetak dana. Jedina mana je što grozno smrdi. Obavezno se namažem poslije nekom hranjivom kremom i uljem da ne dođe do iritacije kože.

    Kojom kremom se depiliraš?

    Naime, bojim se iritacije...

    Kremom sam samo bikini zonu rješavala.

  46. #46
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Mogu ti samo reći da tko jednom proba šećernu depilaciju, nikad više niti ne pomišlja na nešto drugo

  47. #47
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Probat ću onda to!

    Hvala !

    Inače za dr.područja imam dobra iskustva sa šećernom pastom, ali kod kozmetičarke,

    nisam sama probala raditi.
    Posljednje uređivanje od Teica : 24.01.2013. at 21:52

  48. #48
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    cure kaj vas nije sram ići na brazilsku depilaciju? ja bi umrla od srama! vidla sam na internetu u kojim se to sve pozama obavlja, nema šanse!

  49. #49
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    U kojim? Ja imam jednokratne gaćice, dio koji depilira samo maknem na stranu...
    Ležim na leđima, jedna noga ravno, druga skupljena u koljenu i to je to..Nema nikakvih poza .....

  50. #50
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    četveronoške na stolu. kod mene toga ima malo više pa nisam sigurna da bi sve dohvatila u "tvojoj" pozi
    Posljednje uređivanje od Suzizana : 24.01.2013. at 22:51

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •