Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Bolovanje nakon pobacaja!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno Bolovanje nakon pobacaja!

    Dosta sam proucila price na internetu i vidim da ima razlicitih iskustava sto se tice odobrenog bolovanja nakon pobacaja preko HZZO-a.Spominju se 2tj,3tj pa sve do par mj.Zanima me da li itko zna sa sigurnoscu o cemu ovisi ta njihova procijena o trajanju s obzirom da sam imala pobacaj u 19tj i bila 7dana hospitalizirana u bolnici,a vidim da nitko od vas ne spominje takvo iskustvo,obicno zene odlaze kuci isti ili drugi dan.Zahvaljujem unaprijed jer do sada nigdje od nikog nisam dobila tocnu uputu,a cini mi se da me doktori hoce preveslati.

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Evo, ovo je sa Rodinog portala
    http://www.roda.hr/article/read/najd...anje-bolovanja

    Bolovanje iza spontanog pobačaja je 2 tjedna. Meni je ta dva tjedna počelo danom otpuštanja iz bolnice.
    Kako nisam bila ni fizički ni psihički sposobna raditi, mama je odnijela otpusno pismo i papire od izabrane liječnice na komisiju i dobila sam još dva tjedna.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Hvala ti Beti,evo i jednog konkretnog odgovora.

  4. #4
    olivera avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    301

    Početno

    ja sam bebu izgubila 18.8.2011 a bolovanje mi je komisija odobrila do 30.9.2011

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Pokusat cu ne da izvucem to prokleto bolovanje,vec da ozdravim u glavi sto prije,a to mi se cini za ovh par dana sto je zakonom propisano nemoguce jer kako vrijeme odmice ja se osijecam sve slabijom i nemocnijom za obavljanje svojih svakodnevnih majcinskih duznosti i uvidjam sama koliko kiksam u svemu.Ne smijem se vise,ne odgovaram na nicija pitanja,ne zanima me ama bas nista.Cini mi se kao da tonem i sve cesce mi se u glavi vraca slika radjaone i boxa gdje su mi izvadili mog andjela i neprestano se pitam zar je stvarno moralo tako biti?????

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj renchy prvotno napisa Vidi poruku
    Pokusat cu ne da izvucem to prokleto bolovanje,vec da ozdravim u glavi sto prije,a to mi se cini za ovh par dana sto je zakonom propisano nemoguce jer kako vrijeme odmice ja se osijecam sve slabijom i nemocnijom za obavljanje svojih svakodnevnih majcinskih duznosti i uvidjam sama koliko kiksam u svemu.Ne smijem se vise,ne odgovaram na nicija pitanja,ne zanima me ama bas nista.Cini mi se kao da tonem i sve cesce mi se u glavi vraca slika radjaone i boxa gdje su mi izvadili mog andjela i neprestano se pitam zar je stvarno moralo tako biti?????
    potraži stručnu pomoć, to nije sramota i treba inzistirati na tome ako se ne osjećaš dobro. Ono što si prošla je veliki stres i gubitak, i svatko drugačije se nosi sa tim. Tih 14 dana propisanih po zakonu odnosi se na fizički oporavak, psihički je puno duži, i možeš tražiti još vremena da dođeš k sebi ako ti je to potrebno (tada liječnik otvara bolovanje sa drugom dijagnozom, kao što smo već napisale).

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Hvala curke.U pocetku sam bila kao u nekom soku i jedina nada mi je bila da ce vrijeme izlijeciti rane i da ce s njegovim tijekom sve postati lakse,medjutim kako vrijeme protjece pocela sam se osijecati sve gore i eto bas i tu zadnju nadu sto se zvala vrijeme,gubim.Ne postoji stvar koja mi moze odvuci misli i kad ovo svoje dvoje djece grlim i ljubim i onda placem.Nije istina da ako imas djecu to lakse prebolis,majcino srce je veliko i ima mjesta za sve njih i tesko je preboliti iciji gubitak.

  8. #8
    kisica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    91

    Početno

    Renchy ja sam se tako osjećala dobrih 6 mj. Bezvoljno, osamljeno, tužno, uplakano, sve me živciralo, nisam bila gladna, nisam htjela jesti, nisam htjela ić vani, nikuda, nisam željela goste, društvo..više manje sam stalno plakala, naročito kad sam bila sama.
    I mogu ti reći jednu stvar, imam osjećaj da sam ja zapravo samu sebe mučila, jer sam uvijek mislila o tome..a kako bi bilo sad, a koji bi tj.bio, kakvo bi bilo na uzv., koliko bi dobila kg, itd.sve do termina. Od kako je prošao moj termin, ja sam psihički druga, nova osoba. Naravno i dalje me boli gubitak mog anđela, ali nekako kao da se u meni kliker neki prebacio.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Hvala ti kisica nadam se da cu i ja docekati taj dan!

  10. #10
    micek7 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    63

    Početno

    hoces draga vjeruj mi jer treba vremena da se zena moze nositi sa svime time,ja sam dobila 90 dana bolovanja kada je moj Filip umro i jos nisam spremna za rad al samim tim sto sam medju ljudima i sto nerazmisljam previse o tome jer nemam vremena na poslu vidim da mi je malo bolje i zivnula sam nekako,znam da moj andjeo nezeli da budem tuzna pa se trudim nekako uvijek biti dobre volje,mislim da bi zakon oko takvih bolovanja trebao biti drugaciji jer zena kad dozivi takvu bol nije za nista,kad je spontani u pitanju mislim da je 2-3tjedna premalo da zena dodje k sebi,ja recimo radim u tiskkari pa nosam i teske pakete i mogu reci da mi nije lako,bolovi u trbuhu i malo pocnem krvariti mada je proslo 4mj.al misli da jos nisam spremna,fizicki..

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Hvala ti,ali ovo sa zakonom sto se dogadja bas nama zenama sto pretrpimo takvu bol je strasno,em sto ne mozes sam biti svoj od traume i boli sto te zadesila prisiljen si boriti se sa birokracijom koja nam u ovim bolnim trenutcima uopce ne ide na ruku.Prvo izgubim svog andjela u 5mj trudnoce,zadrze me 7dana u bolnici,puste kuci bez pregleda sa dijagnozom ZDRAVA,da bi nakon 10 dana opet zavrsila na hitnoj gdje sam zadrzana i 12.3 ponovo operirana zbog ostatka posteljice koji se zadrzao u maternici da bi mi pri odlasku kod dr.opce prakse bilo receno da imam samo pravo jos 6dana bolovanja.Ma meni je ovo sve prestrasno;moja prijateljica zbog stresa na poslu dobije 2mj bolovanja,a meni nakon izgubljenog djeteta,dvije kiretaze u potpunoj anesteziji daju 6 dana,dodje mi da vristim od nepravde.

  12. #12
    micek7 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    63

    Početno

    a da probas promjeniti doktoricu??meni je rekla moja da ako hocu moze produziti bolovanje koliko hocu al ja nisam htjela.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Pricekat cu jos taj 19.3 da vidim sta ce se odvijati.Sad nakon svega sto mi se izdogadjalo nemam snage ni hodati,a kamo li traziti doktore i obilaziti ih.Hvala ti bez obzira.

  14. #14
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Imaš pp !

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    hvala draga,cut cemo se u ponedjeljak.

  16. #16
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    cure,ja sam imala kiretažu 27.07 u 7tt-nakon 8 god.pokušavanja,dvije trudnoće i dva misseda
    dr.mi je rekla da imam pravo bit doma do 10.08-sad gledam to je drugi tjedan
    a ja još imam bolove,krvarim fizički se nisam oporavila a kamo li psihički..
    znam da bi mi moja dr. dala više dana,kao što je i prošli put(bila sam 4tj.na b.o. ),jer me zna šta sam sve prošla i koliko mi je teško ali sad je moja na g.o.i zamjena je neka mlada dr. koja baš i nema nekog razumjevanja i neznam da li ću izvući još bolovanja jer stvarno nisam spremna za na posao..

  17. #17
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Porazgovaraj s njom, objasni da ti je teško, reci sve ovo šta si napisala.

  18. #18
    olivera avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    301

    Početno

    kiki imaš pravo na min 2tjedna bo, ja sam dobila 12dana što je bilo do kraja mj,pa me poslala na komisiju koja mi je produžila još cijeli mjesec samo ne znam postoji li razlika u tjednima trudnoće i dužine trajanja bo, meni se to desilo u 15+5tt

  19. #19
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj olivera prvotno napisa Vidi poruku
    kiki imaš pravo na min 2tjedna bo, ja sam dobila 12dana što je bilo do kraja mj,pa me poslala na komisiju koja mi je produžila još cijeli mjesec samo ne znam postoji li razlika u tjednima trudnoće i dužine trajanja bo, meni se to desilo u 15+5tt
    Ovisi o tjednima trudnoće. Nakon toga se može ići na komisiju sa nekom novom dijagnozom.
    Posljednje uređivanje od sirius : 31.07.2012. at 15:27

  20. #20
    olivera avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    301

    Početno

    ja sam išla s novom dijagnozom opet ali su me odbili, rekli su da je 1mj i 12 dana dovoljno i neka se za ostale potrebe javim svojoj opće prakse koja me poslala na posao

  21. #21
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj olivera prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam išla s novom dijagnozom opet ali su me odbili, rekli su da je 1mj i 12 dana dovoljno i neka se za ostale potrebe javim svojoj opće prakse koja me poslala na posao
    I na komisiju se mora ići sa novom dijagnozom ili komplikacijama pobačaja . U protivnom za pobačaj bez komplikacija dobiješ koliko je propisano od liječnika opće prakse .

  22. #22
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    dobro znači nakon dva tjedna od spontanog,da li mi može otvoriti bolovanje na osnovu stresa ili zbog psihe,pa da mi produži još koji tjedan.
    jer sam sad bila na komplikacijama u trudnoći a lani mi je moja dr. produžila to bolovanje pa tek nakon 2-3 tjedna otvorila bolovanje nakon kiretaže

  23. #23
    Tonka.M avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    48

    Početno

    može, meni je tako otvorila daljnje bolovanje (doduše naš anđeo je odletio u 32 tjednu trudnoće pa se vodio kao porod), ali je morala imati papir od specijalista (psihijatar, psiholog) koji to izričito preporuča jer komisija inače ne bi dozvolila produženje
    Posljednje uređivanje od Tonka.M : 02.08.2012. at 21:19

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Ja sam vam cure moje imala pobacaj u 19tj i bila sam 4mj na bolovanju i prosla 4komisije(nazalost moj slucaj je specifican,tri puta nakon poroda sam bila hospitalizirana i na operativnim zahvatima)koje nisu radile probleme oko bolovanja,cak sto vise izasli su mi u susret.Tako da mogu slobodno tvrditi da je svaka od nas specifican slucaj i da se u slucaju velikih komplikacija doktori ne drze zadanih propisanih okvira vec odlucuju o tom zavisno o tezini slucaja.

  25. #25
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Bila sam mjesec i pol na komplikacijama, a sad moram na kiretažu . Zanima me kud s doznakama, ginekologinja će mi promijeniti šifru naravno, nakon pobačaja, dakle, nećče se više voditi kao komplikacije, pretpostavljam.
    Trebam li doznake nositi u HZZO ili samo na posao?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    51

    Početno

    u hzzo nosiš original doznaku, a na posao kopiju

  27. #27
    Teas avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10

    Početno

    Ja ću napisat svoju situaciju, a mislim da to najviše ovisi o doktoru o.p.
    Ja sam svoju bebu rodila u 22tt. Nakon izlaska iz bolnice gin mi je hladno rekao da imam pravo na bolovanje od 14 dana. Kad sam otišla do svoje doktorice, rekla je da nema šanse da me pusti radit u takvom stanju, pa da će me vuć koliko god može na anemiju. Drugi dan me nazvala i rekla da je kopala i iskopala da imam pravo na skračeni rodiljni dopust od 3mj.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    cure pliz pomoć...
    Imala sam spontani u 21 tt, prije toga sam lezala u bolnici mjesec i po dana.. Inace radim fizicki posao i to u medicinskoj struci, sto znaci s ljudima... e sad sam dobila 14 dana bolovanja i ja bi kao nakon toga trebala ici raditi??? Nema sanse da se fizicki oporavim za 14 dana, a jos manje psihicki, makar ja volim raditi pa bi mi mozda bilo i lakse i nebi toliko razmisljala.. Da li da se ja javim svom ginekologu da li mi moze produziti bolovanje ili da se obratim obiteljskom lijecniku da mi otvori novo? Jer ja sigurno za 2 tjedna ne idem raditi...

  29. #29
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj vatra86 prvotno napisa Vidi poruku
    cure pliz pomoć...
    Imala sam spontani u 21 tt, prije toga sam lezala u bolnici mjesec i po dana.. Inace radim fizicki posao i to u medicinskoj struci, sto znaci s ljudima... e sad sam dobila 14 dana bolovanja i ja bi kao nakon toga trebala ici raditi??? Nema sanse da se fizicki oporavim za 14 dana, a jos manje psihicki, makar ja volim raditi pa bi mi mozda bilo i lakse i nebi toliko razmisljala.. Da li da se ja javim svom ginekologu da li mi moze produziti bolovanje ili da se obratim obiteljskom lijecniku da mi otvori novo? Jer ja sigurno za 2 tjedna ne idem raditi...
    vatra pratila sam te na MPO nakon svega...jako mi je žao što je ovako završilo...

    hrpa stvari se mijenjala u zadnje vrijeme i jako su teški s bolovanjima... pretpostavljam da ti je ovo sada otvorio gin? javi se njemu i popričaj...
    ako se ne varam ti nakon ovih 14 dana možeš ići na komisiju koji ti može produžiti bolovanje za određeno vrijeme...

    nakon toga možeš vući bolovanje kod općeg doktora, ali moraš donijeti nalaze od psihijatra/psihologa

    i vidjela sam da si na temi napisala da si dobro...nažalost to je tek početak svega...moraš proći određene faze žalovanja i tek ćeš onda moći reći da si ok...
    drži se...

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Boxica hvala na odgovoru, ma ne treba mi puno bolovanja, mislila sam biti na bolovanju cijeli 11 mj a nakon toga imam i godisnji za iskoristiti skoro cijeli 12 mj, pa sam mislila ici raditi nakon nove godine..ali o tom potom..vidjet cemo sta ce ginekolog smisliti, a za psihijatra cu lako...
    a sto se tice zalovanja, znam da cu imati dane kad ce mi biti teze a nekad lakse... ne sramim se plakanja i trazenja pomoci/utjehe... svjesna sam da ce ovo biti jedan tezak i dug period, ali nedam se...

  31. #31
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    šaljem ti PP

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •