Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Toplice- stacionarno lječenje djece

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    83

    Početno Toplice- stacionarno lječenje djece

    Zanima me ima li kakvih promjena vezano za odobravanje toplica.
    Maleni mi ima 6 godina, dijagnoza mu je Polineuropathia, Ataxia i na zadnjem pregledu dr. Barišić iz KBC Rebro je preporučila stacionarnu rehabilitaciju u Kalosu ili Krapinskim. S obzirom da smo prije 2 godine bili u Kalosu i totalno nezadovoljni uslugom tražili smo Krapinske. Sad čekamo odluku HZZO-a. Zanima me ima li majka još uvijek pravo dobiti sa djetetom boravak u toplicama ( inače malenom je utvrđena invalidnost-najvjerojatnije privremena) ....

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    ako imate papire možešbitis malom

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj lucija1976 prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me ima li kakvih promjena vezano za odobravanje toplica.
    Maleni mi ima 6 godina, dijagnoza mu je Polineuropathia, Ataxia i na zadnjem pregledu dr. Barišić iz KBC Rebro je preporučila stacionarnu rehabilitaciju u Kalosu ili Krapinskim. S obzirom da smo prije 2 godine bili u Kalosu i totalno nezadovoljni uslugom tražili smo Krapinske. Sad čekamo odluku HZZO-a. Zanima me ima li majka još uvijek pravo dobiti sa djetetom boravak u toplicama ( inače malenom je utvrđena invalidnost-najvjerojatnije privremena) ....
    Možda da pitaš njih, imaju svoj forum: http://www.sbkt.hr/djecji/phpBB3/index.php

    I sretno!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    83

    Početno

    Hvala, budem ovih dana sve pregledala, malo smo i virozni pa manjestignem po kompu. Hvala cure

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Roditelj ima pravo bit s djetetom. Moja je mama bila prošlo ljeto s mojom sestrom na teret HZZO-a. To odobrava komisija HZZO-a

  6. #6
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    pratnju treba isto preporuciti lijecnik, bilo bi dobro da ste vec kod zahtjeva prema hzzo-u trazili da se odobri i pratnja.
    i bilo bi dobro da sto prije nazoves u krapinske i raspitas se za termine, jer se dosta ceka na smjestaj majke i djeteta zajedno.
    Isto tako, pitanje je trebas li biti u sobi s djetetom (zajednickom apartmanu) ili ti je u redu da spavate odvojeno (znaci da dijete spava u djecjoj sobi s ostalom djecom, a ti kat iznad s ostalim mamama; preko dana ste zajedno).
    Takve su barem bile opcije prije godinu i pol, ne znam je li se sto mijenjalo.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    83

    Početno

    Specijalistica nije pisala preporuku no kod pedijatra sam inzistirala na tome. Obavezno moram biti sa njim jer zbog svog problema i već 2-3 godine trčkaranja za dijagnozom maleni je postao jako blizak sa mnom i nema šanse da bi mirno zaspao bez mene ili nekog dobro poznatog kao tate. Kad smo prije par godina bili u Kalosu bilo je normalno da smo zajedno, sad po propisima nisam sigurna jer za hospitalizaciju u KBC su nam gurali pravilnik da djeca nakon 5 godine ostaju kao sama, pa sam dostavila da se radi o djetetu sa utvrđenom invalidnošću te se pismeno obratila upravi nakon čega nam je bilo olakšano lječenje- dnevnim boravkm
    Posljednje uređivanje od lucija1976 : 14.03.2012. at 10:11

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    koja je procedura prema hzzo radi komisije, dijete ima rješenje da je s posebnim potrebama, po tome bi roditelj imao pravo smještaja uz djete, inače radi se o klimatskom liječenju u Crikvenici.

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Jelena evo pravilnik. http://www.hzzo-net.hr/03_01_13.php

    idem vidjeti u koju kategoriju spadate.

  10. #10
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Po ovom sto piše , ako imate rijesenje nadleznog tijela da dijete ima posebne potrebe ( nemam pojma kakav je to papir i vještačenja , invalidnina možda ? ) tada ne treba komisija da bi odobrila smještaj . U ostalim slučajevima treba .

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    ne isto ko ti samo kaj ti imaš njegu, a ja trebam dobit svaki dan papir za srv.

  12. #12
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ne isto ko ti samo kaj ti imaš njegu, a ja trebam dobit svaki dan papir za srv.
    ok, onda super ( taj pojam posebnih potreba je izgleda jako rastezljiv. Jer dok je moje dijete ležalo na kardiološkom odjelu niti jedno dijete nije bilo dijete sa pp , te imalo "povlastice" u vidu cijelodnevnih posjeta , osim jednog dijeteta koje je imalo i mentalna oštećenja. Pa su jedino njega tretirali kao nekoga sa PP. )

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    ma kad sam bila trudna s time klincem, bila sam s klinkom u crikvi, i tam je bio jedan klinac koji je prek tog papira dobil pratnju roditelja, posle su mi to rekli i u hzzo, sad to mislim iskoristit ako dobim.

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    ajde prikrpat ću ovdje pitanje

    odobreno je pratnja djeteta, ( mi tražili roditelja) odobreno majka, sad mi bi kombinirali da ja budem 2 tjedna a muž tjedan dana, pošto trebam uputnicu i za sebe ko pratnju, trebam li uputnicu i za njega ( istina to može i on donijeti kad dolazi)

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Ako koga zanima opet su mijenjali pravila pa tako od sad više za novo potvrdivanje ne trebaju biti novi papiri za komisiju ako je već odobreno pravo na liječenje nego stari papir samo prestancaju s novim datumom

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav!
    Danas je za nas trebao biti radostan dan skidanja gipsa nakon 6 tjedana imobilizacije zbog slomljene bedrene kosti. A onda je nastupio šok...naime dijete 3,5 godine, komisija nije odobrila pratnju roditelja djetetu u toplicama, a pedijatrica mi odbija dati bolovanje dok je dijete na liječenju u bolnici
    Osobno radim u školi, ne mogu dobiti godišnji, a ona tvrdi da imam pravo biti uz dijete samo o vlastitiom aranžmanu.

    Ovo je zaisto tragično i nemam riječi za ove zakonske odredbe.
    Ima li netko tko je bio u sličnoj situaciji da je uspio nekako rješiti? Jer trenutno mi je nezamislivo ostaviti dijete samo tamo...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •