Stranica 12 od 13 PrviPrvi ... 210111213 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 624

Tema: Zanimljiva mjesta i aktivnosti za klince (II dio)

  1. #551

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.telegram.hr/velike-price...d-dojmom/?s=08

    Evo nešto zanimljivo i novo,ako ne baš za sad,za proljeće. blizu je i kuća Panonskog mora i adrenalinski parki park prirode Papuk. Sadržaja za cijeli dan, možda i više
    babyboys, baš sam danas razmišljala kako si napisala na drugoj temi da si za vrijeme pandemije osmislila hrpu izleta i htjela te zamoliti da napišeš koju ideju...
    ovo je genijalno, hvala puno...
    piši još ideja, please, kad budeš imala vremena...

  2. #552
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Napisat ću, baš sam danas razmišljala da bi mogla. Mi smo stvarno obišli svašta,a imam još ideja za čitavu ovu godinu.

  3. #553

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Napisat ću, baš sam danas razmišljala da bi mogla. Mi smo stvarno obišli svašta,a imam još ideja za čitavu ovu godinu.
    Hvala ti, jako se veselim

  4. #554
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Sutra je noć muzeja. Dobar dio toga je on line, pa bacite oko.
    Posljednje uređivanje od babyboys : 27.01.2022. at 15:01

  5. #555

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    721

    Početno

    Muzej čokolade ima, među ostalim, virtualno vodstvo i prezentaciju izrade pralina https://muzejcokolade.hr/noc-muzeja-2022/, Arheološki muzej otvara virtualnu sobu mumija.
    Treba malo prokopati program na Facebooku Noći muzeja, ima dosta toga zanimljivog i uživo, pogotovo u manjim sredinama.

  6. #556
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Sutra je noć muzeja. Dobar dio toga je on line, pa bacite oko.
    https://nocmuzeja.hr/ link sam zaboravila

  7. #557
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Molila bih da ljudi s klincima 4-7 i tak jave kakvih aktivnosti ima po gradu, il bar za Fb grupu u kojoj se takve obavijesti objavljuju. Fala.

  8. #558
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    https://www.facebook.com/groups/2000...500/?ref=share

    Ovdje osim putovanja zna biti i obavijesti za događanja u gradu, pa vidi.

  9. #559
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Slušaj Sljeme rado dijele svakakve obavijesti i pozive na radionice,koncerte,događanja


    Možda je sad u kulturnim centrima opet razna događanja ko i u knjižnicama treba vidjeti tebi najbliže

  10. #560
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    A na fejsu imaš i rubriku events.pa tamo biraš near me, bilo je i for kids, pa ti izlista svega

  11. #561
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Jel vozi žičara? Znam da ovisi o vjetru, ali znam za obitelj koja je "poljubila vrata" pa nisu mogli u vožnju, a na webu nikakve obavijesti. Ne zbog vjetra već zbog radova.

  12. #562
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Da, puštena je opet u promet

  13. #563
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Evo nešto za ljubitelje srednjeg vijeka, male i velike, od srijede do nedjelje, na Trsatu, svega ima .

    https://frankopani.eu/dogadanja/
    Posljednje uređivanje od babyboys : 19.04.2022. at 23:38

  14. #564

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Za klince kojima pojedini profesori i školski kurikulum nisu ubili ljubav za poviješću, ponovno uživo Festival povijesti - Kliofest

    https://www.kliofest.hr/

    Ima nekih stvari koje bi mogli zanimati tinejđere i malo veću djecu... Lokacije razne, sve besplatno.

  15. #565
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Za klince kojima pojedini profesori i školski kurikulum nisu ubili ljubav za poviješću, ponovno uživo Festival povijesti - Kliofest

    https://www.kliofest.hr/

    Ima nekih stvari koje bi mogli zanimati tinejđere i malo veću djecu... Lokacije razne, sve besplatno.
    Jel dobro vidim? nema ZG?

  16. #566

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Ima, samo je program za Zg na str. 2.

    Evo https://www.kliofest.hr/page/2/

    U Zg su događanja u NSK, knjiznici Bogdan Ogrizovic, Hrvatskom državnom arhivu...

  17. #567

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Vidim da su to uglavnom predstavljanja knjiga?

  18. #568

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Ima i izlozbi, predavanja, projekcija, radionica izleta... Al vise izvan ZG (ovaj prvi program).
    Posljednje uređivanje od buba klara : 17.05.2022. at 13:15

  19. #569
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Hvala buba klara

  20. #570
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Mi smo u subotu bili u Grgosovoj špilji. Prekrasna mala špilja, između Samobora i Bregane. Obilazak je kratak, ali vrijedi otići, nakit unutra je predivan, a ako imate srećw pa vam je vodič striček, i jako zanimljivo. Našim klincima (dva devetogodišnjaka) se dopalo. Iznad špilje je i poučna staza, možete pogledati i staru vapnaru. A blizu je i samobor i kremšnite :wink:

  21. #571
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Je tam je jako lijepo

  22. #572

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Slazem se. Lijepi izlet: Grgasova spilja + poucna staza Otrusevec koja krece u blizini spilje (lagana staza, mogu i mali klinci).

  23. #573
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    E to je ta staza, nisam se mogla imena sjetiti

  24. #574
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    U nedjelju smo bili u Ljubljani. Obećala kumiću koji nikad nije granicu prešao da ćemo ga voditi, pa eto. Išli smo u šetnj gradom, što je uvijek dobra ideja i u zoo koji je blaga katastrofa. Valjda najgori u kojem sam ikad bila, a bila sam u puno njih. Malo životinja u malim kavezima, baš otužno. Jedina dobra stvar je valjda pet parkića unutar zoo sa raznim spravama za klince, pa su dječaci guštqli u tome. Ali ni to mi ne vrijedi 40€ koliko sam platila ulaznicu za nas 5.
    Išli smo na pizzu u ljubljanski dvor, uz rijeku, solidna pizza po pristojnim cijenama, a nisam znala da je 20 m niže pops pizza koja je uvrštena u top 50 pizzerija u europi izvan italije.

    Sladoled je u svim slastičarnama 2,5-3,5 € kuglica. Čisto informativno.

  25. #575

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    U nedjelju smo bili u Ljubljani. Obećala kumiću koji nikad nije granicu prešao da ćemo ga voditi, pa eto. Išli smo u šetnj gradom, što je uvijek dobra ideja i u zoo koji je blaga katastrofa. Valjda najgori u kojem sam ikad bila, a bila sam u puno njih. Malo životinja u malim kavezima, baš otužno. Jedina dobra stvar je valjda pet parkića unutar zoo sa raznim spravama za klince, pa su dječaci guštqli u tome. Ali ni to mi ne vrijedi 40€ koliko sam platila ulaznicu za nas 5.
    Išli smo na pizzu u ljubljanski dvor, uz rijeku, solidna pizza po pristojnim cijenama, a nisam znala da je 20 m niže pops pizza koja je uvrštena u top 50 pizzerija u europi izvan italije.

    Sladoled je u svim slastičarnama 2,5-3,5 € kuglica. Čisto informativno.
    Zbilja? Mi smo svojedobno, dok nam je dijete bilo malo (predškolske dobi) često išli u ljubljanski ZOO i jako nam se sviđao. Jest da je bilo malo životinja (manje nego u Zg), ali imale su dosta prostora i cijeli ZOO je bio dobro dizajniran. Istina, dugo već nismo bili pa ne znam kakav bi mi sad bio dojam.
    Ljubljanski dvor nam je godinama bio obavezna stanica pri prolasku kroz Ljubljanu

  26. #576
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    U nedjelju smo bili u Ljubljani. Obećala kumiću koji nikad nije granicu prešao da ćemo ga voditi, pa eto. Išli smo u šetnj gradom, što je uvijek dobra ideja i u zoo koji je blaga katastrofa. Valjda najgori u kojem sam ikad bila, a bila sam u puno njih. Malo životinja u malim kavezima, baš otužno. Jedina dobra stvar je valjda pet parkića unutar zoo sa raznim spravama za klince, pa su dječaci guštqli u tome. Ali ni to mi ne vrijedi 40€ koliko sam platila ulaznicu za nas 5.
    Išli smo na pizzu u ljubljanski dvor, uz rijeku, solidna pizza po pristojnim cijenama, a nisam znala da je 20 m niže pops pizza koja je uvrštena u top 50 pizzerija u europi izvan italije.

    Sladoled je u svim slastičarnama 2,5-3,5 € kuglica. Čisto informativno.
    da tamo je pizza njamiiii

  27. #577
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Tanja, ne znam kako je bilo prije, ali recimo žirafe su zatvorene u boksu za konje, bez pretjerivanja, a livadom šeće samo noj. Deva jedna jedina u nekakvom ćošku, par majmuna je isto zatvoreno u unutarnjem kavezu, a i vanjski im je jadan , medvjedi imaju nastambu sličnu ko stara u zg, samo zelenija... Zmije u mini kućnim terarijima... Baš me rastužilo. Možda pod dojmom lisabonskog zooa od prošlog tjedna, ali i frendica koja ga može usporediti samo sa zg kaže da je ovaj naš sf za ljubljanski. Dobro je jedino to što je u prirodnoj šumi, pa nam nije bilo vruće iako je bilo 26-7 stupnjeva

  28. #578
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Pa ne dolaze bezveze Slovenci s djecom u nas zoo

  29. #579
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    A joj pa grozno. Ja isto imam baš lijepa sjećanja na ljubljanski zoo, i to posebno na žirafe koje su definitivno slobodno hodale po livadi i još su izvodile neke smiješne fore s vratovima. Davno smo bili, ali se toga baš dobro sjećam. I sjećam se da se u zoo smije sa psom. A kad se spominje sladoled da spomenem Vigo, to mi je vjerojatno najboljo sladoled koji sam probala.

  30. #580

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    I ja imam baš lijepa sjećanja na ljubljanski zoološki, i da je životinja bilo relativno malo, ali da su imale dosta prostora (baš za žirafe se tog sjećam, da su imale veliki prostor, a isto tako i divokoze, kozorozi i ris kojeg uopće nismo uspjeli ni vidjeti jer se sakrio u gustišu). Ali istina je i da je zagrebački zoološki u to vrijeme (govorim o periodu otprilike 2008-2010) bio srednja žalost, a u međuvremenu su puno toga uredili, nadogradili i potrudili se oko adekvatnog smještaja životinja, tako da se relativni dojmovi mogu i promijeniti.
    Tih godina obilazili smo mi i druge zoološke (dijete je bilo vrtićarac oduševljen životinjama - kako se neki interesi mogu s godinama promijeniti ), one u Beču i Zurichu, naravno da su ti bili daleko ljepše uređeni i fascinantniji u svakom pogledu, ali htjedoh reći da ovaj ljubljanski uopće nije bio loš i veselilo nas je ići onamo.

  31. #581
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Jel netko od vas išao u terme Olimija u Sloveniju da malo napise dojmove?

  32. #582
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Mi smo često vodili djecu na otvoreni dio. Aqualuna. I meni su to najdraži valjski bazeni s toboganima. Svi su na hrpi pa nije teško pratiti djecu kao npr u Čateškim gdje je sve raštrkano.

  33. #583
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Bas mi dosla ponuda za 2nocenja i polupansion 5000kn...uh

    Trazim nesto za produzeni vikend danam nije predaleko.
    Posljednje uređivanje od mašnica : 20.05.2022. at 16:16

  34. #584

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Mašnice, probajte Sv. Martin na Muri te terme Zalakaros u Mađarskoj (ako bas zelite u terme). I jedne i druge su 1,5 do 1,50 od Zagreba.

    Imate i terme Zrece, lijepa varijanta za vikend, Rogla, setnje, ljetno sanjkaliste, Pot med krosnjami, kupanje u termama (od ZG cca isto kao i ovo prije navedeno). Mozes poslati upite pa vidi cifre...

  35. #585

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,414

    Početno

    S troje djece, sve je skupo...
    U većini hotela mora se uzeti dvije sobe pa to jako poskupljuje stvari.

    A sad je već predsezona i cijene su više nego zimi.

    Sv.Martin nam je uvijek davao preskupe ponude (cca 4-5000kn, dvije noći, doručak)

  36. #586

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,414

    Početno

    Baš želite na bazene?
    Možda neki hotel s bazenom, npr. Istra (Poreč, Valamarovi hoteli uglavnom svi imaju bazen)

    Provjeri unaprijed prognozu

  37. #587
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    U Aqualunu smo mi išli na jednodnevne izlete iz Zagreba. Jednostavno se izbjegne i plaćanje autocesta -prek Dobave pa kroz Slo cestom uz samu granicu

  38. #588
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Kad cujem te cijene, to je fakat previse za produzeni vikend po susjedstvu, za te pare se moze otici van u svjetske metropole.

    Masnice, ne znam jel vam dolaze u obzir mobilne kucice u resortu s 4 zvjezdice s vanjskim grijanim bazenima,a i more blizu?

    Mi smo bili za uskrsnje blagdane u Valamarovom resortu Lanterna Premium (blizu Poreca), top resort, bazen grijana voda,a sad je vani vruce pa vjerujem da se moze i u more bacit tko zeli.

    Imali smo krasnu kucicu s velikom terasom i ogradjenim vrtom oko kucice, 3 spavace sobe, 2 wc-a, sudjerica, mikrovalna (ja je ne koristim ali..), aparat za kavu, kuhalo, wi fi, sve sto trebas ...okucnice, cijeli resort tip top sredjen, puno zelenila, parkova za klince, lungomare, ma predivnoo

    I tih 6 dana, 5 nocenja nas je doslo samo 1.500kn (Ponuda dana), dakle 300kn po nocenju.

    Zaista svaka preporuka, djeca su se kupala svaki dan ujutro na bazenu, pa bismo onda isli u nase putesestvije naokolo.

    Jedino sto to mozda ipak nije za otici na 3 dana radi udaljenosti, to je jedini minus.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.05.2022. at 08:12

  39. #589
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Hvala budem pogledala. Da bitno nam je kupanje radi klinaca. Ima nekih opcija za 400eura s polupansionom, ne znam ni sama. Kuhala ili vukla hranu ne bih. Izgleda da cemo na 1 dan najvj.

  40. #590

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Za Sveti Martin na Muri znam konkretne iznose jer smo mi lani u ovo doba bili tamo, takodjer s troje djece. Cifre su puno nize od gore navedenih jer nismo bili smjesteni u hotelu nego u apartmanima Regina u blizini hotela. Sve ostalo koristili smo u hotelu (obroke smo imali u hotelskom restoranu, bazen i dr.). Mozete ih zatraziti ponudu.

    Inace, boravak u samom hotelu s troje klinaca je skup sport. Mi gotovo uvijek iznajmimo privatni smjestaj ali razumijem ako zelis hotel, bez razmisljanja o obrocima...

  41. #591
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Masnice,al opcija ti je i da rucate vani u restoranu, tako mi radimo.

    Ne uzmemo hotelski polupansion nego privatni smjestaj (ovaj put mobilne) i jedemo tamo gdje se zateknemo, financijski ti dodje na isto,a imas slobodu od kuhanja koju zelis na svom kratkom odmoru/GO.

    I mi smo ko buba klara bili smjesteni u tim apartmanima kraj hotela u Sv.Martinu na Muri, rucak je bio u nekom restoranu odmah tamo pokraj koji suradjuje s apartmanima,a kupanje besplatno u bazenima.
    To smo isli dok su klinci bili manji.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.05.2022. at 19:42

  42. #592
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Pizza festival, trajat će do 3.7., na t.f. Tuđmana.

  43. #593
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Jel prerano vodit 4.5 g dijete u kino? Glasna su. Može li joj oštetiti sluh?

  44. #594
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Jel prerano vodit 4.5 g dijete u kino? Glasna su. Može li joj oštetiti sluh?
    Naravno da ne, vecini su se djeca vec dobrano nagledala crtica u kinima.

    Uzivajte!!!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 09.07.2022. at 07:57

  45. #595
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Na povratku s mora posjetili smo memorijalni centar Nikola Tesla. Ponedjeljkom ne rade i preporucam nazvati ih prije i provjeriti jel otvoreno, znaju imati poteskoce sa
    strujom. 2 ulaznice za odrasle i 2 djece (bebu ne računamo) 80kn. Taman smo dosli kad je demonstracija izuma svaka dva sata i puštanje filma o Tesli. Obilazak rodne kuce, u potkrovlju su replike izuma sa audio zapisima.

    Suvenirnica, kucica sa kavom, pićem i sladoledom nalahe se u sklopu centra. Isto tako i sanitarni čvor.
    Svakako preporučam
    Posljednje uređivanje od mašnica : 19.07.2022. at 23:37

  46. #596
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Je tam je lijepo, bili prošle godine
    Muzeji i inače pon ne rade osim par .
    Sjećam se da je prošle godine pisali da se treba rezervirati određeni termin vikendom

  47. #597
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    U Karlovcu ce se ove godine otvoriti Nikola Tesla experience center.
    Na par minuta udaljenosti od Aquatike.

  48. #598
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Jel netko bio prijašnjih godina, čini mi se mogući problem možda s parkingom:

    Srednovjekovni dani na Medvednici
    https://www.zagreb.info/ritam-grad/x...tezova/455628/

    Kestenijada je ovaj vikend u Kostajnici:
    https://tzg-hrvatska-kostajnica.hr/p...tenijada-2022/

  49. #599

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    https://zgkonji.hr/?p=860

    Ovaj vikend na zg hipodromu.
    Otvoreni dani Zagrebačkog konjičkog saveza.

  50. #600
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Bit će lunić na Tuđmanovom trgu, ali ne mogu naći nigdje cijene. https://story.hr/Lifestyle/a234754/P...u-Zagrebu.html

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •