Stranica 1 od 13 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 622

Tema: Zanimljiva mjesta i aktivnosti za klince (II dio)

  1. #1
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno Zanimljiva mjesta i aktivnosti za klince (II dio)

    Za ljubitelje izleta i razlicitih transportnih sredstava slozio sam jedno malo kruzno putovanje po istocnoj Sloveniji, a sve lako dohvatljivo iz Zagreba (stoga se i nalazi u ovoj rubrici):

    1. Autom doci do Brezica (najbolje se parkirati kod aut. kolodvora u blizini centra)
    2. Prosetati se (ili nekako drugacije) do z.st Brezice (cca 2-3 km)
    3. Uhvatiti vlak u 12:16 prema Zidanom Mostu koji i 12:38 dolazi u Sevnicu (zanimljiva voznja suvremenim vlakom uz rijeku Savu)
    4. U 12:50 krece vlak za Trebnje (voznja starijim lokalnim vlakom uz rijeku Mirnu)
    5. Vlak stize u Trebnje u 13:33, tamo sici i pricekati vlak iz Ljubljane prema N. Mestu koji krece dalje u 13:48, a stize u N. Mesto u 14:08.
    6. Setnja po Novom Mestu (koje zasluzuje barem par sati paznje - setaliste uz Krku, prekrasan Resselov perivoj, zanimljiv gl. trg) do 16:10 kad treba na aut. kolodvoru uhvatiti bus za Brezice koji tamo stize nesto iza 17h.
    7. POvratak autom opet za Zagreb.

    Opaske:
    - ove veze funkcioniraju samo radnim danom (ne subotom!), inace ne vozi vlak iz Sevnice za Trebnje, a nema ni busa NM-Brezice
    - provjerite vozni red autobusa na +386 7 332 11 23 (aut. st. N. Mesto) ako idete danom kad nema nastave (iako je gospodja rekla da bus i tada vozi) jer po Sloveniji dosta autobusa ne vozi kad nema skolske nastave. Cijena busa je 1160 SIT.
    - vlakovi se cekaju u slucaju kasnjenja

    Cemu sve to? U par sati se promijeni 3 vlaka i autobus (vecini klinaca uvijek zanimljivo), pogledaju zanimljivi krajolici i prosece jednim lijepim gradicem! Jedini je problem naci slobodan radni dan pa ce nama to doci na program najvjerojatnije izmedju Bozica i NG.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Ma sve je to super. Bili smo i mi na mnogim zanimljivim mjestima i po Zagrebu i po Slavoniji i Dalmaciji... i bilo nam je super, ali ono sto smo MM i ja mogli primjetiti je da nam je djete više orijentirano ka vršnjacima i da joj je važnije s kim se igra nego gdje se trenutno nalazi.
    Ono što zapravo želim reći je da smo MM i ja shvatili da nam je djete najsretnije u parkiću ispred zgrade sa svojim društvom (MM i ja ih zovemo mala banda ) nego na bilo kakvom ekskluzivnom mjestu bez svojih prijatelja.
    Naravno da nam je super kada ju iznenedimo posjetom u npr. pravi pravcati mlin (ima ga moja prijateljica u Slavoniji) ili neko slično mjesto, ali to oduševljenje traje prilično kratko i ona bi se radije igrala nešto drugo, po mogućnosti sa svojim vršnjacima. Nemojte me krivo shvatiti, ako nema vršnjaka u blizini MM i ja se moramo igrati s njom, ali mislim da nam djeca polako odrastaju i da im roditelji u prisutstvu vršnjaka sve više smetaju.

  3. #3
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Hm, malo nam je zamrla ova tema (a izgleda i cijeli ovaj "3-6 godina" podforum) ...

    Roditelji dragi, jel zna netko od vas da li je moguce popeti se na neku od visih zagrebackih zgrada pa baciti sa klincima pogled na grad iz zraka?
    Mozda ima neka firma u ovim novim zgradurinama npr. restoran na zadnjem katu ili terasi ili nekakvo predvorje?

    Svojedobno se moglo na zadnji kat zagrepcanke, no pogled iz hodnika nije bas bio neki ...

    Zasto to pitam - za bistrih zimskih dana su nenadmasivi pogledi pa bi to bilo zgodno iskoristiti.

    Koliko znam, zasad je moguce pogled na grad iz pticje perspektive baciti samo sa Lotrscaka i s Medvedgrada ... steta.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Da i mi bi to željeli.
    Svojedobno se MM uspio popeti na Cibonin toranj (doduše poslovno, jer je morao nešto fotkati s visine, ali je uspio). Probajte se napravit malo blesavi pa pitati, možda i vas puste gore. Ko pita, ne skita.

  5. #5
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Kaj jel radi restoran Opera u Intercontiju (sorry, ne znam kak se sad hotel zove)

  6. #6
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Za one zainteresirane za onaj krug vlakom po Sloveniji evo iskustava iz prve ruke, napravili smo to Vedran i ja 29.12.2005.:

    10:30 krenuli iz ZG autom za Brezice uz slab snijeg
    11:00 dosli u Mercator hipermarket i kupili neke potrepstine (npr. papirice za pelene, peciva i voce za izlet), nikad vidjeli vecu guzvu u tom ducanu!
    11:15 parkirali se u blizini autobusne stanice Brezice (lijevo 300 m nakon prvog semafora iz smjera Zagreba, nakon prve Mercator samoposluge). Snijeg je postao dosta jak.
    11:58 krenuo autobus za zeljeznicku stanicu Brezice (peron 6, karta se kupuje u autobusu, 250 SIT, bili smo jedini putnici!)
    12:10 dosli na zelj, stanicu, kupujemo karte (cca 1150 SIT tj. oko 27 kn za Brezice-Sevnica-Trebnje-Novo Mesto, za Vedrana besplatno) i slovenski zeljeznicki vozni red (1000 SIT)
    12:16 krenuli s vlakom. Vlak je ultramoderan i udoban, prava poezija. Uz najavu stanica na displejima, govorne poruke, ogromne i ciste WC-e ima cak i reciklazu otpada! Vlak popunjen cca 25%. Vani je prava mecava.
    12:38 stigli u Sevnicu i prebacili se u drugi vlak za Trebnje.
    12:50 krece vlak za Trebnje. Malo stariji, ali svejedno sasvim OK, unutra mozda 10-15 ljudi. Zanimljiva voznja uz rijeku Mirnu, vani snijeg i dalje jako pada. Klopamo peciva i citamo Asterixe, pricamo s kondukterom,a svratili smo i do strojovodje.
    13:33 stizemo u Trebnje, no ne trebamo presjedati jer se nas vlak nakopcava na vlak koji stize iz LJubljane za Novo Mesto. No, trebamo ipak preci u prednji dio vlaka jer se straznji otkapca na stanici Novo Mesto, a mi idemo jos 2 km dalje do stanice Novo Mesto Centar koja je u blizini centra grada.
    13:47 polazak iz Trebnja.
    14:08 stizemo u Novo Mesto.
    Vani i dalje pada dosta jak snijeg. Idemo u centar do glavnog trga, malo se secemo, ulazimo na grijanje u knjizaru i tamo trosimo 200-tinjak kuna na dvije djecje knjige i jednu planinarsku kartu. Htjeli smo i rucati na glavnom trgu u samoposluznoj restauraciji ugostiteljske skole koja je bila super, fina i jeftina, no na zalost, zatvorena je. Poslali su nas do slicne u shopping centru Tus. Idemo do mosta na Krki i odranjamo velike kolicine snijega u rijeku, onda se secemo uz rijeku pa prelazimo pjesackim mostom i stizemo do shopping centra. Vedran je vec mokar, umoran i gladan, a i ja bih se veselio toplom kutku i juhici ili necem slicnom. No, u shopping centru je samo nekakav stand sa neuvjerljivim pizza snitama i burecima ... thja, nema nam druge nego to uzeti.
    Sa Vedranom dogovaram strategiju povratka - imamo bus za Brezice u 15:30 (vec otisao), u 16:10 (ide za 10 minuta) i 18:00. On bi na ovaj zadnji, no razum i umor pobjedjuju i odlucujemo ici na ovaj skoriji i stizemo 5 min. prije busa na obliznju stanicu. Cekaonica zatvorena, nitko na informacijama, no saznajemo da je na cesti iz Ljubljane (otkud bus dolazi) krkljanac i da se ne zna kad ce stici bus. Cekamo vani, klopamo burek i malome ispada citav burek na asfalt nakon drugog ugriza. Pita on :"jel mogu jesti?" Naravno da ne moze, a on nece jesti ni komad moga nego bi da se vratimo po novi. A sto ako nam zbrise bus? Rasprava traje 5 minuta i onda krecemo na caj u obliznji kafic, stize caj,a taj cas stize i autobus (sa pola sata kasnjenja) i utrcavamo u njega (karta 1200 SIT). Unutra 5 ljudi i toplina. Presvlacim Vedrana, klopamo ostatke bureka i banane i gledamo potpuno bijelu cestu kako vijuga po mraku kroz okicena dolenjska sela. Vedran je vec na rezervi i kunja, no odrzavam ga budnim jer tko ce ga drzati uspavanog i cistiti snijeg s auta u Brezicama?
    Stigli smo u Brezice oko 18h, na autu je oko 20 cm novog snijega. Ocistili smo to, ubacio Vedrana unutra (zaspao nakon 2 minute) i lagano krenuo za Zagreb kud smo stigli nesto prije 19h.
    Sve u svemu, obzirom na snijeg izlet je super uspio. Vedran je slijedeci dan rekao da mu se najvise svidio na izletu moderan vlak, pecivo iz Mercatora, knjige iz Novog Mesta (Krtek i raketa i nesto o dvorcima) te bacanje snijega u Krku,a nije mu se svidio pad bureka na asfalt.

    Upozorenje: ovi autobusi i vlakovi na relaciji Sevnica-Trebnje voze samo radnim danom (ne subotom i nedjeljom)!

  7. #7
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    Mi smo ih vidjeli kak istrčavaju iz Savske, sve je bilo puno vatrogasnih kola, ali kada smo išli tražiti gdje je mjesto zbivanja, nismo uspjeli skužiti.
    Brunda, još jednom, gdje se sve događalo?
    Sorry, tek sam sada vidjela ovo
    To je u Savskoj (ne znam broj) na raskršću sa Kršnjavoga. Nasuprot hotela West (bivša Opera i Interconti). Pored je neki dućan, a ulaz vatrogasaca je kao ulaz u dvorište (ima i kapija). Unutra kad uđeš je veliko dvorište i vatrogasci.

  8. #8
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ma, znam je gdje su vatrogasci, ali sam si nekak zamislila da će se sve događati negdje drugdje.

    Nećemo propustiti sljedeće godine - mi tam savaki dan prolazimo auto, pa ću valjda vidjeti najavu.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Wow, ovaj topic je prava rizinica informacija, sve sam si spremila za godine koje dolaze
    Ima nešto što mi se čini da niste spomenuli, a moja nećakinja je naprosto luda za tim - izložbe pasa i mačaka.

  10. #10
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    Kaj jel radi restoran Opera u Intercontiju (sorry, ne znam kak se sad hotel zove)
    Mi pokusali otici gore prije 3 dana, no na zalostr restoran je zatvoren prije 7-8 godina .... vidi se da sam u toku sa tekucim zbivanjima na hotelskoj i gastro ZG-sceni.

    Zar zaista nitko ne zna neku drugu zgradu gdje se covjek moze s klincem popeti na vrh ili negdje blizu pa baciti pogled na nas beli Zagreb grad?

    Pada mi na pamet hotel Panorama (ma kako li se on sada zvao), mozda oni imaju nekakav restac na gornjim katovima?
    A nova zgrada T-mobile odnosno HoTo tower?

  11. #11
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    A zašto ne otići uspinjačom na gornji grad i baciti pogled odozgo? Ima i teleskop.

  12. #12
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    koji primi 5 kuna i zaklopi okice

  13. #13
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Ma daaj :/
    Nama je jesenas radio

  14. #14
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Mi gotovo svake subote idemo na uspinjaču.
    A da se popnete na Lotršćak?

    Tatek, ak uspijete u HoTo, stižemo i mi. F. to već dugo žica.

  15. #15
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    A zašto ne otići uspinjačom na gornji grad i baciti pogled odozgo? Ima i teleskop.
    To nam je prenisko, a i dosta cesto smo tamo bili pa nije vise interesantno - treba nesto novo i uzbudljivije.
    Lotrscak bi bio OK (i radi pogleda i novine - nismo jos bili gore), no mislim da je zatvoren zimi. Ako netko zna detalje, javite.

    Nanoibeba, sumnjam da cemo uspjeti na HoTo, najvise sansi dajem Panorami.

  16. #16
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Navodno se danas u Muzeju za umjestnost i obrt otvara izlozba obuce kroz stoljeca, od prapocetaka do danas - razliciti tipovi, dizajni, nacini izrade ... To bi moglo biti zanimljivo!

  17. #17
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Navodno se danas u Muzeju za umjestnost i obrt otvara izlozba obuce kroz stoljeca, od prapocetaka do danas - razliciti tipovi, dizajni, nacini izrade ... To bi moglo biti zanimljivo!
    Pardon, moja greska: izlozba je u Etnografskom muzeju!

  18. #18
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Bili na izlozbi cipela u etnografskom i izlozba je zanimljiva.
    Otvoreno 10-17 (ut-cet) i 10-13 (pet-ned), ulaznica 15 kn (klinci besplatno). Sa Vedranom smo bili tamo cca pola sata, a bez klinaca bi se dalo provesti jos vremena.

    Jos jedna zanimljivost: slucajno otkrili fenomenalan vidikovac na zapadni dio grada, cak je i Vedran bio odusevljen!
    Ode se u Podsused, neposredno prije Podsusedskog trga se skrene lijevo u ulicu Susedgradski vidikovac i zatim se ide uzbrdo zavojito oko 2 km (mozda 15 min pjesice, iam kratice po stepenicama) i onda se iza kuce s desne strane koja ima ogradu od skija (!) skrene udesno lagano dolje. Tamo je prostrano parkiraliste, 2-3 manje novije zgrade i nevjerojatan pogled na cijeli zapadni dio grada koji je prakticki pod nogama, od Cibone pa do Save,a u daljini od Moslavacke gore, Zrinke i Petrove pa do Samoborskog gorja! :D

  19. #19
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    Jeste li kad bili na PD Glavica. To je najniži PD. Ide se gore Zelenom magistralom i od Ponikva do PD ima cca 20 ak min pješice. Ovisi o brzini malih nožica. Ponikve su pdlične za sanjkanje blizu grada ili branje šafrana. Cijela livada i šumarak bit će uskoro prekriven šafranima. Ima potočić za raditi vodenice, nedaleko u šumi je izvor, a može se spustiti i do špilje Veternice i vidjete šišmiše koji hiberniraju ili kako moj Miko kaže: Batmani vise sa stropa !

  20. #20
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Mimek prvotno napisa
    Jeste li kad bili na PD Glavica. To je najniži PD. Ide se gore Zelenom magistralom i od Ponikva do PD ima cca 20 ak min pješice. Ovisi o brzini malih nožica. Ponikve su pdlične za sanjkanje blizu grada ili branje šafrana. Cijela livada i šumarak bit će uskoro prekriven šafranima. Ima potočić za raditi vodenice, nedaleko u šumi je izvor, a može se spustiti i do špilje Veternice i vidjete šišmiše koji hiberniraju ili kako moj Miko kaže: Batmani vise sa stropa !
    O da!
    Glavica nam je najblizi dio Medvednice pa iako ja osobno bas nisam odusevljen tim terenima (puno sikara, malo one lijepe gorske sume i nema bas stijenja) cesto odemo tamo, nekad cak i popodne posliej posla/vrtica (u ljetno doba). Zimi smo znali doci sanjkama.
    U Veternici smo bili sa klincima proslu jesen, bilo je fora!
    A na POnikvama smo isto radili rostilj tu i tamo.

    Tko zna, mozda smo se nekad i vidjeli tamo ...

  21. #21
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    Moguće, moguće.
    Ovu zimu se s tatom sanjkao gore, a često smo gore. Šišmiše smo gledali taman prije zatvaranja špilje. Ne znam kad se ponovno otvara ?

    Tko zna kako da dođemo do Japetića ? :?

  22. #22
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj Mimek prvotno napisa
    a može se spustiti i do špilje Veternice i vidjete šišmiše koji hiberniraju ili kako moj Miko kaže: Batmani vise sa stropa !
    šišmiše se NE SMIJE ometati u hibernaciji, a ometanje uključuje i paljenje svjetla, veći broj ljudi koji povise temperaturu u spilji i sl.

    zar nije veternica zimi zatvorena??

    ako ste ih gledali u toplo doba godine, onda nisu hibernirali.

    a ne smije ih se ometati ni kad imaju mlade, negdje u sedmom mjesecu.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    ...pa iako ja osobno bas nisam odusevljen tim terenima (puno sikara, malo one lijepe gorske sume i nema bas stijenja) cesto odemo tamo, nekad cak i popodne posliej posla/vrtica (u ljetno doba). Zimi smo znali doci sanjkama...
    E, pa onda došeći se do našeg Oštrca. Ima jedna staza iz Prekrižja malo iznad sela Braslovja, koja nije toliko strma. Ima uspona ali su za preživjeti...
    Na pola puta se nalazi livada s nekakvom "lovačkom kućicom" super za odmor, a i djeca se mogu istrčati i slično, a pogled je na Japetić. Ćak se vide i oni kaj polijeću s Japetića (ne znam kak se zovu )... Kad nastaviš prema Oštrcu imaš stijene na kojima treniraju alpinisti. Prošlo proljeće moje ljubavi su je prepješačili, naravno Andrea tateku na ramenima, ali bilo je super, nije za njih preveć zahtjevna.

    Znam da znate naše samoborske ljepote, ali možda ne za ovu stazu... :D
    A kad pečete kaj na Ponikvama možete i nas pozvati, tamo sam provela svoje djetinjstvo (odrasla u Gajnicama )

  24. #24
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Samoborka prvotno napisa
    Citiraj tatek prvotno napisa
    ...pa iako ja osobno bas nisam odusevljen tim terenima (puno sikara, malo one lijepe gorske sume i nema bas stijenja) cesto odemo tamo, nekad cak i popodne posliej posla/vrtica (u ljetno doba). Zimi smo znali doci sanjkama...
    E, pa onda došeći se do našeg Oštrca. Ima jedna staza iz Prekrižja malo iznad sela Braslovja, koja nije toliko strma. Ima uspona ali su za preživjeti...
    Na pola puta se nalazi livada s nekakvom "lovačkom kućicom" super za odmor, a i djeca se mogu istrčati i slično, a pogled je na Japetić. Ćak se vide i oni kaj polijeću s Japetića (ne znam kak se zovu )... Kad nastaviš prema Oštrcu imaš stijene na kojima treniraju alpinisti. Prošlo proljeće moje ljubavi su je prepješačili, naravno Andrea tateku na ramenima, ali bilo je super, nije za njih preveć zahtjevna.

    Znam da znate naše samoborske ljepote, ali možda ne za ovu stazu... :D
    A kad pečete kaj na Ponikvama možete i nas pozvati, tamo sam provela svoje djetinjstvo (odrasla u Gajnicama )
    Hehe, samoborka, na Ostrcu bih mogao doktorirati, prosao sam sve poznate i nepoznate staze (UBR, imam 20 godina planinarskog staza).
    Meni je Ostrc vrlo drag,a jos vise Pticji vrh, onaj vrhic 10 min. od doma prema V. Dolu - pogledu nema ravna i najljepse je izvaliti se na onu livadicu na vrhu.

    Za sismise potvrdjujem sto je rekla ivy - zimi su u hibernaciji i ne smije ih se ometati. Veternica je zimi zatvorena, a u posljednje vrijeme su cak otkazali inace tradicionalni Bozicni koncert koji se odrzavao u jednoj dvorani spilje.
    Mi smo bili u spilji u listopadu.

    Mimek, kakav te prilaz Japeticu zanima?
    Najlaksi (autom do doma) je preko Jaske pa pored dvorca i sve do brda, tamo u jednom selu (ubi me, al nemrem se sad sjetit kak se zove) se skrene i onda ima jos cca 20 min. voznje po makadamu srednje kvalitete (OK za normalan auto uz sporu voznju).

    Najlaksi pjesacki je autom do sela Dragonos (preko Samobora, Bregane, Grdanjaca i Norsic sela ili pak preko Samobora, Smerovisca i Cerine) od kuda ima cca 1 sat laganog hoda (s klincima vise). To mogu i klinci od 5-6 godina izdrzat bez problema.

    Za odrasle i vece klipane ide se ili od M. Lipovca (1h15min), Slanog Dola (lijepo, 2h30min), Smerovisca uz slap Cerinski vir (blatno nakon kise, 2h30min), Ivancica kod Jaske (1h45min) ...

    Pl. dom je obicno otvoren vikendom, nekad i tjednom (ali ne uvijek) klopa je dobra kod domarke tete Ruze, no zna biti guzva, osobito nedjeljom.

    Vidik je super, livade oko doma isto dobre, a do vidikovca na vrhu je 15 min lagane setnje (usput, ako se ide od Dragonosa).

  25. #25
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    U Veternici smo bili negdje krajem 11., poč. 12. i napisala sam da je to bilo taman prije zatvaranja tako da smo uspjeli vidjeti samo dva šiša-miša, ali rekli su da se vjerojatno poč. 1. mj. zatvara tj. kad se temp. spusti JER IH SE NE SMIJE SMETATI U HIBERNACIJI. Vodič je rekao da ih dio "spava" u onom ulaznom dijelu, pa ih se vidi kroz rešetku.

    hvala za planinarske ideje, a kad budemo roštiljali možemo se i tamo naći

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    109

    Početno

    U petak krećemo za Opatiju, ja kao imam radni vikend, ali vučem muža i dvije klinceze od 3 i 5 godina ...
    Već smo dosta toga obišli u takvim prilikama, molim za još ideja!
    Bit će hladno, vjerojatno ćemo se većinom vozati u autu, ali to MM nije problem ...
    Gdje svratiti s klincima na putu od Zagreba do Opatije? Već smo se tako, onako usput provezli i do Begovog razdolja, vidjeli smo Fužine, bili kod onog stričeka sa farmom i svakakvim životinjama u Lokvama(?) Je li to još aktualno, je li netko bio tamo nedavno?

    Tijekom subote ujutro će MM biti babysitter. Ima li što zanimljivo u Opatiji ili Rijeci za klince, naime on se ne želi namakati u hotelskom bazenu s "gospođama u godinama" ...

    Plan je ovaj put autom na vrh Učke, je li to moguće, realno, iskustva?

    Gdje još svratiti po središnjoj Istri? Motovun, Oprtalj, Pazin, Draguč, Grožnjan i još dosta toga smo obišli, ali sigurna sam da ima još čarobnih mjesta ...

    Gdje jesti? Moja Eli i u kafiću naručuje JUHU, a kad dođe "kola", kaže da nisu stavili limun ...

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    109

    Početno

    Nismo dobili preporuke, ali bili smo u Humu, Roču, Buzetu, Boljunu, Labinu, Barbanu, Veprincu, Kastavu, na vrh Učke do Vojaka nismo mogli, ali smo je prešli ...
    Papali u Humskoj konobi, u Delfinu u Lovranu, sve super ... A službeno i u onom fancy restoranu u Voloskom, zanimljivo ili kako od serviranja hrane napraviti kičaste "kreacije"...
    Na povratku na Platku iznajmili sanjke, blago vrijeme, metar i pol snijega, idealno za klince, prekrasno, pravo otkriće!

    Ne znam samo zašto sam samo ja jedina koja vuče klince u takvim prilikama ...

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    109

    Početno

    I bili su na nautičkoj izložbi u Rijeci, navodno užasna gužva, nema se gdje za parkirati, MM je bilo nespretno s klinkama ...

  29. #29
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Malo se zapustila ova tema ...

    Kod zagrebackog Mercatonea je trenutno veliko skladiste nekakvih ogromnih cijevi (kroz neke moze i odrastao covjek proci bez saginjanja), valjda za kanalizaciju, kolektor, sto li. Nalaze se pored parkinga, malo zapadno od samog Mercatonea, nisu ogradjene, niti bilo gdje pise da je tamo zabranjen pristup. Teren je travnat, tu i tamo ima pokoji komad stakla ili celicna traka preostala od raspakiuravanja, no generalno ne djeluje bitno gore od nekih djecjih igralista u gradu.

    E, dakle, ta gomila cijevi predstavlja vrhunski poligon za igranje - dok sam ja bio mali sanjao sam o nekom takvom mjestu gdje bi se mogao sakrivati, naganjati, provlaciti ... odveo sam tamo Vedrana prije 3 tjedna, a prosli vikend njega i jos jednog prijatelja i klinci su uzivali prolazeci kroz te cijevi, sakrivajuci se i sve drugo.

    Naravno, potreban je oprez, ponajvise radi tog stakla (kojeg, ponavljam, nema puno) i opcenito ponekog komada smeca, ali to mjesto predstavlja vrhunsku avanturu koju mozete prisutiti svojim klincima.

    Eto, svakome na vlastitu odgovornost, ako odete tamo upozorite klince na sto da pripaze i budite pozorni, no nama je bilo jaaaako zabavno!
    (cijevi su inace dosta ciste, nece se zaprljati vise nego na obicnom igralistu)

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    176

    Početno

    Evo upravo sam posjetila stranicu turističke zajednice grada Zagreba. Jako mi se svidjela jer ima zgodno sve obuhvaćeno ne samo Zagreb, već i okolicu. A i vidi se lijepo na slikicama o izletištima. Meni je pomoglo da najdem ideju kud da odem jedan vikend u zaprešićku okolicu.

  31. #31
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Malo se zapustila ova tema ...

    Kod zagrebackog Mercatonea je trenutno veliko skladiste nekakvih ogromnih cijevi (kroz neke moze i odrastao covjek proci bez saginjanja), valjda za kanalizaciju, kolektor, sto li. Nalaze se pored parkinga, malo zapadno od samog Mercatonea, nisu ogradjene, niti bilo gdje pise da je tamo zabranjen pristup. Teren je travnat, tu i tamo ima pokoji komad stakla ili celicna traka preostala od raspakiuravanja, no generalno ne djeluje bitno gore od nekih djecjih igralista u gradu.

    E, dakle, ta gomila cijevi predstavlja vrhunski poligon za igranje - dok sam ja bio mali sanjao sam o nekom takvom mjestu gdje bi se mogao sakrivati, naganjati, provlaciti ... odveo sam tamo Vedrana prije 3 tjedna, a prosli vikend njega i jos jednog prijatelja i klinci su uzivali prolazeci kroz te cijevi, sakrivajuci se i sve drugo.

    Naravno, potreban je oprez, ponajvise radi tog stakla (kojeg, ponavljam, nema puno) i opcenito ponekog komada smeca, ali to mjesto predstavlja vrhunsku avanturu koju mozete prisutiti svojim klincima.

    Eto, svakome na vlastitu odgovornost, ako odete tamo upozorite klince na sto da pripaze i budite pozorni, no nama je bilo jaaaako zabavno!
    (cijevi su inace dosta ciste, nece se zaprljati vise nego na obicnom igralistu)
    Imate sliku cijevi na http://public.fotki.com/vanja/zima_2006/img_0582.html

  32. #32
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    propustili smo jucerasnje i danasnje dane andautonije (www.andautonia.com)

    viteski turnir u gornjoj stubici ce se odrzati 3. lipnja.
    sisacki VT odrzat ce se 2. i 3. lipnja, evo iz rasporeda dogadjanja:

    petak, 02. lipnja.........20,00 - 23,00 h
    - prednatjecanje štitonoša
    - streličarski turnir za pehar Quirinus
    radija
    - viteško natjecanje za "Trofej Jurana
    i Sofije",nagradu Turističke zajednice
    grada Siska

    subota, 03.lipnja .......18,00 - 24,00 h
    - dječji Viteški turnir.......18,00 - 20,00 h
    - Viteški turnir.................21,00 - 23,00 h
    ...letovi balonom, vožnja brodom,

    bogata ugostiteljska ponuda,
    suveniri, vatromet, zabava, zabava...


    morat cemo birati, ili-ili :/

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    srednjovjekovni sajam na dubovcu od sredine svibnja......

  34. #34
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    maria, tu si domaca, daj vise detalja.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    kad saznam više nakeljim tu...

    mislim da im je web stanica u komi :/

  36. #36
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    U Andautoniji je bilo super. M. je napravio odličnu uljanicu, iskopavao nalaze u dječjem arheološkom nalazištu, a najviše je vremena posvetio izradi "rimskog betona". Odlično, za djecu i za malo veću djecu.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    [quote="ivarica"] subota, 03.lipnja .......18,00 - 24,00 h
    - dječji Viteški turnir.......18,00 - 20,00 h
    - Viteški turnir.................21,00 - 23,00 h
    ...letovi balonom, vožnja brodom,

    bogata ugostiteljska ponuda,
    suveniri, vatromet, zabava, zabava...[/i]


    ovo zvuči super, moj vid bi uživao!!!!!
    mislim da ćemo mi 3. lipnja biti u sisku :D

  38. #38
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    U Andautoniji je bilo super. M. je napravio odličnu uljanicu, iskopavao nalaze u dječjem arheološkom nalazištu, a najviše je vremena posvetio izradi "rimskog betona". Odlično, za djecu i za malo veću djecu.
    Smrc, a zakaj nije nitko javio ....
    A mi smo htjeli ici i danas sam imao namjeru surfati po webu da vidim kad je to ...

  39. #39
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    U Andautoniji je bilo super. M. je napravio odličnu uljanicu, iskopavao nalaze u dječjem arheološkom nalazištu, a najviše je vremena posvetio izradi "rimskog betona". Odlično, za djecu i za malo veću djecu.
    Smrc, a zakaj nije nitko javio ....
    A mi smo htjeli ici i danas sam imao namjeru surfati po webu da vidim kad je to ...
    Joj, žao mi je. U zadnji čas smo dobili obavijest i naprosto se nisam sjetila staviti link. Ove godine je to bilo tjedan dana ranije, obično je bio zadnji tjedan u travnju.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    176

    Početno

    Ne znam iz iskustva, ali cula sam od ljudi koji su isli i u Sisak i u Stubicu na viteške igre da je bolje u Stubici jer tamo dozvoljavaju amatersko gađanje strijelom i lukom - veće sudjelovanje gledatelja, a u Sisku je samo za gledanje. Pa, ako kome ovo što znači u vezi odluke kuda da odete?
    Ja nagovaram MM da odemo za Praznik rada na Sabljake kod Ogulina i Bjelolasicu!
    A i posjet do Zavižana sa ličke strane jako mi je interesantan!

  41. #41
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Meni su viteške igre najbolje na Velikom Taboru. Tamo ima i natjecanje u gađanju lukom i strijelom i razne druge stvari, dječje kazalište i slično. Nema velikog turnira ko u Stubici, ali to je i bolje za manju djecu. Jednom sam bila u Stubici s trogodišnjim M. i četverogodišnjom nećakinjom - skoro su mi pregazili djecu. Za veće koji se mogu sami za sebe brinuti je OK.
    Zanima me Dubovac, tamo još nismo bili.

  42. #42
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Livade iza nase zgrade su prepune puzeva (onih malih, ne vinogradnjaka) pa smo jucer donijeli nekoliko doma, stavili ih u vrecicu (s rupicama) i dali im salate pa smo gledali sto rade, aujutro smo ih odnijeli u vrtic.

    Uskoro ce i doba za lov na krijesnice - treba uzeti staklenku sa sirokim grlom (pekmez i to) pa uhvatiti pokoju pa ih onda gledati (mi smo obicno isli u WC, najmracniju prostoriju u stanu, pa ugasili svjetlo). I, naravno, pustiti nakon nekog vremena van.

  43. #43
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    I kod nas je sve puno pužebva, ali hvala ti Bože, Franu su prestali zanimati. On ih je znao trpati po džepovima a da mi ne skužimo dok se nebi posušili.

    Ovo s krijesnicama zvuči super, samo kak i gdje da ulovim krijesnicu.? Staklenke imamo.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Tatek, ne znam kad sam zadnji put vidjela krijesnicu... 1993. u kampu na Rabu, čini mi se...

  45. #45
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Tatek, ne znam kad sam zadnji put vidjela krijesnicu... 1993. u kampu na Rabu, čini mi se...
    Odi koju vecer u svibnju i kasnije na Jarun ili uz SAvu!

  46. #46
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Namjeravamo ovih dana u posjet zvjezdarnici (rade ut-pet, 20-22 h, ulaz 5 kn), no ovaj tjedan su zbog natjecanja mladih astronoma u Splitu zatvoreni od utorka nadalje pa cemo onda slijedeci tjedan.
    Ako je netko zainteresiran, moze sa nama - sto nas je vise to je u pravilu zabavnije!

  47. #47
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    tatek, posalji mi pp kad idete, doci cemo i mi.

  48. #48
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    tatek, posalji mi pp kad idete, doci cemo i mi.
    Vazi!

  49. #49
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Citiraj ivarica prvotno napisa
    tatek, posalji mi pp kad idete, doci cemo i mi.
    Vazi!
    JUcer sam potrosio jedan dan godisnjeg umjesto na poludnevni planinarski izlet, kako je bilo planirano, na obilazak doktora zbog Zrinkine bolesti. No, iapk sam stigao napraviti jedan zgodan krug biciklom dio kojeg se moze iskoristiti za malo neobicnu setnju u doba kad nije prevruce.

    Stanovnici zapadnog dijala grada vjerojatno poznaju potok Dubravicu koji izvire u G. Stenjevcu (ispod Veternice) i spusta se uz ulicu Dubravica do Aleje Bologne, onda tece neko vrijeme paralelno sa njom i prugom te se kod Gajnica sastaje sa jednim manjim potocicem i nastavlja teci kroz Jankomir. Kraj nije neka velika idila, ima tu nesto industrije, skladista, obiteljskih kuca, tu je blizu i psihijatrijska bolnica (za blaze slucajeve) ... no, ima i zanimljivosti.

    Ja sam krenuo biciklom uz potok (ima slabo ugazena staza tako da je ugodnije pjesice nego biciklom, trava je dosta frisko posisana) od Samoborske ceste. Prvo sam posjetio rasadnik Zrinjevca na raskrscu Samoborske i Jankomira, zatim prosao pored vatrogasne postaje (atrakcija: mogu se izbliza pogledati kamioni - vjerojatno ako se zamoli portira mozda se moze i sasvim blizu i ponesto i pipnuti) i nastavio uz KOncar-transformatore (isto iam zanimljivosti - npr. stari reflektori uz ogradu). Potok nije bas poezija, slab mu je pad pa se umocvario i pun je trske, ali i zaba koje krekecu i skacu uokolo (jos jedna zanimljivost). Nakon par minuta uz potok se prijedje Kovinska cesta (oprez),a zatim jos malo nize teretni kolosijek pruge (isto zanimljivo klincima). DAlje pse potok malo pomalo pretvara u dugoljasto jezero, ono koje se vidi uz LJubljansku nesto prije Bauhausa gdje sjede ribici i pecaju.

    Dakle, u malo duljoj setnji se moze stici od Medvednice (ako se krene gore u Gajnicama uz potok Dubravicu) pa skoro do Save bez da se hoda po ulicama vec cijelo vrijeme samo uz potok. Mislim da bi za to trebalo manje od sat vremena,a uz recimo zafrkanciju uz jezerce i pokoji sladoled i sl. taman se da potrositi 2-3 sata (ali ne uvecer, tad je sigurno sve puno komaraca - preko dana ih jucer nije bilo).

    Jednom cu povesti Vedrana tim putem pa ako bude jos zainteresiranih za ovakvu off-turisticku atrakciju nek mi se jave.

  50. #50
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    U samoboru, u jednom od haustora koji s glavnog trga vode prema rjecici (ne onaj kojim se ide u internet caffe, vec slijedeci u smjeru Zagreba) nalazi se s desne strane, slabo vidljiva uz stubiste, velika teretna vaga. Vaga je u funkciji i (bar jucer) moze se na njoj izvagati ne samo pokoje dijete vec i cijela familija (bar nasa, mi ne pretezemo 200 kg) ... Eto, mali dodatak setnji Samoborom, prije ili nakon kremsnita i setnje ...

Stranica 1 od 13 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •