Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 63 od 63

Tema: opet ne jede-poludit ću!!!

  1. #51

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Stvarno, a umešati kapi u vodu ili sok?
    Ja bih odustala od "na silu". Dete ionako ima problem sa jelom, "na silu" samo može da pogorša. Bolje onda umešati u mleko punu dozu, (ako na silu svakako pola ne popije), efekat će biti isti a dete neće imati utisak prisile.
    Da li ona toleriše "mrvice" u mleku, ili samo glatke teksture? Ja bih probala da u to mleko smutim i kuvana žumanca, ili pileće jetrice, ma mislim da bih probala sve vrste povrća da blendiram i ubacim u to mleko, ako će ga dete piti.
    A grickalice, da li jede samo kupovne? Ne možeš probati nešto domaće da joj ponudiš tog tipa? U domaće štapiće ili "dvopeke" se mogu umešati razne mlevene semenke - suncokret, bundeva, orasi, susam, pa im tako pojačati hranljivu vrednost.
    Maslac je isto nešto što se može ubaciti svuda, ako misliš da joj fali masnoće u ishrani.

  2. #52
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja bi isto umijesala u mlijeko, ako drugacije ne ide. Ja sam mladjem 4-5 mjeseci davala zeljezo uz dorucak koji je sadrzavao poprilicno mlijeka (ili jogurta) (i uz veceru koja je tu i tamo sadrzavala mlijeko)... i super mu se popravilo zeljezo.... na kraju mu se to zeljezo toliko svidjalo da je htio da mu dam po dvije zlicice.

  3. #53
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    U mlijeko može proći samo slatko ili voće. Povrće, meso, juha, jaje sve sam probala u mlijeko umiješati ali odbija. A sok ili čaj neće piti. Samo vodu, a željezo se osjeti u vodi pa ne želi piti. To djete je komplicirano do bola. A ići će kapi u mlijeko jer mislim da stvarno samo kontra efekt stvaramo ovako.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 08.03.2018. at 17:06

  4. #54
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Pulinka, ja stvarno nemam ni vremena ni živaca praviti sad domaće štapiće. Znam da bi to bilo bolje, ali nebi mi pomoglo oko ovog problema s željezom. A vjerujte mi da svaki dan izmišljam što da joj dan da jede. Ona ne želi niti probati. Čim me vidi s žlicom bjemi od mene.

  5. #55
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Onda iste stvari zmiksqj u kasicu

  6. #56

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Pulinka, ja stvarno nemam ni vremena ni živaca praviti sad domaće štapiće. Znam da bi to bilo bolje, ali nebi mi pomoglo oko ovog problema s željezom. A vjerujte mi da svaki dan izmišljam što da joj dan da jede. Ona ne želi niti probati. Čim me vidi s žlicom bjemi od mene.
    Dobro, to je bio predlog, ti najbolje znaš koliko i šta se isplati, a šta ne .
    Ako ti treba uteha - e pa ne znam nijedno dete koje je umrlo od gladi (Ali ih znam dosta koji su jaaako komplikovani sa hranom).

  7. #57
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vera, jeste bili na obradi kod nekog tko se bavi senzorikom? Ako jede samo mlijeko, to bas i nije izbirljivost.

  8. #58
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Nije da jede samo mlijeko, ona jede štapiće, smokić, keks, dvopek. U vrtiću jede juhu, rižot gulaš, ali na dane. Pojede malo kašice ili pudinga. Neće jest. Draže joj je boca, zna da ću joj dat bocu na kraju jer ju ne mogu držat gladnu.

  9. #59
    Dulcinea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    109

    Početno

    Meni već stvarno na živce ide žvakanje banane uz svaki ručak. Doručak i večeru još nekako jede. Ručak me košta živaca i živaca. Kaj god skuham proba, pljune i mahne glavom uz odlučno “NE”. Onda pregovaramo, ona viče “nana” ja vičem otvori usta. Ako i otvori, neće zatvorit dok joj ne dam bananu. Kaos. Kak joj se ne zgadi više? Meni se već gadi davat joj kelj sa bananom, poriluk sa bananom, piletinu sa bananom, špinat sa bananom.....
    Danas sam probala pustit ju da zbiiija ogladni. Daaaa, gladna je. Daaa, papat će. Ipak NE! Otišli u šetnju, zrak će pomoći. Ono vrišteće dijete i roditelji sa sunčanim naočalama na Bundeku smo bili mi. Glaaaadna... papat, papat. Pljuje. Bacila ručak na pod. Već je došlo vrijeme večere, ja odustala, jela je čokolino. Sve znam, znam, znam al eto. Čokolino. Samo sam se došla ispuhat, sutra je ručak sa bananom opet.

  10. #60
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Moji isto prestali jesti, ima valjda dva mjeseca, ako ne i više. Ručak, večera i doručak se sastoje od kruha, jogurta, maslaca.
    Večeras, nakon što je preskočila ručak, mala pojela tanjur mahuna.

  11. #61
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    I moj veliki je jeo klipu s bananama

  12. #62
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mi se pomakli, s paradajza dosli na paradajz ili cikla ili pecena kisela paprika
    Ipak za slano bolje nego banana. Vjerujem da izluduje

  13. #63
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Moji isto prestali jesti, ima valjda dva mjeseca, ako ne i više. Ručak, večera i doručak se sastoje od kruha, jogurta, maslaca.
    Večeras, nakon što je preskočila ručak, mala pojela tanjur mahuna.
    I moj mali izjelica prestao bit izjelica ima desetak dana. Samo bi sisao, a jeo, jedino, ako je bas ekstra gladan... uf! A tako je krasno jeo! Tjesim se da je do zadnje trojek koja vec desetak dana pokusava izac, al nikako...

    Al ajde, zato stariji zadnjih pola godine skroz pristojno jede... trebalo je cekat sest i po godina jos da mu se i primi malo vise

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •