Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: autosjedalice nakon prometne nesrece

  1. #1
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno autosjedalice nakon prometne nesrece

    ne znam ima li nesto na ovu temu al nisam uspjela naci..
    zanima me sigurnost sjedalica nakon prometne nesrece odnosno treba li ih zamijeniti novima?
    naime, ja sam s kikacima imala saobracajku u veljaci, dobili smo dosta jak udarac u straznji dio auta dok smo stajali na semaforu. naizgled nikome nam nista nije bilo ali kasnije sam skuzila da je jedna sjedalica pukla. i to ona veca za dijete od 4 god dok na onoj 9-18kg nisam nista primjetila.
    u osiguranju se naravno ograđuju od svega i ne zele pregledati mehanizam te manje sjedalice a za vecu ce nam refundirati navodno nekih 800kn iako sam im ja dostavila racun star 6mj i da je kostala 1500kn.
    ima li itko iskustva s tim?

    da napomenem- djecici nije nista osim soka koji su dozivjeli a ja imam tezu trzajnu ozljedu vrata i leđa i idem na terapije...


  2. #2
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Svaka sjedalica koja je sudjelovala u sudaru, neovisno o tome jesu li oštećenja vidljiva ili ne, treba se zamijeniti. Tako stoji u uputama proizvođača.
    Nemoj odustati - traži od osiguranja naknadu za obje sjedalice.

  3. #3
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Ovo "nemoj odustati" je zapravo trebalo značiti "nemoj pristati na nagodbu" (u koju nisu uključeni troškovi autosjedalica).
    Također, osiguravajuće društvo nije stručno za procjenu stanja autosjedalice - to radi samo proizvođač.

  4. #4
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    potpisujem Marušku
    inzistiraj na naknadi troškova za obje sjedalice
    autosjedalice ne bi nikako trebalo koristiti nakon sudara
    našla sam i jedan tekst iz večernjaka, pa baci pogled, možda ti bude korisno
    http://www.vecernji.hr/vijesti/cak-n...-clanak-237339

  5. #5

  6. #6
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    hvala svima. eto bacam se na poslane linkove.
    odmah u ponedjeljak cu ici na osiguranje pokusat to rijeşiti¸...razmisljam i da uzmem pravnika pa da nam netko to kvalitetno obavi jer mene svaki put kad zovem otkantaju na fin nacin ...

  7. #7
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Prenosim pitanje prijateljice, ne-forumašice.
    Imali su sudar bez djeteta u vozilu, ali as je bila u autu (grupa II/III, isofix). Treba li je mijenjati?

  8. #8
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Sad sam išla čitati linkove koje je postao daddy I našla odgovor....

  9. #9
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Imali smo sudar brzinom 60-70, mali nije bio u as. Na as nije nista vidljivo, nije pogođeno u nju. Da li je neispravna bez obzira što nije dijete bilo u njoj?

  10. #10
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Da. Sjedalica se nakon svake nesreće pri brzini većoj od 10km/h mora zamijeniti bez obzira bilo dijete u njoj ili ne.
    Sile udara djeluju u cijelom autu pa tako i na sjedalicu. Na njoj možda nema vidljivih oštećenja ali može biti mikrooštećenja. To znači da se integritet sjedalice promijenio i ona sljedeći put možda neće odraditi svoj posao. Može na mjestu oštećenja doći do pucanja i dijete može biti ozljeđeno.
    Piše vam u uputama od svake sjedalice da se mora zamijeniti.
    Prijavite ju kod prijave štete osiguranju, priložite upute u kojima to piše i inzistirajte na naknadi štete.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •