Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 93 od 93

Tema: rota virus

  1. #51
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    nasla sam ti neke uvjete prezivljavanja virusa. Ako ste bili u njihovom okolisu , zaraza je bila moguca.

    Pa čovječe, onda sam nas bila dobro usosila, a za pegulu još sam se i raspitala koliko vremena treba proći prije sigurnog kontakta.

  2. #52
    flossycandy avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Wien
    Postovi
    12

    Početno

    Prvo cjepivo otkad se moja R rodila je dobila danas, 7 tjedana kasnije i to oralno protiv rota virusa. Nisam znala da je to ovdje u Austriji obavezno i da će baš to cjepivo biti prvo koje će dobiti dakle ta beštija očito nije nešto tako bezazleno..

  3. #53
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj flossycandy prvotno napisa Vidi poruku
    Prvo cjepivo otkad se moja R rodila je dobila danas, 7 tjedana kasnije i to oralno protiv rota virusa. Nisam znala da je to ovdje u Austriji obavezno i da će baš to cjepivo biti prvo koje će dobiti dakle ta beštija očito nije nešto tako bezazleno..
    Zar je cijepljenje u Austriji obavezno, nije li samo preporuceno i besplatno?

  4. #54
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ma kakvi bezazlena.
    moja m u bolnici bila 3 dana.
    a da smo još čekali, ko zna kako bi završilo. ne želim se ni sjetiti njene krvne slike i njenog općeg stanja kad je zaprimljena. brrrrrrrr.
    a samo jedno-dva povraćanja i pol dana proljeva. i onda je sve stalo. i taman kad je mama mislila da ide na bolje, njoj su počeli grčevi u nogama. brrrrrrr.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 17.06.2014. at 14:01

  5. #55
    flossycandy avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Wien
    Postovi
    12

    Početno

    Istina, krivo sam napisala, nije obavezno samo je naš pedijatar malo old skul i totalno pro cijepljenje pa je preporučio cjepivo za rota virus jer je najopasnije za male bebe. ostalo ćemo vidjeti dali je cijepiti ili ne

  6. #56
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj flossycandy prvotno napisa Vidi poruku
    Istina, krivo sam napisala, nije obavezno samo je naš pedijatar malo old skul i totalno pro cijepljenje pa je preporučio cjepivo za rota virus jer je najopasnije za male bebe. ostalo ćemo vidjeti dali je cijepiti ili ne
    Nema frke. Imamo i mi takve pedijatre koji preporuce sve sto ima na trzistu.
    istina , puno je veca sansa u dojenackoj dobi dobiti rotu nego hepB ili tetanus.

  7. #57
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Malena je peti dan rote. Samo je prva dva dana povracala i imala temoeraturu. Sada je jedini simptom 1-2 proljeva na dan. Slabo jede i slabo pije, rehidromiks joj nikako ne uspijevam podvaliti. Prolife uspijem. Znakova dehidracije nema. Vjerojatno je 1-2 proljeva na dan malo za dehidrirati, utjesite me .

  8. #58
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Proci ce.
    inace, mozes davati i izotonicne napitke za sportse ( tipa izosport) ili napraviti sama otopinu tipa rehidromix kod kuce ( ima na netu).
    ali kako ima stvarno mali broj stolica i ne povraca, ne treba izotonicne napitke, nego samo cekas da prode.

  9. #59
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Proci ce.
    inace, mozes davati i izotonicne napitke za sportse ( tipa izosport) ili napraviti sama otopinu tipa rehidromix kod kuce ( ima na netu).
    ali kako ima stvarno mali broj stolica i ne povraca, ne treba izotonicne napitke, nego samo cekas da prode.
    Hvala ti!
    Nisam znala ovo za izotonicne napitke, ali ni to mi nije neka varijanta kad nece da pije... uspije pojest nesto juhice, par gutljaja soka... ne znam da ubrojim u to vodu iz AD-a... inace kad je zdrava isto malo pije tekucine (<1dcl na dan).
    Mokra pelena je jedino nocna, po danu valjda tekucina izadje s proljevom.

    Bit ce ona dobro za koji dan.
    Prva jaslicka bolest u 1,5mj staza. Nije lose

  10. #60
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    inace, mozes davati i izotonicne napitke za sportse ( tipa izosport) ili napraviti sama otopinu tipa rehidromix kod kuce ( ima na netu).
    si sigurna za izosport ja takvo nekaj ne bi dala ni detetu od 6-10 god, a ne bebi od 13-15mjeseci.

    probaj s rogačem, žličicu rogača stavi u mlijeko , vodu .

  11. #61
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    si sigurna za izosport ja takvo nekaj ne bi dala ni detetu od 6-10 god, a ne bebi od 13-15mjeseci.

    probaj s rogačem, žličicu rogača stavi u mlijeko , vodu .
    Ja bih. Ako nije alergicno .
    ako je mi je opcija dehidracija, biram tesko oruzje.
    davala bih i sokove , i juhu iz vrecice ( zbog soli). Sve moguce jestivo , ne mora biti super zdravo.
    Prioritet bi mi bilo da unese dovoljno tekucine, soli i secera.
    inace ovo sa juhom i izosportom ( negaziranim )je savjet nase pedijatrice.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Imali smo rotu kad je mali imao 2,9 godina.... živa koma.... kako mi je on tada bio prvo i jedino dijete, naravno da nisam znala da tako brzo i lako može dehidrirati,,jako je puno povraćao, svakih 10 minuta i najmanji gutljaj vode, iako je pio tekućinu ona nije bila dovoljna da nadoknadi izgubljene elektrolite. završili na zaraznoj, sa febrilnim konvulzijama i rotom na infuziji 24 sata...prestrašno iskustvo. ono što sam tada naučila a čini mi se kao dobar savjet koji bi podijelila sa vama... ukoliko nemate doma rehidromiks ili ORS otopinu, na 2 dcl vode ubacite žličicu soli i to neka dijete pije.... ili ako može gricka slane štapiće.. bilo što slano da nadoknadi sol u organizmu i izbjegne dehidraciju.....

  13. #63

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Rotu uopće ne mora pratiti visoka temperatura. kod mog malog odjednom malaksalost, povraćanje i proljev specifičnog odvratnog mirisa.. temperatura je došla naknadno, idući dan, i to naglim skokom što je uzrokovalo konvulzije. jako ali jako pazite s tim virusom.

  14. #64
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Kad bi barem postojalo nesto za rehidrataciju a da se jede, a ne pije bilo bi lakse.

  15. #65
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    teoretski rehidromiks možeš umješati u žgance ili rižu

  16. #66
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Malenoj je opce stanje super.

    Kad je sin imao rotu bilo je intenzivnije., al se isto za zivo cudo izvukao bez infuzije.

    Joj samo da mrvica ne izgubi kilazu, taman se spremamo na pregled kod pedijatrice, sumnjam da ce bit odusevljena sa manje od 8kg na 14mj.

    I koliko dugo ne moze u jaslice nakon rote?

  17. #67
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Malena je ozdravila, nakon 7 dana. Sad je maleni dobio rotu. Eto, drugi put da je fasovao.

    Na poslu sam ko zombi

  18. #68
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Izgleda da ga u moj najmanjiskupio, danas cijeli dan na infuziji, a i muždobio teperaturu, a najstariji temoeraturu i povraćanje

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    pa kaj ste se zaredali
    pretpostavljam da vam je doktor to potvrdio
    moram priznati, kad sam vas prebrojala prvo sam pomislila Što ste to pobogu jeli?

  20. #70
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Potvrda će valjda bitza koji dan, samo je najmanji u bolnici, i njemu je prvo počelo s čet na petak, muž i velikom danas dok nas nije bilo doma
    A klincu samo od klope da teškoožekaj bit kolko on malo namirnica jede

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    moja je imala užasne bolove u želucu kad ju je dohvatila rota
    ništa nije htjela ni jesti ni piti
    jedva sam se izborila da je uzimala rehidromiks i juhe

    jako ih iscrpljuje i jako brzo djeca dehidriraju
    puno sam ih čula da budu na infuziji zbog rote

  22. #72
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Mi ćemo noćas doma ali sutramoramo na kontrolu
    Ni moj 2 dana ništnij jeo, a ubolnici jedva nažicala da mu skuhaju rižu, jer tak posebno dete nemaju nikad

  23. #73
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Pretraga stolice je išla u bakterološkom , a ne virusnom smjeru
    Nego miki se sjećaš na kaj je curkino sranje podsjećalo, mene na dojenačko sranje baš mi je taki miris, veli doktorka da rota smrdi kiselo
    Uglavnom bili na kontroli i došli na kućnu njegu sad moramo jest i pit

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    uf, tako precizno se ne sjećam, ima tome puno godina, ali znam da je straaaašno smrdilo, puno gore od "običnih" proljeva ... ne bi rekla da je na dojenačko, od toga nisam padala u nesvijest kao od ovoga (osim ako nisam razvila imunitet u toj fazi )

    Ali ti bolovi, to je bilo kao da se neko nabacuje pikulama u njenom trbuhu, kad sam stavila ruku na njen trbuh, mogla sam osjetiti kotrljanje pod rukom
    Posljednje uređivanje od MikiMama : 18.04.2016. at 14:34

  25. #75
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Kod njega se čuje kotrljanje

  26. #76
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ajde tu ću stavit pitanje, je možda bio i adenovirus

    ali

    počelo i kod mene,pitanje je dal su ovi koji su imali kod mene doma donekle imuni pošto to njima ili traje ili prošlo?
    mislila sam da samo pogađa muške, nadam se da klinka ne bu fasovala, jer tad se stvarno mogu preselit u jankomir

    i da kak se s dječjeg bolovanja prebacit na moje bolovanje???
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.04.2016. at 19:33

  27. #77

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav cure. Mene zanima dali je imala koja mama ovakvu situaciju.. Beba stara 3 mj, vec 4 tjedna vuce rotavirusa.. Koristimo probiotike, proljev prisutan. Ne povraća i nema temperaturu.Zavrsili 3 puta u bolnici.. Ludim više!!!!

  28. #78

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj Lilyana1990 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure. Mene zanima dali je imala koja mama ovakvu situaciju.. Beba stara 3 mj, vec 4 tjedna vuce rotavirusa.. Koristimo probiotike, proljev prisutan. Ne povraća i nema temperaturu.Zavrsili 3 puta u bolnici.. Ludim više!!!!
    Kod nas je slična situacija. 16.9. ćemo napuniti 5 mjeseci, a od 15.8. traje borba s rotom... S tim da je sve skupa imao možda 5 proljeva, bez temperature, povraćanja i dehidracije, srećom. Međutim i dalje ga boli stomačić, nema proljeva, ali stolice nisu još uvijek kao što su bile prije... I mi koristimo probiotik... Ne znam samo koliko dugo može trajati oporavak crijeva nakon rote

  29. #79

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Kod nas je slicna situacija. Mi ćemo 16.9.napuniti 5.mj, a od 15.8. vodimo borbu s rotom.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj mstip prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas je slicna situacija. Mi ćemo 16.9.napuniti 5.mj, a od 15.8. vodimo borbu s rotom.
    Isto i kod nas. Dvo mjesecna beba, iste simpotme i rota traje vec 3 sedmicu Kako se zavrsilo kod vas na kraju?

  31. #81
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Uhvatilo nas. Cijelo popodne povraćaju naizmjence. Nisam uzela rehidromix na vrijeme. Hoće li čaj s mrvicu soli i šećera biti ok kao rehidracijsko piće?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 13.07.2022. at 20:09

  32. #82

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Vidi ove mere, to je ORS za dijareju, mislim da to može i u čaj ako je neki jako blagi i biljni, a ne baš crni čaj:

    Give the child a drink made with 6 level teaspoons of sugar and 1/2 level teaspoon of salt dissolved in 1 litre of clean water. Be very careful to mix the correct amounts. Too much sugar can make the diarrhoea worse. Too much salt can be extremely harmful to the child. Making the mixture a little too diluted (with more than 1 litre of clean water) is not harmful.

    https://rehydrate.org/solutions/homemade.htm

  33. #83

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Verujem da znaš, ali ipak- daj im jako male količine odjednom, ali u kratkim razmacima, tipa jednu kašikicu na dva -tri minuta

  34. #84
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Hvala. Čaj je naranča neš od naturavite, ugodnog okusa ... i mislila sam tako staviti vrlo malo šećer/sol, problem je što su sad već jako žedni, čim popiju i gutljaj vode za 10 min bljuju to van.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Zato im i nemoj dati vodu nego taj kućni ORS, od njega su moji obično manje povraćali.
    Ako vidiš da im je baš jako loše, radije ih odvedi negde na infuziju nego da rizikuješ da dehidriraju, mali su još.

  36. #86
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala. Čaj je naranča neš od naturavite, ugodnog okusa ... i mislila sam tako staviti vrlo malo šećer/sol, problem je što su sad već jako žedni, čim popiju i gutljaj vode za 10 min bljuju to van.
    Domaci rehidromix ide na litru vode zlica velika secera i zlicica soli. Davati stalno ( ali stslno!) Po malo. Znaci par gutljaja svakih 10 minuta. Uz to davati dosta soli : slane stapice i idealno juhu iz vrecice. Sutra svakako kupi izotonicni napitak ( negazirani) i to davati na litre po malo. Nema zezsncije sa obilnim povracanjem. Ili ozbiljna rehidracija ili infuzija.

  37. #87
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    žuta, i ne tople napitke, prohlađene
    Poslušaj cure, ako ne budu ok, obavezno doktoru na infuziju

  38. #88
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Dakle, ovo je bio horor. Povraćali su cijelu noć, u slapovima, štogod bi popili to bi pljunuli. Skuhala sam taj čaj, pustila da se ohladi, radila svoje rehidracijske napitke, jer da sam negdje s njima išla po prašak bilo bi povraćotine svud okolo (kao što je bilo popodne ranije dok nisam ni skopčala da su bolesni jer su bili posve normalni i aktivni). Ujutro sam se plašila išta im dat od pića, al su bez problema popili i pojeli krekere i banane negde oko 9-10 ujutro. Bolest kak je došla tak je nestala. Još je najmanja neš sitno povratila popodne jednom, odspavala malo i sad su sasvim okej. Uopće ne shvaćam što se izdogađalo.

  39. #89
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Dobro ako je prošlo, sad nek i dalje piju, i počnu jesti

  40. #90
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ajme, rekla bih NIKAKO izotonicni napitak (tipa gatorade). Iliti, to je savjet koji sam dobila od lijecnika kad sam dosla na potencijalnu infuziju zbog 40+ stolica u manje od 24 sata. Od tih secernih vodica, kazu, postajemo protocni bojleri.

    Prema opisu, zuta, izdogadjao vam se norovirus, a ne rota.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme, rekla bih NIKAKO izotonicni napitak (tipa gatorade). Iliti, to je savjet koji sam dobila od lijecnika kad sam dosla na potencijalnu infuziju zbog 40+ stolica u manje od 24 sata. Od tih secernih vodica, kazu, postajemo protocni bojleri.

    Prema opisu, zuta, izdogadjao vam se norovirus, a ne rota.
    Ti misliš na komercijalna pića koja se reklamiraju kao izotonična? Zato što farmaceutski izotonični napici uopšte nisu preslatki, imaju glukozu. I uvek se preporučuju i kod povraćanja i kod dijareje, bar kod nas.

    Ali da, i ja ne bih rekla da je rota nego norovirus, ali kakogod, super što su deca dobro!

  42. #92
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Skuhala sam im piletine i riže. Nakon banana i krekera i jogurta nisam više znala kaj drugo. Malo su probrljali. Sad mene nekaj frče po crevima i imam kanda mukicu. Brrr

  43. #93

    Datum pristupanja
    Sep 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav, htio sam da pitam koliko je rotavirus zarazan ukoliko se neko npr pozdravio sa nekim ko je imao rotu da li je prenos bas tak ili je sve uredu

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •