Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: PHD-nalaz

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno PHD-nalaz

    Rodila sam malog andjela u 20tj trudnoce,na nalazu pise MRTAV ZENSKI PLOD 210/23.Strasno se bojim otici po taj nalaz,imam osjecaj ko da cu sve ponovo prozivjeti,cim se sjetim toga srce mi pocne lupati i suze nekontrolirano ici.Ima li tko iskustva s tm,sta taj nalaz moze utvrditi i kakvi su to brojevi pored moje bebice?

  2. #2
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Pa moraš otići jer se kroz taj nalaz vidi što je bilo kada je došlo do pobačaja. Ove brojke možda znače koliko je grama bila bebica. Odi kod dr da ti da nešto za smirenje. Šaljem puno pusa i isplači se bolje će ti biti.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Renchy, ja mislim da je to što si napisala da piše u nalazu i jedino što u njemu piše, tj. neće na njemu biti otkrivena nikakva tajna zašto se sve to dogodilo. PHD nalazi su obično vrlo kratki i objašnjavaju ono što je došlo na analizu, a u tvom slučaju točno to što piše, mrtav ženski plod, 210 g, 23 cm. Da su našli neke nepravilnosti u razvoju, pisalo bi i to, ali očito nisu. Ne očekuj ništa od tog nalaza i ne boj ga se, tebi se najgore već dogodilo, nalaz neće ništa promijeniti. Moj savjet je da pošalješ nekoga po nalaz, ne vidim razlog da moraš ići osobno. Kad nalaz dođe, spremi ga uz ostalu dokumentaciju te trudnoće i zaključi to tužno poglavlje.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    I ja sam razmisljala o tom da netko ode mjesto mene,medjutim to je nemoguce,imam dvoje djece kuci,od tog mladji 18mj i nemam ga kome ostaviti,muz radi,a otac seceras i morat cu sama.Iskreno se bojim tog odlaska jer sam prvi put dozivjela da covijek od stresa moze pasti u nesvijest,to mi se dogodilo kad su mi saopcili u bolnici da moram na drugu kiretazu,a sad kad dotaknem te papire odmah mi se zamanta,dakle podsvijest radi nekontrolirano i bojim se da ce se upravo to desiti.Sama sebi govorim da cu i to izdrzati jer moram,po prirodi sam borac,ali iskreno se bojim jer kroz sve probleme koje sam u zivotu prolazila nikad do sad nisam osjetila i fizicki da gubim tlo pod nogama.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Pokušaj zamoliti da ti nalaz pošalju poštom. Ako je to nemoguće (mislim, moguće je, pitanje je žele li), nemoj otići po nalaz i gotovo. On ništa u tvom životu neće promijeniti i mislim da te nitko ne može prisiliti da ga moraš podići. Možeš zamoliti i da ga pošalju tvom liječniku. Reci da si slaba, imaš dvoje male djece na brizi, nemaš pomoć i da ti je šetkanje po gradu sad nemoguće.
    Ili imaš koju prijateljicu poslati?
    Posljednje uređivanje od sss : 19.03.2012. at 15:24

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Pokusat cu,hvala,a danas slijedi borba sa ginekologom u Domu zdravlja i dr opce prakse.Jos me grci maternica nakon dve kiretaze i bez obzira na otpusno pismo iz bolnice gdje pise mirovanje i kontrola UZV za 14dana,dali su mi 5dana bolovanja,narucili danas da dodjem i zele mi zatvoriti bolovanje,a psihicki i fizicki se ne osjecam ni malo dobro.Bar da postuju odluku doktora iz bolnice i daju mi tih prokletih 14dana.Vidjet cu sta ce se danas dogoditi.Najgore od svega je sto me prisiljavaju da se krecem,a tad je krvarenje obilnije,a bol veca.Ko da zivim u drzavi monstruma.

  7. #7
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Rency, žao mi je. Drži se radi sebe i to dvoje dječice koje imaš.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    hvala Palcica,nema mi druge

  9. #9
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj renchy prvotno napisa Vidi poruku
    Rodila sam malog andjela u 20tj trudnoce,na nalazu pise MRTAV ZENSKI PLOD 210/23.Strasno se bojim otici po taj nalaz,imam osjecaj ko da cu sve ponovo prozivjeti,cim se sjetim toga srce mi pocne lupati i suze nekontrolirano ici.Ima li tko iskustva s tm,sta taj nalaz moze utvrditi i kakvi su to brojevi pored moje bebice?
    bebica je bila teška 210 grama i dugačka 23 cm...
    a odlazak po nalaz? to je strava...išla sam po njega dva mjeseca nakon poroda...slomila sam se na samom ulasku u bolnicu...i nastavila sa nalazom u rukama...

    ne moraš sama otiči po njega, može i netko umjesto tebe...takve stvari ne šalju poštom nego samo uručuju na ruke...u urudžbenom treba reći samo datum poroda i prezime...
    svakako preporučam da ti netko to podigne jer se možda otkrije nešto što bi ti moglo pomoći u slijedećoj trudnoći (kao kod mene)...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Hvala ti Boxica tocno po svojoj sadasnjoj reakciji predosjecala sam da je to nesto strasno za prozivjeti,jedva se nosim sa ovom boli sto me snasla,a vec i sama pomisao da sve to ponovo prozivim i dozivim, ledi mi se krv u zilama.Sad mi je drago da sam pitala i svakako cu sve uciniti da se snadjem i zamolim nekog da ode po to,mada šok i strah sta ce me zateci na tom papiru ne mogu izbjeci.Hvala jos jednom!

  11. #11
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Nemoj citati dok ne budes spremna. To ti je moj savjet. Jer u ovako visokoj trudnoci obicno bude detaljan opis... Mene su jos poslje slali i na geneticko savjetovanje pa mi je doktorica tamo (i danas ne znam zasto) pokazivala slike beba koje su imale Potter sindrom koji je, uz sve ostale malformacije, imala i moja beba i jos mi detaljno opisivala i prepricavala PHD nalaz. To je bio jedan od gorih dana u mom zivotu. I danas imam u glavi sliku koju sam si stvorila od njenih prica.
    Jer realno, ti to ne moras citat. Osim ako zelis, naravno.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Hvala Koksy,naoruzat cu se zivcima jer ocito i to ce biti jedan od traumaticnijih dana u mom zivotu.Ne smijem ni pomisliti na to jer imam osjecaj da cu se srusiti,nastojat cu pod svaku cijenu da netko od bliznjih bude uz mene.

  13. #13
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    PHD nalaz je i meni stigao jer sam imala MISSED u 10 tj..na mom piše Residua placente ! što to znači?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Ne bi ti tocno znala Donna,ali po mom laickom znanju latinskog mislim da ti to znaci gubitak ploda,provjeri jos kod nekog lijecnika,ali koliko vidim uzrok zasto i zbog cega se to dogodilo ne pise,mada ti nisam bas puno sigurna da i doktori znaju jer bila je mala trudnoca.Ja sam bila duplo vise trudna nego ti,dakle 20tj,beba je bila puno veca i razvijenija pa mi nisu mogli reci zasto sam pobacila jer po svim nalazima sam bila zdrava trudnica sa zdravom bebom.Medicina je u nasem ljudskom rodu za sve nas jos jedna velika nepoznanica.

  15. #15
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    donna, to ti znači ostatak posteljice, ništa o fetusu. Zar ti je zaostao komadić posteljice nakon pobačaja?

    PHD znači patohistološki. To nije obdukcija, to je pregled djelića tkiva pod mikroskopom. Zavisi koliko su tih dijelića poslali u laboratorij. Možda razni laboratoriji imaju različite postupke. Ovo je koliko ja znam.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Meni je PHD nalaz bebe i PHD nalaz sa druge kiretaze posteljice bio na istom papiru,tako da sam mozda pobrkala,ali u svakom slucaju nisam pobrkala kao doktori u mom.Meni je PHD posteljice bio inficiran parazitima sto bi znacilo da je probijena maternica i odstranjen komad crijeva sto je bilo jedino objasnjenje od kud paraziti na zaostaloj posteljici s kiretaze.Hitnom intervencijom doktora na meni je izvrsena laparoskopska operacija kojom je utvrdjeno "da sam zdrava ko dren i da je iz neobjasnjivih razloga(citajte nemarom i nepaznjom)posteljica bila inficirana.Eto toliko o tocnosti jednih i drugih nalaza.

  17. #17
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ne znaci da je ostao deo posteljice, nego da su radili analizu samo tog dela tkiva, endometrijum gde je bila zakacena posteljica, znaci tkivo s ostacima posteljice.
    Ja sam imala missed s 12 nedelja, MM je isao da se raspita kako analiziraju to sto im odnesu s kiretaze, i covek koji to radi mu je rekao da oni u stvari samo gledaju da li ima malignih celija, verovatno zbog mole, da u tim malim trudnocama koje se zavrse kiretazom ne analizraju niti pregledaju plod ni na koji nacin, tj. da do njih ni ne dodje plod, nego samo tkivo o kom sam gore pisala.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    U mom slucaju se ipak desilo da su radili PHD posteljice,jer im je UZV pokazao da oba puta nisu dobro ocistili i jos uz sve to ispostavilo se kad su obavili laparoskopiju da je drugi PHD bio lazan,odnosno zarazen parazitima u laboratoriju jer da se ispostavio tocnim ja bi vec davno umrla od sepse.Dakle nista u medicini nije 100% tocno,ni kirurske intervencije,ni laboratorijski nalazi.Ja sam zivi primjer da je tako.

  19. #19
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    meni nije jasno kako me nisu ultrazvučno pregledali nakon kiretaže?! pa još na odjelu su rekli da dođem za 15 dana na ultrazvuk i onda me ne pregleda nego pita jel krvarim i to je to?!
    Beti nije mi ništa ostalo od posteljice,bar nitko ništa ne govori
    dr je rekla da po PHD nalazu je sve ok,znači nije došlo do pobačaja zbog bolesti nego "Prirodna selekcija"....

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Donna ja bi ti savjetovala da ipak obavis UZV,ne znam samo zasto nisi inzistirala ako si imala uputnicu za njega.Nekad se podkradaju greske,a on je koliko toliko siguran.Ako zbog niceg drugog,onda zbog svog mira,nekako ja sam ti uvijek skepticna od kad mi se sve ovo izdogadjalo,ne vjerujem vise nikome na rijec.Hvala Bogu da ti je PHD uredan,ali to nije garancija da je sve iz maternice ocisceno,to UZV jedino moze pokazati.

  21. #21
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    nije ni utz tako svemoguć. ako se osjećaš dobro, nema bolova ni krvarenja i ako dođe menstruacija nakon 6-8 tjedana, znači da je tijelo zaboravilo pobačaj i spremno je za dalje.

    tijelo je zaboravilo, duša je druga priča, ali njoj ni utz ne pomaže, voljela bih da to nisam na vlastitoj koži probala...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    U pravu si Beti,nije svemoguc,ali koliko toliko sigurniji od procjene simptoma,ja sam ti jako skepticna na sve dijelove medicine(poucena iskustvom),a pogotovo na usmene procijene zasnovane na znanju.

  23. #23
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    stigao nalaz PHD
    jel se kuzi tko u ovo ? meni nije jasno....plizzz pomoc !!!
    plod rođen ziv
    1.posteljica
    primljeni materijal je posteljica s pupkovinom duljine 26:0,7cm, smjestenom paracentralno,
    ovoji su izrazito obilni , zelenkasti
    histolooški nađe se unutar oba ovoja nobilan upalni infiltrat od gnojnih tjelešaca i ploha nekrotičnog detritusa,
    kakav se utvrdi i unutar dijelom praznih intewrviloznih prostora.
    nezrele,avaskularne i dgenerativno promijenjene korijalne resice u svojim dijelom praznim interviloznim prostorima pokažu okruglasta
    čvorićasta područja obložena obiljem naslaga fibrina.
    dijagnoza
    VILITIS ACUTA SUPPURATIVA
    CHORIOAMNIONITIS ACUTA SUPPURATIVA
    INFARCTI PLACENTAE
    :conf ....to je za posteljicu

  24. #24
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Oh, crvenkapice, bila je velika gnojna upala svih ovoja...Sigurno će ti reći što i kako dalje. Drži se!

  25. #25
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    od cega to dođe ?

  26. #26
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Može infekcija doći uzlazno iz rodnice, E.colli ili streptokok, ali kako tebi piše i vilitis, onda je moguće da je iz tvog organizma, iz krvi.
    Nisu napisali koja bakterija ili nešto drugo je uzrokovalo.

    Jako mi je teško ovo ti pisati, tužna sam zbog tebe. Traži da ti točno kažu uzročnika, moraju to znati. Da drugi put paze još više.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    276

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    od cega to dođe ?
    hej crvenkapice,meni je dre rekao da upala može nastupiti i sekundarno,usljed poroda,doduše blaža.A ti probaj na zdravlje i život poslati mail dr radončiću,on odgovori uvijek.Samo se registriraj
    napisat ću ti poruku i na facebook,ali da ti samo odgovorim da je slab cerviks najčešće urođen,može ga uzrokovati povišen šećer ili neki raniji teži porodi ili pobačaji

  28. #28
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Imala si i infarkte posteljice. To uglavnom dođe zbog poremećaja zgrušavanja krvi. Da li si imala ili imaš to? Iako manji infarkti sami po sebi ne smetaju razvoju bebe. Sve dok ih nije previše. Koliko znam oni se vide i na UTZ.

    Doktor će ti najbolje reći. Pitaj ga sve. Zapiši prije da ne zaboraviš ,jer po sebi znam da tamo pola toga preskočim pitati.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Jako mi je zao Crvenkapice,sva sam se najezila dok sam citala,najteze mi je bilo procitati da je beba bila ziva.Raspitaj se da li su mogli sprijeciti upalu da su je otkrili na vrijeme,da znas da li je tko kiksao u svom poslu.Drzi se mila saljem ti

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    28

    Početno

    Da ne otvaram novi topic i ne dupliram teme može li mi tko objasnit ovaj phd nalaz: “fragmenti endometrija cije su žlijezde u iscrpljenoj sekrecija a stroma je predecidualno promijenjena te mjestimice dislocirana krvlju i granulocitima.”

    Upućuje li ovo na upalu?

    Pitam zato jer unatoč tome sto doktor kaže da je nalaz ok ja neprekidno imam smedji iscjedak i nelagodu u području maternice. A znam da su granulociti bijela krvna zrnca i znače upalu.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    6

    Početno

    Lp
    Izgubila sam bebu u 34 tj prosli tj..i isro cekam taj PHD nalaz i mogu reci da me strah a opet zelim znati sto se dogodilo sa mojom bebom,gdje smo samo dan prije bili na uzv i sve bilo ok,a nakon 24 sata vec sam doslovno lezala u bolnici bez vidljivih srcanih otkucaja

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •