Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: Dnevno spavanje po 40 minuta

  1. #1
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno Dnevno spavanje po 40 minuta

    Dakle... ima 5 mj., ako spava sama, spava po 40 min, 50 maksimalno. I onda se budi. Ma koliko prije toga pospana bila.
    Da bi više spavala, ležim s njom i stražarim, kad se počne buditi nakon 40 minuta, odmah joj uvalim cicu prije nego se razbudi, malo povuće i ponovno zaspi... na tak način odvali i po dva do dva i pol sata.
    Dok se vozi u kolicima, spava i po tri sata, naravno ako ja guram. Čim sjednem i samo ljuljam, budi se. To s kolicima kužim... i ja se probudim kad auto u kojem spavam stane ... ali onih 40 minuta me zbilja čudi.
    Što se dešava nakon 40 min? Bude to nekad i 30, ali u 90% slučajeva 40.

    S noćnim spavanjem nema problema, spava između 8 i 10 sati u komadu (uz podoje naravno, ne znam koliko puta, jer spava s nama, pa sve odrađujem u snu, ali mislim da ne više od 3 puta.

  2. #2
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Kod nas je prosjek 30-40 minuta. Ponekad mi zadrijema na rukama, trgne se nakon 2 minute i potpuno je naspavan. 2 puta dnevno ima ta kratka spavanja, nocu se budi cesto i jos je ranoranioc. Do neka 4 mj je spavao 3 puta po pola sata a onda smanjio na 2. Jedino kako odspava i po sat i pol je na meni, nikako drugacije. Ali i to se mora bas zalomit. Tako da suosjecam s tobom...

  3. #3
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    a gle, ne dešava se ništa specijalno
    takav joj je bioritam, napisala si da ako pocica polubudna, nastavi
    valjda je glad sčepa
    ja je razumijem, ni sama ne mogu spavati ako sam gladna

    moje dijete nikad po danu nije spavalo duže od pola sata, tek negdje kad je imala oko godinu to se spavanje proteglo na sat, sati pol

  4. #4
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    i moj je tako spavao, cesto i na rukama...sve do dohrane ,tj dok nije imao konkretan obrok sa nekih 7 mj. od tada je spavao 2x po 1,5-2 h.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Nema pomoći dok samo ne odluči. Moja je primadona više od godinu dana spavala danju isključivo za vrijeme dojenja i samo dok bih ju nosila po kvartu u nosiljici. Inače, ništa. Noću je bila normalna. Tek kako je rasla (a meni se to oduljillo ubitačno) postala je normalna i spavala dva sata u komadu dnevno. No, načekala sam se te sreće.
    Posljednje uređivanje od Nena-Jabuka : 20.03.2012. at 09:04

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    moja je tako dok nismo krenuli sa dohranom.
    spavala je dnevno 3-4 puta po 15-20 minuta. a kad smo krenuli sa dohranom kad je imala 5 i pol mj kao da joj je nešto kliknulo u glavi i sad spava dnevno po 2 puta oko 2 sata. sad ima 7 mj i 10 dana.

    neznam jer to ima ikakve veze sa dohranom ili joj je jednostavno tako došlo.

  7. #7
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Kod nas nema veze s dohranom jer sam ju uvela prije 2 mjeseca... A nije ni stariji bio nista bolji, on je spavao svaka 2 sata po pola sata iskljucivo u kolicima.

  8. #8
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Mi imamo 4 mjeseca za koji dan i do prije dva tjedna nije mogla odspavat vise od pola sata u komadu nikako, mogli smo po njoj sat namjestat onda sam ju pocela nosit u sobu u kindac i biti uz nju dok sama ne zaspe i od tada je pocela spavati ujutro minimalno 2h, kasnije popodne oko sat vremena. Ne znam jel to ima veze s tim ili joj je jednostavno doslo tako... Sto se tice budenja nako 30 do 40 minuta, radi se o prijelazu iz lakseg u dublji san, ona se jos uvijek ponekad javi u to vrijeme ali nastavi spavati, prije sam odmah reagirala na to njeno javljanje i samo bi ju probudila...

  9. #9
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Jainina prvotno napisa Vidi poruku
    Sto se tice budenja nako 30 do 40 minuta, radi se o prijelazu iz lakseg u dublji san.
    E, to me je zanimalo. Slutila sam da ima nešto na razini faze sna... Zna li netko više o tome? Kako taj prijelaz učiniti mekšim, osim dežurstvom uz bebu?

  10. #10
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Citala sam da se moze dezurati uz bebu i uspavljivat ju kada se krene budit pa ce kao se vremenom naviknut na taj prijelaz, meni osobno to nije uspjelo... Ja sam isla logikom da spava tamo gdje inace normalno spava - u kindacu u sobi(inace smo ju tokom dana ostavljali da spava u dnevnom boravku) i stvarno je nakon par dana produzila spavanja... Je li to slucajnost, ne znam... Uglavnom, treba im neki znak da kad se tako probude da je sve u redu i da mogu dalje nastaviti spavati...

  11. #11
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Tako i radimo. Ako dežuram, spava dalje, ako me nema budi se skroz jer ju ne skužim, javi se tek kad je skroz budna.
    Znam i ulaziti u sobu svakih par minuta, ili leći uz nju nakon 30 min... svašta, samo da spava.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    jel ima ona dudu varalicu?

    možda sam ja moju ovako naučila dužem spavanju preko dana.... kad bi se probudila u kindaču ja bi došla do nje pomazila ju ,stavila na bok,stavila joj dudicu i malo/nježno ju nunuškala.
    ja sam skužila da moja mrvica ne može dugo spavati ako je presvijetlo u sobi,tako da i preko dana zamračim prozore. sve nam se poklopilo kad je dohrana došla,ali ovo sam često radila i sad nakon par mjeseci ona se sama zna umiriti i nastavi spavati.

  13. #13
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Moja noć odspava 12-14 sati u komadu, mislim da je dojim 2-3 puta. Isto to radim u snu pa više ne znam reć.
    Preko dana kako kada, nekad 10 minuta ubije oko, a nekad i po uru. Nekad je seka probudi vikom...
    Nikad isti scenarij.

  14. #14
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Moj je tad spavao po 15 min do pola sata. Tek sad kad ima dva spavanja ili jedno je poceo da spava duze od 45 min u komadu bez da ja "douspavljujem"

  15. #15
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nema varalicu. Vjera mi brani.
    Odbila ju je, na moje veliko oduševljenje.

    Pokušati ću još zamračiti po danu... to jedino nisam.
    Teško je douspavati ju, jer nečujno se budi, javi se i to tiho, tek kad se skroz razbudi. A onda od douspavljivanja nema ništa.. zato i dežuram ili ju provjeravam svakih par minuta.
    No... kad čujem da neki spavaju po 15 min, onda 40 i nije tako strašno... samo nervozna je ona ako ne odvali bar sat i pol do dva.
    Sve šetnje prespava... satima hodamo uokolo po buci, suncu, u tramvaju... sve prespava jer se vozi, a doma se ponekad, ali zbilja samo ponekad budi i na najmanji šum, ali doslovno najmanji šum... na pucketanje žarulje dok se hladi, to se jedva čuje, na lavež psa u susjednoj ulici, a prozor zatvoren...
    Možda da upalim radio tuta forca? ili snimim zvuk ulice pa joj ga puštam?

  16. #16
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    U knjizi E. Pantley The No-Cry Sleep Solution za produženje dnevnog spavanja preporučuje se upravo ovo što si ti super nazvala douspavljivanje - kad dođe vrijeme kad pretpostavljaš da će se probuditi leći kraj djeteta i ponovo ga ušuškati u san - i tako će "naučiti" duže spavati po danu.
    Ta kratka spavanja od po pola sata su sasvim uobičajena za malu djecu.
    Ja sam imala istu situaciju i provodila sam douspavljivanje (s tim da je ispočetka htjela danju spavati isključivo na rukama), i negdje od dobi 8-9 mjeseci je počela sama duže spavati po danu. Jesam li ju uspjela naučiti, ili bi i bez učenja počela sama duže spavati, tko zna.

  17. #17
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Da Mima... kad se sjetim da je prvo vrijeme spavala isključivo na nama, velik je ovo napredak. Moj moto u ovom friškom iskustvu je: "ja sam tu da zadovoljim njene potrebe" i zbilja to i činim. I MD i ja. I vjerujemo da su to samo faze u razvoju i da će sve doći na svoje... da će jednom oprati zube, reći laku noć i s medekom pod rukom otići u sobu... a do tad smo na raspolaganju. Nije lako biti beba...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    tako je moja nećakinja...samo odjednom rekla svojoj mamici... mama ajajajajajaja.... i otišla u kindač i sama zaspala. od tad sama zaspi. imala je 13 mj.

  19. #19
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    moje su takve.
    samo ja uvalim cucu jer se sise groze..

  20. #20
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Dan nakon sto je ova tema otvorena sjedim ja sa svojom susjedom i nasim bebama u njenom dvoristu na kavi i moj mali zaspi u kolicima. I kazem ja njoj kako sam tu procitala o douspavljivanju i kako je to kod nas nemoguca misija. Za pola sata moj mali se budi a ja ga pocnem vozat gore-dolje, reko da probam i nebi vjerovale, on zaspao i spavao vise od 2 sata!! Drugi dan probam ponovno, s tim da kad se probudio vec se krenuo dizat, ono budan skroz, i opet upalilo i opet 2 sata! Eto, sta bi ja bez ovog foruma? Nebi imala mira popit kavu

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Mojca to i jeste fora, sa douspavljivanjem.
    Kazu da dete trazi da se douspava na isti nacin na koji i inace zaspiva, a to je kod vas sa cicom.
    Neko je gore napisao da bebu stavi u krevetic i ona sama zaspi, takva beba se mozda posle probudi i ponovo sama zaspi jer je to isti nacin kao sto i inace zaspiva.
    Ali imas (imala sam) bebe koje jedino sa cicom spavaju. I to je ok. Prodje. Jednom.

  22. #22
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pet godina.
    Noćas je spavala u sekvencama od po 40 minuta.
    Uz totalnu dramu u svakom buđenju. Izbezumila me do te mjere da od 5 sati ujutro sjedim za kompom i radim. I naravno, skačem svako malo k njoj.
    Što se zbiva?
    Imaju li i petogodišnjaci skokove u razvoju?

  23. #23
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Da Mima... kad se sjetim da je prvo vrijeme spavala isključivo na nama, velik je ovo napredak. Moj moto u ovom friškom iskustvu je: "ja sam tu da zadovoljim njene potrebe" i zbilja to i činim. I MD i ja. I vjerujemo da su to samo faze u razvoju i da će sve doći na svoje... da će jednom oprati zube, reći laku noć i s medekom pod rukom otići u sobu... a do tad smo na raspolaganju. Nije lako biti beba...

    Još ovo nisam dočekala.

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Imam ja i starije skoro da usto nisam docekala
    Ma to ti ona malo teza da ti svako par godine možeš napisat nekaj na temu

  25. #25
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Jel i inace slicno spava? Il je to samo jedna takva noc? Ako je ovo drugo, ja se ne bi puno obazirala - mozda je nesto malo muci (prehlada npr.) il je uzbudjena zbog neceg.

  26. #26
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Al da se vratim na pocetak teme. Moj trenutno po danu, ako smo doma, isto ne spava duze od 10-15 minuta. Jedino, ako ga drzim na sebi, onda moze i dva sata u setnji spava.

  27. #27
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Samo sinoć.
    Je prehlada ju muči, ali mucila ju je puno puta do sad, pa se nije budila tako često. Tko zna sto je.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Mojca prvotno napisa Da Mima... kad se sjetim da je prvo vrijeme spavala isključivo na nama, velik je ovo napredak. Moj moto u ovom friškom iskustvu je: "ja sam tu da zadovoljim njene potrebe" i zbilja to i činim. I MD i ja. I vjerujemo da su to samo faze u razvoju i da će sve doći na svoje... da će jednom oprati zube, reći laku noć i s medekom pod rukom otići u sobu... a do tad smo na raspolaganju. Nije lako biti beba...

    Još ovo nisam dočekala.
    Bas sam se nasmijala. Nisam ni ja ovo docekala pa je malo stariji od tvoje
    A ovo sto se budi, mozda je nesto sanjala, ili se jednostavno uznemirila zbog necega tijekom dana ili od prije nekoliko dana. Dozivljaji tijekom dana se danima preradjuju jos... Moj se tako zna probuditi kada nesto sanja ili intenzivno prozivljava neki dogadjaj...

  29. #29
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Je, mislim da je proradjivala dva turbulentna vikenda.
    Sad smo doma, ima napadaje kašlja.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Moj se cak zna ponoci probuditi, sjesti, nesto ispricati i onda nastaviti spavati. Kad preradjuje neke intenzivne dogadjaje...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •