Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Moja iskustva sa Petrovom

  1. #1
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno Moja iskustva sa Petrovom

    Makar sam bila vrlo skeptična, moram priznati da sam bila vrlo zadovoljna sa med. sestrama (maminim i dječjim) i sa doktorima (osim što mi nisu htjeli dati epiduralnu ). S druge strane, na tečaju su nas upozorili da ukoliko imamo "sreću" doći u bolnicu u gluho doba noći kada dežurni doktori spavaju, postoji vjerovatnost da ne dobijemo epiduralnu. Gluho doba noći = između 2 i 4 sata.

    Kad sam došla u bolnicu?? U 2 sata. Kada sam rodila? U 5.20. Kada sam dobila bilokakvu injekciju? U 5!!!!!!

    S druge strane, sestre od djece bile su super. Pokažu sve što te interesira. Čak i panika prve noći doma (zvala sam Petrovu ), cure su mi sve objasnile preko telefona (čak su me i prepoznale!!).

    U svakom slučaju, ja sretna i zadovoljna!

    Eh, da ! Ovom prilikom apeliram na sve buduće mame koje će roditi u Petrovoj da kupe jednu mješalicu za tuš za rađaonu. Naime, ako se hoćete otuširati, mješalicu morate okrenuti naopačke, jer je totalno zaštopana sa kamencem i voda štrca u zrak!!!!

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    evo i meni je u petrovoj bilo stvarno super
    međutim ne kužim ovo s epiduralnom?? nju se samo daje kad postoje neke indikacije, a nipošto nije rutinska, tako da ju, ako je sve bilo ok, nisi ni trebala dobiti. da li si zapravo mislila na onu injekciju protiv bolova?

  3. #3
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Iskreno, ja sam tražila epiduralnu , pa onda bilo što (na kraju sam dobila apaurin)!! Vidi moju priču s poroda.

    Međutim, na tečaju je anasteziolog rekla da oni daju epiduralnu i "na zahtjev" ali da rodilja mora biti otvorena oko 3 prsta. Međutim, ako je otvorena 5 pristiju nema ništa od epiduralne! Ja sam s druge strane, imala šanse dobiti epiduralnu, ali bilo je gluho doba noći kad sam došla i dežurni anast. je spavao (2 sata),a onda sam se užasno brzo otvarala. Tako sam već dva sata nakon dolaska bila ful otvorena.

    Na kraju sam dobila za smirenje, što mi je i pomoglo.

  4. #4
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    I moja iskustva s Petrovom su super, od doktora do sestara. Obzirom da sam ja ležala skoro dva dana u rađaoni, porodila me je smjena koja me je i primila, heha. Dobila sam i epiduralnu, jer mi je plodna voda odlazila a beba se nije spuštala, i pitali su me dali je želim i objasnili što je zapravo epiduralna. Dobivala sam i antibiotik za bebu i tak........no sve u svemu Petrova mi je ostala u lijepom sjećanju.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Neću reći da mi je iskustvo super jer mi se već povraćalo od bolnice (23 dana) :D
    Ali sestre u predrađaoni (4 dana), na PT2 odjelu (5 dana) i na odjelu babinjača (13 dana) stvarno su bile super. Ja sam stalno plakala, tješile su me, nagovarale da prestanem plakati da mi tlak ne raste. Čuvale su me i pazile 24 sata dnevno (osobito na odjelu).

    Doktori svi super, tu i tamo neki nezainteresirani. Mene je vodio dr. Blajić, a primio u bolnicu dr. Starčević, obojici zahvaljujem za bebin i svoj život.

    Ali glavna pedijatrica u Petrovoj. O njoj nećemo ni riječi

  6. #6
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Oriana, drago mi je da si pohvalila dr Starčevića. On je meni vodio obje trudnoće i jako mi je drag (iako je pravi doktor i muško - ak kužiš što hoću reći - fali mu malo ženski pristup)

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    ja sam isto imala super iskustvo s Petrovom - a moj doc je bio dr. Zlopaša iz Petrove, i vodio mi je cijelu trudnoću. Meni je bio predivan i svarno bih ga svakome preporučila

  8. #8
    Maggie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    145

    Početno

    Je Zlopaša je super ! I Blaić isto !

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    hihi, Zlopaša mi je bušio vodenjak pa sam
    ali dobar je, nema što

    NanoiBeba, ma kužim što hoćeš reći, on mi je obavio pregled kad sam imala tlak 200/130 pa se čudim što nije narastao do 300 :D

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    74

    Početno

    evo i mene sa iskustvom iz Petrove bolnice. Općenito sam zadovoljna sa liječnicima. Vrlo su korektni. Hvala bogu nisam imala nekih problema pa mi je sve nekako išlo glatko što pridonosi još boljem iskustvu.
    Obzirom da sam boravila nekih desetak dana , uvidjela sam i neke loše strane. Kao npr.arogantnost nekih medicinskih sestara. Posebno se to odnosi na odjel carskih rezova gdje sam ja boravila 6 dana.Odjel naime izgleda super, moderan je, uredan i sve u svemu kao pacijent u tom ambijentu oporavak je brži. Naravno neke sestre na intenzivnom odjelu carskih rezova su fenomenalne. Posebno ima jedna mršava simpa visoka sa repom i manja bucmastija sa pramenovima, žao mi je što im ime nisam zapamtila. Obje su mlade i prekrasne, zaslužile su sve pohvale.
    Ali za negativnu sliku izdvojila bi sestru na odjelu sa novorođenčad , nažalost opet je moram opisati, starija sa naočalima debeljuškasta, zatim mladi "pulen" sestra isto sa naočalima niža i mlada a od njh se i ne odvaja glavna sestra Jelena. Gospođa je šef i njim a i nama pacijenticama. Kritizira nas kao da smo djeca iz vrtića. Provode protokol ponašanja koji nitko nikad nije ni čuo a ni vidio pismeno. Neke stvari su razumljive ali neke možda radi loše organizacije su besmislene tako da je njihovo ponašanje graniči za bezobraštinom. Primjer je kada dolaze posjete od 17-17.30 , očevi sa svojim ženama moraju stajati ispred lifta u hodniku a ne u hodniku ispred soba, jer bi u protivnom "zarazili" odjel.
    Iako u tom hodniku ispred soba imaju pet stolica, čiju posebnu svrhu još nismo doznali. Dok na katu , posjete su ispred soba . Možda je razlika u tome što je ovaj odjel dotjeran a ovaj nije. :? Iako i tim i ovim hodnikom u kolicima vode novorođenčad mamama u sobe na dojenje. Gđa Jelena g.sestra mrzi mobitele, nedopušta da dojite bebu ako niste pokriveni plahtom , nedopušta muževima/očevima djece, da slučajno donesu ženi na minutu predaju npr. hig.uloške, što više napadne vas kao da se najgori lopov , manijak , pijanac,... dok na drugoj strani dopušta svojim prijateljicama cigankama da puše cigarete u tom istom zahodu na tom istom odjelu gdje se mi žene tuširamo, idemo na WC Što reći na to? Mito i korupcija?! Zlato ili novac !? Možda.
    Što više ta ciganka je u sobi za ženama koje su rodile zdravu djecu i koje su dojile djecu , dok je ona svoje nažalost izgubila iako trabunja da joj do tog djeteta nije stalo jer je žensko dijete. Sramota ,da to trabunjanje prenosi ženama koje imaju žensko dijete i koje ga vole više od svega na svijetu. I tako ta "nemoralna" žena u istoj sobi sa normalnim ženama , zahvaljujući "tetki" Jeleni.
    Da se vratim na posjete koje su sramota , obzirom da očevim čija djeca leže u tim bolnicama svom djetetu mogu prići na udaljenost od 2 m. Jer bi očevi "zarazili" svoju djecu, naravno u sobe nemogu jer bi "zarazili" svoju ženu ali zato mogu sa njom ispred lifta u hodniku i ljubakati se sa njom i grliti i tada je neće "zaraziti". :shock: Naravno sve se te posjete svakodnevno odvijaju ispred kancelarije dr. Kuvačića. Koji je očito "cooler" 8)
    Hvala Bogu , što mi boravak u toj bolnici , nije bio duži, jer bi se vjerovatno sa tim sestrama opasno posvađala. Pomalo sam pjenila iako sam bila sva iscrpljena od carskog reza. Nas nekoliko morale smo piti normabel radi smirenja, jer gamad nije vrijedna naših živaca. A da ne spominjem da su nas seljakali tri puta u tih šest dana .
    Ako ima neka knjiga koja govori o bon-ton ponašanju med .osoblja prema pacijentima neka mi se javi svakako, rado bi je kupila.

    Pozdrav, Marinela

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Marinela, ja sam dva puta tamo ležala i stvarno nisam imala takav dojam o sestrama, baš suprotno (iako se ne sjećam nikakve mlade sa naočalama, bila je jedna starija s naočalama, dvije starije bez naočala (e te su bile stvarno super, Anabela i još jedna) i jedna srednja bez naočala (malo živčana). A ona s repom je kad sam ja bila došla raditi s gadnom prehladom s temperaturom - valjda da ne mora bolovanje otvarati...
    A s tobom slažem da je imbecilno da su posjete vani, žene nakon carskog reza su bolesnice, to nije prirodan događaj kao vaginalni porod, nego velika operacija. I onda moraš stajati na štengama. Ili, kao što se meni desilo drugi put kad je bila epidemija gripe i zabranjeni posjeti, ići u predvorje od ultrazvučne dijagnostike (podrum) i biti tamo sa još 100 mama, trudnica i očeva od kojih mnogi puše u tom prostoru. Ne znam kak su tamo mogli biti posjeti a na štengama ne.
    A zapravo je najveći apsurd da ti muž može doći u intenzivnu nakon carskog a ne može u onu sobu u kojoj si poslije. Bebe ionako odvezu u doba posjeta.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •