Stranica 3 od 12 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 567

Tema: Tete čuvalice - cijene

  1. #101

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj mama27 prvotno napisa
    Mene zanima koliko se placaju tete cuvalice u Varazdinu?
    Da sam uzimala čuvalicu platila bih ju cca. 1500 kn. Radim od 7-15, P. ujutro ponekad još spava kad odem oko pol 7. Čuva ju baka i ujutro joj napravi doručak, igraju se, kad je lijepo vani idu u grad u šetnju, skuha joj ručak (ja pripremim povrće, očistim i nasjeckam) i uspava, P spava ponekad i dva sata popodne i ja oko pol 4 dođem doma. Za to vrijeme kad P spava, baka opere suđe od ručka, čita novine, gleda televiziju ili se odmara. Isto tak bi bilo i s čuvalicom, ne bi trebala ništ drugo raditi.

    Svekrva je radila prije kod jedne obitelji za 3500 kn i to je uključivalo kompletne kućanske poslove, odlazak po namirnice, kuhanje i u početku briga za jedno dijete (ponekad je mama djeteta bila doma, ponekad je svekrva bila sama s malim i sve radila). Kasnije je došlo i drugo dijete, pa je mama bila doma, ali je svekrva često znala oboje djece čuvati.

    Ona veli da je tih 1500 kn koje bi ja dala za čuvanje puno, jer ona pozna neke žene koje za te novce i skuhaju ručak i peglaju kad dijete zaspi.

  2. #102
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Hej mame iz Osijeka! Koliko danas placate tete cuvalice i za koliko sati?

  3. #103
    Tia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Viškovo-Rijeka
    Postovi
    847

    Početno

    Koliko plaćate tete čuvalice u Rijeci?

    Imate li koga za preporučiti?

  4. #104
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Cure, ovdje pišemo o plaćama koje plaćamo osobama koje nam čuvaju djecu.
    Sve postove koji budu off topic mičem.

  5. #105

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    45

    Početno

    Kad vidim ove cijene pitam se zašto svoju plaćam 3.000 kn?! Dođe u 7.45, ode u 4, najkasnije 5 dva-tri puta tjedno. Kuha djetetu, sebi i meni, pospremi samo kuhinju. Usisa samo tepih i to kad je posebno zamolim. Ne bi papirić pomakla s poda da ja to ne zatražim.... Sa djetom je dobra, ništa spektakularno, mala je prihvaća ali nije luda za njom (da li bi trebala biti, to se uvijek pitam?!)... Do sada je par puta smuljala bolest da ne dođe na jedan dan i to - koja koincidencija - svaki puta kad je znala da muž i ja možemo ostati doma. To smo joj uredno platili ali kad je bila bolesna tjedan dana umanjili smo joj za 500 kn. Da joj ne pređe u naviku... Ukratko, nismo oduševljeni s dadiljom ali muka nam je od pomisli na traženje druge jer smo se s prethodnom opekli gadno...

  6. #106
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    missq, pokušaj sastaviti popis od nekoliko stvari koje bi htjela da teta čuvalica napravi dok je kod vas. staviti veš u mašinu, objesiti ga, složiti čisto, zaliti cvijeće, usisati .. rasporedi to nekako. možda joj neke stvari jednostavno ne dođu prirodno. u pravu si, 3t kn je skrooz fina plaća za rad 2-3 puta tjedno.

  7. #107
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    kad smo se mi raspitivali o tetama cuvalicama (Zagreb), cijena im se kretala od 4000kn mjesecno, pa do 40kn po satu (10 sati dnevno). sva sreca pa smo preko veze (sogorica od moje kolegice) uspjeli naci tetu cuvalicu za 1000kn mjesecno, s tim da je Lovru cuvala kod sebe u kuci (jer je cuvala i malu od kolegice s posla)

    tako da je moj savjet, pitati prijatelje, kolege, susjede, mozda znaju nekog tko bi bio spreman i za manje novaca pricuvati dijete.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    199

    Početno

    a recite kako se dogovorite za cijenu kad ste na go?

    glupo mi je smanjivati plaću, pa i meni plate kad sam na go, ali ipak nekako ne znam, to je plaća za odrađeni posao o d toliko i toliko sati

    još mi se čini gore bolovanje za dijete, npr, ako hoćeš biti domakad je dijete bolesno i ideš na bolovanje dobiješ manju palću, a njoj moraš dati jednkao?

  9. #109

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Mislim da je fer i od strane čuvalice i od strane roditelja dogovoriti pola plaće ili po meni i manje od toga

  10. #110
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

  11. #111
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    Citiraj sunnyapril1 prvotno napisa
    npr, ako hoćeš biti domakad je dijete bolesno i ideš na bolovanje dobiješ manju palću, a njoj moraš dati jednkao?
    ako ides na bolovanje za dijete mladje od 3 godine, dobivas punu placu.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Citiraj L&L0809 prvotno napisa
    Citiraj sunnyapril1 prvotno napisa
    npr, ako hoćeš biti domakad je dijete bolesno i ideš na bolovanje dobiješ manju palću, a njoj moraš dati jednkao?
    ako ides na bolovanje za dijete mladje od 3 godine, dobivas punu placu.
    dobivaš punu plaću do 4.250 kn. Kao na čuvanju trudnoće.

  13. #113
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    meni je placa veca od 4250kn, a u racunovodstvu firme su mi rekli da dobivam punu placu ( i kad sam zvala HZZO su mi to rekli). nisam to koristila, jer sam imala dosta godisnjeg, tak da nemrem bit sigurna...

  14. #114

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    22

    Početno

    Pozdrav svima,

    ja sam iz okolice Vt , i trebam tetu čuvalicu 5 dana tjedno po 3 do 4 sata dnevno.
    -u pitanju su djeca dobi od 2 i 4 god.
    -to je vrijeme kada oni idu na popodnevno spavanje , trebala bi ih spremiti u krevet , kad se probude odijenuti i poigrati se malo s njima (cca 1 sat), eventualno im dati nešto za prigrist-voće,grickalice...
    -ništa čišćenje,kuhanje...

    Što mislite koliko po satu da platim? obzirom da oni spavaju 1,5-2 sata tog vremena?

    hvala

  15. #115
    magaly avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    110

    Početno

    Citiraj L&L0809 prvotno napisa
    Citiraj sunnyapril1 prvotno napisa
    npr, ako hoćeš biti domakad je dijete bolesno i ideš na bolovanje dobiješ manju palću, a njoj moraš dati jednkao?
    ako ides na bolovanje za dijete mladje od 3 godine, dobivas punu placu.
    da al...prije toga moraš odradit puna tri mj nakon povratka sa porodiljnog jer uzimaju prosjek s porodiljnog..
    ovo je provjereno..
    ja se zeznula

  16. #116
    anin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    438

    Početno

    Citiraj kajag prvotno napisa
    Pozdrav svima,

    ja sam iz okolice Vt , i trebam tetu čuvalicu 5 dana tjedno po 3 do 4 sata dnevno.
    -u pitanju su djeca dobi od 2 i 4 god.
    -to je vrijeme kada oni idu na popodnevno spavanje , trebala bi ih spremiti u krevet , kad se probude odijenuti i poigrati se malo s njima (cca 1 sat), eventualno im dati nešto za prigrist-voće,grickalice...
    -ništa čišćenje,kuhanje...

    Što mislite koliko po satu da platim? obzirom da oni spavaju 1,5-2 sata tog vremena?

    hvala
    Neznam kak sam ni upala na ovu temu,moja školska djeca odavno su prerasla čuvalice, a i tad smo to rješavali vrtićem a ne čuvalicama...te neznam kako se cijene čuvanja kreću....ali ovo gore (što sam zacrnila) mi je "upalo" u oči....jer....spavali oni ili ne ta žena je tada kod tebe na radnom mjestu...ili ina može izać u dućan dok oni spavaju, otić doma pa se vratiti...neznam..glupo mi je to obračunavanje "po satima spavanja"...Čini mi se da spavali oni 4 sata, ili uopće ne, nema veze što se tiče plaće...

  17. #117
    magaly avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    110

    Početno

    istina...ako spavaju i onda ih čuva jer tamo mora bit...

    moraš je platit za kompletno vrijeme provedeno kod tebe..

  18. #118

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    22

    Početno

    ma ni u kom slučaju ne umanjujem odgovornost tog posla , i same znamo koliko je naporan , no zato sam i postavila pitanje na forumu jer ja ne znam kolike su cijene okvirno,

    no ,ne čini mi se da bi isto trebalo naplatiti ako žena dok djeca spavaju odmara(zaista) ili za to vrijeme kuha,čisti stan...

    obzirom da u mom slučaju djeca spavaju 2 od ukupno ta 3 sata čuvanja ,
    zatražih vaša iskustva

    nikog nisam mislila uvrijediti

  19. #119
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Da. To je stvar DOGOVORA (a po mogućnosti i ugovora).

    Ja sam imala razne aranžmane.... I pomoć u kući dok sam bila trudna i čuvanje kad sam počela raditi (iako su djeca bila u jaslicama, često su bili bolesni).

    Neke aranžmane plaćala sam po satu, neke po danu, a neke na mjesec. Opseg posla uvijek smo dogovarali. Od teta čuvalica nisam obično tražila ništa osim čuvanja djece, a jedna je samoinicijativno znala oprat suđe, pospremit kuću i slično. Sve smo joj platili... Nažalost, nije nam mogla dolaziti svaki dan u tjednu (jer imala je i druge obitelji) pa smo morali naći drugu. :/ Ni jedna kasnije nije bila tak odlična, iako sam imala nekoliko izvrsnih teta čistilica i pospremalica.

  20. #120
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Kako odrediti "fer cijenu"?

    Ja sam znala nazvati 2-3 oglasa da vidim koliko takve osobe traže za taj posao i ravnati se prema tome.

    Budući da je moje iskustvo staro više godina, cifra ne bi ništa značila... a i razlikuje se ne samo od grada do grada nego i od kvarta do kvarta...

  21. #121
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Evo ja mogu reci kako smo mi sada dogovorili. Mjesecno cemo davati 1200kn za cca 6o-tak sati cuvanja. Oboje imamo letece radno vrijeme, teta ce jedan tjedan dolaziti 5 dana-3 dana po 3 sata i 2 dana po 5 sati a drugi tjedan 3 dana-2 dana po 5 sati i 1 dan po 3 sata. Bit ce nekada da bude i krace a nekada da ce morati i malo duze, ovisno o nasem poslu. Nema nikakvih obveza oko spremanja, peglanja...vec samo kada je popodne kod nas pripremiti maloj rucak dok ona spava ili prije podne vocne kasice. Rekli smo joj da ce dobiti i nesto za Bozic i Uskrs, no sudeci po situacijiu drzavi-da ni mi necemo dobiti...vidjet cemo.

  22. #122
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Citiraj sunnyapril1 prvotno napisa
    a recite kako se dogovorite za cijenu kad ste na go?
    Ovo smo joj odmah rekli da mi ljeti ne radimo i da li njoj to tako odgovara, ona je rekla da joj je to super da moze biti sto duze na moru. Tako da je sve stvar dogovora. Mi ju necemo placati a ona nije pokazala nikakvo nezadovoljstvo radi toga.

  23. #123
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Da se malo uključim,nadam se da nikog neću uvrijedit al ovo se na prvom mjestu odnosi na cure iz Zg.-pa kolike plaće imate kad si možete priuštit tetu za sve,a znamo da su jaslice/vrtići višestruko jeftinije.
    Ja osobnonema šanse da bi to mogla plaćat(jedino da se zavučem u debeli minus)

  24. #124
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Tesko je to odgovoriti i nikoga ne staviti u zavidan polozaj ... moras uzeti u obzir da teta cuvalica ako je uzmes na puno radno vrijeme radi gotovo 10 sati, dode ujutro u 7:15 i ako ja radim do 16, sretna sam ako dodem u 16:30 doma obzirom na situaciju s prometom.
    Nasa teta zivi u zgradi pored nase i ne trosi vrijeme na put, a kada bi zivjela recimo par kvartova dalje mozes u to njeno radno vrijeme uracunati jos sat vremena najmanje, dakle ona na svoj posao gubi skoro 12 sati ... tko to moze platiti?

    Mi placamo tetu cuvalicu 2300 kn i to nam je kao jos jedna rata kredita za stan, puno nam je i tesko, zavukli smo se u minus ali baka-servis nemamo, jaslice nam nisu bile rjesenje ... eto pregurali smo nekako, od jeseni ide u vrtic. Ali sto ti hocu reci nama je to jako veliki novac, a sa druge strane toj zeni koja radi 10 sati je sigurno mali ... moras krenuti od sebe i zapitati se za koliku bi ti placu to radila?

  25. #125
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Ma ja znam da je to ustvari malo za osobu koja taj posao radi,ali prosječnoj obitelji kao mojoj nakon plaćanja rate kredita za stan i režija ostane cca.3500-4000kn pa ne znam kako bi izdvojila još toliko,na to sam mislila

  26. #126

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    202

    Početno

    Da li i koliko cijena varira s obzirom na dob i broj djece? Konkretno, radi se o 10-mjesecnim blizancima.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Molim vas info kolika bi bila cijena čuvanja djeteta tjedan dana po 8 sati, bez kuhanja i čišćenja, da li računati po satu ili danu? Koliko?

    Dijete ima 7 godina, Zagreb.

    Hvala

  28. #128

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    65

    Početno

    Molim za savjet.
    Ja će za nekih mj-dva dana trebati nekoga na mjesec dana tko će pričuvati malog od 14 mjeseci 5-6 sati na dan pon - pet dok sam ja kući.
    Radi se o tome da moram finalno spremiti jedan veliki ispit i trebalo bi mi da mi neko čuva malog negdje od 8 do 12-13 sati.
    Taj netko ne mora apsolutno niš raditi osim prošetati sa malim i poigrati se sa njime.
    Ne treba ga ni hraniti, ni presvlačiti ni uspavati. Samo da bude kod nas da ja mogu u drugoj sobi učiti.
    Eto, mi nemamo nikog u zg tko bi ga mogao čuvati i to je jedino riješenje.
    Je li malo za to dati 1500 kn za to? :?
    Neznam možda je to i malo, ali recimo 2000 kn je gornja granica.

  29. #129
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj luna_lana prvotno napisa
    čuvati i to je jedino riješenje.
    Je li malo za to dati 1500 kn za to? :?
    Neznam možda je to i malo, ali recimo 2000 kn je gornja granica.
    Ne. Štoviše, ja bih krenula nuditi 1200kn i pristala na 1500kn.
    (mi platimo 2000kn za 9h čuvanja + ručak, presvlačeje, igranje, davanje lijeka....)

  30. #130

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    22

    Početno

    E drage mame...
    svi mi bi da tetama platimo minimalno jer i same radimo za bogznakakve place ali to neide.
    Ja sam placala cuvanje za prvo dijete 2000 kuna, to je bilo prije 5 godina.
    9 sati na dan samo briga o djetetu. Naravno da mi je to bilo puno ali tetama koje ce kod vas visiti 9 sati plus put tamo i natrag=10 sati je to malo.
    Kada sam nedavno trazila cuvalicu za drugo dijete sam nudila 2500 kuna samo za 9-satno cuvanje jednog djeteta plus nadoplata za povremeno cuvanje drugog, nitko nije htio raditi za te novce.
    Tada sam saznala da se cijene krecu od 2500-3500 kuna za tetu cuvalicu koja ce samo cuvati vase dijete cijeli dan. Neke ce uz to jos i dragovoljno pomoci po kuci a neke ce htjeti jos i to naplatiti.
    Na kraju sam morala uzeti jednu curu i platiti joj 2800 a jos mi je trosak napravila kod kuce od bar 500 kuna mjesecno za 2 obroka dnevno koje si je kod mene samovoljno spravljala plus sokovi za pice plus cokolade.

    Sad placam jednu drugu tetu 2500 iskljucivo za cuvanje 7:30-16:30 i presretna sam.

    Najgora je varijanta placanje po satu. To uvijek ispadne skuplje, iz razloga sto je to povremeno cuvanje. Imam prijatelje koji placaju tetu 25 kuna na sat, 4 sata tjedno. To ispadne mjesecno oko 2000 kuna a za samo 4 sata na dan.
    Nitko vam nece biti spreman po cijele dane stajati na raspolaganju da bi ga vi mozda zvali a mozda i ne, mozda 2 sata a mozda 8, a sve to za 15, 20 kuna na sat.

    Nemojte se zavaravati: vama je mozda puno platiti 2500 kuna a zamislite da morate raditi 10 sati za 2500 kuna, onda bi vam bilo malo.

    Znam da nisam bas pomogla ali eto, to vam je iz mog iskustva.

  31. #131

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj MamaNata prvotno napisa
    Nemojte se zavaravati: vama je mozda puno platiti 2500 kuna a zamislite da morate raditi 10 sati za 2500 kuna, onda bi vam bilo malo.
    Ne bi mi bilo malo. U 9 sati koliko je svekrva kod nas, mala u prosjeku 2,5 sata spava a ona gleda tv ili čita nekaj, 2 sata su vani u šetnji u kolicima ili na igralištu. Kad su u šetnji ona si obavi svašta, shopping, plac itd. Min. pol sata provede u hranilici, a baka sjedi s njom i pomaže joj jesti. Znači ostane cca 4 sata kad se igraju, spremaju van, sjede na kahlici, pokušavaju uspavati (izležavajući na krevetu) i nije baš da se ubije od posla.

  32. #132
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Citiraj MamaNata prvotno napisa
    Nemojte se zavaravati: vama je mozda puno platiti 2500 kuna a zamislite da morate raditi 10 sati za 2500 kuna, onda bi vam bilo malo.
    Ne bi mi bilo malo. U 9 sati koliko je svekrva kod nas, mala u prosjeku 2,5 sata spava a ona gleda tv ili čita nekaj, 2 sata su vani u šetnji u kolicima ili na igralištu. Kad su u šetnji ona si obavi svašta, shopping, plac itd. Min. pol sata provede u hranilici, a baka sjedi s njom i pomaže joj jesti. Znači ostane cca 4 sata kad se igraju, spremaju van, sjede na kahlici, pokušavaju uspavati (izležavajući na krevetu) i nije baš da se ubije od posla.
    Kao da vidim nekog muža koji ženi koja ne radi kaže: "Pa hajde, ti bar ne radiš, ti si kod kuče!" Čuvati dijete nije lako, bez obzira koliko dnevno spava i koliko dnevno sjedi u kolicima. Čak štoviše, smatram da je to posao kao i svaki drugi, jedino što nosi više odgovornosti nego bilo koji drugi posao. :/

  33. #133

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Da, odgovorno je, ali vidim našu baku koja to i sama baš ne doživljava kao nekakav posao. Čita priče, crta, pjeva, pleše, šeće gradom, skuha neku juhicu i na kraju se zavali na kauč pred televizor kad dijete zaspi i to je to uglavnom.
    Ako uzmemo u obzir plaće odgajateljica u vrtiću čiji posao je puno odgovorniji i teži, i imaju i do 20-ak djece koje moraju hraniti i prematati, onda je 2500 kn puno za jedno dijete.

    I ne znam kaj je smiješno kod ovog komentara s mužem i ženom. Žena koja 8 sati ide na posao isto ima kućanske poslove kao ova koja ne ide. Sad kad radim, mm više sudjeluje u poslovima doma, a kad sam bila cijeli dan doma, uglavnom sam ja radila sve jer sam doma i imam više vremena.

  34. #134
    anin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    438

    Početno

    Ninči, potpis...
    Sirius, ujopće nije važno je li taj posao po tvom mišljenju lak ili težak ili štatijeznam...Evo primjera..Ja bih rekla da je posao teta u dućanu izuzetno težak - plaća 2500kn...Rekla bih također da je posao javnog bilježnika izuzetno lagan - plaća neizmjerljivo...Kao što vidiš, nije u tome stvar...Stvar jest u tome da ta teta čuvalica mora biti na svom radnom mjestu tih 9 sati (ili koliko već dogovorite)...ona je tada djetetu na raspolaganju i ne može za to vrijeme raditi nešto drugo...neznam...peglati svoje košulje, ići na plac, kopati u vrti...ili, neznam...izležavati se....Ona ne može ne doći jer joj se neda...ona mora biti na svom radnom mjestu i mora biti u tom smislu pouzdana...

  35. #135
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Definitivno posao tete cuvalice uopce nije lak. A drukcije je kada to radi baka ili neka druga bliza rodbina ili nepoznata teta. Moja bi mama da je ziva trcala i gurala se da cuva dijete jer je bila takav tip. A teti cuvalici je to ipak samo necije dijete koje vjerojatno s vremenom jako i zavoli ali opet-baka je baka. Iskreno. ja sam se zazeljela svog posla i da nisam stalno u kuci. Druga je stvar sto me boli saznanje da maloj tesko pada razdvajanje. Tako da se ne bih slozila s tobom, Sirius.

  36. #136
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Sirius, bakama je čuvanje unučadi zadovoljstvo, a ne posao. Dok je teti čuvalici to isključivo izvor prihoda.

    I da, tete čuvalice možda imaju jedno dijete na brizi, za razliku od teta u vrtiću koje imaju i do 20 djece. Ali koliko roditelj očekuje od tete čuvalice da se posveti njihovom djetetu, a koliko od tete u vrtiću? Da se ne očekuje više od čuvalica nego od teta, onda bi sva djeca išla u vrtić, a ne bi toliko puno obitelji uzimalo čuvalice.
    A u vrtiću postoji i drugo osoblje- psiholog, defektolog, kuharice, spremačice,....a tete čuvalice često nisu samo zadužene za čuvanje djeteta, nego i za neki od gore navedenih poslova. Po svemu tome se formira cijena.

    I da, smiješno mi je kod tog komentara s mužem i ženom to što mi je totalno nepojmljivo da takve izjave čujem od žene...od muškarca je to sasvim normalno za čuti. Jer ne znam kakav je tvoj posao i kakvo ti dijete imaš...ali evo gledam sebe....skoro svaki posao na ovom svijetu ima određenu neku pauzu kada se radnici mogu odmoriti, najesti, odmoriti malo mozak....ja sam na bolovanju i takve pauze nemam. Kud sam trudna, a nekad ne stignem niti jesti ili otići na wc. Kad mi je "5 do 12" obavim ja to, ali bilo bi lijepo to nekad obaviti bez da ti dijete čačka po wc-u oko deterdženata, ulazi u tuš kabinu pa se smoči, počne plakati dok jedeš jer bi u tom trenutku baš da ideš s njim slagati puzle....itd.itd. da ne nabrajam više. Uglavnom- svaku fiziološku potrebu koju idem zadovoljiti, poprati neki dodatni posao koji mi priušti moj anđeo A ako zaspe (ogromni AKO), tih pola sata/sat trčim oprati suđe, očistiti pod, objesiti veš, .... i drugo što se mora napraviti. A kad dođe MM s posla, onda napravim još ono što nisam stigla do tad.
    Komp mi je stalno online pa doletim tu i tamo i ponekad uspijem pročitati nešta dok mi moj anđelak sjedi na glavi ili na leđima I to mi dođe kao jedini dnevni odmor. Ni spavanje po noći mi nije odmor jer se moje djetešce probudi xy puta do jutra, a MM naravno ujutro radi pa je na meni da tih xy puta reagiram.

    A ono, sad smo otišli skroz offtopic, ali stvarno mislim da ne treba generalizirati...ima djece gdje bih ja platila roditeljima da ga čuvam, a ima djece koju ne bih čuvala da mi plate sve pare ovoga svijeta. Isto tako ima i ovakvih i onakvih roditelja- neki očekuju više od čuvalice, a neki očekuju manje.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Zna li tko kolika bi bila cijena tete čuvalice u Samoboru/okolici? Pretpostavljam ipak manje od Zagreba koji ima napumpane cijene?

  38. #138

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    125

    Početno

    Trenutno tražimo tetu čuvalicu, povremenu (aps, umirovljenicu), par dana max. 8 sati dnevno, ali najčešće 2-3 sata dnevno.

    Meni se čini, jer R spava 2 i pol- 3 sata poslijepodne, da nije apsolutno nikakvo čudo očekivati skuhan ručak i pospremljene igračke. Pri čemu mislim na ručkove kakve i sama kuham- max. 45, u prosjeku 20 min posla oko pripreme. I stavljeno suđe u perilicu, objesit veš.

    Pa sve to i sama radim i da nema dodatnog posla, opet imam pol sata sat za sebe - ekvivalent pauze za posao.

    Ponudit ću teti 60 sati za 1200 kn pa kroz mjesec "potrošimo" satnicu.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    552

    Početno

    cure molim vas da mi da date savjet, naime tražimo tetu čuvalicu i dolazi nam jedna doma na razgovor. ona je čuvala već u jednoj obitelji i tako smo i došli do nje. mene zanima cijena, vidim da se po prilici kreće od nekih 1500 do 3500. obzirom da je meni bitno samo da se ona bavi sa malenim dok nas nema a ne sprema meni po kući usput( osim ono malo za djeteom) da li je malo ponuditi 2500. radi se o zagrebu, dolazila bi doma kod nas i radno vrijeme bi bilo od pola osam do 4, pol 5. ponudili bi joj u punu plaću mjesec dana prek ljeta i oko božića i nove godine isto plačeno.
    mislim da je ova gospođa u mirovini tako da joj ovo ne bi bio jedini izvor prihoda.

  40. #140
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    2500kn joj mozete ponuditi ako se brine samo za dijete nista ne napravi po kuci.Samo je pitanje hoce li ona na to pristati.
    Mi svoju placamo 3000kn za 9 sati uz malu pomoc u kuci.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    199

    Početno

    također mislim da je 2500 kn pristojno,a ako budete zadovoljni uvijek možete odlučit povisiti za 100-200 knprimjerice ili više
    sat čuvanja,neke moje frendice čuvaju preko agencije,je 25 kn,nakada rjeđe 30 kn.Cjena za 8 h dnevno je cca 2500kn uz ispomoć u kući dok beba spava(naglasiti to odmah pri dogovoru) više od toga već ide prema tri tisuće.Za povremeno čuvanje (tipa 2-3x tjedno itd najbolje plaćat po satu 25 kn) ili odrediti neku svotu (npr 3x tjedno po 5h mojoj priji plaćaju oko 1000-13ookn).Dugo sam radila kao dadilja kroz srednju školu i na faksu na početku pa ne bubam cjene

  42. #142
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    meni se čini puno 25 kn po satu, s obzirom da bi to bilo 3 dana u tjednu po 8 sati..
    više mi se onda isplati naći nekog za cijeli tjedan po 8 sati...
    šta ne? ne treba ništa raditi po kući , samo brinuti se o djetetu.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    199

    Početno

    leni,ovisi koliko ti vremenski treba pomoć dadilje.25 kn po satu je iz aspekta jedne dadilje sasvim u redu,ponavljam,drugačije ako dogovorite neku fiksnu mjesečnu svotu.

  44. #144
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    eto i nas na ovom pdf-u.

    danas ,nakon roditeljskog u jaslicama, sam izasla u suzama i odlucila da ribicu postedim jaslica!


    zanima me zna li itko cijene teta koje u svojoj kuci cuvaju vise djecice?

    i bratac i ja smo tako izbjegli jaslice jer mama (odgajateljica) nije htjela da tako rano idemo u jaslice!

    meni osobno se taj sistem jako svida-ali vec jako dugo nisam cula da to itko radi!

    zna li itko?

  45. #145

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    199

    Početno

    znam da ima gospođa koje tako rade,čuvaju 3-4 djece kod svoje kuće,jednom davno sam srela gospođu koja je pričala da tako radi u zagrebu,ali meni se to nimalo ne sviđa pa neznam nikakve detalje,raspitaj se po agencijama možda čak i u oglasniku nađeš neku takvu opciju

  46. #146
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Mi imamo takvu kombinaciju i više smo nego zadovoljni. L se druži s drugom djecom, a opet je s tetom u koju imamo puno povjerenje i koja se aktivno bavi s njime (i čuvala je mog brata prije mnogo god).

    Jedino mi je muka što ga moram voziti tamo umjesto da netko dođe k nama, no navikli smo.

  47. #147
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa
    eto i nas na ovom pdf-u.


    zanima me zna li itko cijene teta koje u svojoj kuci cuvaju vise djecice?


    zna li itko?
    Koji kvart?

  48. #148
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa
    meni osobno se taj sistem jako svida-ali vec jako dugo nisam cula da to itko radi!

    zna li itko?
    Meni tako jedna gospođa čuva mlađe dijete.
    Plaćam 1500 kn mjesečno.

  49. #149
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    curke -mi smo iznad Kvatrica, ali ja putujem autom prema NZ tak da bi odgovaralo i izmedu!

    ako ima tko koga -pliz na pp!

  50. #150
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa
    curke -mi smo iznad Kvatrica, ali ja putujem autom prema NZ tak da bi odgovaralo i izmedu!

    ako ima tko koga -pliz na pp!
    Naša je u Dubravi, tako da bi ti bilo predaleko.

    Kad smo proljetos tražili čuvalicu iznenadilo me da su one koje bi dolazile kod mene tražile puno veću plaću od onih koje dijete čuvaju kod sebe.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •