Stranica 1 od 12 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 567

Tema: Tete čuvalice - cijene

  1. #1
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno Tete čuvalice - cijene

    Molim vas za informacije o cijenama teta čuvalica.
    Pronašla sam tetu koja mi trenutno povremeno pričuva Mateja kad ja moram ići na posao (jednom do dva puta tjedno nekoliko sati) i plaćam joj po satu (30 kn) s tim da kad Matej spava ona je dobrovoljno znala opeglati veš ili pobrisati prašinu. Sada se postavlja pitnje čuvanja kad ja odem raditi puno radno vrijeme. Ne znam kako se kreću cijene za čuvanje u našem domu za puno radno vrijeme ( od 7 do 4 ili 5) ovisno o poslu. Teta je super, matej zadovoljan, a još više.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    301

    Početno

    Prosjecna cijena za cuvanje od ca 8 sati dnevno, 5 dana u tjednu je 2.500,00 KN. E sad, nekima tete za tu lovu i skuhaju rucak, nekima opeglaju, neke tete dobiju pride i prijavu, placeni godisnji, bozicnicu.....stvar dogovora.

  3. #3
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    ja placam tetu cuvalicu 2 800 mjesecno. Voljela bih da se javi jos koja mama i navede koliko placa, pa da mogu usporediti. Ne bih nikako voljela zakinuti svoju cuvalicu, jer smo jako zadovoljne i Tonka i ja.
    Inace, nasle smo se preko uspinjace, i tamo su mi rekli da je njihova cijena 2 500, pa sam ja to samoinicijativno povisila na 2800, ali jos uvijek mi se cini malo (mislim, ipak ona radi 8 sati dnevno, i to ne bas lagan posao).
    Osim cuvanja, ona kuha rucak za Tonku, i jos malo posprema po stanu (to nisam nikad od nje trazila, ali valjda je tak neuredno da joj smeta ).

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    3000

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    199

    Početno

    Moja mama ima 2000,ali placen godisnji i ne radi nista osim cuvanja malenog( djecak 2 god)od 8 - 4,bez vikenda,praznika i blagdana.

  6. #6
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    2400 kn mjesečno + prijava (doprinosi)
    radi 9 sati dnevno
    plaćen godišnji (2000 kn za 4 tjedna), božićnica
    čuva dijete, kuha za dijete, posprema za djetetom (uvijek je sve vrlo uredno, pod opran itd)
    ja sam jako zadovoljna...teta čuvalica nam je skoro kao član obitelji

  7. #7
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Baš komentiram s kolegicama s posla da se ovdje javljate svi s nekim full dobro plaćenim čuvalicama.

    Za neprijavljenu tetu, i ja i one (izuzev jedne čiji primjer navodim niže) plaćaju 2.000kn, 7-16.30h ili kraće, pon-pet - čuvanje djeteta i kuhanje za dijete, ako želi može spremiti sudje, obrisati pod, pokupiti suhi veš - sve to dok dijete spava. 6 tjedana g.o. rasporedjeno kroz godinu, mogućnost slobodnog dana uz najavu 1 tjedan unaprijed, ostalo po dogovoru. Teta jede kod nas doručak, ručak koji si sama spremi i sve ostalo što hoće.

    Jedna ima tetu, isto neprijavljenu, koju plaća 2.400kn, ali ona povremeno čuva 2 djece, dovede ih iz vrtića, svaki dan sprema cijeli stan (usisava, briše podove, pere kupaonicu, sudje, prašina, stavi veš u mašinu za pranje, pegla veš i spremi ga, radi krevete...), pričeka roditelje i ide kući.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    2500kn, 6h dnevno, nikakav drugi posao osim brige za malenog. Uz to ima plaćeno 6 tjedana godišnjeg i dosta plaćenih slobodnih dana kada smo mi na putu, što se sama ponudila da "odradi" ako ćemo trebati dodatno čuvanje par sati navečer ili vikendom. Da mogu, dala bih joj još bolje uvjete - ovo je naš trenutni maksimum.

  9. #9
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    mene zanima koliko dođu svi doprinosi ako se prijavi teta? mislim na zdravstveno, mirovinsko i što već tu spada.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Mi tetu plaćamo 2500 kn, uz čuvanje i kuhanje za Tiu, pospremi veš koji je suh ili raširi onaj oprani, nešto pospremi po kuhinji... Sad se spremaju godišnji, pa sam se pitala da li joj to trebam platiti ili da umanjim za ta dva tjedna koliko nas neće biti? Kakva je praksa? Nismo ništa dogovorili unaprijed.

  11. #11
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Citiraj Liebe prvotno napisa
    Sad se spremaju godišnji, pa sam se pitala da li joj to trebam platiti ili da umanjim za ta dva tjedna koliko nas neće biti? Kakva je praksa? Nismo ništa dogovorili unaprijed.
    Mene ovo isto zanima, jer se i mi spremamo na godišnji od nekih mjesec dana pa me zanima što napraviti...Iskreno, dok nisam pročitala ovaj post, nisam imala namjeru plaćati. Hm, :/

  12. #12
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

  13. #13
    blondie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    249

    Početno

    ajme kad ovo vidim razmišljam o povišici.
    Ja ne da sam zadovoljna nego prezadovoljna. Naša teta čuva, a kad Luna spava, sve napravi. Ja uopće ne znam kad ona to sve stigne. Pere, pegla, stan je uvijek uredan, kuha i Luni i nama, ma ne znam radi sve...
    2500,00 kuna.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    17

    Početno

    NAkon ovog pročitanog, počinjem razmišljati da li da uopće odem raditi da zaradim novce za tetu čuvalicu?
    Inače sam prijavila dijete u samo jedan vrtić, ali su mi rekli da najvjerojatnije neću dobiti mjesto.

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Elenu je čuvala susjeda godinu dana za 800 kn mjesečno. Mi smo malu odveli k njoj, a nije ona dolazila k nama. Osim Elene ona je imala svoje djete. Redovito smo joj nosili dječje potrepštine i hranu (čokolino, kakao itd) i to je bilo to.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3

    Početno

    3000 + bonusi koje krvavo zaradi za cuvanje blizanaca. od pocetka smo joj rekli da njen posao nije pranje,peglanje,kuhanje i sl. vec iskljucivo klinci. Kako uspije kroz igru i uredit stan, pocistit sve kad zaspu popodne nije mi jasno...respect!
    + doma kad se vrati s posla ceka ju jos dvoje njenih predskolskih
    no...uvijek ima lijepu riječ, osmijeh a klinci je obozavaju. Razvila je s njima fenomenalan odnos gdje je bitan odmak (roditelj - teta) tako da nema straha od "ruke koja njise koljevku"
    uvijek se pitam koliko bi ja novaca trazio za taj posao i zato smatram da je ovih 3000 malo.

  17. #17
    bubimirko

    Početno

    :? lagano sam ostaozbunjen ciframa kojima se tu barata.....no imam jedno pitanjce za sve vas......s time da napominjem da nije to nikakva provokacija već čista znatiželja......
    dakle
    koji su vaši razlozi da dijete ne ide u vrtić već plaćate tete čuvalice...(ne postojanje vrtića u blizini, nije dijete primljeno u vrtić-jaslice, .....ne želite da ide u vrtić jaslice-i ako je tako zašto......itd.)
    unaprijed vam hvala na odgovorima i objašnjenjima

  18. #18
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    ne bih htjela ispasti zločesta, ali predložila bih da se naslov topica promijeni u tete - čuvalice/spremalice/čistilice/kuharice......... :?

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    Mi počinjemo s tetom čuvalicom krajem kolovoza. Dogovorili smo se 2500 kn + prekovremene. Plaćat ćemo joj go 4 tjedna godišnje, a nemam ništa protiv da joj damo božićnicu ako ćemo biti zadovoljni s njom.

    Od nje očekujem da se prije svega bavi s N. i brine oko hrane i presvlačenja, a da za vrijeme dok N. spava pospremi igračke i općenito nered koji nastane po stanu nakon malog "tornada", da stavi iza sebe suđe u suđericu i izvadi i pospremi oprano, te izvadi veš iz sušilice i složi ga (mašine nam rado preko noći). Ništa drugo od nje ne očekujem.

    Iako nismo dogovorili ništa posebno po pitanju peglanja, nadam se da neće biti problema da koji puta spegla N-in veš, ali samo ako za vrijeme dok bi inače čuvala N, dođe koja od baka i preuzme brigu oko N (to peglanje je ionako max 1 h tjedno). Preuzimamo tu tetu od naše frendice i kod te frendice je za manji iznos prala suđe na ruke i peglala sav veš.

    Bubimirko, vrlo jednostavno, ne želimo da nam dijete koje nema niti godinu dana ide u jaslice i tamo pokupi tko zna kakve boleštine. Pored toga, smatramo da se jedna ili dvije tete u jaslicama nikako ne mogu kvalitetno baviti s tako malim bebama, te da je dobra teta čuvalica bolje rješenje (ne kažem idealno).

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3

    Početno

    ajmo biti realni- 3000 kn je nekima jako puno (kao nasoj teti "odgajateljici"(ne cuvalici)) mi si to mozemo priustiti i smatramo da je to dobro ulozeni novac. jedna kvalitetna teta moze strasno puno napraviti s dvoje djece dok joj je ipak to malo teze s njih 20-ak. S tri godine jednostavno moraju krenuti u vrtic radi socijalizacije i prihvacanja sredine u kojoj zive (na kraju zasto bi bili posebni i izdvajali se od vecine). S tetom mogu biti na zraku, u pokretu, jesti kvalitetnije, spavati kvalitetnije i sto je nama jako vazno puno duze ujutro (cca. 8-9). To nam na kraju omogucava da nakon posla mi provodimo dovoljno vremena s njima, a ne da idu u krevet u 8 jer moraju pratiti ritam jaslica. to je nama dodatna vrijednost koja se nemoze platiti MC-om.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    17

    Početno

    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    :? lagano sam ostaozbunjen ciframa kojima se tu barata.....no imam jedno pitanjce za sve vas......s time da napominjem da nije to nikakva provokacija već čista znatiželja......
    dakle
    koji su vaši razlozi da dijete ne ide u vrtić već plaćate tete čuvalice...(ne postojanje vrtića u blizini, nije dijete primljeno u vrtić-jaslice, .....ne želite da ide u vrtić jaslice-i ako je tako zašto......itd.)
    unaprijed vam hvala na odgovorima i objašnjenjima
    Ipak smo dobili mjesto u jaslicama... i moram priznati da su mi osjećaji podijeljeni. Teta čuva u vrtiću 20 klinaca, a znam kakav je moj.... zahtjeva jako puno i znam da to neće dobiti tamo. Zato sam mislila uzeti tetu čuvalicu. Ali opet, moja plaća je takva da kada bih uzela tetu, za nas bi ostalo manje nego dajem njoj, muž mi nema neku plaću, krediti, naši roditelji rade, moja braća idu u školu.....
    Inače, da je situacija bolja, krenuo bi u vrtić s 3 godine.

  22. #22
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Bez brige, znaju tete u vrtiću svoj posao (većina), i to puno profesionalnije nego većina čuvalica (čast iznimkama). Tu je na snazi psihologija grupe i klinci to poštuju. Tete rade 5 pet sati, a ne 9 kao dadilje i obično su po dvije u paru (bar kod nas), zato ne brinite kako će one na kraj s njima. Moja curka doma još uvijek radi probleme sa spavanjem, a u jaslicama je bila kao mali sat. Doma stalno brlja s jelom, a u vrtiću sve fino... Mislim da nema razloga za brigu što se tiče ponašanja.
    Ono što mene brine i zbog čega smo se odlučili za čuvalicu su boleštine- moja Megi bi dva tjedna bila u jaslicama, pa 2 tjedna doma i tak stalno, čak smo bili i u bolnici i ne bih riskirala. Sad je tu i druga curka, pa se bojim da bi bilo još gore. Od Božića, ako Bog da, eto nama tete čuvalice.
    Da li je istina da su izvan Zagreba čuvalice jeftinije? Spominjete cijene od 2000- 3000 kn, a ja sam čula da kod nas u D. Selu ima puno povoljnijih (1500-2000). Mislite da to ima veze (Zagreb ili ne) ili sam naletjela na neprovjerene podatke? Nije da omalovažavam njihov rad, zapravo mislim da je za takvu odgovornost i 3000 malo, ali ipak... to bi bilo teško priuštivo...

    Pozdrav

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Razlozi zbog kojih AA ima tetu čuvalicu:
    - znam da će slušati moje upute jer sam joj ja poslodavac
    - 6h se brine samo za njega, čita mu pričice, igraju se...
    - jede, spava i budi se kada on želi, a ne kada je "vrijeme"
    - svaki dan su po 3h u parkiću gdje znam da ga ne pušta iz vida i da aktivno sudjeluje u njegovim igrama
    - fleksibilna je pa ga može pričuvati onda kada meni treba, a to mi je važno jer nemam fiksno radno vrijeme

    Od jeseni ćemo probati naći neku igraonicu od sat-dva par puta tjedno da se AA malo igra i s drugim kikićima, a u "pravi" vrtić će vjerojatno s 3 godine.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    Preko "Uspinjace" cijene su od 2.000 - 2.500 kn valjda ovisno o dogovoru - za jedno dijete, 8 sati, bez dodatnih aktivnosti, osim spremanja svjezeg obroka za dijete.
    Ima jedna teta u zgradi koja naplacuje 3.000 kn ali ta je bila profi, radila kao teta u vrticu, sad u penziji.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Malo se pretjeruje s brojem djece u jasličkoj grupi, na 2 tete otprilike je upisano u jednu grupu 15 djece, od tih ih 5 samo čuva mjesto ili ih iz razloga bolesti nema, tako da, barem u našim jaslicama, te grupe i nisu tako velike.
    A tete su uvijek bile super, a kao što je jedna mama prije napisala, dječica kao sat, i sa jelom i sa spavanjem.

  26. #26
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Majko moja... pa ja sam sretna žena!!! Baka mi čuva Kikicu dok sam na poslu, hrani ju, šeta, čita joj, uči je koječemu, ali nije moja sreća samo u baki: 2000 Kn pa čak i 3000 su me jednostavno ostavile bez teksta!
    Naravno, dijete je na prvom mjestu, za dijete sve što mislimo da je za njega najbolje, ali... uz moju plaću i sitne (i krupne) obustave na njoj, ja bih se u jutro ustajala samo zbog neprekidnog staža, zbog love ne, a-a!
    Znam da i tete od toga žive, ma.. sve znam. Svejedno. Hvala Bogu da si to možete priuštiti. Ja bih, vjerojatno, kopala jeftiniju soluciju - ako igdje postoji, a da približno sadrži kvalitetu koju očekujem.
    Uglavnom, mislim da smo svi stavljeni pred jedan veliki zid: po principu, vidjet ćeš preko onoliko - koliko platiš. A to, svi se slažemo, najteže pada kad su nam djeca u pitanju.

  27. #27
    mfo avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    na svu sreću ne moram razmišljati o čuvalici jer živimo iznad bake i dede pa je lovro s dedom sad kad sam ja počela raditi, osim toga radim u učeničkom domu pa imam prilično čudno radno vrijeme koje mi u ovom slučaju odgovara, a i teško bih našla čuvalicu i jaslice koje bi se tome prilagodile.
    ali čini mi se da su plaće čuvalicama dosta male, pogotovo preko uspinjače. naime, moja sveki već par godina čuva klince i kod jednih ljudi je imala plaću 35kn po satu, a sad kod drugih 3500kn mjesečno, 8-9 sati na dan, kuhanje samo za dijete, malo pospremila ako stigne, bez prijave )ona je u penziji). meni se to čini fer cijena za taj posao )iako si ja ne bih mogla priuštiti da toliko plaćam, da nema dede i bake lovro bi išao u jaslice)

  28. #28
    sister

    Početno

    samo ću reći da su cijene "napucane" i sav taj posao je precjenjen, jer kod nas ništa više nije normalno !!! A..., svi pričate da tete su u mirovini ili na burzi i pored toga zarađuju po 2000-3500kn za čuvanje djeteta i ništa drugo da rade...koliko djeca u toj dobi spavaju, te što tete rade u to vrijeme- da li ste se zapitali? Šta je vama realno, očigledno ne znate kolike su plaće na tržištu rada ?! :?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    284

    Početno

    I Toni kreće u jaslice od 4. rujna a do sada bila kod bake. Frendica živi u Požegi i nije uspjela malu upisati u jaslice i našla tetu čuvalicu za 900 kn. Teta skuha maloj i još i ispegla dok mala spava. Drastična razlika od Zagreba.

  30. #30
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    I ja se nadam da je razlika, jer sam čula su da kod mene u D. Selu tete čuvalice nešto povoljnije. Ipak, mislim da je to iznimno odgovoran posao i da bi bilo nehumano držati nekoga za bijedu od plaće. Za moje mogućnosti je 1500 kn nekakva realnost, a spremna bih bila platiti i nešto više.

  31. #31
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    meni je nina prije jaslica do njegove 1,5 godine cuvala moja mama, a i sada je pocela cuvati anamariju...
    drago mi je da imam nju da mi pricuva djecu, ali ja nju i placam, a placala sam je i dok je cuvala nina. nije to neka velika cifra (500 kn), ali ipak ne cuva djaba svoje unuce.
    i moram napomenuti da na burzi ne dobiva nista, a u mirovinu jos ne moze tako da je planiramo prijaviti da za 2-3 godine moze u mirovinu.

  32. #32
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj sister prvotno napisa
    ...koliko djeca u toj dobi spavaju, te što tete rade u to vrijeme- da li ste se zapitali?
    moje dijete spava max 2 sata. Tek nedavno je cuvalici pocela spavati u krevetu, prije ju je morala voziti kolicima za to vrijeme. Kad ima malo "slobodnog" vremena posprema samoinicijativno, iako ja to nikad nisam trazila. I vrlo je aktivna, stalno se igra s tonkom, vodi je u setnje nekad i dvaput dnevno (mi smo na trecem katu bez lifta, pa je znala zaspalu tonku skupa s kolicima nositi gore, i nikad nije nista prigovorila niti joj je ista tesko).
    Ne znam, mislim da olako omalovazavas taj posao. Ja sam znala biti uzasno iscrpljena nakon sto bih citav dan brinula o djetetu - ne znam zasto mislis da je cuvalicama to lakse?

  33. #33
    sister

    Početno

    I vrlo je aktivna, stalno se igra s tonkom, vodi je u setnje nekad i dvaput dnevno (mi smo na trecem katu bez lifta, pa je znala zaspalu tonku skupa s kolicima nositi gore, i nikad nije nista prigovorila niti joj je ista tesko).
    Ne znam, mislim da olako omalovazavas taj posao. Ja sam znala biti uzasno iscrpljena nakon sto bih citav dan brinula o djetetu - ne znam zasto mislis da je cuvalicama to lakse?[/quote]
    E..,vidite svi mi govorimo iz osobnog iskustva....ja se s mojim djetetom ne iscrpljujem....teta ne čuva cijeli dan dijete, a teta koja čuva moje dijete na žalost nije aktivna kao Vaša, te sjedi, jede, ispija kave i kad je dijete budno i kad spava. Isto tako ona zna da tete primaju od 2000-4000kn.
    A ono što sam ja pisala je bilo uspoređivanje primanja teta (koje imaju prihode kakve-takve i s drugih strana,u većini slučajeva ), te primanja ostalih na tržištu rada- gdje se žene dobro narade i namuče za 2000kn, gdje se ne može odmoriti niti zakonskih 30 min. Zato sam i postavila pitanje -što tete rade kada djeca spavaju....
    Vaša sreća da imate divnu tetu, te ja ne omalovažavam niti jedan posao, samo smatram da su cijene "prenapuhane", ovdje u Zagrebu. Zašto teta u Zagrebu vrijedi više nego u D.Selu ili drugdje??? :? :shock:

  34. #34
    sister

    Početno

    I vrlo je aktivna, stalno se igra s tonkom, vodi je u setnje nekad i dvaput dnevno (mi smo na trecem katu bez lifta, pa je znala zaspalu tonku skupa s kolicima nositi gore, i nikad nije nista prigovorila niti joj je ista tesko).
    Ne znam, mislim da olako omalovazavas taj posao. Ja sam znala biti uzasno iscrpljena nakon sto bih citav dan brinula o djetetu - ne znam zasto mislis da je cuvalicama to lakse?[/quote]

    E..,vidite svi mi govorimo iz osobnog iskustva....ja se s mojim djetetom ne iscrpljujem....teta ne čuva cijeli dan dijete, a teta koja čuva moje dijete na žalost nije aktivna kao Vaša, te sjedi, jede, ispija kave i kad je dijete budno i kad spava. Isto tako ona zna da tete primaju od 2000-4000kn.
    A ono što sam ja pisala je bilo uspoređivanje primanja teta (koje imaju prihode kakve-takve i s drugih strana,u većini slučajeva ), te primanja ostalih na tržištu rada- gdje se žene dobro narade i namuče za 2000kn, gdje se ne može odmoriti niti zakonskih 30 min. Zato sam i postavila pitanje -što tete rade kada djeca spavaju....
    Vaša sreća da imate divnu tetu, te ja ne omalovažavam niti jedan posao, samo smatram da su cijene "prenapuhane", ovdje u Zagrebu. Zašto teta u Zagrebu vrijedi više nego u D.Selu ili drugdje??? :? :shock:

  35. #35
    sister

    Početno

    Sorry svima, poslah istu poruku dva puta

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    301

    Početno

    Citiraj sister prvotno napisa
    I vrlo je aktivna, stalno se igra s tonkom, vodi je u setnje nekad i dvaput dnevno (mi smo na trecem katu bez lifta, pa je znala zaspalu tonku skupa s kolicima nositi gore, i nikad nije nista prigovorila niti joj je ista tesko).
    Ne znam, mislim da olako omalovazavas taj posao. Ja sam znala biti uzasno iscrpljena nakon sto bih citav dan brinula o djetetu - ne znam zasto mislis da je cuvalicama to lakse?
    E..,vidite svi mi govorimo iz osobnog iskustva....ja se s mojim djetetom ne iscrpljujem....teta ne čuva cijeli dan dijete, a teta koja čuva moje dijete na žalost nije aktivna kao Vaša, te sjedi, jede, ispija kave i kad je dijete budno i kad spava. Isto tako ona zna da tete primaju od 2000-4000kn.
    A ono što sam ja pisala je bilo uspoređivanje primanja teta (koje imaju prihode kakve-takve i s drugih strana,u većini slučajeva ), te primanja ostalih na tržištu rada- gdje se žene dobro narade i namuče za 2000kn, gdje se ne može odmoriti niti zakonskih 30 min. Zato sam i postavila pitanje -što tete rade kada djeca spavaju....
    Vaša sreća da imate divnu tetu, te ja ne omalovažavam niti jedan posao, samo smatram da su cijene "prenapuhane", ovdje u Zagrebu. Zašto teta u Zagrebu vrijedi više nego u D.Selu ili drugdje??? :? :shock:[/quote]

    A da li mislis da se saborski zastupnik napati na poslu 6-7 puta vise od tete cuvalice kada prima 15.000 kuna placu?

  37. #37
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Slažem se da je nepravedno da za isti posao tete u Zg-u dobivaju veću plaću nego u D. Selu, ali poznato je da su cijene općenito nešto niže izvan Zg-a. Upravo zato smo mi i napustili Zg, jer smo za novac koji smo imali u Zg-u mogli kupiti stančić od 35m2, a u D. Selu smo kupili krasan komforan stan... nadalje, režije su puno manje... Što se tiče dućana, cijene su iste, ali ipak mislim da je život nešto povoljniji nego u metropoli.
    Mi smo oduševljeni životom izvan grada (iako smo i tu u centru i sve nam je dosovce ispod zgrade, od DM-a, Konzuma, pošte, banke, škole....), ali je nekako manje stresa., a ipak smo 20 min. vlakom do Glavnog. To je moj dojam nakon 5 godina života izvan Zg-a. Možda je iz svih tih razloga i cijena teta nešto manja. (Za razliku od vrtića, koji je skuplji od Zagreba. Za dvije curke bi me koštao 1000kn, pa mi je bolje dodati još toliko i da se netko brine za njih doma).
    By the way, našli smo tetu čuvalicu- po preporuci jedne mame iz zgrade čija je tri dečkića čuvala i bili su prezadovoljni. Rekla je da će se od Božića jako rado primiti čuvanja naših curica. Inače, znamo se iz viđenja i uvijek je komentirala kak su nam slatke male ženskice...i uvijek mi je bila simpa. Teta ima nekih 45-50 g, ostala bez posla, dvoje djece srednjoškolaca, živi u blizini nas. Još se nismo našli, nego smo se telefonom dogovorili. Uskoro ćemo se naći, pa ćemo detaljno i o cijeni.
    Molim za savjet- koja pitanja da joj postavim kad se nađemo, mislim u vezi djece i čuvanja, a da skužim ili bar steknem globalnu sliku o tome da je teta OK. Dobra mi je ona fora s pitanjem- "U kojem slučaju mislite da je u redu dati djetetu malo po guzi?"- s tim će se definitivno odati ako je udaračica. To sam pročitala na Rodama i mislim da je super trik. Ima li još takvih?!

  38. #38
    sister

    Početno

    A da li mislis da se saborski zastupnik napati na poslu 6-7 puta vise od tete cuvalice kada prima 15.000 kuna placu?[/quote]

    Definitivno mislim da nije primjereno pitanje, niti ima veze s onim o čemu smo govorili !!

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    301

    Početno

    Citiraj sister prvotno napisa
    A da li mislis da se saborski zastupnik napati na poslu 6-7 puta vise od tete cuvalice kada prima 15.000 kuna placu?
    Definitivno mislim da nije primjereno pitanje, niti ima veze s onim o čemu smo govorili !! [/quote]

    Ima.

    By the way, zasto dozvoljavas svojoj teti da ispija kave, jede i sjedi umjesto da se bavi tvojim djetetom?

  40. #40
    melanija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Du-Zg tamte vamte
    Postovi
    309

    Početno

    Ima li tko npr. tetu čuvalicu koja radi 4 mjeseca a 4 ne radi a plaću prima cijelu godinu.
    Ja ću trebati upravo takvu al nemam pojma kakvu bi plaću tada trebalo davati?

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    A zašto bi je plaćala 4 mjeseca ako ona tad ne radi? :?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    USA
    Postovi
    369

    Početno Nanny

    Ja sam prvih pet godina ovdje u USA radila kao Nanny tj. dadilja. Zavisi od regije u kojoj radite, place dostizu i ogromnu cifru. Naravno zavisi i od vasih preporuka, znanja Engleskog, iskustva, zavrsenih skola, CPR (ozivljavanje kad stane rad srca ili disanja ili kod gusenja), prve pomoci, dali vozite i sl . Uglavnom ovdje u Californiji je od nekih 8-9 pa do 25 dolara po satu i po djetetu. Naravno velika vecina vas prijavi kao da vas placa minimalno, jer se onda isplati i jednom i drugom radi poreza. Tako neka srednja plata za jedno dijete bi iznosila oko 2800 dolara na mjesec. Ovdje je normalno imati dvije sedmice godisnjeg (kod nas 6 ili 4 je stvarno previse) te Bozicnica sto je recimo $200-1000 u kuverti kao poklon.
    Ja bi samo spomenula obitelj kod kojih sam bila 4 godine i cuvala svoje dijete uz njihovu curicu iste dobi, da su bili izvanredni. Ja bih samo posredila za njima, znaci igracke i oprala njihove zdjelice i sl. Nekad bih usisala jer su imali pse. Ali veliku vecinu smo bili vanka, parkovi, igraonice, zabavni parkovi i zoloski vrtovi itd. Obitelj je placala za sve dodatne troskove pa tako i za moje obrazovanje, prva pomoc, satove pozitivne discipline, ozivljavanja i sl. vise se i ne sjecam.
    Dadilja je kao druga mama, i mislim za veoma malu djecu i bebe je to odlicna svar, sve dok je mozete priustiti. Nekada je dadilja i bolja od bake, jer bake znaju razmaziti dijecu i vrlo cesto ne slusaju kao dadilje. Opet sve zavisi. Mislim da niti 3000 kn mjesecno nije puno za tetu, ali godisnji bi se trebao smanjiti. Zar vi imate toliko dug godisnji?

  43. #43
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Ah... Amerika, obećana zemlja!

  44. #44
    melanija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Du-Zg tamte vamte
    Postovi
    309

    Početno

    zašto bi je plaćala 4 mjeseca ako ona tad ne radi?
    Da je sačuvam jer bi inače uvijek morala uzimati novu a sumnjam da djeca to vole.[/code]

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Naravno da djeci teško pada promjena, ali dosta je to love davati, a ona ne čuva. Ali ako ne ide drugačije, nemate izbora.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    19

    Početno

    Mi našu tetu plaćamo 2300 kuna. Radi od 7,15 do 16,40 sati. Našli smo je preko uspinjače. Sada je bila na bolovanju 2 tjedna(imala je pneumoniju) pa je Fiću čuvala svekrva. Svejedno joj planiramo isplatit punu plaću. Isto namjeravamo i kada mi odemo na godišnji.

  47. #47
    Karin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    398

    Početno

    Mi našu plaćamo 2000 kn mjesečno za 6 sat / 5 dana tjedno (od 7.00-13:00). Zadatak joj je samo briga o Marku, bez ikakvog pospremanja i kuhanja (osim pripremanja 1 voćnog međuobroka za njega). Plaća je fiksna, bez obzira koristili mi taj mjesec godišnji ili ne.

  48. #48
    DaDo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    345

    Početno

    dižem malo opet temu...cure i dečki potencijalno mi treba teta za doru za 2 mjesec 2007. ili malo kasnije..nisam sigurna da li ću se uspjeti izvući s baka servisom ili nekom drugom kombinacijom, pa bih voljela ako netko ima nekog za preporuku u rijeci. čisto da imam rezervnu soluciju. jaslice bih voljela izbjeći, jer mi se maleni razbolio kad je krenuo u jaslice s 1,5 godinu i 4 mjeseca smo svaka 2 tjedna pili antibiotike. pa smo se na kraju ispisali i svakako snalazili do 3 godine i vrtića.
    zahvalna sam za svaku informaciju..

  49. #49
    Ana17

    Početno tražim tetu čuvalicu

    Da li netko ima za preporučiti tetu čuvalicu koja bi radila puno radno vrijeme (8-9 sati) i čuvala moju lutkicu dok sam na poslu? Živimo u Sesvetama

  50. #50

    Početno

    zna li netko za kakvu agenciju preko koje bih mogla naći dobru tetu čuvalicu u Slavoniji?

Stranica 1 od 12 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •