Stranica 10 od 12 PrviPrvi ... 89101112 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 451 do 500 od 567

Tema: Izbijanje zubića

  1. #451
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Zeljkice, vec i trojke?

    Mi smo upotpunili set dvojki,zadnja mu izbila prije par dana. Al vidim da su dolje cetvorke u mesu vec, trojke nisu
    Da grintav je većinu dana,još u 12 mj sam primijetila da mu je zubno meso od cetvorki nateceno i evo tek sad probila i još su mu sad i trojke natekle, užas jadnicak.

  2. #452
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Izašle dvije 4-tvorke!još 6 zubica...još imao temperatura 40 skaseni svi.

  3. #453
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Jadan malisan...

    Mom izbila cetvorka nisam ni slutila. Zato je ova noc bila koma,valjda se ostatak zuba gura van

  4. #454

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    5mj. Donja jedinica
    6mj. Druga donja jedinica
    6ipol. mj. Gornja trojka

  5. #455
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Evo nama danas izbile donje jedinice, a tek za tjedan dana cemo navrsiti 5 mjeseci. Totalno me iznenadilo jer je starija dobila tek s 8 mj. Bio je dan dva malo nervozan i zadnjih dana je stalno grickao prstice i saku ....

  6. #456
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Zeljka33 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo nama danas izbile donje jedinice, a tek za tjedan dana cemo navrsiti 5 mjeseci. Totalno me iznenadilo jer je starija dobila tek s 8 mj. Bio je dan dva malo nervozan i zadnjih dana je stalno grickao prstice i saku ....
    hahaha, samo ću malo prepraviti tvoj tekst

    Evo nama danas izbila donja jedinica, a tek za 2 dana cemo navrsiti 5 mjeseci. Totalno me iznenadilo jer je starija dobila tek sa 7,5 mj. Bio je nekoliko dana i noći malo nervozan i zadnjih dana je stalno grickao prstice i saku ....

  7. #457
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Haha...totalna kopija

  8. #458
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    evo ja prijavljujem da ce uskoro biti 16 zubica
    od 4mjeseca starosti joj nisu prestajali izbijati, upravo trojke proviruju...valjda je i ona vec otupila na tu bol

  9. #459

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    81

    Početno

    Ajme koliko dugo te četvorke idu....ja sam na rubu živaca već, a sve četiri su oteknute

  10. #460
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    A i kad izbiju, tjednima i tjednima polako idu van. Bas je to ogroman zub u tim malim ustima

  11. #461
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Kakva su iskustva s peticama? Znam da ne idu s visokim temp, al nema nista drugo osim 24 sata 39 temp, i zali se da je boli zub

  12. #462
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mom dečku je trebalo tri miseca da probije, bas su ga namučili zubi, evo sad još trebaju dvije trojke i onda bi trebala bit pauza,jedino ako odmah i petice ne krenu.

  13. #463
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Čini mi se da se nešto kuha oko petica, po noći ajme civili plaće sve u snu......a nismo se odmorili ni od trojki i cetvorki.

  14. #464
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    mojoj malenoj neki dan izbile dvije gornje dvojke, a jedinice još nema
    jel ima netko takvog iskustva? izgleda li čudno ako uskoro ne izrastu jedinice?

  15. #465
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Mi smo muku mucili sa donjim dvojkama. Nije spavao, nije jeo, toliko se naplakao i napatio da mi ga je bilo tesko gledati.

  16. #466
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    I mome su prije izbile gornje dvojke pa tek onda gornje jedinice.

  17. #467
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    P. slini u potocima i danas sam mu masirala malo desni i zajauknuo je. Na mjestu gdje ce valjda skoro krenuti cetvorke je plava modrica, kao mali hematom. Da li je moguce da je to od zubica?

  18. #468
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Sama sebi cu odgovoriti. Bilo je od zubica. Danas nam je izasla 4.
    Posljednje uređivanje od Sani1612 : 29.07.2015. at 14:10

  19. #469
    AdrianovaMamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Daruvar
    Postovi
    464

    Početno

    Prije tjedan i pol dobili smo donju jedinicu, a druga se bori da izade van. Bude takvog placa da mi ga je prezao. Sad je zatisje. Ali da podjelim iskustvo, da je njega samo i jedino umirilo u sekundi elasticna marama. Koliko god da boli, kad ga stavim unutra prode kao rukom odneseno.

  20. #470
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Recite mi da nisam luda...
    Naravno da beba slini i trpa sve u usta, to nekako ide i sa zubima i bez njih ako se ne varam...
    Sa nepuna 3mj odjednom je pocela sikit svaka 2h, cak i po noci (inace spava ko klada, jede jednom 10tak min), uzasno nervozna, samo kmeci bez razloga i nosala bi se... pripisala sam to skoku.
    Sjecam se da je taj vikend imala i zeleni proljev cudnog mirisa (svi nalazi stolice bili ok), pripisala sam to necemu sto sam ja pojela da joj smetalo.
    Dolje na zubnom mesu je imala jedan mali brijeg oteknut i crven, mislila sam da se nazuljala s necim.
    E onda se pojavila bijela tockica (dolje lijevo). Ja misla candida-soor i krenula skinit, ne ide dolje i grebe na dodir.
    Zub?!
    Probala sam prstom, bocka... probala sam zlicicom, struze... ali buni me sto nije crta i nije kockica nego samo vrsak...
    Citam svasta nesta i naisla sam na neke bijele tockice koje se pojave i nestanu (ciste na zubnom mesu?).

    E sad ja vas pitam mislite li da je to vrh zuba ili sta moze biti? Pedicu sam pitala rekla je samo da ona nece gurat prste njoj u usta i ako bocka da je zub...

    Sad je skoro 3,5mj i zadnjih dana je opet uzasno kenjkava, meso je pored te tockice crveno i oteklo, tipicno samo bi bila na siki, o slinjenju i trpanju svega u usta necu ni pisat.
    Da ocekujem opet neke tockice ili ce sad tu izac kockica?

    P.s. ja kao beba prvi zub dobila sa 3,5mj. Mm sa 8mj - kazu genetika igra ulogu

  21. #471
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sto te zapravo brine? Vjerojatno je zub... sto bi drugo izraslo iz celjusti? Zub izlazi dio po dio.

  22. #472
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Kod nas je krenulo oko 3.mj. Sa 5mj i 10 dana izbio je prvi. Par dana ranije smo na hitnoj bili sa 39, 5 osipom po guzi, proljevom. Rekli su da nema sanse da je od zuba.Sada smo pametniji.Fali joj par dana do godine i ima ravno 10 zuba. 1, 2 i 4. Svaka serija popracena sa identicnim simptomima uzrokovanim ocito padom imuniteta. Izlazak 4 je trajao pa eto mjesec dana.3 dana temp, 3 tjedna curenja nosa. Nadu moraxelu ali kao dio kolonizacije doc da antibiotik jer je mala bila nikakva.Nakon 4 doze dobije temp opet 3 dana, drugi dan temp izbije jedna 4...za 3 dana druga. Vadili krv i sve super, kk odgovara virozi i to slaboj, urin cist. Meni potpuna novost a i doc ali nema drugog objasnjenja.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  23. #473
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Kris, probaj homeopatiju - možda se ugodno iznenadiš: http://www.homeopatija.com/proizvodi.php?proizvod=38

  24. #474
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Sto te zapravo brine?
    Da nije cista

  25. #475
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Kris, probaj homeopatiju - možda se ugodno iznenadiš: http://www.homeopatija.com/proizvodi.php?proizvod=38
    Vjerujem da se ne bi iznenadila steta kaj se nisam prije pozalila. U biti, krivica je na doc sa rebra koja nas je uvjerila da nema sanse da je ta visoka temp od zubiju, pa doslovno nismo niti skuzili nego smo trazili druge uzroke. Ali sve u svemu, ona je jako dobra beba(doslovno jedna neprospavana noc u zadnjih 7mj) malo se vise cuva kada joj smeta i to je to.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  26. #476
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    [QUOTE=ivana.sky;2818531]Recite mi da nisam luda...
    Naravno da beba slini i trpa sve u usta, to nekako ide i sa zubima i bez njih ako se ne varam...
    Sa nepuna 3mj odjednom je pocela sikit svaka 2h, cak i po noci (inace spava ko klada, jede jednom 10tak min), uzasno nervozna, samo kmeci bez razloga i nosala bi se... pripisala sam to skoku.
    Sjecam se da je taj vikend imala i zeleni proljev cudnog mirisa (svi nalazi stolice bili ok), pripisala sam to necemu sto sam ja pojela da joj smetalo.
    Dolje na zubnom mesu je imala jedan mali brijeg oteknut i crven, mislila sam da se nazuljala s necim.
    E onda se pojavila bijela tockica (dolje lijevo). Ja misla candida-soor i krenula skinit, ne ide dolje i grebe na dodir.
    Zub?!
    Probala sam prstom, bocka... probala sam zlicicom, struze... ali buni me sto nije crta i nije kockica nego samo vrsak...
    Citam svasta nesta i naisla sam na neke bijele tockice koje se pojave i nestanu (ciste na zubnom mesu?).

    E sad ja vas pitam mislite li da je to vrh zuba ili sta moze biti? Pedicu sam pitala rekla je samo da ona nece gurat prste njoj u usta i ako bocka da je zub...

    Sad je skoro 3,5mj i zadnjih dana je opet uzasno kenjkava, meso je pored te tockice crveno i oteklo, tipicno samo bi bila na siki, o slinjenju i trpanju svega u usta necu ni pisat.
    Da ocekujem opet neke tockice ili ce sad tu izac kockica?




    Kod nas apsolutno ista stvar. Bijela tockica, ostra pod prstom, nama se nalazi na mjestu gdje bi mogla biti dvojka a ne jedinica....Slini uzasno, gura prstice i sakice u usta...unatrag 7 dana budi se po noci svaku uru i po, a inace je spavao od 08-03 bez budjenja, vristi kad se probudi....i ja sam mislila da je skok u razvoju ili regresija sna ali vise ni sama ne znam....
    Posljednje uređivanje od bebeto : 08.11.2015. at 22:04

  27. #477
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Ja sam luda.
    Ona se stalno dere. Nosala bi se al nece u maramu, meni otpadaju ruke i noge i ledja (8kg bebe), ako ju spustim place, ako ju stavim spavat place, ako joj hocu dat jest place. Trpa ruke u usta toliko grcevito da imam osjecaj da ce si iscupat jezik. Po noci se grebe po licu do krvi (rezem joj nokte stalno). Ako joj maknem ruke dere se ko da ju koljem.
    Sisa jedino ako se namazem daktarinom (imam silikonske nastavke, vald je iritiraju, bez njih sisat nece). Ne znam ni koliko je pametno koristit taj daktarin ak nema gljivica? Al bolje mi i to nego da uopce ne jede?!
    Masiram joj prstom desne, cim stanem dere se. Imamo grickalica kojekakvih, grize ih jedino ako joj ih ja drzim i turam u usta, inace ih baci jer prsti su ipak bolji.
    Dokad to traje i kako izac na kraj s tim?
    Gubim strpljenje a znam da mi je najpotrebnije.
    Mama mi rekla da joj namazem sa kapi limuna desne (tak su oni nama prije) al strah me citrusa. Ne jedem ih ni ja dok dojim kamoli da njoj dam

  28. #478
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Jel joj smijem mozda dat nesto.protiv bolova? Cepic ili neki sirup? Nesto...

  29. #479
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Ivana.sky jesi probala sa onim gelom dexinot ili tako nesto namazat desne ??? I meni je neki dan svekrva rekla da namazem limunom ali nisam se ni ja usudila jer moj uza sve ovo ima i dermatitis pa me strah kako bi reagirao na limun. Moj frajer je miran jedino kad se vozi u kolicima a kako su ovi dani bogom dani za boravak na otvorenom preko dana nekako izdrzimo ali zato me preko noci satere...budi se svako 2 sata a ja sam ko vampir...

  30. #480
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma kakav limun za iskljucivo dojene bebe... ne treba im to. Niti ima neka posebna terapeutska sredstva - moze samo peci toliko da ce vristati jos vise (plus ce pojesti limunov sok koji im nikako ne treba).

    ivana, nemoj mazati daktarinom ako nemate soor. Mazi purelanom, ako bas moras nesto stavljati. Najbolje nista.

    A zubi... svima rastu zubi. Proci ce. Mozda je uopce to ne boli, mozda je nervozna jer joj je tako doslo. Nosajte se, mazite se, seci.... proci ce, stvarno.

  31. #481
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj bebeto prvotno napisa Vidi poruku
    Ivana.sky jesi probala sa onim gelom dexinot ili tako nesto namazat desne ??? I meni je neki dan svekrva rekla da namazem limunom ali nisam se ni ja usudila jer moj uza sve ovo ima i dermatitis pa me strah kako bi reagirao na limun. Moj frajer je miran jedino kad se vozi u kolicima a kako su ovi dani bogom dani za boravak na otvorenom preko dana nekako izdrzimo ali zato me preko noci satere...budi se svako 2 sata a ja sam ko vampir...
    Nisam, rekli su mi da su svi gelovi za iznad 4mj pa iskreno nisam ni gledala da ih uzmem niti jel ima koji za mladje bebe
    Si ti probala?

    Jedna od "boljih" noci danas... nakon showa jucer navecer, zaspala i budila se jest 22-1-4-7h i eto je sad opet na siki posto smo stucali... mis mali tak mi je neka tuzna i neraspolozena, bas se vidi na ocigled da ju muci

    Nas isto setnje spasavaju, i ova divna jesen jer obozava krosnje gledat, a sad je sve tako sareno i polugolo pa je ocarana

  32. #482
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    A zubi... svima rastu zubi. Proci ce. Mozda je uopce to ne boli, mozda je nervozna jer joj je tako doslo. Nosajte se, mazite se, seci.... proci ce, stvarno.
    Uff... znam, ko i grcevi, samo treba docekat... al kad budem tak neispavana gladna zedna i imam osjecaj da onda ni njoj nisam od prevelike pomoci jer jos dodatno svoju nervozu njoj prenosim.

    Primjecujem jos jednu malu bijelu tockicu, dolje lijevo, ali dosta dublje, rekla bi cak 4ka, al mislim da to nije moguce, probat cu napipat danas jel ostro
    Posljednje uređivanje od ivana.sky : 12.11.2015. at 08:30

  33. #483
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj ivana.sky prvotno napisa Vidi poruku
    Jel joj smijem mozda dat nesto.protiv bolova? Cepic ili neki sirup? Nesto...
    Prijedlog: Chammomila - homeopatski pripravak: http://www.homeopatija.com/proizvodi.php?proizvod=38

  34. #484
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne da mi se sve prolaziti, ali koliko je temp česta pojava?

  35. #485
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Moja V. je imala febru sa svakim zubicem a decki ne. Stariji barem nije a za ovog mladjeg cemo jos vidjet...

  36. #486
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne da mi se sve prolaziti, ali koliko je temp česta pojava?
    Uz moj uzorak - jedno dijete, svi zubi na broju, sad ce tri godine: nikad.

    Prema nasem pedijatru, zubi nemaju veze s temperaturom jer bi vecina djece do treceg rodjendana imala temperaturu non stop (pocevsi tamo negdje oko 3-4-5 mjeseci, kako tko). Kaze da, naravno, mogu ponekad i zakuriti kad rastu zubi, ali da je u principu ta temperatura izazvana nekom infekcijom. Kod nekih, stres oko rasta zuba moze imati veze s padom imuniteta, na primjer.

    Meni, u principu, teorija skroz ima smisla. Zasto ne bi temperatura rasla i kad rastu trajni zubi?

  37. #487

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Kazu da je normalno, ali moja mala nije to nikad imala, kao ni proljev kojeg isto navode kao moguc.
    Mozda se kod neke djece to stvarno tako manifestira.

  38. #488
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Nisu niti dvoje mojih, zato je treca nadoknadila. Sa svih 10 zubi u godinu dana isti simptomi. Od stresa im padne imunitet pa se nekaj nakalemi.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  39. #489
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    mi smo prve dobili sa 8,5, sad imamo 20 mjeseci i 11 zubi !

  40. #490
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Iiiii na kraju danas pedijatrica (na redovnom pregledu i cijepljenju sa 4mj) kaze da to nisu zubi nego ciste i da to prodje samo od sebe. Zub kad raste raste duzinom, a ne tako vrhom vjerovatnonje da ju zulja i boli, daleko od toga, al nije zub.

    Jel imao tko iskustva s tim cistama? Kak cista moze biti tako ostra? Jel nisu one onak "pudingaste"?

  41. #491
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Mi prva 2 nismo ni osjetili. Sad iščekujemo gornja 2 i zadnjih par dana kad bi inače plakala, sada skoro da vrišti. Ne znam je li to zbog zubića il joj došlo.

  42. #492
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Moj ima malo više od 5mj i nije mu zubić još izašao, al trpa rukice stalno usta već duže i kad sam mu opipala desni, primjetila sam da kao malo počimaju gornje jedinice, da je tu malo oštrije. Zadnje veijeme mi po noći nemirnije spava. B udi se 2 puta za dojenje i do negdje 4 mjes je čvrst spavao između dojenja sve do jutra. A sad je noću između dojenja nemiran, spava, al vrti glavom lijevo desno, pa kenjka pa često moram intervenrat da se ne razbudi skroz. Pitam se jel to možda zbog zubića?

  43. #493
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Tak je i kod nas, nemirna je po noći vjeć neko vrijeme, al srećom ne svaku noć. Samo, ona puže i diže se pa to radi i u snu. Umjesto da cendra, ona se digne na pol budna i opet ju moram uspavljivati i treba joj da opet zaspi kak treba.

  44. #494
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Nije ni kod mene svaku noć isto. Evo zadnje dvije je bilo skroz ok, preksinoć se čak samo jednom probudio za dojenje i spavao ukutro do 9ipo, a noćas je isto mirno spavao između dojenja. A valjda su sve to faze.

  45. #495

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Mi smo napunile 6 mjeseci, zubica jos nema. Slini jako i sve trpa u usta, ali kaze i patronazna da to moze i ne mora biti znak da ce brzo zubi. Ono cime razbijam glavu je to sto zadnje dvije noci ne zeli spavati kao do sad, sama, nego samo na meni. Do sad je vec duze vremena kad bih ju uspavala spavala sama, probudila bi se vise puta, ja bih ju pomazila i ususkala i nastavila bi dalje (bez da je dizem na sebe). Medutim, zadnje dvije noci cim je spustim (koliko god ju dugo uspavljujem) odmah otvori oci i place. Kad ju pokusam ususkati kao do sad samo place jos jace. Jednom sam ju duze tako pokusala ususkati misleci da ce prestati, ali toliko je samo jako plakala da me srce bolilo. Cim sam ju uzela mir. I onda ju stavim na ruku i lijepo tako s njom legnem na bok, pokrijem je i tako spava. Pokusala sam ju i vise puta uspavati i legnuti, ali apsolutno nista ne pali. Svaki put jako neutjesno place. Svi komentiraju da su zubici krivi, ali ja se pitam je li moguce da su zubici ako ona prestane plakati cim ju uzmem kod sebe? Jeste imale takvih iskustava? Neki kazu da sam ju razmazila, a ne znam kako sam mogla kad uvijek radim isto i sad se odjednom ovako ponasa zadnje dvije noci.

  46. #496
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Lisbeth prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo napunile 6 mjeseci, zubica jos nema. Slini jako i sve trpa u usta, ali kaze i patronazna da to moze i ne mora biti znak da ce brzo zubi. Ono cime razbijam glavu je to sto zadnje dvije noci ne zeli spavati kao do sad, sama, nego samo na meni. Do sad je vec duze vremena kad bih ju uspavala spavala sama, probudila bi se vise puta, ja bih ju pomazila i ususkala i nastavila bi dalje (bez da je dizem na sebe). Medutim, zadnje dvije noci cim je spustim (koliko god ju dugo uspavljujem) odmah otvori oci i place. Kad ju pokusam ususkati kao do sad samo place jos jace. Jednom sam ju duze tako pokusala ususkati misleci da ce prestati, ali toliko je samo jako plakala da me srce bolilo. Cim sam ju uzela mir. I onda ju stavim na ruku i lijepo tako s njom legnem na bok, pokrijem je i tako spava. Pokusala sam ju i vise puta uspavati i legnuti, ali apsolutno nista ne pali. Svaki put jako neutjesno place. Svi komentiraju da su zubici krivi, ali ja se pitam je li moguce da su zubici ako ona prestane plakati cim ju uzmem kod sebe? Jeste imale takvih iskustava? Neki kazu da sam ju razmazila, a ne znam kako sam mogla kad uvijek radim isto i sad se odjednom ovako ponasa zadnje dvije noci.
    Probaj ju ne dizati. AKo mozes, stavi djecji krevetic kraj svoga i gladi curicu po glavi.

    Nije nista lose u tome da spava s tobom, ali ja to nisam voljela sa svojom djecom (imali smo uski krevet i uvijek me bilo strah i nisam se nikada mogla dobro naspavati, a ni oni, pa smo tako radili). Ali ako je dijete cendravo zbog zubi, moze biti da joj samo treba tvoja blizina. Ako si pristalica alternative, pomaze chamomilla http://www.homeopatija.com/proizvodi.php?proizvod=38, a od klasicnih sredstava imas na raspolaganju Calgel (gel) i Miradent (kapi za olaksavanje simptoma iizbijanja zubica).

  47. #497

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Napisala sam gore, radim to inace i nastavi spavati, a sad kad ju mazim i po glavi i po rucicama place. I samo sve jace. Neutjesno place i place sve glasnije i glasnije dok ju ne uzmem. A ne zelim ju pustati po pola sata da place s tim da tko zna kad bi prestala. Inace to nikad nije radila, zato se i pitam da li su u pitanju zubi ili nesto trece.
    Hvala na informacijama za ove kapi i gel

  48. #498
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Lisbeth, slično je bilo i kod mene. Mala je najnormalnije spavala po danu i onda jedan dan prestala i morala sam ju držati. Naravno da sam slušala priče kak sam ju naučila. Mislim, kak!? Cura se odjednom predomislila. Al takve priče ignoriram jer kužim da su to mame koje nipta u životu nisu ostvarile pa im je jedini način da se osjećaju pametno soliti drugima pamet da ispadnu sposobne i mudre.
    Moja se nedavno vratila u tu fazu. Jutarnji spavanac je skratila sa 1 - 1,5h na samo pol sata. Osim ak ju držim pa obje odspavamo 1,5h. Iz nekog razloga potreban joj je osjećaj sigurnosti. Mislim da to je od zubića, da jednostavno ima laganiji san i hoće mamu. Iako, teško je znati što se mota po njihovim glavicama. Mala ima dolje 2 zubića, a gore se naziru 4.

  49. #499
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Moja je tako sa 8 meseci, od savršenog spavača koji legne u 20 i probudi se prvi put u 8, postala beba koja se budi i plače čim je spustim. Dva-tri dana sam ustajala na plač, nunala je, pa vraćala u krevetac dok nisam shvatila da se tako više umorim nego da je prebacim kod nas u krevet. Zagrlila bih je, kad zaplače malo bih se jače pribila uz nju i kada je izašao prvi zub, smirila se i vratila u stari ritam. Tako smo bolovali sa svakim zubom.

  50. #500

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Hvala vam cure!
    Cikla, mozda nama nije do zuba, ali jako si me utjesila Mozda ipak je.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •