Stranica 11 od 12 PrviPrvi ... 9101112 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 567

Tema: Izbijanje zubića

  1. #501
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Mislim da sam osjetila vonj. Baš onaj pravi, ustajali vonj. Možda umišljam. Kada ste počeli prati zubiće? Njoj je tek jedinica gornja izbila.

  2. #502
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Prvi put cujem da bi bebi moglo vonjati iz usta. Cesto spavam s njom i često mi dise ravno u lice. Nema nikakvog jutarnjeg vonja niti slicno. Pranje tj.brisanje zapocinjes od prvog zubica. Nasa ih ima 16 sa 16mj i jos je tvrdoglava za to.Nikada nikakav miris osim ako ne jede cesnjak. Kod svojih sam to mogla osjetiti kada su bili ful stariji.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  3. #503
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Dvije godine i 9 mjeseci, ide druga petica, proljev i cendravost, fale jos dvije

  4. #504
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    I nama stižu petice , jedna izašla još 3 , noći burne

  5. #505

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    25

    Početno

    Moju bebačicu zubići dosta dugo prije izlaska muče tako da jako nemirno spava i visi na cici. Za prve dvije donje dvojke nekih mjesec dana je bila nemirnog sna, a sad su joj izbila četiri gornja i to je valjda trajalo više od mjesec dana, već sam se pitala da li su to uopće zubi, ali eto, jesu bili.
    U te sitne sate samo svaki put pomislim kako je super da imamo cicu jer stvarno ne znam što bismo i kako bismo da ne ciki.

  6. #506
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Nas bebek nema jos zube. Ima 6 mjeseci i ne zabrinjavam se. Jedino me nervira sto se svi stalno iscudjavaju kako nema.

  7. #507
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Imam neke "četkice" za bebe koje sam kupila u DM-u, ali meni to izgleda pretvrdo. Ne bih joj time čistila zubiće. Bojim se da joj ne ozlijedim zubno meso. Alternative?

  8. #508
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    gaza/sterilna kompresa?

  9. #509
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    I kak onda to? Stavim u usta i prođem po zubu? Pa to ne bu ništa skinulo. Što je najgore što se može dogoditi ako ne peremo zube dok ne bude mogla klasičnu četkicu koristiti?

  10. #510

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Gazu oko svog prsta i time protrljas zubice kako bi skinula plak.
    Mi smo koristili dm-ove kratko u pocetku, nisam ju nikad ozljedila. Sad joj dajem da s njima sama pere, jer ovu s vlaknima grize sto mi nije drago.
    Koristimo oral B s vlaknima i mislim da se ona moze od pocetka koristiti (+weledina pasta).

  11. #511
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Mi trenutno kombiniramo curaprox bas za najmanje koje su jako mekane i njezne i gazicu jer ne dozvoljava da mu gornje prednje protrljam kako treba cetkicom.. prvo koristili od biobaze pastu pa resla na elmex ali toga stavim uzasno mrvicu jer ne zna pljunuti..

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

  12. #512
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Uzela sam neki gel. Mislila sam da je silno nervozna od zuba. Jede šakice. Tako već par dana. Potrefila se i neka prehlada.

  13. #513
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Uzela sam neki gel. Mislila sam da je silno nervozna od zuba. Jede šakice. Tako već par dana. Potrefila se i neka prehlada.
    Gel (Calgel) je odličan. Imaš i drugih preparata: Miradent (Zagrebačke ljekarne - to su kapi). Oba preparata imaju u sebi lidokain. Inače, tijekom izbijanja zubića često padne imunitet pa se lakše prilijepe kojekakve boleštine, a kako dijete stalno tura ruke u usta, rizik je još veći. Daj joj grickalicu.

    Ako pristaneš na otklon svojih stavova, možda bi mogla probati s ovim: http://www.homeopatija.com/proizvodi.php?proizvod=38 (btw. ja sam za to prvi put čula od svog ginekologa - čovjek je ispričao što njegova kćer daje svom djetetu za olakšanje tegoba izbijanja zubića)

  14. #514
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Cijenim Peterlin info. Nismo joj davali na kraju gel jer nismo sigurni da je to bio pravi uzrok nemira. Rasli su joj zubi i prije mjesec dana, pa je fino spavala u međuvremenu. A može biti da je pao imunitet. Posebno i zbog promjenjivog vremena. Ujutro toplo, popodne već zahladi kao da je rano proljeće.

  15. #515
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Gdje se može nabaviti četkice za bebe, a da nisu one gumene?

  16. #516
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Ljekarne. Curaprox. Jako mekane i njezne

  17. #517

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Pitanje: ima 3,5 mjeseca i doživjela sam šok kad sam pogledala neki dan u usta , 6 komada izbija ... Jel to sta za zabrinut ili je samo napredna? Slini i Papa rukice cijelo vrijeme ..

  18. #518
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj dominikslatki prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje: ima 3,5 mjeseca i doživjela sam šok kad sam pogledala neki dan u usta , 6 komada izbija ... Jel to sta za zabrinut ili je samo napredna? Slini i Papa rukice cijelo vrijeme ..
    Baš izbijaju ili vidiš da su desni bijele na tim mjestima?
    Moja je rođena sa vidljive dvije donje jedinice, izbile su kad joj je bilo 5 mjeseci. Počela je slinit i gurat ruke u usta oko drugog mjeseca. Zato ne mora značiti da će sad izaći vani.

  19. #519

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Bas su vani 4 kom lijevo gore 1 desno i jedan desno dole. Izbili su vec van!

  20. #520
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Moja zubarica kaze da je sve normalno. Kod svakog djeteta drugacije. Moj ima skoro 8 mjeseci nema nijednog zuba pa se svi cude. Ja vidim jedan donji vec dulje, muz kaze da on nista ne vidi. Mozda ja to umisljam, nemam pojma, al jos ne brinem.

    Ja sam ga vec ranije htjela vodit kod zubarice da baci oko je l sve OK, pa sam ju pitala i da li trebam nesto raditi - cistiti, pa me pogledala u cudu sto je meni, sto cu voditi dijete bez zuba zubaru

    Mislim da se ne trebas zabrinjavati sto ima vec zube. Izgleda da je sve OK i kad dodju ranije i kasnije.

  21. #521
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj dominikslatki prvotno napisa Vidi poruku
    Bas su vani 4 kom lijevo gore 1 desno i jedan desno dole. Izbili su vec van!
    4 komada lijevo gore?
    Da li to znači da su zubno meso probile jedinica, dvojka, trojka i četvorka ( na zagriznom, vodoravnom dijelu zubnog mesa) ili vidiš na okomitom dijelu zubnog mesa da se ti zubi spuštaju?

  22. #522
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj christine prvotno napisa Vidi poruku
    moja zubarica kaze da je sve normalno. Kod svakog djeteta drugacije. Moj ima skoro 8 mjeseci nema nijednog zuba pa se svi cude. Ja vidim jedan donji vec dulje, muz kaze da on nista ne vidi. Mozda ja to umisljam, nemam pojma, al jos ne brinem.
    moj najstariji dobio prvi zub s skoro 11 mjeseci do 13-14 mjeseci dobio još njih 5-6 komada

  23. #523
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Maleni ima 6,5mj i nema zubica. Slini vec dosta dugo a i trpa sve u usta. Vec 11 dana ima proljev. S obzirom da su mu nalazi stolice ok je li moguce da su zubici blizu? Inace je dobro raspolozen, nema tempu.

  24. #524

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    4 komada lijevo gore?
    Da li to znači da su zubno meso probile jedinica, dvojka, trojka i četvorka ( na zagriznom, vodoravnom dijelu zubnog mesa) ili vidiš na okomitom dijelu zubnog mesa da se ti zubi spuštaju?
    Ne vidim da su se spustili dolje, samo onako kad se nasmije se vidi da su vani na mesu ono s vanjske strane ( nezz kako da objasnim). Jedinica nije, ne znam koji broj je , trojka četvorka ..
    Nije znaci na zagriznom mesu

  25. #525
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj dominikslatki prvotno napisa Vidi poruku
    Ne vidim da su se spustili dolje, samo onako kad se nasmije se vidi da su vani na mesu ono s vanjske strane ( nezz kako da objasnim). Jedinica nije, ne znam koji broj je , trojka četvorka ..
    Nije znaci na zagriznom mesu
    Od toga pa do izbijanja zuba vani ( to je kad probije zubno meso i počne rasti) može proći ohoho.
    Obično izlaze jedinice, dvojke, četvorke, trojke, petice. Ima naravno i iznimaka.
    A moguće je da vidiš trojke i četvorke, jer su jedinice i dvojke tanji, plosnatiji zubi pa se manje kuže ispod mesa

  26. #526

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Da samo sto mislim da su zubići vec probili meso jer kad pipnem je kao kad svoj zub pipnem. A valjda se ti zubi onda spuste dolje ako su tako na bočnom mesu počeli rast..

  27. #527
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Odlučila sam koju ću četkicu nabaviti. Curaprox.
    Ali koju pastu?

  28. #528
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Elmex.

  29. #529
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Svakako neku bez fluora.

  30. #530
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    mišljenja sam da do 15 mjeseci ne treba paste

  31. #531
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    mišljenja sam da do 15 mjeseci ne treba paste
    Zasto bas do 15?

  32. #532
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj dominikslatki prvotno napisa Vidi poruku
    Da samo sto mislim da su zubići vec probili meso jer kad pipnem je kao kad svoj zub pipnem. A valjda se ti zubi onda spuste dolje ako su tako na bočnom mesu počeli rast..
    Ili ja tebe ne razumijem ili ti ne razumiješ kako zubi rastu

  33. #533

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Nisam zubar. Ne znam kako zubi rastu osim da prvo trebaju u pravilu izac 1 i 2.
    Probili su meso, vani su par mm al ne dole di se grize nego bočno .. I nisu ni jedinice ni dvojke nego do njih.. Da li zub tako probije pa se onda spusta dolje?

  34. #534
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ne. Tu se vidi da se zubi spustaju.
    Zubić probije zubno meso na zagriznom dijelu i nastavi rasti prema dolje kod gornjih tj. gore kod donjih zuba.

  35. #535

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Hm. Onda nesto nije dobro, Morat cemo do doca. Jer su probili bočno .. Ma joj..

  36. #536
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Odlučila sam koju ću četkicu nabaviti. Curaprox.
    Ali koju pastu?
    Dobra je Weledina dječja. Nema fluora.

  37. #537
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Malo me zbunjuje fluor. Citala sam na vise mjesta da ne treba prati s pastom s fluorom zbog predoziranja. S druge strane paste bez fluora padaju na testovima jer ne stite od karijesa. Cemu uopce pasta onda.

    Onda citam da ako se uvodi pasta s fluorom da svakako treba izbaciti D vitamin s fluorom, treba uzimati cisti D vitamin, a mi ionako uzimamo cisti D vitamin.

    Pa onda da pedijatri preporucuju bez fluora, a zubari s fluorom jer jedino direktnim nanosenjem na zube ima djelovanje protiv karijesa.

  38. #538
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ne koristim pastu sa flourom vec preko 5-6 godina, ni jedan karijes nisam dobila za to vrijeme
    Mozda flour i stiti zube, ali isti tako ulazi u organizam i radi mu stetu jer je otrov.

  39. #539
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Prijavljujemo prvi zubic, jedinica dolje desno. Taman danas probio meso. Cura ima 5 i po mj. Malo slabije spava al sve u svemu super podnosi.

  40. #540
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Prijavljujemo prvi zubic, jedinica dolje desno. Taman danas probio meso. Cura ima 5 i po mj. Malo slabije spava al sve u svemu super podnosi.
    Odlično

    Moj 16mjesečnjak dok jede čvrstu hranu prima se za jednu stranu, kao da se za uho lovi. Recimo imali smo juhu s jetrenim knedlima, dok je samo tekućina ništa, kad dođe knedl uhvati se. Imao je pred mjesec dana upalu uha koju smo antibioticima rješavali. Inače se ne buni. Ne znam je l to može biti od zubića ili je to ipak opet uho. Morat ću skoknut do pedijatrice, al mi je u centru Zg uvijek drama s parkiranjem, a nisam sigurna je l to nešto ozbiljno.

  41. #541

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav,
    Zanima me je li netko imao iskustvo da se beba iznimno jako češe s obje ruke po tjemenu prilikom rasta zubića.. Naime, moj sin koji ima 7 mjeseci vrlo često u zadnje vrijeme češe glavicu, najčešće noću.. Istovremeno mu rastu zubići ali nigdje nisam pročitala da je to jedan od simptoma.. Povlači se za uho, slini i sve ostalo, ali ovo češanje po glavi mi se čini prilično jako. Pregledala sam mu vlasište i nema nikakvog crvenila i sl.

  42. #542
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Moja radi isto ali po zatiljku. To radi kad joj se spava i kad sise. Mislim da ti nema veze s zubima.

  43. #543
    Rhiannon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    37

    Početno

    Vec par tjedana (sada ima tri mjeseca) slini jako, trlja po desnima, nervozna je... Ocekujem da ce uskoro krenuti zubici. Zao mi ju jer vidim da se bas muci, potrazit cu gel i grickalice. Za sada trpa sve zivo u usta, cak i moj obraz kada joj se priblizim

  44. #544
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Evo nas na 11 mjeseci i 7 zube. Nisu svi skroz izrasli, ali ih je 7 probilo iz desni. A ona niti place, niti grinta, samo bali i sve stavlja usta. Podsjeca me na našeg psa kad je mjenjala mljecne zube.

  45. #545
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Krenuo je kutnjak, i to gore se ne crveni, ne bijeli, nego plavi. Kao da ima hematom. Mali je nesnosan. Je li otkriveno na kraju zbog čega bebe imaju temperaturu kad idu zubi? Je li to reakcija na upaljeno zubno meso?

  46. #546
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nas pedijatar kaze da temperatura nema veze s izbijanjem zuba, a takvo je i moje iskustvo s dvoje djece.

  47. #547
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    I nema veze. Zuta, sasvim je moguce da je hematom, nije to tako rijetko pri nicanju mlijecnih kutnjaka. Moj sin ga je imao, ne mogu tacno da se sjetim koliko je trajalo da zubic izbije, ali cini mi se da se oduzilo bar 3-4 sedmice.

  48. #548
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Dođe mi da se ubijem. Po noći se budi svakih pola sata. Preko dana ne prestaje cendrati. Ima šmrkljić u nosu pa grebe rukama po nosu, a ne da ga izvaditi. Onda grebe po oku i ušima.

  49. #549
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ma daj koja noć neprospavana, jel to vrijedno ubijanja.

  50. #550
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ma daj koja noć neprospavana, jel to vrijedno ubijanja.
    Nije kada ih se sjećaš kroz omaglicu sa laganom nostalgijom jer ti najmlađe dijete upravo gubi mliječne zube.
    Je kad se nisi naspavala 3 godine u komadu i imaš osjećaj da si rodila morske pse!
    Stvar percepcije

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •