Stranica 3 od 12 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 567

Tema: Izbijanje zubića

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    Marusha, bebe nemaju dobro zatvoren želudac (sfinkter na vrhu želuca), pa često znaju imati zadah. Misllim da odlično radiš po pitanju usvajanja zdravih navika, jer dijete takve stvari najlakše usvaja kada vidi druge da to rade, ali ne trebaš se brinuti previše oko oralne higijene kod tako malog djeteta. Pranje zubica 2x dnevno, smo s vodom- za usvajanje navike

    I posjeta pedodontu ili poznatom stomatologu s 2 godine, i svakih pola godine nakon toga (da se izbjegne strah od zubara)

  2. #102

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Da li je netko svome djetetu nudio grickati korjen irisa? Iskustva?

  3. #103

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    mi imamo prvi zub! sa 8 mj
    nego, imam par pitanja:
    -jel ok da ne izađe cijeli odjednom, nego samo onako malo, milimetar se vidi?
    -on s ovim nije imao nikakvih značajnih problema (hvala bogu) - ni temperaturu, ni neko žešće plakanje, ni proljev, ništa. samo sam ga osjetila kako mi grebe po cici... da li ga može početi boliti sad kad to krene "rast" ili je to to?
    -ako ga taj jedan zub nije bolio, mogu li se ponadati da neće ni ostali?

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    da grbica ti najprije izađe, a tek onda malo pomalo cijeli zubic

    moju malo boli kad izađe, dok joj se desni oko zubića ne smire

    a da ga neće boliti ostali, mislim da je to individualno: kako koja beba i kako koji zub

    ja prijavljujem 7 i osmi na putu, dvojke su nam bile najgore, još jedna i nadam se pauza, jer nemamo mira od 1.5., a jadna stalno se lupa po uhu (noćna buđenja neću ni spominjat)

  5. #105

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    čestitam na prvom zubiću

    znam kako je to velika radost, još pogotovo kad se toliko iščekuje

  6. #106
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    S čim ublažavate bolove kod rasta zubića? Moja curica ima 7 mjeseci i dva zuba koja su izašla sa 5,5 mjeseci, a sada su još 3 na putu. Plače dosta, vidi se da su desni natečene i očito je da ju boli.
    MAžem joj sa Calgelom i danas sam joj dala pola doze Panadola (3 ml) jer više nisam znala kako bi joj pomogla. Grickalice imamo razne, ali one nam koriste više kao igra i to više dok ju ne muče zubići nego sada. Dok doji grize me jako, do krvi čak neki dan.

    Kako bi joj mogla još pomoći? Nosamo se po cijele dane....

  7. #107
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Nama su izašla dva sa 6mjeseci, donje jedinice, sad izbijaju gornje. Boli ga, nervozan je, al svjesna sam da mora proći i da moramo izdržati. Nije imao temperaturu kod prva dva, samo proljev pojačani, sluzasto.
    Dam mu da gricka one hladne, al ne mažem s ničim.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    Ja svojoj više uopće ne mogu prstom u usta, ne dopušta mi, tako da je mazanje calgelom ili dentinoxom SF.

    Nekad kad se stvarno budi stalno (svakih 10 min cijeeeelu noć, onda joj znam dati panadol sirup, ali pazim da to ne bude tako često.

    Ako joj daješ sirup, onda joj radije daj punu dozu...

  9. #109
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Mi smo se užasno napatili sa svakim zubom, a dosta su joj kasno izbili, prvi sa 7,5 mjeseci, a u prvih 18 mjeseci izašlo joj ih je tek 5-6. U kolovozu joj je izašlo 8 zubiju, to je bilo grozno!!!!
    Probala sam sve. Taj gel za zube ju je znao malo smiriti, ali ako ju je baš bolilo, tipa da nije uopće mogla spavati i da se budila u plaču, pomogli bi joj jedino davanje panadola, normalna doza. I odrasli piju tablete kad ih boli zub, a njih često zna boliti više njih...
    E sad, ja sam u očaju bila kupila i one homeopatske kuglice od kamilice, ali baš ne vjerujem u to, ne znam je li joj pomagalo ili ne, očito ne kad smo nekad morali završiti na panadolu.
    I naravno, cica joj je pomagala )

  10. #110

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    I mi znamo za svaki zub tjednima unaprijed, bas se muci. Sad joj izbijaju tri cetvorke istovremeno, to su takve otekline na desnima da me srce stegne kad pogledam. Pomaze cica, gelovi nikakvi, a svega par puta sam dala sirup, po noci, kad bas nikako nije mogla zaspati. Ja sam isto za to da se da nesto protiv bolova, tako nam je preporucila i pedijatrica, ali naravno ne pretjerivati nego samo kad je stvarno frka. Puna doza, isto.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    zuska, cica rulz-ona je glavno pomagalo kad žuljaju zubi...

    ma koma je to kad ih boli...mene doduše nikad u životu zub nije ni bolio, pa mi se teško i solidarizirati s njom...ali da boli, brate boli: moja sad kad se lupi, onda ne plače ništa, a mene samu zaboli kad je vidim kako se lupila-ako za to ne plače, a za zub plače, onda je stvarno boli

  12. #112

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Evo mene opet, je li moguce da dijete od 1god ima karijes? Naime primjetila sam da na gornjij desnoj jedinici, iza zuba na mesu joj je nesto crno a smrdi vec par mjeseci iz usta. Cistim joj zube vec mjesecima gazicom I vodom 2puta dnevno a slatko okusila nije...
    Da ju vodim u zubara?

  13. #113

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    može - kako je meni zubarka rekla, čim izađu, mogu se pokvariti. vodi kod zubara

  14. #114
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Nama su izašla dva sa 6mjeseci, donje jedinice, sad izbijaju gornje. Boli ga, nervozan je, al svjesna sam da mora proći i da moramo izdržati. Nije imao temperaturu kod prva dva, samo proljev pojačani, sluzasto.
    Dam mu da gricka one hladne, al ne mažem s ničim.

    Jel imaš neke posebne grickalice koje hladiš ili klasične? NAše se taj čas zagriju.

  15. #115
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj jarčica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja svojoj više uopće ne mogu prstom u usta, ne dopušta mi, tako da je mazanje calgelom ili dentinoxom SF.

    Nekad kad se stvarno budi stalno (svakih 10 min cijeeeelu noć, onda joj znam dati panadol sirup, ali pazim da to ne bude tako često.

    Ako joj daješ sirup, onda joj radije daj punu dozu...
    PA da i sama sam došla do tog zaključkao dozi jer ovo joj nije ništa pomoglo.

  16. #116
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel imaš neke posebne grickalice koje hladiš ili klasične? NAše se taj čas zagriju.
    ma one klasicne, iz dm-a, uvik su mi U frizideru, a prije nego mu dam stavin ih U skrinju kratko. Pomazu setnje, cica, al evo dva Dana ga samo nosimo,opet proljev sluzasti,slabije jede dohranu,simptomo su isti kao kod prva dva zuba.

  17. #117
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    nama je tako kod valjda svakog zuba.
    i obicno idu u gomili.
    cetvorke, sve 4 istovremeno, a sad i ocnjaci.
    i opis naseg dana ko fingertips.

    kad su izlazile dvojke, izgubila je pola kile jer nije nis htjela jesti.

    i jos joj se uredno zacepi nos kad izlaze.
    i dobije temperaturu.
    Posljednje uređivanje od leonisa : 22.10.2013. at 00:07

  18. #118
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Ma meni je tako zao Sta mu ne mogu pomoci previse, jednostavno se Mora izboriti s time...

  19. #119
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Ma meni je tako zao Sta mu ne mogu pomoci previse, jednostavno se Mora izboriti s time...

    Joj da, užas tako i ja, najradije bi da mene boli.

  20. #120
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    A jel neto probao jantarnu ogrlicu?
    Nije baš da mi ima smisla, ali kad se već o tome priča baš me zanima šta kažete. Mene je kao prvo strah uopće maloj bebi staviti ogrlicu, čak i da vrijedi...

  21. #121
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj amsterdam prvotno napisa Vidi poruku
    ja se javljam iz kreveta jer mog nemoguće uspavati. Već četvrti put se probudio u pol sata takimda sam odustala i legla s njim.sad spava na meni a ja tipkam po mobu.ovo me posebno ubija jer je on i inče nespavač pa me ova jošdodatna buđenja dotuku..pogotovo jermu ništa ne pomaže kad sepo noći budi...ni nosanje ni spavanje na meni ni cica...niš...a što se tiče mazanja i ja mislim da je to žali bože truda.ovu sam sad tubicu potrošila i neću kupvati drugu. Idem probati zaspat.mada mi još ptice pjevaju pod prozorom!

    tako je i kod nas, evo sad sam ju spustila ne znam više koji put od pola 9 kad je zaspala. Ako se probudi opet, odustajem od plana peglanja. :/

  22. #122
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    Mi imamo zacepljen nos, u petak odradili prvu temperaturu, jede manje nego inace i kamo srece da vise ugledamo zub/e. Od 3. mj. starosti sve zivo gura u usta, a zuba ni na vidiku. Ja sam imala problema s izbijanjem zuba, prvi dobila tek poslije 1. rodjendana tako da je mozda genetika. U tom slucaju mogla se ugledati na tatu. Sveki kaze da ona nema pojma kad su njemu zubi izrasli, ujutro bi se probudili i imali zub vise.

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    nama je tako kod valjda svakog zuba.
    i obicno idu u gomili.
    cetvorke, sve 4 istovremeno, a sad i ocnjaci.
    i opis naseg dana ko fingertips.

    kad su izlazile dvojke, izgubila je pola kile jer nije nis htjela jesti.

    i jos joj se uredno zacepi nos kad izlaze.
    i dobije temperaturu.
    Posljednje uređivanje od matahari : 22.10.2013. at 13:58

  23. #123
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

  24. #124
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja ne bi tako malom djetetu stavljala nista oko vrata, narocito nesto od perlica. strah me od gusenja do davljenja.
    nastranu sve ostalo.

  25. #125
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Leo, ne zagovaram jantarne ogrlice, potpuno suprotno. Isprike što nisam ništa napisala uz link.

  26. #126
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    znam to, ja sam se nadovezala na tebe. al da, ima onih koji ne znaju, pa je ok ovako napisati

  27. #127
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    A jel neto probao jantarnu ogrlicu?
    Nije baš da mi ima smisla, ali kad se već o tome priča baš me zanima šta kažete. Mene je kao prvo strah uopće maloj bebi staviti ogrlicu, čak i da vrijedi...
    Moj je nosio, ne znam koliko je pomogla kod zubiju, ali sam primjetila veliku razliku u padu imuniteta kad je skinemo.

    Nego, do kad trebaju izaci dvojke? Moj ima 18 mj i jos nema donji dvojki.

  28. #128
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Mom mišu je jučer izbila jedinica dolje, a druga je vidljiva i mogla bi probiti za par dana. Baš ga jako boli, imamo gel al ja uopće ne vidim da to pomaže,a grickalice si nemože sam držati jer ima 3,5 mjeseca. Baš mi ga je teško gledati kad ga boli, sav mi je tužan

  29. #129

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    prvi zubići su počeli nicati s 4 mj. prije par dana izbio je desno gore očnjak, i ništa više. ostatak čeljusti je natečen, ali zubi se niti ne naziru. malo mi je dijete naopačke.
    ne pomaže nam ništa, niti ogrlica, niti gel, niti igračke za čohanje zubića.
    hvala bogu nema temperaturu i fino papa, jedino što je živac i ne spava dobro.

  30. #130

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    S obzirom da su mi neki proizvodi Gradske ljekarne Zagreb super,upitala sam imaju li kakav svoj proizvod protiv boli kod izbijanja zubica. Naravno,rekla mi je magistra i donijela Miradent. Njihov proizvod na bazi kamilice i mire s lidokainom (doduse i s hrpom kemije),bez secera.
    (cijena oko 25kn)
    Moj sin se oblizivao,cudio i cudio, i potom mirno zaspao.
    Probala sam na sebi-slatki okus i malo utrnute desni..
    Za krizu,odlicno!

  31. #131
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Cure, mogu li se ti gelovi za zubice kupiti bez recepta? Moje pilence će tek sad 4 mjeseca napuniti i već danima slini u potocima, san joj se totalno poremetio, navečer mi po dva sata neće pustiti cicu. Kad nije cica u ustima onda žvače posteljinu i trpa u usta sve ove igračke na baby gymu.
    Nervozna je jako i nekako bih joj pomogla :/

  32. #132
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    Kupuju se bez recepta. Ja nemam osjecaj da nama nesto pomazu. Mazem s vremena na vrijeme, cisto da sebe umirim da sam poduzela sve kako bi joj olaksala.

    Citiraj Kloto prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, mogu li se ti gelovi za zubice kupiti bez recepta? Moje pilence će tek sad 4 mjeseca napuniti i već danima slini u potocima, san joj se totalno poremetio, navečer mi po dva sata neće pustiti cicu. Kad nije cica u ustima onda žvače posteljinu i trpa u usta sve ove igračke na baby gymu.
    Nervozna je jako i nekako bih joj pomogla :/

  33. #133
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Nis, idem sutra po to, nadam se da će pomoći bar malo.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    Imam pitanje: da li je kod neke od vaših beba toko prve godine života niknuo set jedinica i dvojki, pa onda četvorke, s tim da su četvorke (ili neki drugi kutnjak) niknule prije prvog rođendana?

  35. #135
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    kod nas je baš tako

  36. #136
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    N. je 6,5 mjeseci i do sada su iznikle donje i gornje jedinice...koje sljedeće da iščekujemo i otprilike kada?koji je to vremenski razmak otprilike?

  37. #137
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj jarčica prvotno napisa Vidi poruku
    Imam pitanje: da li je kod neke od vaših beba toko prve godine života niknuo set jedinica i dvojki, pa onda četvorke, s tim da su četvorke (ili neki drugi kutnjak) niknule prije prvog rođendana?

    Po tom redu zubići i izlaze, slijedeće će vam trojke. Mojoj starijoj su negdje poslije prvog rođendana cijele bile vani, ali s trojkama smo se namučile jako.

  38. #138
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    N. je 6,5 mjeseci i do sada su iznikle donje i gornje jedinice...koje sljedeće da iščekujemo i otprilike kada?koji je to vremenski razmak otprilike?

    Donje dvojkice, pa gornje dvojkice, pa kutnjaci po malo, trojke....po tom redu bi trebali, iako nije uvijek tako. Nema pravila za razmak, kako kod kojeg djeteta, mojoj starijoj su išli svi u paru ili sva četiri od jednom tako da je uvijek bilo zanimljivo....

  39. #139

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj littletunafish prvotno napisa Vidi poruku
    mi imamo prvi zub! sa 8 mj
    nego, imam par pitanja:
    -jel ok da ne izađe cijeli odjednom, nego samo onako malo, milimetar se vidi?
    -on s ovim nije imao nikakvih značajnih problema (hvala bogu) - ni temperaturu, ni neko žešće plakanje, ni proljev, ništa. samo sam ga osjetila kako mi grebe po cici... da li ga može početi boliti sad kad to krene "rast" ili je to to?
    -ako ga taj jedan zub nije bolio, mogu li se ponadati da neće ni ostali?
    da sama sebi odgovorim, drugi zub boli

  40. #140

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    tebe ili njega

    dobrodošla u klub

    najgore je prvi odraditi, pa kad skužiš koji sve čudni simptomi mogu biti prisutni (moja ne želi nikakvu hranu osim miksane par dana), osip po obrazima, pelenskoj regiji, nervoza, lupanje po ušima, vriskav plač po noći, nervoza i plač "bez razloga" po danu....kažeš sebi, ok zub je, proć će za par dana (spoiler: i početi ponovo za par dana )

  41. #141
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    i tako dok ne izrastu svi :D

  42. #142
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    Citiraj jarčica prvotno napisa Vidi poruku
    tebe ili njega

    dobrodošla u klub

    najgore je prvi odraditi, pa kad skužiš koji sve čudni simptomi mogu biti prisutni (moja ne želi nikakvu hranu osim miksane par dana), osip po obrazima, pelenskoj regiji, nervoza, lupanje po ušima, vriskav plač po noći, nervoza i plač "bez razloga" po danu....kažeš sebi, ok zub je, proć će za par dana (spoiler: i početi ponovo za par dana )
    Mi danas odradili podosta od navedenih simptoma. Nadam se da cemo ubrzo ugledati i (prvi) zub.
    Motoricki je skroz ok, ponekad mi se cini da ce prohodati krezava.
    Posljednje uređivanje od matahari : 09.11.2013. at 00:05

  43. #143
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Zubić se obično nazire ali je meso crveno i natečeno. Nama izašle jedinice u razmaku od par dana sa svim popratnim veseljem-nervoza,slinjenje,žvakanje svega i crveni obrazi.

  44. #144
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    kod nas je drugi par bio gori od prvog...donje jedinice je pratilo nespavanje,a gornje sve ostalo pored nespavanja...sad čekam sljedeći par ...

  45. #145
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj matahari prvotno napisa Vidi poruku
    Mi danas odradili podosta od navedenih simptoma. Nadam se da cemo ubrzo ugledati i (prvi) zub.
    Motoricki je skroz ok, ponekad mi se cini da ce prohodati krezava.
    Mi prvo prohodali pa tek onda dobili prvi zub.Smijesan je na slikama sa prvog rodendana krezub.

  46. #146

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    Negdje sam pročitala podatak da je najranija dob da su svi mliječni zubi već izrasli 13mj, a tad taman onima koji "kasne" sa zubićima izraste prvi zub

    13 mjeseci i svi zubi mi je bilo

    ja sam svojoj uočila gornje četvorke ispod mesa.

    veselje se očito nastavlja

  47. #147

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    pa znam jednu bebu kojoj su počeli tek sa 14 mjeseci. enivej, koliko su zeznuti ti zubi, bilo bi super da ih ima 10. toliko mogu izdržat.

  48. #148
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Citiraj jarčica prvotno napisa Vidi poruku
    Negdje sam pročitala podatak da je najranija dob da su svi mliječni zubi već izrasli 13mj, a tad taman onima koji "kasne" sa zubićima izraste prvi zub

    13 mjeseci i svi zubi mi je bilo

    ja sam svojoj uočila gornje četvorke ispod mesa.

    veselje se očito nastavlja
    Mi smo taj fenomen. 14 mj. i zadnji vire. Čekamo kraj tome, naporno je.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    uh palčice, ne znam što bih ti rekla

  50. #150
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    Ovako cemo i mi izgleda...
    Ona slini i cmolji sa svim popratnim divotama od 3. mj. starosti. Po simptomima sam ih vec do sad naveliko ocekivala.
    Ali...

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Mi prvo prohodali pa tek onda dobili prvi zub.Smijesan je na slikama sa prvog rodendana krezub.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •