Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Da li nalazi od psihijatra sa naznakom DEPRESIJE NAKON POBACAJU idu preko HZZO?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno Da li nalazi od psihijatra sa naznakom DEPRESIJE NAKON POBACAJU idu preko HZZO?

    Zanima me ako itko od vas zna na ciji teret pada bolovanje koje psihijatar propisuje zbog depresije nakon pobacaja?Moj slucaj je vrlo slozen,pobacila zdravu djevojcicu u 5mj trudnoce,dva boravka u bolnici i dvije kiretaze.Osim sto sam fizicki izmucena nakon dvije totalne anestezije,psihicki se osijecam puno gore i mislim da bi morala potraziti strucnu pomoc jer ocito ne uspijevam sama.U slucaju da se propise bolovanje kud i kako dalje?

  2. #2
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Renchy, pitala psihijatra - on ne zna ide li ta šifra isto kao i komplikacije u trudnoći

    na teret HZZO-a, ali rekao je da svaki liječnik opće prakse to zna!

    Mogu sutra nazvati svoju opću praksu i pitati (budući je ovaj tvoj liječnik slučaj za sebe...).

    Ako ide preko HZZO-a, možemo se čuti za dalje - tu mislim na stručnu pomoć psihijatra.

    Nitko normalan ne bi ni očekivao da možeš to sama "odraditi" - treba terapija, naravno.

    Posljednje uređivanje od Teica : 22.03.2012. at 00:24

  3. #3
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ide druga sifra, bolovanje otvara dr. opce prakse. Tako je kod mene bilo samo sto je meni dijagnoza bila PTSP.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Hvala Teica i Koksy!Normalno?????moj dr opce prakse ne zna...al definitivno mora mi neko pomoci jer meni se cini da tonem sve dublje i dublje u tugu,mjesto da mi je bolje.Pitam se hocu li sve ovo izdrzati?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Sorry Koksy koliko su te vodili na tom bolovanju?

  6. #6
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    45 dana ako se dobro sjecam.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Vise na nista necu racunati,vidjet cu sta cu i kako ce biti.Koji god br tell okrenem i u koju god sluzbu da odem i pitam za pravni savijet,nitko nista ne zna,ovaj kaze "ja sam pravnik iz pravne sluzbe,nisam doktor",a ovaj drugi kaze "ne znam ja sam doktor zavisi sta prizna pravna sluzba HZZOa".Ma zlo mi je od svih,nemam vise snage,ni za sebe,a kamo li za njihove zavrzlame.Vec mi je toliko svejedno da me boli i briga sta ce s menom,nek mi daju otkaz i puste da placem za svojom bebom.

  8. #8
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ajd pitat cu ti ja sveki, ona je u HZZO i radi na bolovanjima. Kaj tocno da ju pitam?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Joj hvala ti!!!!Pitaj ju kad zavrsi onih 14dana sto ih dobijas nakon pobacaja i kad ti psihijatar dijagnosticira depresiju,na ciji teret ide,s tim da se ja vodim od 24.2 do 28.3 na komplikacijama u trudnoci(produzeno je s obzirom da sam imala 2 kiretaze)pa me sad zanima kako i na koga pada nova dijagnoza.Hvala jos jednom,bit cu ti zahvalna jer nigdje ne mogu dobiti odgovor.

  10. #10
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Nema problema, pitam ju sutra jer sad vec spava.

  11. #11
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    renchy, nemam ti pametan savjet, samo najtopliji virtualni zagrljaj

  12. #12
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    i od mene drži se

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Hvala drage moje!

  14. #14
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    E ovak, sveki ne zna napamet bas puno. Ono sto zna je da ti imas pravo na 3 mj. porodiljnog ako si rodila od 22. tj nadalje. To je sve kaj mi je zasad znala rec, kaze da ce jos pogledat ako ima doma literaturu a ako ne pitat ce u ponedjeljak u pravnoj sluzbi.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    U 20tj Koksy,samo tuzan je taj zakon,ja sam rodila na drip u radjaoni isto kao i svojih prvo dvoje djecice,a oni rade problematiku u priznavanju dana poroda(kao ovu djecu priznamo,a ovu ne).Zar se smatra da me manje dusa boli zbog par dana razlike,strasno.Hvala ti jos jednom.

  16. #16
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Znam draga, prosla sa istu borbu. Kad sam ja rodila jos ni nije bio ovaj zakon o 3 mj. porodiljnog. Uglavom, onda ti ni nemas pravo na to jer se vodi kao pobacaj sve ispod 22 tj. I znam da je to uzas jer mi jesmo rodile nasu djecu.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    28.3 idem u bolnicu na pregled(ovaj put vec stvarno molim boga da su me dobro ocistili jer za trecu kiretazu uistinu ne bi imala snage),a 29.3 u Dom zdravlja sa nalazima,pokusat cu ispitati sve,uistinu mi je glupo sto mi ne daju odgovore na postavljena pitanja.A i pojavila se moja ginekologkinja(koju sve do proslog puta nisam vidjela) i cini mi se cisto ok pa cu mozda od nje dobiti odgovor,ona je i produzila bolovanje 14dana nakon izlaska iz bolnice sa druge kiretaze sto dr.opce prakse nije htio ni cuti vec me uvjeravao da imam pravo na 5dana,ali nakon njene potvrde o preporuci vise nije radio probleme.Mozda mi zena pomogne i ovaj put,vidjet cemo sve.Hvala Koksy jos jednom.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    478

    Početno

    renchy uzimaj čaj vrkute. Naišla sam na njega na PZ i kopala, počela jučer piti (missed ab, provocirani spontani i kiretaža 17.3.) i ne možeš vjerovati koja pozitivna promjena+kaj regulira ciklus i očekujem M na vrijeme bez problema. Grozno je teško, svaki tren mi nešto pokrene Niagarine slapove, ali mislim na svoje zdravlje i to da mojoj djeci treba mama.
    Ako nešto doznaš za bolovanje od psihijatra, molim te napiši detalje jer ni ja se definitivno nemam snage vratiti na posao nakon 2 tj...
    Posljednje uređivanje od carmina burana : 22.03.2013. at 17:48

  19. #19
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    renchy nam je trudna pitaj najbolje koksy oko bolovanja jer mislim da je rekla da dobiš 45 dana sa nalazima psihijatra??? žao mi je carmina burana znam da nisi spremna za posao ...da nisam dobila otkaz jer sam ostala trudna zbilja ne znam ni kako bi se ja vratila radit jer niti nakon 8 tj sad nisam spremna da idem radit u trgovinu među ljude

  20. #20
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    carmina, ovo je tema od lani. renchy je sada opet trudna.
    http://forum.roda.hr/threads/75935-N...ghlight=renchy

    Samo pitaj liječnika, dat će ti još bolovanja.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    478

    Početno

    Hvala, skužila sam u međuvremenu, nisam obraćala pažnju na datume

  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    25

    Početno

    Zbilja su jadni i sramotni ti zakoni sa žena nakon iniciranog porođaja i kiretaže i sve ove pretrpljene psihičke boli i gubitka mora ići na posao već nakon 2-3 tjedna

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •