Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: crvena guza

  1. #1
    Bebica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    52

    Početno crvena guza

    stvarno nismo imali problem sa crvenilom guze ili usparivanjem i jucer odjednom,pokakala se i evo,sve bordo...ne kuzim kak uopce tak brzo od normalne guze nakon jedne kake,posle koje sam je prmotala nakon 10 minuta,moze guza postati tak crvena...stavljam dupli sloj kreme desitin,i jos jedne kao za jace crvenilo ali ne odlazi...neznam kaj je jos dobro da joj stavim da to prode jel mislim da je pece jadnu...kaj vi svojima stavite ako su dosta crveni i kad obicna krema ne pomaze?

  2. #2
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Najbolje je luftanje. Dobro oprati područje i da ostane, što je moguće dulje, bez pelene i rublja.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    obično tak brzo pocrveni poslje kiselije/voćne kašice,ali isto tako brzo prođe.

  4. #4
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Najbolje je ne stavljati duple slojeve kreme jer koža mora disati.
    preporučam Sudocrem, povremeno, u tankom prozirnom sloju. Nakon 2-3 mazanja prođe.

  5. #5
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Dobila sam malu bočicu Kantarionovog ulja (domaćeg) i stvarno se pokazalo fenomenalno. Crvenilo je kroz par dana nestalo i guza se potpuno oporavila..

    E sad gdje ga ima nabaviti nemam pojma!!!!

  6. #6
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Da, ali ako su gljivice onda ili canesten ili Plymicol

  7. #7
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    mi vec dugo koristimo samo ovu kremu http://www.kremazaguzu.com/, svi smo se preporodili od kad ju imamo, ali mi smo poseban slucaj, fakat je svako malo bila crvena.

  8. #8
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    I nama se svako malo zacrveni, pomaze samo Sudocrem.

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Ako su gljivice nama je pomagalo brisanje tog područja s vaticom našpricanom octeniseptom (ubija gljivice i kad plymicol ne pomaže) + tanki sloj bepanthen mast. Obavezno luftanje i prokuhana i ispeglana platnena pelena (može tetra), nikako jednokratna pelena.

  10. #10
    mrgica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    174

    Početno

    Meni su pomagale kreme na bazi cinka ( Mustela- malo je skupa, Babylove- iali su je jednom al ne znam dal još uvijek ju imaju, Nivea- noviji proizvod i pristupačnije cijene ), a kod gljivica Aderma ima savršenu emulziju u spreju!! Al najvažnije je poslije kakice dobro oprati guzu posušiti ju i pustiti na zraku barem 10 15 min. i onda namazati sa kremom!!

  11. #11
    Bebica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    52

    Početno

    sve je to lepo i krasno al kod mene u ny nema nis od toga...kod je su gljivice jel je imala sor nedavno..stavljam na bazi cinka,lanolin,antigljivicnu kremu ko nistatin i to je to...

  12. #12
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Bebica prvotno napisa Vidi poruku
    sve je to lepo i krasno al kod mene u ny nema nis od toga...kod je su gljivice jel je imala sor nedavno..stavljam na bazi cinka,lanolin,antigljivicnu kremu ko nistatin i to je to...
    Pa evo, sve je ok, sve imaš, ne treba biti pod istim nazivom.
    Ako su gljivice, a izgleda da jesu radi soora, nemoj koristiti vlažne maramice, nego lagano peri guzu vodom i suši samo laganim tapkanje (npr. tetra pelenom), nakon toga ostavi da se guza lefta na zraku.
    Kremu za gljivice namaži (ne znam koliko puta na dan ide), ali pazi, nemoj "zagušiti" kožu s nekom dodatnom kremom u deblom sloju.

  13. #13
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    moj je nedavno imao gljivice....
    Maže se dvaput na dan kremom protiv gljivica, ostalo nekom kremom za guzu,
    bio je u platnenim gaćicama za odikavanje....
    Prošlo je za nekih desetak dana, rekla je magistra u ljekarni da se preporuča mazati sedam dana, ali u slučaju da ne prođe u roku od sedam mazati kolko je potrebno jer ako se ne izliječe do kraja samo se proširuju......

  14. #14
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    U New Yorku ili.....o

  15. #15
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    mi smo uhvatili gadan ojed icrvenilo i po preporuci pedijatrice kupili riblju mast za opekotine i tek je tada stanje počelo ići na bolje...još ranice nisu prošle ali nije više jako crvena guza.

  16. #16
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    ako imate gljivice ne bi li trebalo posjetiti pedijatra a ne lijeciti samostalno? to se moze prosiriti. mozda grijesim, neka se nitko ne nade uvrijeden

  17. #17
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    mi nemamo gljivice-potvrdila pedijatrica i preporučila nam tu riblju mast

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •