Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Baby blessings - umjesto krštenja

  1. #1
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno Baby blessings - umjesto krštenja

    Kako nismo religiozni, a želja mi je da na neki način "iniciramo" našu djevojčicu, razmišljam o svojevrsnom Baby blessing ritualu.
    Čitam na webu, ima zanimljivih ideja, evo jedne http://paganwiccan.about.com/od/paga...y_Blessing.htm

    Imate li iskustava, ideja...? I prije nego sam počela čitati o tome, vrzmalo mi se po glavi sljedeće:
    -mora biti u prirodi,
    -biti će pozvani samo ljudi s kojima smo u posebnom odnosu, dakle ne pozivamo razne tete iz formalnih odnosa,
    -svi će biti "kumovi", beba će ići od jednog do drugog, svatko će izreći svoje želje i "blagoslove", darivati ju na taj način...
    Tako nekako...

    Eto... nastavite...

    Molim samo da se tema ne pretvori u raspravu o vjeri, religiji, crkvi i kako to već zna bit na ovom forumu. Želim da bude lepršava i pozitivna.

  2. #2
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,235

    Početno

    pazi da ti ne uleti neka nepozvana tetka i baci kletvu
    (oprosti, morala sam, odmah sam se sjetila Trnoružice)

  3. #3
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    pa eto... sve si lijepo napisala u prvom postu... tulum za ekipu, ali sa zadatkom za svakoga
    vi smislite svoja pravila

  4. #4
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    pazi da ti ne uleti neka nepozvana tetka i baci kletvu
    (oprosti, morala sam, odmah sam se sjetila Trnoružice)
    x
    divna ideja...
    Pripremi neki lijepi album u kojem je papir na koji se može pisati pa da ti "kumovi" i upišu svoje blagoslove.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Baš lijepa ideja :D

  6. #6
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    x
    divna ideja...
    Pripremi neki lijepi album u kojem je papir na koji se može pisati pa da ti "kumovi" i upišu svoje blagoslove.
    Tako nekako sam mislila... planirala sam poslati pozivnice, uz svaku pozivnicu staviti list papira za slikanje (čisto zbog kvalitete papira) i zamoliti da ako ne mogu doći, a jasno da ne mogu doći s drugog kraja svijeta, da napišu nešto... isti list papira bi će dobiti i ovi što će doći... i na koncu bi se uvezala lijepa knjiga.

    Istina, imam neku svoju viziju, tu sam napisla samo osnovne crte, slobodno pucajte prijedloge, ideje... kakva vam se slika stvorila u glavi kad ste pročitali prvi post... posebno oko detalja.... treba li netko da vodi tu ceremoniju, koliko ljudi da prisustvuje...

  7. #7
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Istina, imam neku svoju viziju, tu sam napisla samo osnovne crte, slobodno pucajte prijedloge, ideje... kakva vam se slika stvorila u glavi kad ste pročitali prvi post... posebno oko detalja.... treba li netko da vodi tu ceremoniju, koliko ljudi da prisustvuje...
    Meni se stvorila slika baš jednog intimnog, lijepog obreda, koji slavi rođenje djeteta.
    Lijepo.
    Ono što bi meni bio problem, je što sam ja nekako "zatvorena" u javnom iskazivanju emocija, pa bi mi bilo teško na glas izgovoriti blagoslov za bebu. Na papiru bih se lakše izrazila, pa povedite računa da moža ima još "zatvorenih" kao ja.

  8. #8
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se stvorila slika baš jednog intimnog, lijepog obreda, koji slavi rođenje djeteta.
    Lijepo.
    Ono što bi meni bio problem, je što sam ja nekako "zatvorena" u javnom iskazivanju emocija, pa bi mi bilo teško na glas izgovoriti blagoslov za bebu. Na papiru bih se lakše izrazila, pa povedite računa da moža ima još "zatvorenih" kao ja.
    Hvala. Vidiš, na to nisam mislila. Dovoljan je zagrljaj... treba naglasiti u nekom trenutku.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    i meni je to super ideja! Obavezno organiziraj nekog da fotka ili snima događaj. I male suveniriće za "kumove", da i njima ostane uspomena!

  10. #10
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Meni se ne čini da bi netko trebao voditi ceremoniju, onda to liči na organiziranu religiju koja ti nije opcija.

    Dovoljni ste vi. Ali, to je samo moje mišljenje.

  11. #11
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ma netko od nas sam mislila... prijatelj, prijateljica koji je malo asertivniji, vičniji "govoru pred publikom", elokventniji... kao ono kad se nađe netko pa digne čašu i kaže koju kad se staro društvo skupi na večeri... nisam mislila na nikoga izvana.

  12. #12
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se stvorila slika baš jednog intimnog, lijepog obreda, koji slavi rođenje djeteta.
    Lijepo.
    Ono što bi meni bio problem, je što sam ja nekako "zatvorena" u javnom iskazivanju emocija, pa bi mi bilo teško na glas izgovoriti blagoslov za bebu. Na papiru bih se lakše izrazila, pa povedite računa da moža ima još "zatvorenih" kao ja.
    Ovo potpisujem. I ja sam bas sramezljiva u takvim situacijama i bila bi mi vjerojatno muka kad bih dosla na red da nesto kazem. Fakat pazi da takvima ne prisjedne cjelokupna stvar.

  13. #13
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    evo, nisam detaljno čitala o bb, ali ja mislim možda napraviti (relativno) slično nekaj:

    želja mi je uvesti našu malu u našu "zajednicu". tu bih uračunala ljude za koje smatram da će naprosto biti dio njezinog života dok odrasta. tu ne spada familija zato jer je familija, susjedi jer su susjedi i sl. tu spadaju ljudi s kojima se družimo, pa će i ona s njima dolaziti u kontakt i sigurno će utjecati na nju i njen život.

    doduše - mislim da se to inače i sasvim prirodno događa za vrijeme babinja, ljudi dođu u posjet, pa se "upoznaju" s bebom i to je svojevrsni uvod u zajednicu, ali htjela bih nekako zapravo možda i naglasiti tom užem krugu ljudi koliko su nam bitni u životima i mislimo da će biti i u njemom.

    dakle ideja je da pozovemo ljude na finu papicu i druženje. svi bi trebali donijeti poklon - neku želju ili lijepu misao za klinku na komadiću papira, koju ćemo spremiti u neku kutijicu, da ima za kasnije, zajedno s par fotki s druženja. mislim da bi to mogla biti lijepa uspomena na ljude koji su tu bili za nju na početku njezina života. uz papicu možemo raspraviti o tome što piše na papirićima, naravno tko želi. i to je to od "rituala", ostatak tulum

    nisam još niš odlučila, samo mi se mota po glavi

  14. #14
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    evo mene s onog drugog topica i bas ti je lijepa ideja. Ja bi sve napravila onako kako si napisala u prvom postu, okupite se u prirodi, beba ide od jednog do drugog i svi joj govore dobre zelje, blagoslove ili sto vec. I cini mi se da nitko to ne treba voditi. Mogu joj nesto i zapisati, oni kojima nije do price.

  15. #15
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    Ovo stvarno lijepo zvuči. Mislim da će dijete rado gledati te slike i poruke i da će se osjećati baš voljeno i dobrodošlo. Sviđa mi se ideja koju sam vidjela na jednoj temi za blessingway za trudnice, da svatko ponese nekoliko perli i onda se napravi jedna šarena ogrlica od svih perli za trudnicu tj. u ovom slučaju za bebu.

  16. #16
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zgodna ideja.
    Hvala.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •