Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: Prvi trimestar trudnoće

  1. #1
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno Prvi trimestar trudnoće

    Nemojte mi zamjeriti što stalno nešto otvaram, ali meni se baš druži i priča s vama 8)
    Evo ja se nalazim u 8. tjednu i iskreno jedva čekam da uđem u drugi trimestar. Iza mene je jedna neuspjela trudnoća te sada pušem i na hladno. Mene zapravo zanima sve o vašem prvom trimestru. Kako ste se osjećale, jeste li imale kakvih problema, kakve ste sve simptome imale, jeste li proživljavali nekakve strahove, jeste li jedva čekale da uđete u drugi trimestar, ma zapravo sve sve što vam padne na pamet.

    Ja od simptoma imam povremene mučnine, naime uhvati me dva dana, pa onda par dana ne tako da se uvijek zabrinem, imam bolne i veće grudi, idem češće na Wc, ali ne nešto previše, a ni ne osjećam neki pritisak kao što druge cure opisuju. Dva tjedna sam imala smećkasti iscjedak koji je malo prestao pa se sada ponovno vratio od prekjuče...ni malo ugodno.

    Jako se veselim ovoj trudnoći i jako mi je stalo da sve ispadne dobro i baš zato želim da vrijeme što prije prođe i da mi počne rasti stomak, jer se uopće ne osjećam trudno.
    Nemojte zamjeriti ako je topic glup, ali baš me zanima kako ste vi sve ovo preživjele

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    Ma Dorice, baš si mi super! Uživaj sad u svojoj maloj bušici jer kad počne rast nećeš moć ni čarape obut kako treba.

    Evo ti malo link

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=148&Show=1780

  3. #3
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Hvala ti na linku....činilo mi se kako sam sve članke na rodi pročitala, ali očito da ovog nisam vidjela. Ma samo da naraste....ovaj mali mi je već dosadio

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    Redovito se updateaju (jooooj, apdejtaju), mislim jednom mjesečno minimum.

  5. #5
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Evo još malo i izlazim iz prvog trmjesečja. Više mi nije mučnina, ali bila je do 10 tjedna savakodnevna i to cijeli dan. Ovaj puta prošla bez povraćanja. Malo češće idem u WC i nije to ništa strašno. Strašni su mi košmarni snovi i nesanica, stalni umor i zapuhanost kad se uspnem samo do 1. kata. Osim mučnine u isto vrijeme su me mučili napadaji gladi. Sada više nisam tako gladna, ali mi ne paše sva hrana. Baš biram kaj ću jesti, a grozim se masnog mesa i čokolade. Zato bih jela sladoled -stalno ! :D
    Eto to bi ukratko bilo to.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    sd-ž
    Postovi
    80

    Početno

    ..nemoj se ti ništa ustručavati-to si i ti meni jednom rekla,pitaj što te zanima.Onaj tko želi podjeliti s tobom svoja iskustva javit će ti se.

    Ja koliko se sječam nisam imala one karakteristične trudničke simptome.Čak u niti jednoj teudnoći nisam povračala,a nesjećam se ni da su mi prva tri mjeseca bile grudi nešto uočljivije nego inaće. :?
    Prva trudnoća je bila super,a druga već hm..nisko sam nosila a stim idu neki problemčići.Uglavnom je sve prošlo dobro,što nemogu reći za treću trudnoću koja je stala u 7 tjednu.

    Samo ti budi sretna,vesela i nemoj mislit negativno!

  7. #7
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Citiraj kovke prvotno napisa
    Redovito se updateaju (jooooj, apdejtaju), mislim jednom mjesečno minimum.
    Nastojimo jednom tjedno (četvrtkom) imati novi tekst u rubrici Trudnoća. Čitajte nas i dalje.
    Urednice: Matilda i Fidji

  8. #8
    Cookie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    312

    Početno

    kad je covjek trudan, onda mu zbilja svasta padne na pamet. tako da u trudnoci ne postoje glupa pitanja i glupi topici

    mogu ti reci da su meni ta prva tri mjeseca bila uzasna... povracala sam non-stop stagod bi stavila u sebe, ukljucujuci obicnu vodu, sve mi se gadilo, nisam imala snage ni volje ni za sta, depresivna sam sva neka bila i bojala se svakog vraga...

    al sad kad ti o tome pisem imam osjecaj da pisem o nekom drugom, jer se uopce ne sjecam kakav je to bio feeling! to je sve proslo brzinom munje (iako mi se onda nije tako cinilo, vjerojatno). tako ce i tebi! samo se drzi i budi hrabra! kao sto rece kovke, zacas ce doci vrijeme kad cete poceti drugi problemi muciti. ali sve su to cari trudnoce!

    imas od mene

  9. #9
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Hvala vam cure na odgovorima. Evo ja se upravo mučim sa žgaravicom koja me tek prije nekoliko dana počela gnjaviti, ali koliko mi se čini neće tako lako odustati.
    Pijem dabrostone pa me zanima za koliko se vremena lijek apsorbira jer bi stvarno morala povraćati, a ne želim ispovraćati tabletu.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    sd-ž
    Postovi
    80

    Početno

    ..ajme jadnice jesi probala nešto koristiti da di pomogne u tim mučninama,ako je od dabrostona postoji li kakva zamjena.Možda ti oni stvaraju žgaravicu!? :/

  11. #11
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Sumnjam da je od dabrostona jer sam ih već i ranije pila pa nisam imala žgaravicu. Morat ću iskopati nekakve tekstove o tome. No sada mi je već lakše jer sam obavila ono najgore :/

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Ja sam ti u 23. tjednu, i tek sam malo mirnija od prije 3 tjedna, kada sam prvi put osjetila bebu (što je dosta kasno). Normalno je da brineš. Eto, nakon krvarenja iz maternice u 6. tjednu, ja sam mjesec dana muku mučila s krvarenjem u mokraću. Nalazi su bili ok, a ja krvarila. Bila sam već luda, no svaka trudnoća je individualna, pa ako se nešto ne događa drugima, ne znači da se neće dogoditi tebi. Sada sam počela i povraćati kad vidim nešto što mi je gadljivo, ili kad pojedem malo težu hranu. Želudac mi je skroz izmučen. Dakle, i za mučnine ne vrijedi pravilo - samo u počeku. Žgaravica me prošla, uglavnom sam jela bademe. Stvarno pomaže. Trbuh mi baš ne raste kao mojim prijateljicama, no ni to me jako ne zabrinjava (više) jer je UZV pokazao da beba dobro napreduje.

    Ništa ne brini, samo uživaj i sve samo lagano... Meni je jedan prijatelj liječnik rekao da se ponašam kao da sam preživjela infarkt (zbog dijagnoze prijeteći pobačaj). Dakle, ništa teško dizati, nikakvi nagli pokreti, lagane šetnjice, odmaranje i sl.

  13. #13
    Cookie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    312

    Početno

    joj, ja sam imala isti problem s tabletama i povracanjem - morala sam piti antibiotike, a bojala sam se da cu ispovracati tabletu... dr. mi je prepisala torecan cepice protiv mucnine, al meni su na svu srecu mucnine prestale taman u to vrijeme pa ih nisam nikad morala upotrijebiti, hvala bogu. ne znam kako bih se prisilila da si uguram nesto u... :shock:

  14. #14
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    mene su u prvom tromjesječju jedino malo više bolile grudi, a od ostalih simptoma nisam imala ništa osim što su mi se kile užasno brzo primale, a do sada sam povračala samo dva puta

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    sd-ž
    Postovi
    80

    Početno

    jeli tko od vas imao kakvi iscjedak- bijeli gusti u prvom tromjesječju.Ne smrdi i ne pecka.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    104

    Početno

    Ma ne samo u prvom tromjesečju, u cijeloj trudnoći!!! Već se pisalo o tome, puno cura s tim muku muči...

  17. #17
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Ja imam smećkasti i caklinasti kako kada. Taj smećkasti je prilično neugodan jel stalno misliš da nešto nije ok. Povremeno me i zna zaboliti, a bol nekada bude kao menstrualna, a nekada onako peckava rezuckava. Ja mislim da ti je taj bijeli normalan. Dobro ti je Sonnya rekla pa potraži malo te topice.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    4

    Početno

    Meni je prvo tromjesječje bilo fizički super. Nisam povraćala,a svega par puta mi je bilo mučno. Kile su mi se primale zastrašujućom brzinom, pa sam u drugom tromjesječju cijelo vrijeme morala "ispravljati krivulju". Ništa me nije boljelo - sve u svemu odlično. Jedino što sam se budila bezbroj puta noću na toalet, i što su me hormoni divljački šibali pa sam imala emocionalne ispade - plač, apatija, bezvoljnost, pa onda malo nervoze (koja me opet bacala na plač), hiperosjetljivost i sl.

  19. #19
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    ja ti nisam (niti jos sada nemam) nikakve mucnine, nikakva povracanja, nista od hrane mi ne smeta, niti mi se cesto ide piskiti
    uglavnom kao da i nisam trudna dok mi trbuh nije poceo rasti...a to sam 1x primjetila kada u 12 tj. nisam uspjela zakopcati traperice
    e da jedino su mi cice jako narasle u prvih par mjeseci i strasno su me bolile da ih nisam mogla dirnuti, sada je sve ok, nemam osjecaj da vise rastu
    jedino kaj me smeta je puno celulita, koji se vidi iz aviona, al to je vjerojatno zbog toga sto sam mjesec i pol dana lezala (zbog krvarenja-hematom), a i sada sam dalje u stanju mirovanja (bit cu do kraja )
    nadam se da cu ga se rijesiti...


  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    BiH,Bihac
    Postovi
    19

    Početno

    JA sam do 12 tj. imala ne tako jake mučnine,ali prisutne konstantno.Od 5 nedjelje sam imala nekakav iscjedak,ne mogu odrediti boju,uglavnom kao blijedo smedjkast trag na gaćicama,to je trajalo negdje do 10 tj.GRudi su me boljele tek jednu sedmicu i malo mi narasle,a tek u 4 mjsecu trudnoće počele su rasti ali i dalje nisu bolne niti osjetljive.

  21. #21
    gala000

    Početno

    topic ti je na mijestu,jer i ja sam jako zabrinuta trudnica i znatizeljna sada vec u 21. tjednu i zelim sto vise informacija,iskustava i savijeta..... prvi trimestar i nije nesto da bih mogla reci joj kako sam od prvog dana uzivala u trudnoci...istina bila sam presretna kada sam saznala kako sam trudna ali nisam najbolje podnijela taj period.....izgledala sam poput zombija...svakodnevno povracanje dva do tri puta(od5.-15. tjedna), mucnine,i uzasno gadjenje prema hrani(to me nije pretjerano brinulo jer sam imala dosta naslaga tako da se bebac imao od kuda hraniti ) bolne grudi i u startu vece za broj :D ...sve ima svoju cijenu...umorna da sam se jedva pokretala svaki izlazak iz kuce bio mi je naporan pogotovo sto sam bila u strahu od povracanja...boze sto ako izrigam dusu na ulici......neispavanost sto zbog povecanog unosa tekucine sto zbog toga sto je to normalno pogotovo u prvom trimestru....borba s emocijama prava oluja,mjesavina ludih emocija...malo placa pa smijeha pa ljutnje pa ma totalna zbrka :shock: :? milijun briga i strahova jeli bebac uredu pa iscekivanja do slijedece kontrole...i tako sada kad je to iza mene mislim taj osjecaj fizicke slabosti mucnine i to...sada je druga prica ali s njom dolaze i nova pitanja i nove brige...eto sve u krug....i ja sam cekala kada ce mi se poceti trbuh ukazivati ja sam se od samih pocetaka furala da se vidi i drzala se za trbu koda se ima sta vidjeti,ali ljudi oko mene poceli su ga uocavati s nekih19. tjedana tjedan ranije sam osjetila prve dodire svoga bebaca(04.02.2006 tocno u 23.56 min)i bila sam presretna jer mi je to dalo sasvim novu dimenziju,nesto neopisivo i predivno i najvece bogatstvo.
    jos uvijek nemam nekih tegoba tipa zgaravica bolne i natecene noge ili bilo sta drugo..sada mogu reci da uzivam bar sto se tice fizicki,a psiha je druga prica i dalje sam puna strahova i paranoja a i sklonija sve vise napadima depresije....nadam se da ce sve to otici snagom volje i da cu imat snage prevladati takvo stanje jer nije mi nimalo ugodno.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno i ja sam sličnu muku mučila

    I meni je napokon istekao 12.tjedan, pa se nekako osjećam smirenije.
    Inače, također smo prošli jedan gubitak bebice u 11.om tjednu prošlog ljeta.
    Budući smo jako dugo htjeli još jednu bebicu to je bio pravi šok.
    A onda kad sam skužila da sam trudna, počela je prava panika.
    Kod doktora se doslovno tresem dok mi ne kaže da je sve OK, a mučnine i svaki drugi trudnički osjećaj mi je prava nagrada, svaki božji novi dan....
    Čini mi se da sam sad nekako progurala te crne misli.

    Mučilo me svašta ..svaki mali pritisak...svaki put kad bi me nešto štrecnulo...svaki put kad mi ne bi bilo muka. Čak sam provjeravala da li su mi grudi još bolne i napete da se uvjerim da imam simptome trudnoće. -

    Eto, tako da u potpunosti razumijem sve strepnje i strahove.

    A osim toga želim zahvaliti svima, jer ste mi svojim komentarima pomogle da se osjećam kao normalna osoba sa svim svojim unutarnjim nedoumicama.

  23. #23
    gala000

    Početno

    budala ja nije na mijestu nego na mjestu

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    Ja jedva čekam da osjetim malu pčalicu kako zvrnda u trbici,ali može li mi netko reći, s obzirom da se "priča" da se u drugoj trudnoći može ranije osjetiti pomicanje bebice(vjerojatno zbog iskustva i razrađenijih mišića maternice), da li ima neke veza ako je od prve prošlo devet godina....eh ja sam totalno zbunjena što se toga tiče, sve mi se čini kao da sam prvi put trudna, tako je to davno bilo....

  25. #25
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Ma cure prave ste :D Baš mi dobro dođe čitati vaša iskustva. Vidim da su još neke cure ovdje plašljivice kao i ja pa predpostavljam da nam je svaka informacija vrijedna. Puno znači kada znaš kako nisi jedini koji proživljava nešto novo i čudno.
    Evo mene cijeli dan nešto rezucka blizu mjehura, neki čudan osjećaj i po malo neugodan. Valjda od širenja i tko zna čega sve :?

    Snjež ja se isto osjećam kao i ti i baš zato jedva čekam da vrijeme prođe....

    Klarita a što ti je doktor rekao na taj iscjedak?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    sd-ž
    Postovi
    80

    Početno

    cure moje,brzo će doći momenat kada ćete osjetiti svoje bebice.Miču se one već ali se to micanje još ne osjeća.
    Za koji mjesec bit će to pravi boksački mečevi u stomaku- čast curama ali i one znaju dobro udariti.E,a onda će mame svako malo vikati aj...uj....

    Tako vam to nekako ide,dok u drugoj trudnoći pokreti se osjete i ranije iskreno neznam zašto.

    Budite dobre!

  27. #27
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    navodno zato sto je stjenka maternice tanja, jer se u prosloj trudnoci razvukla (negdje sam procitala)
    ja sam dosta rano osjetila prvo micanje za prvorotkinju (bar tak kazu), a i MD vec od 20 tj. osjeti da ga beba tuce
    ma to ti je predivan osjecaj, ja ti zato stalno drzim ruku na trbuhu (neki to i komentiraju, al bas me brige) da slucajno ne propustim koji kik, jer i je nekak bolji dozivljaj osjetit to na 2 mjesta
    najbolje mi je kad me beba kao mazi iznutra, onako lagano mmmm sva se rastopim onda



  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    114

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    Evo mene cijeli dan nešto rezucka blizu mjehura, neki čudan osjećaj i po malo neugodan. Valjda od širenja i tko zna čega sve :?
    meni je tako bilo dva dana u 18. tjednu, i onda je prestalo. nisam doduse provjeravala urinokulturu, ali na pocetku trudnoce (tj. u 8. tjednu) je bila negativna. kao i svaki put u zivotu.

    ako ti ne prodje, ipak provjeri

  29. #29
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Sada ću pitati doktora da mi ponovno da uputnicu jer me sve češće i češće pecka. Valjda to može čekati do ponedjeljka. Nemam nikakve velike bolove ni temperaturu ili tako nešto....što mislite....valjda nije jako hitno.

  30. #30
    enola

    Početno

    Mene je peckalo, boljelo u donjem dijelu trbuha i to samo po noći, preko dana je sve bilo ok. S obzirom da sam nedugo prije toga radila urinokulturu koja je bila ok, bilo mi je glupo istu ponavljati. Onda sam se počela natakati vodom - inače zna proći cijeli dan da popijem samo čašu vode, i prošle moje tegobe. Ne znam ima li veze s tim, al ja se preporodila. Sad me muče druge brige - kad ležim na leđima vidim kako mi se miče pupak!!! Sad sam trudna 16 tj. i pojma nemam što bi to moglo biti. Nekako mi rano za bebu, mislim, osjetim je iznutra, ali da se vidi i izvana??!!

  31. #31
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Evo upravo sam išla vaditi krv pa sam odmah i izvadila mokraću tako da ću popodne dobiti nalaz.
    Enola ja ti ne znam odgovor na tvoje pitanje, ali mi nekako ne zvuči kao nešto loše.
    Evo ja sam ovih dana prilično loše. Osim što me drži nekakva čudna mučnina, osjećam se nekako iscrpljeno, slabo i bolesno no nisam bolesna, vrti mi se u glavi. Možda mi je imunitet opao? Neki dan sam se osjećala kao da imam teperaturu i groznicu pa sam cijeli dan preležala u krevetu. Jel to normalno?
    Imam i problemčića sa neredovitom stolicom....kako vi to riješavate?

  32. #32
    gala000

    Početno

    dorotea24(ovo nije usluga za uslugu ) i ja sam par puta imala problema s probavom ali od kada redovoto pijem bioaktiv lgg koda je neko mahnuo carobnim stapicem znam da zvuci smijesno ali neizmjerno sam sretna zbog toga jer sam jedanput mislila da cu umrijeti na wc-u a to koliko god sad bilo smijesno tada sam plakala jer nisam mogla znate vec sta....bilo je ni tamo ni vamo
    i tu i tamo napravim domaci kruh od graham brasna(i malcicuj bijelog) i to mi pomaze....u biti nisam ni znala da brasno ima funkciju da potice crijeva da normalno rade,kupila sam brasno onako iz fore eto da ne jedem cisto bijelo i vidim ja situacija se rapidno poboljsala... kasnije sam na vrecici procitala kako djeluje na probavu.imas kupit i tjesteninu od graham brasna....eto moj savjet

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Ima za kupiti i viverinih musli za poticanje probave. Ja ne pijem mlijeko, pa si pomiješam s jogurtom (po mogućnosti lgg) i probava mi je super! Ako ti to ne pomogne, čuda čini i donat mg.

  34. #34
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Hvala na savjetu baš ću probati. Osim toga jogurt, musli, graham brašno to su sve stvai koje u preporučene u prehrani.
    Ja sam u nedjelju zbog straha od mogućih posljedica od nemanja stolice nekoliko dana popila donatMg i pojela 7 suhih šljiva pa sam imala festivale u crijevima cijeli dan (oprostite na tako izražajnim opisima). Bolovi i krčenja su se nastavili i sutradan pa sam mislila da sam od djece u školi dobila crijevnu gripu . Ove vaše metode mi se čine manje agresivnim.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •