Pokazuje rezultate 1 do 39 od 39

Tema: Koliko dugo su budne vaše bebe bez nervoze?

  1. #1
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno Koliko dugo su budne vaše bebe bez nervoze?

    Mi imamo točno 4 mjeseca i neki prosjek naše "normalne" budnosti je 1,5 h. Kažem "normalne" jer čim počne živčanit ili utihne znam da joj se spava... Kako se što se njenog spavanja tiče u dosta stvari vodim savjetima iz raznih knjiga koji kažu da dijete treba staviti na spavanje čim sr vide znakovi umora, nekad sam sama sebi smiješns kad ju stavljam spavati sat vrrmena nakon što se probudila a sa druge strane znam da ako odgađam nastane veeelika nervoza i onda ne može zaspati narednih 2 sata... Kako vi stojite sa razdobljima budnosti?

  2. #2
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Kod nas je u toj dobi bilo spavanje svaka 2 sata, on je bio aktivan, nikakvi znakovi umora, onda bi se odjednom unervozio, poceo trljat oci i ja bi ga uspavala. Tako je i sad sa 8 mj. samo sto je sad razmak izmedu spavanja duzi.
    Probaj uzet dijete u ruke i skakutat na pilates lopti kad postane nervozno. Meni je to otkrice! Tako sam ga umirivala i uspavljivala stalno. Nemam pojma kako se sa starijim nisam toga sjetila.

  3. #3
    mare78 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj Jainina prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo točno 4 mjeseca i neki prosjek naše "normalne" budnosti je 1,5 h. Kažem "normalne" jer čim počne živčanit ili utihne znam da joj se spava... Kako se što se njenog spavanja tiče u dosta stvari vodim savjetima iz raznih knjiga koji kažu da dijete treba staviti na spavanje čim sr vide znakovi umora, nekad sam sama sebi smiješns kad ju stavljam spavati sat vrrmena nakon što se probudila a sa druge strane znam da ako odgađam nastane veeelika nervoza i onda ne može zaspati narednih 2 sata... Kako vi stojite sa razdobljima budnosti?
    identično! rodile na isti dan! ali meni je problem spavanje-maximum 45 minuta! spava mu se i dalje,zijeva,ali ne! probala sam ga pustiti malo,da vidim što će! naravno, počinje igra,ruke u usta i budan...kad bi to spavanje potrajalo duže...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    i nama je bilo tako sa otprilike 3-4 mj.
    sad ima 7,5 mj i produžilo nam se na nekih 2,5 sata.

  5. #5
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Imamo i mi pilates loptu, spasila nas je kad smo imale cjelodnevne i vecernje nervoze Sto se tice spavanja, moze ona odvalit po sat, dva... Umiruje se sama s palcem pa onda moze i duze odvalit spavanje, kad se probudi samo prst u usta i vecinom nastavi dalje... Meni je jedino blesavo sto ju pola dana nosim u sobu na spavanje, a i cini mi se nekako kratko to razdoblje kada je aktivna i koncentrirana na igru i zezanje pogotovo jer pola tog vremena provede klopajuci... Ali ocito im je maksimala tih 1,5 do 2 sata... A kako vi postupate, odmah ih stavljate na spavanje ili ih jos malo animirate nosanjem i slicno?
    Posljednje uređivanje od Jainina : 25.03.2012. at 10:23

  6. #6
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Odmah na spavanje jer ako prede onu granicu i postane preumoran onda place i jako mi ga je tesko umirit i uspavat. Bez brige, nece jos dugo spavat tako cesto, za par mjeseci ce ti falit ova vremena

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Odmah na spavanje jer ako prede onu granicu i postane preumoran onda place i jako mi ga je tesko umirit i uspavat. Bez brige, nece jos dugo spavat tako cesto, za par mjeseci ce ti falit ova vremena
    a nemora to značiti. moja bolje spava sad nego što je sa 3-4 mj. tada je spavala dnevno po 15-20 minuta xxxx puta. a sad odvali po 2 sata par puta.

  8. #8
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Znam da cu se za koji mjesec udarat po glavi sto sam se uopce opterecivala time jednostavno ponekad imam osjecaj da ju cijeli dan hranim, presvlacim i nosim na spavanje... Pa reko da mozda ne pretjerujem s spavanjem, ali eto lakse mi kad znam da su i ostali tako...

  9. #9
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Moj bebač kod kuće spava nekoliko puta po 20-ak minuta. A spava mu se svakih sat-dva. Vani u kolicima može odvaliti više od dva sata u komadu. Značilo bi mi kad bi i u kući htio odspavati bar sat vremena. Kad mu se spava, postaje nervozan, plače, jedino se lijepo da umiriti nosanjem ili drndanjem u kolicima.
    Posljednje uređivanje od laura29 : 25.03.2012. at 11:30

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    moj mali "traži" spavati cca svaka 2 sata, a spava po pola sata kao da ima budilicu u guzici. znači budan je cca sat i pol. i onda kreće nervoza ili bacanje zvečki okolo i trljanje očiju i glasa se kao neka malena ranjena beštija. to je po danu. po noći je razrijedio buđenja i sad se budi za klopu svakih cca 3 sata. ako se probudi u međuvremenu, uglavnom je radi hrkanja. mog ili od mm.

    kad idemo van, NIKADA ne zaspi, cendranje kreće nakon nekih 15 minuta i onda krene urlanje i ostajanje bez zraka od plakanja. tako da laura29 zavidim ti strašno!

  11. #11
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Krvavica, i mi smo imale slican scenarij donedavno, mogli smo po njoj sat namjestat, tocno 30 minuta i otvara oci kao sokol, nas je proslo hvala bogu a i urlanje u kolicima po kvartu nam nije strano

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    hvala ti Jainina, znači mijenja se to!

    naime, već smo okarakterizirani kao razmaženi jer ne voli biti obučen (zimska jaknica ga je sputavala skroz na skroz, o kapi da ne govorim...), pa ne voli biti u kolicima (niti u marami, jer zaBoga, gleda prema meni, a ne naprijed, tko je to još vidio...), pa ne voli da mu se petoro ljudi unose u lice (svaki put kad se vidimo s rodbinom...)... pomalo sam već počela vjerovati u to, ali vidim da oni ipak imaju neke svoje faze. samo me treba podsjetiti s vremena na vrijeme da ne radim ništa krivo, da je on takav i da će se to najvjerojatnije promijeniti već za mjesec dana.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    zaboravih napisati: ... dok se moj maleni ne opameti i dalje vam zavidim...

  14. #14
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Moj ima 11 mj isto izdrzi 2 sata nakon toga trlja oći i nos spava mu se i kad idemo u sobu da ga uspavam nikakve metode ne pomažu ja ću poludit od tog uspavljivanja,al kad zaspi spava mi 3 sata,a onda se meni ništa neda radit,a mogla bi kuću naglavačke preokrenut od pospremanja

  15. #15
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    Naša žena ima 2,5mj. Budna bez nervoze je 5min, jako je cendrava. A preko dana spava po 10min x puta. :/

  16. #16
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    leptiric ja mislim da joj nešto ne paše,beba od 2,5 mj nema razlog biti cendrava i spavat po 10 minuta,ne znam to je moje mišljenje

  17. #17
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Ne mora biti da joj nesto konkretno ne pase, moja je sve do treceg mjeseca bila po cijele dane nervozna, gotovo pa uopce nije spavala preko dana i uglavnom ne mogu reci da smo uzivale... Onda je s vremenom pocela spavati i sve se okrenulo na bolje a nista se nije promijenilo u njenim uvjetima zivota, a na sve smo sumnjali da joj smeta: suhi zrak, hladnoca, zeludac, svjetlo, buka, tisina, glad, ma svasta...

  18. #18
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja imam neku dobricu (5 mjeseci) koji ponekad moze ic spavat nakon sat-i-pol budnosti, a moze jadan izdrzati i 4-5 sati u komadu, samo da mu je zanimljivo. Cudna beba, nije od rutine - ali ako pretjeramo preko dana (a zna se desiti - jer non-stop nekud jurcamo) onda navecer tesko zaspi i cesto se budi.

    Jedino sto se poceo buditi nakon sto odspava 45 minuta ako npr. starija ne spava uz njega. To mi malo smeta, rado bih da odspava kao u pocetku dobrih dva-tri sata. Moram ga probati nekako polagano okrenuti na trbuh kad zaspi, jer sam primjetila da tad bolje spava.

  19. #19
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    imamo tri i po mjesecal, spavamo svakih sat i pol do 2, kad ga ništa ne muči spava od sat vremnea do 2 u komadu,
    ako se probudi plačuć ja ga douspavam,
    tak sam s 1 djetetom riješila problem bezbroj zaspivanja i buđenja nakon 15 min
    dijete se ne naspava ako spava ispod 30-45 min, osim ako je to npr zadnje dnevno spavanje
    inače je lijepo spavao i u kolicima, išli bi u šetnju kad bi trebao zaspati
    a unatrag tri dana stajem, dižem ga iz kolica i uspavam na rukama jer zvjerkica ne želi drugačije

  20. #20
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    Kažu da se vodimo svojom intuicijom. Moja intuicija mi kaže da njoj nije NIŠTA, baš ništa. Jednostavno je cendravo dijete. I veeeeeelika sisavica. Možda zato cendra jer joj ne dam da non stop cica. A zašto joj ne dam (kako grubo zvuči), jer ona siki, zbljucka se, ali siku ne pušta i nastavlja cicati. Milica moja. Bilo bi super da imamo treću siku koja je stalno prazna. Neće dudu ni za živu glavu. Uvijek sam bila protiv njih, ali sada, u ovakvim situacijama, bi bilo lakše i meni i njoj da ju hoće navlačit. Al neće, pa navlači siku. Skužila sam (od prošlog pisanja) da je neispavana, zato je cendrava, u 18h jaaaako plače, baš onaj umorni plač. Počela sam je preko dana douspavljivati. Ide na bolje.

  21. #21
    afrodita avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    42

    Početno

    Sad ima 5 i 5 mj. Budan je po dva tri sata, pa recimo dva spava, i tako u krug. Desilo se par puta da je bio budan i 5 sati...
    Ne bih to nazvala nervozom, to je više trljanje okica i stiskanje k onome tko ga čuva ili polijeganje na krevetu ili sl., skuži se odmah i uspavam ga.

  22. #22
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    moj je budan od 08i15 do 13 sati i onda zaspe u 14sati.spava 2ipo-3 sata.

  23. #23
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    ni moj sin nije baš neki od rutine,iako bi mi bilo draže da je takav.imali smo problema sa spavanjem na početku,jer bi spavao većinom po 15tak min. po danu i to samo na rukama.po noći sve super,ali po danu strava. a najteže mi je što nije tip koji se umiri kad mu se spava nego poludi skroz.tek smo nedavno skužili da bude toliko premoren da ne može zaspati,a turbo je aktivan.za umirivanje pilates lopta dušu dala. sad često spava 3 puta u danu po sat vremena cca.zasad mi se čini da mu paše taj ritam.

  24. #24
    noek1201 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj leptiric_zg prvotno napisa Vidi poruku
    Naša žena ima 2,5mj. Budna bez nervoze je 5min, jako je cendrava. A preko dana spava po 10min x puta. :/
    Sad mi je lakše, mislila sam da je samo meni tak. Sad sa 3 mjeseca od prije 2 dana je počeo bar po pola sata par puta zaspat po danu, to mi se sad čini uspjeh i nadam se jos duzem spavanju

  25. #25
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    je, i K kako je prošla 3mj, počela je preko dana spavati po 45min, jednu noć je čak odvalila 5,5. al taj dan nije ništa spaval preko dana. napredujemo!!

  26. #26
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    evo danas je budan cijeli dan sa nervozom,a ne bez
    odspavao je 2 puta po 20 minuta i sluđeni smo oboje...ne znam jesu li zubi il šta?

  27. #27
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    A koliko ste stari? Jel je natečeno šta u ustima? I mene zanima, K. već 3 tjedna konstantno gura ruke u usta (3mj i 5 dana), ali ne da malo posisa već su ruke non stop, nekad se ljuti jer nema više snage držat ruke u zraku, a htjela bi još sisat (duda joj je fuj). Pojačano slini isto toliko dugo. Jel moguće da već kreću zubići? Škicala sam u usta, ali ne čini mi se da je nešto natečeno. Kad je držim samo lovi moje prste sisat. Zubi ili je žena otkrila da ima ruke?

  28. #28
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Nas ima 2.5 mjeseca i isto je otkrio ruke... mnogo ih cesto stavlja u usta. A budan bude oko 1.5 - 2, maksimalno 3. Ako je budan duze od toga - ceka nas prava nervoza i plac. A odspava po 2-3 sata dva puta dnevno u nasem krevetu i jos po pola sata - sat u setnji (marama il kolica). Ali kad spava doma, ja sam mu u blizini... kad pocne plakat legnem kraj njega, dam sisu, i onda nekad sise po pola sata (onako u polu snu), a nekad po dvi minute i ponovo zaspe. Mislim da mu je vise do necije prisutnosti nego do hrane. Jer kad popodne legnemo sa njim, spava po dva sata bez da se probudi. Prvo uspavljivanje je nosenjem... (ili kolicima u setnji), nema stavljanja u krevet dok je budan...

    Inace dok nisam skuzila da ga semoze douspavati dojenjem spavao je po po ure do uru maksimalno.

  29. #29
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Mi smo papali rukice i slinili od 2 i kusur mjeseca a prvi zubic nam je niknuo sa 4 mjeseca s tim da prije nicanja nije bilo nista oteceno, jedina promjena u ponasanju je bila pojacana nervoza preko dana i budenje xxx puta po noci prije samog izlaska zubica... I sas kad su oba vani, i dalje zvace ruke i slini mislim da to nema nikakve veze sa zubima...

  30. #30
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    6 mjeseci... evo naseg jucerasnjeg rasporeda:
    6:30 budjenje
    8:00-9:00 spavanje
    oko 12h - 15 minuta sna u AS, kad sam ga izvadila se probudio (morala sam ga prebaciti u nosiljku)
    14:30-15:00 - spavanje u nosiljci
    17:00-17:20 - spavanje u nosiljci
    20:30 - spavanje (zadnjih pol sata je vec cendro od premorenosti)
    Uglavnom, siroce je ukupno cijeli dan zbrojeno odspavao nekih 2h - jednostavno, toliko je radoznao i sve ga zanima dok okolo hodamo da ne moze zaspati...

  31. #31
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Moja će za 10-ak dana 6 mjeseci i (ni ona) nije neka spavalica. Odspava dva, tri puta preko dana po ne nešto pretjerano dugo. Ja sat ko da i nemam pa pojma nemam koliko to bude dugo ali ajmoreći ako odspava tri puta, jedan put je duži a ova dva po pola sata možda. Noću kako kad, nekad je na cici pet puta, nekad jednom ali definitivno je sve gora što je starija, kad je spavanje u pitanju

  32. #32
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ajme danas...
    probudio se oko pola 8
    i nije uspio zaspati do 13 kad smo isli autom nesto obaviti
    i onda je spavao mozda 45 minuta u stolici (ostavili smo ga svaki put uz sirom otvorena vrata - srecom bili smo cijelo vrijeme blizu auta) pa se probudio
    i nije zaspao do navecer dok nismo isli doma, onda je siroce zaspalo u stolici, ali..
    nakon 20 minuta evo nas doma, pa se probudio, pa opet nije mogao zaspati do 22h!!!

    Jadnicak, bio je tak nervozan pred kraj, i jos ima cijeli dan neku glupu temperaturu 38-39, ne znam ni sama dat mu sirup ili ne, i nos mu curka i tak..
    Valjda bu sutra bolje

    Ako ujutro ne odspava makar sat vremena cijeli dan nam ode kvragu i navecer provede zadnjih dva sata na rukama ili u kadi koliko bude nervozan.

  33. #33
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Otkad sam pocela primjenjivat tehniku douspavljivanja preporodila sam se! Trebalo je jedno vrijeme da se uhodamo al cure moje on sad spaaavaaa. Ujutro po sat-sat i pol, popodne i po 3 u komadu!! A prije douspavljivanja je spavao 2 puta po pola sata i poslje ovog drugog spavanja je bio nervozan za poludit. Sad smo svi sretni i zadovoljni, posebno ja jer ubijem oko s njim popodne

  34. #34

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    koksy, kako ga douspavljuješ? to me stvarno zanima jer ja nemam pojma kako bih to napravila. probala sam ga dignuti i dalje nunati da ponovno usne, ali on se još u krevetiću razbudi i jednom kad ga dignem očekuje partytime, a ne ponovo mirno ljuljuškanje. sa druge strane, probala sam ga dragati i pjevati mu dok je još u krevetiću, no to tek ne pali jer krene neutješno plakati i razbudi se do kraja.
    pomoz'te...

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    i ja sam tek nedavno otkrila douspavljivanje papanjem - super. Makar s ova moja 2 malca imam feeling da cijeli dan uspavljujem. Najviše volim kad se tek probude, tad se smješkaju i vesele, papaju šačice i igraju u viperima. Kad se opet umore palčić želi na ruke, a dobrica da ga gladim po glavici. Ponekad mi treba sat vremena da palčića uspavam.....

  36. #36
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    bez da sam znala da postoji tehnika douspavljivanja nama je uspijelo, ispalo je sasvim slučajno...nisam ga više mogla pustiti samog u sobi da ne "odšeta", pa sam ga počela stavljati spavati na trosjedu, dok kuham, spremam i sl., i na svako njegovo meškoljenje ja ili mm samo bi lagano izgovarali ššššššššš, a u slučaju da bi počeo trljati okice samo bi ga lagano mazili po kosici uz ššššš....i eto njega opet u carstvu snova
    inače po njemu se mogao i sat namjestiti, spavao je 2 x dnevno po 30 min, a sad 2 x po sat i pol-dva...
    a još samo kad bi noću to upalilo

  37. #37
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Douspavljivala sam ga sisom, vozanjem u kolicima ili nosanjem. Kako koji put. Bitno je reci da nije svaki put upalilo ali vecinom je. I sad vise ne moram, dogodi se tu i tamo da se probudi nakon pola sata i ne spava dalje ali stvarno jako rijetko. Evo danas je ujutro odspavao sat vremena a popodne 2,5 sata.

    E da, i jos nesto sam primjetila... Posto on meni najcesce zaspi na rukama dok skacemo na pilates lopti, ja ga pustim da spava tako jedno 10-15 minuta i onda ga tek stavim u krevet. Kad sam ga stavljala odmah spavao je puno manje a i cesto se dogodilo da se probudi cim ga spustim.

    Ponoci sve ovo pada u vodu...jos nisam otkrila kako ga douspavati a da ga ne moram stavit na sebe i drmusat se...

  38. #38
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    koksy, pokušaj mijenjati način uspavljivanja, tako da je praktičan za douspavljivanje.
    U svakon slučaju da se uspavljuje dok leži na krevetu, ili s cicom, ili da ga dragaš ili lagano drmaš, tako da ti nije problem ponoviti istu rutinu u bilo kojem trenu.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    ma nešto sigurno radim krivo ili imam nespavača nekakvog doma... mali se probudi kao da ga je netko piknuo u guzicu i navijen je do balčaka čim otvori oke. ako ga uzmem u ruke, počne okretati glavu lijevo-desno, u ritmu kako ga nunam ili se migolji kao glista i nema šanse da se umiri. ako mu ne pružim neku zanimaciju u nekom samo njemu poznatom vremenu, krene plakati i to sam Bog ne bi smirio... pilates loptu i skakutanje mogu koristiti samo da ga uspavam, jednom kad se probudi ako sjednem na loptu, odmah krene u migoljenje i plač.
    ako ga ostavim ležati u krevetu da ga dragam, okreće se na trbuh i sa trbuha na leđa i smije mi se (lopov jedan )...
    cica mu nikad nije služila za spavanje, čim se natanka, odmah ju ispljune i traži neku zanimaciju tipa moj nos ili kosa ili svoje ruke, noge...
    ma sav je neki naopaki.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •