Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 79 od 79

Tema: nakon kiretaže

  1. #51
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Crvenkapice, meni je prva nakon kiretaže došla nakon 41 dan, iduća nakon 27, pa 28... Uglavnom tu su negdje bile skroz normalno.

  2. #52
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Crvenkapice i meni se jako poremetio ciklus nakon kiretaže. Prva M mi je došla tek nakon 44 dana, onda 35, pa 33 čini mi se... Uglavnom, trebalo mi je nekoliko ciklusa da dođem u normalu...

  3. #53
    prava ovčica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    121

    Početno

    Danas je peti dan nakon kiretaže i počeli su bolovi i ozbiljnije krvarenje... nemam temp.
    Nije li trebalo biti obrnuto...??
    I ja nisam dobila baš ništa, ni antibiotike ni ergometrin.
    Popila nešto za bolove, ali ne pomaže baš, trebam li se brinuti..??

  4. #54
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    prava ovčice,prati stanje i temperaturu.Ako T počne rasti a bolovi se budu jačali,otiđi k doktoru neka te pregleda.Ma ako možeš,otiđi i ako T ne bude a ti se brineš.Nadam se da ne bude potrebe za tim i da ti se bude smirivalo
    Pamtim da je i mene brinulo to jačanje krvarenja nakon par dana,kad sam več očekivala smirivanje...ali nije bilo večih bolova ni T pa nisam išla k dr.Al se samo krvarenje razvuklo bome..

  5. #55
    prava ovčica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    121

    Početno

    Hvala na brzom odgovoru žužy
    Nakon te zbog bolova neprospavane noći ipak sam otišla svom ginekologu.
    Ona se čudom čudila što mi niš nisu propisali nakon kiretaže, napravila
    uzv i poslala me u Petrovu jer je nešto ipak ostalo..
    U Petrovoj me odmah ostavili u bolnici i pripremili za još jednu
    kiretažu, ali na svu sreću opet su počeli užasni bolovi i jako krvarenje te je tijelo
    to samo izbacilo tako da sam izbjegla drugu kiretažu.
    Sad meni nije jasno zašto sam ja morala prolaziti kroz sve to ako sam
    bila na kiretaži, nije li kiretaža odrađena da se to izbjegne...?
    Tko će ga znati, meni nitko ništa nije objasnio...

  6. #56
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    a je ovčice, ali eto nisi imala sreće...još jednom
    žao mi je što si morala proći oboje

  7. #57
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Napisat ću ovdje, neznam jel to pomoglo, ali dobila sam prvu M nakon kiretaže točno u dan (25dan).
    Od 8 dana nakon kiretaže sam svako popodne pila 2-2.5 dcl čaja (žl.vrkute i žl.macine trave).
    To sam pila od straha da ne idem ponovo na kiretažu jer sam dobila jake bolove 5 dan od kiretaže i ispalo je da su ostali ugrušci krvi u maternici. Ovdje hoću reći da ako nažalost sve ovo budete morale proći bilo kakvi jaki bolovi i probadanja koja traju nisu normalna, osjetit ćete razliku i pravac hitna ili vaš ginekolog!
    Ugl. tek tada sam dobila tablete ergometrin da pijem tri dana ( petak, sub., ned.), jedan dan su bile samo kontrakcije nešto krvi i stalo, na pregledu (utorak) još ugrušaka ostalo, a tablete već popila, kontrola za tjedan dana! Tad sam počela pit svoju kombinaciju čaja! Vrkuta djeluje slično kao ove tablete, ali blaže, jača stijenke maternice i vraća u prvobitni položaj, a macina trava je općenito za čišćenje...Za tjedan dana utz sve čisto! Nastavila pit i evo dobila točno u dan!
    Ponavljam, ne tvrdim da je ovo pomoglo, možda se sve samo posložilo, ali mene je situacija natjerala da si probam nekako pomoć, pa eto nek se nađe!

  8. #58
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Samo da se nadovežem još, macina trava se ne pije kad imate M znači ona pojačava krvarenje, u ovoj situaciji sam ja to htjela da se očistim jer sam jako slabo krvarila! Da sam normalno krvarila pila bi samo vrkutu!

  9. #59
    orhideja. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    368

    Početno

    Danas mi je 5 dana nakon kiretaže. Dobila sam antibiotike samo (imam jos 2kom), temp mi je većinom 37,0 bolove slabe imam ponekad
    krvarenje mi je bilo samo lagano-i ewo već je stalo.
    Brine me jer sam dan nakon kiretaže bila na uzv i rečeno mi je da je ostalo još dosta krvi i ugrušaka--te da očekujem krvarenje u pljuskovima...
    Imam li razloga za zabrinutost-ukoliko nemam ni bolove ni temp povećane???

  10. #60
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ne bi trebala biti zabrinuta ako nema jakih bolova i temperature.

  11. #61
    bubicazubica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    902

    Početno

    Prošla sam isto što i vi cure prije 6 mj.,i ne bi to nikome poželjela..osjećaj je...uhhhh........i to dvostruku kiretažu u roku mjesec i pol..
    ...općenito nisam imala nikakvih jakih bolova,osim onih kako su mi rekli( a i čitala sam vaša iskustva tu na forumu i to mi je dosta pomoglo) standardnih-vraćanje maternice u normalu,stezanja...krvarila sam jedno tjedan dana,ali u granicama normale..nisam dobila niti jednu terapiju(osim što sam ostala prvi puta preko noći u bolnici..drugi put su me doslovce istjerali navečer doma(uz riječi.."možete ostati,jedino ako nemate kamo..")...
    ..i kad nisam dobila ni nakon mjesec i pol očekivanu m. na pregledu šok...unutra sve puno ugrušaka,test za t.pozitivan..i pod hitnoćom sam odmah drugi dan u bolnici obavila i drugu....
    ..i nakon nje..točko školski za mjesec dana prva prava m.nakon ne znam koliko mjeseci...
    oporavila se jesam...fizički..a psiha je druga stvar...tisuću pitanja...razmišljanja...ali pošto sam ja jako pozitivna osoba,nema mjesta depresiji,malodušnosti...IDEMO DALJE!

  12. #62
    orhideja. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    368

    Početno

    Daans mi je 37 dana nakon kiretaže, menge još nema.... inače je redovita 28dc.
    pijem 2,5dcl vrkute i 2,5dck marulje 1 na dan
    planiram čekati do 45dc-ako ne dođe da odem dokt ili da je pričekam do nekih 8tj(kako i pise svagdje)?

  13. #63
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    orhideja. ,meni je doktor nakon kiretaže rekao da mengu očekujem nakon otprilike 6 tj. Tako je i bilo,došla je na točno 6 tj od kir.
    Sječam se da sam dva dana prije dolaska,zvala svog ginića da je još nema i rekao mi je da nek pričekam još malo,bolje nek dođe sama od sebe,da ju ne izazivamo hormonima...pa ako je nebude kroz tjedan,dva,da se javim.

  14. #64
    orhideja. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    368

    Početno

    Ipak sam danas posjetila svog gin....i dobro da jesam.
    endometrij 5 znači-menge ni na vidiku... Jajnici puni cista-što do sada nikada nije bilo.
    U ponedjeljak na bolji uzv-pa konačna odluka o terapiji.

  15. #65
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Cure, kakva vam je bila 1. menga nakon kiretaže? Kažu da je obilna i bolna....
    Posljednje uređivanje od mašnica : 16.03.2018. at 23:30

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    9

    Početno

    A jesi isla na uz i preglede za tih 40 dana.Ja sam isla 15 puta sve kao cisto ali 31 dan braon iscedak

  17. #67
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Bila sam na UZV sve je bilo ok. Unazad nekoliko mjeseci 1.dan mi isto smeđi i oskudam, prokrvarim tek drugi dan...

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    9

    Početno

    Ja sam vec pocela da ludim cini mi se od ovog jer sve je kao ok a evo i dalje braon ..Pritom me stomak boli kao da cu da dobijem a nista...Sada mi dr pise bice sve ok.Kada??Da li je iko 33.dan od kiretaze imao braon iscedak?

  19. #69
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Zao mi je zbog vaseg gubitka
    Stomak te tako boli cijelo vrijeme ili zadnjih par dana? Jer vrlo vjerojatno ces uskoro i dobiti menstruaciju.
    Ako se tako nastavi kroz sljedecih 10-tak dana, trazi ponovo uzv.
    Ako si jako nemirna, otidji i ranije.

  20. #70
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Mici2402 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam vec pocela da ludim cini mi se od ovog jer sve je kao ok a evo i dalje braon ..Pritom me stomak boli kao da cu da dobijem a nista...Sada mi dr pise bice sve ok.Kada??������Da li je iko 33.dan od kiretaze imao braon iscedak?
    Moze biti menstruacija .

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    1

    Početno

    pozdrav.. moje iskustvo.. nakon kiretaže oporavak je trajao fizički barem tjedan dana, psihički do godinu, no sa sjećanjima zauvijek... što se tiče menstruacije nakon kiretaže nastupila je nakon 50 dana i od tada su neredovite.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    9

    Početno

    24.12 sam imala kiretazu islo dve nedelje i stalo i to normalno.Onda ponovo posle par dana braon ..opet stalo i 31.dan krenulo.Evo vec 5 dana braon iscedak ali kada se obrisem..U medjuvremenu isla sam vise puta kod ginekologa.I privatnog i drzavnog.Psiha me ubi.Da i nisam imala seksualne odnose nikako da bih izazvala.Cuvam se bas.

  23. #73
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Mici2402 shvati da nije svaki organizam jednak. bila si kod ginekologa i koliko sam shvatila rekli su ti da je sve OK.

    ako mozes uzmi bolovanje, odmori se dobro, vec ce s vremenom sjesti sve na svoje mjesto.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    9

    Početno

    Ja se smirim i svesna sam svega ,ali evo 5 dana curkalo pa stalo 3 i jutros opet svetlo roze...Ljudi moji pa da li je moguce Pocela sam da radim kako bih smetnula sa uma sada tek ne mogu..

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    9

    Početno

    Hvala puno na umirujucem komentaru znaci mi naravno ali ja se toliko plasim da davim i sebe i sve oko sebe..

  26. #76

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav,ja sam nova pa me zanima samo ja sam imala kiretazu u utorak i jos me boli trbuh,krvarenja imam nesto slabo ali imam tu neku bol ne prejaku i bas nesto ne mirujem malo lezim i malo hodam hoce li biti posljedica za drugu trudnocu?lp

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    6

    Početno

    I mene boli a sesti dan danas od kiretaze. Krvarenje bilo prestalo i jucer opet pocelo i bolovi. Zvala doktora kaze to je u redu a ja ludim

  28. #78
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    normalno je to...moras mirovati. Slobodno popij brufen za bolove meni pomoglo.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima! 1.2.2019 u 8 tj radila sam kiretazu i uspavali me, u 6.tj je prestalo kucati srce i razvijati se. Sve je proslo oke i nekako sam se vratila. Sad sam saznala da sam trudna otprilike 6tj. Za 2 dana idem na prvi pregled. Nisam htjela sad nikome govoriti osim sestri frendici i decku i vec sam sad pomalo zabrinutaa hoce li sve biti u redu? Simptomi su mi umor grudi i pocela sam primjecivati rast maternice. Ajde utjesite me malo kakva si vasa iskustva?!? Hvala

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •