Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 117

Tema: Dugoročne posljedice hormonske stimulacije u MPO postupcima na zdravlje žene

  1. #51
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Cure moram priznati da mi je ovo vrlo zanimljivo pročitati s obzirom da se dr. Vrčić kune u individualan pristup u Petrovoj. Aj, aj, aj...
    Pa profesore - kako se to Vama može događati? Referalni centar, ha?
    uf

  2. #52
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    pa nema ni u cita uzv prije stimulacije , samo dođes po lijekove nema uzv
    bar meni nikad ....

  3. #53
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Nema ni u Ri.
    Ajde cure napišite gdje ima gdje nema, čisto svima na znanje i ravnanje.

  4. #54
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Čudi me da u Citu u Splitu nema ranijih uzv, pa to je privatno jel?
    U IVF Centru je mene dr. L gledao prije menge, i na 3 dc. Mislim da mu je tako uobičajno

  5. #55
    kitty avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,002

    Početno

    na VV-u je prvi pregled uvijek 3.dc, tada se odlučuje jel se ide sa stimulacijom ili ne.

  6. #56
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    i ja sam se morala nacrtati u viliju drugi dan, prije početka stimulacije, neovisno o dobro UZV samo mjesec dana prije

  7. #57
    marincezg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    ZG- Sesvete
    Postovi
    382

    Početno

    Citiraj kitty prvotno napisa Vidi poruku
    na VV-u je prvi pregled uvijek 3.dc, tada se odlučuje jel se ide sa stimulacijom ili ne.
    X a ponekad se ide i na vađenje krvi....

  8. #58
    Makica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    280

    Početno

    da, stvarno odlicna tema. nisam osobno imala losih iskustava, jedino sto me zabrinjava jest ostanak velikog trbuha, i to nema veze sto sam vec rodila, takav je isti bio svaki put nakon stimulacije. a citala sam da je kod zena bas taj oblik debljine opasan, nakupljanje masnih naslaga u predjelu trbuha; i za rak i za srcane udare. a sve smo,koliko vidim, u tom predjelu napumpane, naravno da se onda tamo sve i nakuplja,pa nesto i ostane.

  9. #59
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Podižem ovu temu i željela bih da se jave žene koje su završile svoje ivf postupke prije par godina i da nam kažu imaju li kakvih posljedica od svih tih silnih stimulacija ?
    Mi imamo jedno dijete i sada smo u postupku ivf-a za drugo, prije par dana moj gin me pitao znam li kakve me posljedice očekuju za 10-20 godina i znam li da te godine brzo prođu ????
    Svi mi smo samo vođeni željom za djetetom i ja sada po drugi puta svjesno ulazim u ivf jer bi željela da moje dijete odrasta uz brata ili seku.
    Smatram da svi mi znamo koliko je to sve ozbiljno ali želja za djetetom je jača i to mogu shvatiti samo oni koji su to proživjeli i što god mi se (ako se )bude dogodilo za 20-ak godina znati ću da je imalo viši cilj .

  10. #60
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    pa nema ni u cita uzv prije stimulacije , samo dođes po lijekove nema uzv
    bar meni nikad ....
    Ja bih se nadovezala na ovaj stariji crvenkapicin post. Mene bi Poljak uvijek pregledao uzv-om prije slijedećeg postupka, čak i prije FET-a da se vidi ima li kakva cista ili sl. prije slijedeće akcije i to svaki put, a tako je bilo i sad na Firule, tjedan dana prije očekivane menge sam došla na uzv i po protokol. Ne zna kako tebi crvenkapice nije radio uzv prije postupka.

  11. #61
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Ja sam počela isto dosta razmišljat o tome kakve posljedice na naše zdravlje mogu ostaviti hormoni i stimulacije kojima se izlažemo prilkom postupka, a pogotovo kada ih se zareda više. Npr. meni je ovo četvrti stimulirani i nije mi baš svejedno zbog tog broja, ako sada ne uspije, tko zna koliko će još stimulacija biti u mom životu. Uzv dojki sam pri put napravila prije nego što sam krenila u postupke (po preporuci dr-a), a od tada se kontroliram jednom godišnje. Ako sada ne uspije ovaj postupak, mislim vrlo skoro opet napravit uzv dojki (a ako bi ostala T, ne znam jel se u trudnoći to smije). Što se papa, briseva i uzv jajnika i maternice tiče, tu smo mislim sve redovite jer to se sve i mora obavljat prilikom, tj. prije postupaka (ne starije od 6 mjes ili godinu dana). Moj ginek. mi je dao savjet da svaki put neposredno nakon menz. prilikom tuširanja samokontroliram dojke.

  12. #62
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Odlična tema.... Danas mi je na UZV dojki doktorica rekla između ostalog da se ne ponavljam da razumije želju za djetetom, ali da moramo znati da su stimulacije opasne i da nakon neuspjelog postupka, kad prođu 3 mj treba ponoviti UZV dojki.

  13. #63
    Stena avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Čk
    Postovi
    247

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Nema ni u Ri.
    Ajde cure napišite gdje ima gdje nema, čisto svima na znanje i ravnanje.
    U Vinogradskoj NE rade UZV kad se dolazi po lijekove.

    Otkako sam ušla u mpo vode,ciklus mi se produžio,menstruacija 3,5 dana a o grudima da ne govorim,nikad me prije nisu boljele a sada užasno bole,bradavice kao da me peku i to 3-5 dana prije menstruacije. To mi se počelo događati od zadnjeg stimuliranog ivf/icsi-a.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ja imam teoriju da su moji bolovi u krizima (isijas) posljedica punkcije.
    Uzv na VV je na 3dc prilikom kretanja u postupak.
    Uzv dojke radim 1 godisnje u sklopu sistematskog preko police dodatnog osiguranja.
    Poslijedice na ciklus ne mogu komentirati jer je svakakav otkako se pojavio.

  15. #65
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Drago mi je da je oživjela tema. Iako sam prošla samo jednu stimulaciju primjetila sam da od tada imam glavobolje za vrijeme ciklusa, uoči ciklusa grudi me bole neopisivo. Ti simptomi nisu bili ranije. Ja sam glavobolju pripisivala godinama (kažu da se simptomi pms-a promijene u tridesetima), a doktorica mi je rekla da je uzrok bolnih grudi to što moje tijelo "traži" dojenje . Da li stimulacija ima veze s tim, ko zna!

  16. #66
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Da i dam koji komentar ovoj temi o posljedicama MPO-a..
    Prije postupaka nisam znala kad mi je O, točnije nikada ju nisam osjetila a sada su bolovi prisutni danima prije O i uglavnom su jači od menstrualnih..( brijem da se ožiljci od punkcije svaki put rastežu dok folikuli rastu i da to stvara te jake bolove)
    Vrhunac je bio prošle godine jedan ciklus gdje sam imala bolove od 1dc do 29 dc , gotovo bez prestanka. Doktorica je idući ciklus vidjela PCOS ( stara diagnoza) i pretpostavila da su taj prethodnih ciklus bilo hrpa cisti koje su pucale i preporučila da krenem s kontracepcijom ( na duže staze) a ja odbila i krenula opet u MPO vode po drugu bebu.
    Naravno saga se nastavlja da je sve bilo po planu trebala sam čekati betu ali postupak je odgođen do daljnjeg jer opet imam cistu.. ništ novog..

    Inače sam prošla 6 punkcija..

  17. #67
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ja sam tek u prvom postupku (nadam se i zadnjem). U početku je sve bilo ok kad sam tek krenula s injekcijama, ali za koji dan sam postala utučena, deprimirana i živčana. Stvarno me opako pere neka kriza. Valjda nisam navikla manipulirati hormonima pa zato tako reagiram, još u kombinaciji sa stresom - dobitna kombinacija.
    Sad sam popila 2 utrića (bila sam na transferu) pa sam malo ošamućena i baš mi je dobro.

  18. #68
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj ljubilica prvotno napisa Vidi poruku
    Odlična tema.... Danas mi je na UZV dojki doktorica rekla između ostalog da se ne ponavljam da razumije želju za djetetom, ali da moramo znati da su stimulacije opasne i da nakon neuspjelog postupka, kad prođu 3 mj treba ponoviti UZV dojki.
    Ovo je istina...ne samo kod stimulacije nego i kod drugih načina hormonske terapije.

    Ja nisam išla na stimulacije, samo su me liječili proverom i drugih srodnim hormonima od mladosti, pa sam na prvom uzv dojki završila negdje s 27-28 godina, debelo prije nego bi trebala ići po kronološkoj dobi. S hormonima treba biti oprezan..mislim, treba se redovito kontrolirati.

    Želim vam svima uspjeh!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 10.03.2014. at 20:05

  19. #69
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Ne znam da li ima veze s postupkom i stimulacijom, ali 2 g nakon stimulacije sam zavrsila na hitni kirurski zbog puknuca ciste i unutrasnjeg krvarenja zbog toga...http://forum.roda.hr/showpost.php?p=2427827

  20. #70
    mammasita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    51

    Početno

    ajme žene,baš ste me prepale,ja se spremam za ulazak u MPO vode i sad kad sam ovo sve pročitala,jeza me prošla, Baš sam i razmišljala o mogućim nuspojavama tih silnih stimulacija i koliko vidim moje sumnje i strah su skroz opravdani :O

  21. #71

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    i ja nakon četiri punkcije osjećam o. vrlo bolno, što je dr. komentirao: bar znate kada je (no coment, doista)
    također, bolne grudi, nekad više nekada manje, a tek sada čitam o uzv dojke o čemu mi niti jedan dr. ništa nije rekao. pogotovo me boli lijeva, a bol sam počela osjećati tijekom uzimanja Estrofema. pila ga samo u jednom postupku ali bol je ostala i sada nakon 2,5 godine od tadaa.

    trbušasta ostala (nekada više, nekada manje) da izgledam kao trudnica u bar 3.mjesecu

    obzirom da sam u postupke krenula nakon 40 godine, nakon odrađena 4 polustimulirana, neuspješna, postupka sam odustala jer mislim da se naše tijelo u tim godinama teže oporavlja i okrenula se prirodi, od tada ostala 2 puta trudna prirodno.
    Također, obzirom na moje godine i izašla sam iz cijele MPO priče jer obzirom na sve tegobe sam osjećala, shvatila sam da ostatak života ipak želim provesti u zdravlju.

    ali to je moja priča i moj izbor. a odluku je pospješila bliska prijateljica koja me odgovorala od svega jer je ona uslijed postupaka "dobila" vrlo visok tlak i probleme sa srcem sa čime se pati zadnjih 10 godina.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    265

    Početno

    Nakon 2 jake stimulacije, sada, već skoro 7 godina kasnije posljedice su: bolne ovulacije, bolna križa, bolne menstruacije, fibroadenom i još poneke neginekološke tegobe pa ih ne mogu direktno povezati sa stimulacijama...
    E sad da li bi to bilo tako da nije bilo stimulacija ne znam, ali ništa od toga prije nije postojalo...

  23. #73
    marincezg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    ZG- Sesvete
    Postovi
    382

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je istina...ne samo kod stimulacije nego i kod drugih načina hormonske terapije.

    Ja nisam išla na stimulacije, samo su me liječili proverom i drugih srodnim hormonima od mladosti, pa sam na prvom uzv dojki završila negdje s 27-28 godina, debelo prije nego bi trebala ići po kronološkoj dobi. S hormonima treba biti oprezan..mislim, treba se redovito kontrolirati.

    Želim vam svima uspjeh!
    meni nikad nitko nije rekao da ponovim uzv nakon 3 mj neuspjelog postupka
    a moj soc. ginek. me do sad opce nije slao na mamografiju...uskoro imam 42. god.
    znaci ja bi trebala njemu napomenuti uzv i mamografiju, nema mi druge
    Posljednje uređivanje od marincezg : 01.05.2014. at 13:05

  24. #74
    marincezg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    ZG- Sesvete
    Postovi
    382

    Početno

    u zadnjoj stimulaciji (prije 2 tj.) sam uzimala klomifen i menopure
    nikak nisam reagirala po dobrom starom obicaju, bio je 1 folikul ali prazan
    u zadnja 3-4 dana osijecam pritisak u straznjem djelu bedara
    i u listovima, neki nemir u nogama dok lezim, kao trnci
    neznam od cega??? kao da su mi se vene upalile....
    ili je to od ovog ludog vremena....
    jel se jos nekom tako nesto događalo???

  25. #75
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Citiraj marincezg prvotno napisa Vidi poruku
    meni nikad nitko nije rekao da ponovim uzv nakon 3 mj neuspjelog postupka
    a moj soc. ginek. me do sad opce nije slao na mamografiju...uskoro imam 42. god.
    znaci ja bi trebala njemu napomenuti uzv i mamografiju, nema mi druge
    Ja sam sama spomenula na UZV da sam u stimulacijama pa sam stim i dobila taj odgovor. Uputnicu za UZV dojki dobivam od opce prakse. Za mamografiju neznam, mojoj mami vec godinama stize postom poziv na pokretni mamograf al neznam od koje godine to krece.
    Posljednje uređivanje od ljubilica : 01.05.2014. at 13:39

  26. #76
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Bas sam uhvatila vremena za da malo prcitam ovu temu. Jako zanimljivo. Osobno se grozim bilo kakvog unoseja hormona u moj organizam do te mjere da nisam koristila nikada hormonalnu kontracepciju. Nekako si mislim, nase zlijezde luce hormone, bilo kakvo unosenje hormona "izvana" mora poremetiti rad nasih zlijezda.
    Kako vec neko vrijeme muz i ja intenzivno radimo na bebi, a nista se ne dogadja, radije smo se odlucili za alternativne nacine. Cula sam da gaps i paleo dijeta pouspijesuju plodnost i neke zene se kunu da su nakon toga ostale trudne. Zanima me je li neka od vas imala iskustva sa time?

  27. #77
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    ym, imaš temu o alternativnoj medicini i MPO i o poboljšanju kvalitete js pa pogledaj što žene koriste i zašto. s obzirom na to da zapravo još uvijek imaš malu bebu (oko 1,5g.?) i, ako se ne varam, dojiš, ne bih rekla da ti je vrijeme za razmišljanje o nekom potencijalnom problemu vezanom uz neplodnost. na ovom pdf-u ćeš naći jako malo primjera spontanog uspjeha nakon alternative. hanumica je otvorila temu o kvaliteti js, ali opet mislim da ti kretanje tim putem nije potrebno za sad.
    ni mi ovdje nismo oduševljeni unosom hormona u naše organizme, ali nama, nažalost, ništa druge nije preostajalo.

  28. #78
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Hvala frka. Pogledat cu taj forum. Istina, dojila sam do 1,5 godine, ali sam mengu dobila 3 mjeseca nakon poroda, tako da sam bila plodna nakon toga. Kcer mi sad ima 2,5 godine i radimo neko vrijeme.
    Nekad jesu hormoni rijesenje ali s uvijek misli da je prije njih bolje sve ostalo probati. Puno srece pri radenju bebica! Pusa!

  29. #79
    marincezg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    ZG- Sesvete
    Postovi
    382

    Početno

    Citiraj ljubilica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam sama spomenula na UZV da sam u stimulacijama pa sam stim i dobila taj odgovor. Uputnicu za UZV dojki dobivam od opce prakse. Za mamografiju neznam, mojoj mami vec godinama stize postom poziv na pokretni mamograf al neznam od koje godine to krece.
    krece se od 40 god. na mamografiju
    a na uzv ranije...
    mislim da ti tvoj socij. ginek. moze dati uputnice i za jedno i drugo...

  30. #80
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala frka. Pogledat cu taj forum. Istina, dojila sam do 1,5 godine, ali sam mengu dobila 3 mjeseca nakon poroda, tako da sam bila plodna nakon toga. Kcer mi sad ima 2,5 godine i radimo neko vrijeme.
    Nekad jesu hormoni rijesenje ali s uvijek misli da je prije njih bolje sve ostalo probati. Puno srece pri radenju bebica! Pusa!
    Naravno da se ni mi ne zaljećemo odmah na stimulacije i MPO to je jedna procedura koja traje, najprije dok se detektira problem a onda se počinje s praćenjem ovulacija i ciljanim postupcima ako nije neki veliki problem, ako ni to ne ide onda blagim stimulacijama s klomifenom i tek na kraju sa jačom dozom hormona...i mi smo problemi dosta od tog ostalog, tipa čajeva, bioenergije pa prehranom riješiti stvar ali nažalost ništa nije išlo i zbilja ne znam dali bih preporučila ljudima da tu gube dragocjeno vrijeme a i novac (mi smo ga dosta izgubili na te stvari), ako ćeš to raditi usput dok se čekaju recimo pretrage ili tako nešto OK, eto to je neki moj savjet...naš put do djeteta je trajao od moje 28 godine do 35 kad sam napokon zatrudnila i rodila tako da zna se to sve skupa razvući

  31. #81

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj ljubilica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam sama spomenula na UZV da sam u stimulacijama pa sam stim i dobila taj odgovor. Uputnicu za UZV dojki dobivam od opce prakse. Za mamografiju neznam, mojoj mami vec godinama stize postom poziv na pokretni mamograf al neznam od koje godine to krece.
    prije 40-te nema smisla raditi mamografiju jer je tkivo u dojci pregusto i ništa se ne vidi tom pretragom,
    dakle za žene ispod 40 se radi UZV dojki te ako je nešto sumnjivo - punkcija.

    Neke žene i u ranim 40 imaju još uvijek gusto tkivo u dojci pa za njih važi ovo kao da imaju ispod 40
    (dakle za većinu nas ovdje je mjerodavan UZV + po potrebi punkcija, a mamografija takoreći beskorisna)
    Posljednje uređivanje od techna : 02.05.2014. at 11:30

  32. #82
    Destiny child avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Somewhere in between
    Postovi
    213

    Početno

    Ne znam da li je od stimulacije, jer imali smo samo jedan postupak koji je bio uspješan. Jako dobro sam reagirala na stimulaciju. Sada imam poremećaj rada štitnjače, imam hipotireozu i navjerojatnije Hashimoto(autoimuna bolest). Prije postupka nikada nisam imala problema sa štitnjačom i TSH uvijek bio normalan. A sjećam se da sam nakon transfera jako dosta dugo imala nekakvu kvrgu ispod ruke, kao da se povećala nekakva žlijezda, koja je s vremenom prošla. Bila na UZV dojki i bilo je sve ok. Bez obzira na sve još nisam potpuno odbacila ideju da i drugo dijete bude IVF beba.

  33. #83
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Evo,nakon 4 godine raznih hormonskih stimulacija,prije par mjeseci me moja gin. poslala na uzv dojki.
    Nađeno mi je nekoliko cista na svakoj dojci,od pola do jedan cm.
    Bila sam na uzv dojki i prije postupaka i tad sam imala samo vidljive proširene mliječne kanaliće.
    Moram se pratiti jednom godišnje...e sad,dali je to od stimulacije ili ne,neznam.

  34. #84
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    prije 7 god prvi ivf
    rodila blizance, nakon 2 mj se vratila na svoju težinu, 4 mj po porodu napad migrene, povratak na HNL zbog dg i u roku 8 mj natukla 15 kg. dobila proširene vene i kapilare po nogama, celulit i nikad se nisam vratila u konfekcijski br 36/38 iako sam 2 mj po porodu bila te veličine
    prije 1,5 god isto prošireni mliječni kanalići na dojkama, struma na štitnjači da bih ove god u kolovozu otkrila hashimoto i subkliničku hipotireoidozu

    sad čekamo prvi uzv i nadamo se srčeku, a već sad izgledam kao trudnica u 4.-om mj.

  35. #85
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ja prosla 2 stimulirana s razmakom od 3 mjeseca i sve mi je super.

  36. #86
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Ja sam prošla 5 stimuliranih postupaka i kontroliram se redovito, uzv dojki jednom godišnje obavezno i prije mpo-a sam se kontrolirala, zadnji pregled mi je bio u 09/14 i nalaz je uvijek uredan. Također ginekološki nikad nisam imala nikakvih cista, mioma i sl., ni nakon stumulacija ni prije...samo neka tako i ostane.

  37. #87
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    I samo bi savjetovala svima, bez obzira cure jeste li u mpo-u ili ne, kontrolirajte se obavezno, UZV DOJKI min jednom godišnje, svi znamo da je rak dojki u porastu i svake god. je sve više žena oboljelih od toga. U široj obitelji muža imam friški primjer da je mlada žena u ranim 40-tima, majka dvoje djece, oboljela od raka dojke, operirana, sada slijede terapije....Nije se nikad prije toga kontrolirala, nikad otišla na uzv, velika greška, ali šta je tu je.
    Isto vrijedi i za papa test, ovdje smo svi u istim problemima, pa smo stalno po ginekolozima, ali i kad prođe ovaj put i rodimo, treba se kontrolirat, neke žene se zapuste nakon poroda, prođe i po par godina da se ne pregladaju.
    Bolje je spriječiti nego liječiti...

  38. #88
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    I meni se nakon jedne stimulacije stvorila cista.Ali imala sam je jednom i davno prije mpo-a. papa test i uzv dojki jednom godišnje bi stvarno, ali stvarno za svaku ženu trebalo biti nešto što se podrazumijeva.

  39. #89
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj amazonka prvotno napisa Vidi poruku
    papa test i uzv dojki jednom godišnje bi stvarno, ali stvarno za svaku ženu trebalo biti nešto što se podrazumijeva.
    X
    Debeli potpis na amazonku.
    Nakon 10 punkcija js i 12 postupaka MPO (što blaža što jača stimulacija) redovito obavljam papa, utz dojke i po prvi put nedavno mamografiju. Na mamografiji su mi rekli da ju ponovim za 2 godine (45) jer je tkivo još uvijek pregusto. Dok sam bila u postupcima utz dojke sam radila svakih 6 mj jer sam imala fibricistične promjene i cistu promjera 15mm. Nisu radili citopunkciju jer nije bila invazivna i nije rasla. Na zadnjem utz (nakon poroda i dojenja) više je nema. Dr je rekla da je dovoljno sve preglede obaviti jednom godišnje.

    Cure koje ste na hormonskim terapijama, niste rađale ili dojile idite jednom u 6 mjeseci na utz dojke, a jednom mjesečno obavite samopregled. Bilo bi poželjno već nakon 20. godine ići na utz dojke i jednom godišnje obaviti papa test.

  40. #90
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    A kada se uzv dojki može najranije obaviti nakon poroda i dojenja? Je li kada se skroz prestane sa dojenjem?

  41. #91

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    Ja sad u zadnjem postupku sam počela osjećat nekakve čudne bolove u grudima,pogotovo lijeva dojka.
    mislim da je to zbog estrofema jer sam ga pila od 3 dc.pa sve do bete.
    uputnicu tražim od opće prakse ili soc.gin?
    zapravo planiram sistematski napravit.

  42. #92
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj sara10 prvotno napisa Vidi poruku
    A kada se uzv dojki može najranije obaviti nakon poroda i dojenja? Je li kada se skroz prestane sa dojenjem?
    Može se i za vrijeme dojenja (ako sumnjaš na nešto) ali se bolje vidi nakon laktacije.

  43. #93
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj sabu prvotno napisa Vidi poruku
    uputnicu tražim od opće prakse ili soc.gin?
    zapravo planiram sistematski napravit.
    Meni je uputnicu i za utz i za mamografiju dala soc gin.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    hvala ti.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Sad mi je bad čitati kako se sve kontrolirate redovito, a ja sam zadnji put kod gina bila kad su mi djeca imala mjesec dana (sad imaju 3 god)
    Ali, nakon dva stimulirana postupka (jedan kratki i jedan dugi protokol) i poroda, ja sam se preporodila. Ovulaciju osjetim, ali više ne boli. Menstruacija ne boli više ni najmanje, dok sam prije poroda bila na Ibuprofenima od 800 mg. PMS daleko kraći i blaži nego prije. Krvarenja kraća i oskudnija. Općenito sam zadovoljna sa svojim stanjem.
    Inače se i sama jako bojim poslijedica stimulacije koje će se tek pokazati i pitam se kada će i hoće li se ikada pojaviti posljedice

  46. #96
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    I ja se nadam poboljsanju pms-a poslije poroda. Bolovi su mi uzasni, a tak je bilo i mojoj sestri kojoj se to isto smirilo poslije poroda.
    A ne mora znaciti da ces imato posljedice od stimulacije. Ne javljaju se svima.

  47. #97
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Ma ne mora značiti da ćemo mi imati posljedice zbog stimulacija, ja sam svog ginekologa jednom to pitala, ne mpo dr-a već "običnog" za to, a on je rekao da se ne moram bojat za nešto zloćudno nedaj Bože kao posljedicu, ali samo da možemo otić malo ranije u menopauzu jer su se jajnici dosta trošili stimulacijama.
    Ali na preglede moramo ići sve, neovisno o tome jesmo li bili u stimulacijama ili ne.

  48. #98
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Meni se isto menga dosta skratila, odnosno, intenzitet krvarenja, ali to dođe i s godinama :D a bolova skoro pa ni nemam ali nakon laparoskopije zbog endometrioze. Evo sad, prvi put me bole jajnici, ali boooole, i to na 7dc, danas je 8dc i još uvijek je bol dosta jaka. E sad šta je a šta nije nemam pojma, u stimulaciji nisam bila godinu dana... Biti će da se JMBG potukao sa OIB-om

  49. #99
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Joj Snekica da nije smiješno...
    Da,i moje menge su ni sjena mojim normalnim...tek ova zadnja se sastojala od krvi,nakon skoro pa dvije god. A i tu uzimam s rezervom,obzirom na nedavnu neuspj. trudnoču nakon koje sam isto imala samo smeđi iscjedak više dva tj.
    Inače,suhasta,smeđa,nekad crna..bez ikakvih bolova. A oduvijek su me sise boljele od O do M. A nisam baš još u "onim" godinama.

  50. #100
    Loly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    830

    Početno

    Citiraj sara10 prvotno napisa Vidi poruku
    A kada se uzv dojki može najranije obaviti nakon poroda i dojenja? Je li kada se skroz prestane sa dojenjem?
    Meni je moj ginekolog rekao 2 mjeseca nakon prestanka dojenja!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •