Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 117 od 117

Tema: Dugoročne posljedice hormonske stimulacije u MPO postupcima na zdravlje žene

  1. #101
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Loly prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je moj ginekolog rekao 2 mjeseca nakon prestanka dojenja!
    Ako postoji potreba, npr. napipa se kvržica, može se raditi i utz i mamografija bez obzira na dojenje. Preporuka je pričekati da tkivo splasne jer inače se i na utz-u kroz gustiš teško vidi.

  2. #102
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Da budem jasnija, ova preporuka vrijedi ako nije hića.
    Napipavanje kvržice je hića.

  3. #103
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj sara10 prvotno napisa Vidi poruku
    samo da možemo otić malo ranije u menopauzu jer su se jajnici dosta trošili stimulacijama
    mislim da ovo nije dokazano... stimulacija djeluje na rast onih folikula koji bi u tom ciklusu (da je nestimuliran) ionako propali zbog izdvajanja dominantnog folikula, tako sam ja to laički shvatila. ili...? ima li netko više info o ovome?

  4. #104
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj Snekica prvotno napisa Vidi poruku
    Biti će da se JMBG potukao sa OIB-om


    Meni se vise toga zbrckalo nakon kiretaze i ovih postupaka nakon negu u 4 stimulirana od prije par godina. Tako da ce problem biti ipak u godini proizvodnje. Jedino sto je isto su ovulacije. Njih osjetim od uvijek samo sada u malo jacem intenzitetu, m se skracuje iz mjeseca u mjesec. Sada sam na 21 dan, grudi me vise ne bole ma definitivno JMBG steka.

    Ali opcenito mislim da mi koji smo ovdje puno vise toga pregledavamo nego ostali ljudi koji idu dr. kada ih nesto zaboli, pa zato i imamo puno vise dijagnoza. A dali ima posljedica doznati cemo puuno kasnije a mozda i nikada nadam se.
    Posljednje uređivanje od pak : 08.01.2015. at 19:41

  5. #105
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da ovo nije dokazano... stimulacija djeluje na rast onih folikula koji bi u tom ciklusu (da je nestimuliran) ionako propali zbog izdvajanja dominantnog folikula, tako sam ja to laički shvatila. ili...? ima li netko više info o ovome?
    x, tako je sushi, i ja sam tako shvatila ali puno doktora širi ovu mitologiju (obično općih ginića)
    u protivnom ne znam čemu bi služili pregledi na početku ciklusa kod low respondera, tzv. gađanje pogodnog ciklusa...

  6. #106
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    sushi i Argente ja sam samo napisla ono što mi je ginekolog rekao, a naravno da to nije dokazano, niti je dr. rekao da je to dokazano već da postoji mogućnost i naravno ne mora to biti kod svake žene, al sve da je to i točno, svo zlo bilo u tome, bitno da nema zloćudnih posljedica.

  7. #107
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    sara10, znam da kad dva posta zaredom pobijaju tvoju tvrdnju to zazvuči kao napad, ali stvarno nije Ovo definitivno ne ide na tvoj račun nego na doktore koji šire dezinformacije. O tome se već pisalo na prvoj stranici teme - trošenje jajnika stimulacijama ide pod ruku s mitom (za kojeg sam BTW i ja bila uvjerena da je istinit) o kontracepcijskim pilulama koje čuvaju jajne stanice...eto, kamo lijepe sreće da imam još 7 ušparanih godina ovuliranja, koliko sam uzalud bila na tabletama
    Dosad je dokazano da hormonska stimulacija povećava rizik od graničnih tumora jajnika.

  8. #108
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    sara10
    nije to išlo tebi...nego općim ginićima koji imaju averziju prema mpo (a takvih je nažalost puno očito). o kojem nivou profesionalnosti ili nepoznavanja/neprihvaćanja znanstvenih činjenica se u tom slučaju radi ne treba uopće komentirati, zaplest ćemo se u beskonačne debate

    mene to dira jer smo svi mi bili i opet ćemo biti u situaciji da se čudimo i rastužimo kad ljudi koji nemaju veze s mpo doživljavaju našu situaciju kao nešto "umjetno", "opasno", "strašno", a ispada da već i dio pripadnika same struke barata takvim "činjenicama"

    a kasicu-prasicu ovulacija zahvaljujući pilulama valjda svi imamo

  9. #109
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj Sadie prvotno napisa Vidi poruku
    I ja se nadam poboljsanju pms-a poslije poroda. Bolovi su mi uzasni, a tak je bilo i mojoj sestri kojoj se to isto smirilo poslije poroda.
    A ne mora znaciti da ces imato posljedice od stimulacije. Ne javljaju se svima.
    Ovo se meni dogodilo, imala sam strašne bolove ranije za vrijeme mensturacije, nakon poroda se ipak smirilo. Bolovi su kažu od endometrioze, za razliku od Sneki meni ni laparo nije pomogla u tom slučaju.
    Sneki a ovi bolovi oko 7,8 dana bi mogli biti i od ovulacije

  10. #110
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo se meni dogodilo, imala sam strašne bolove ranije za vrijeme mensturacije, nakon poroda se ipak smirilo.
    X
    Čak mi i m nije više obilna...

  11. #111
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ja ima grozne bolove. Znala sam biti cijeli dan na ketonalima i tako po 3 dana. Onda mi se smirilo nakon jednih kontracepcijskih (valjda, il se tako poklopilo), bila bi mi dosta 2 ibuprofena 2 puta dnevno i to samo ptvi dan. Bez ljekova bih povracala, tresla se... Sestra je imala jos gore bolove. Al mi nemamo endometriozu niti bilo kakve ginekoloske dijagnoze. Takav nam je horoskop.

  12. #112
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    kako znate da su bolovi i pms posljedice stimulacije?

  13. #113
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Bolovi prije ulaska u MPO. Pa su bile kontracepcijske i naravno smirilo se.
    Prestankom kontracepcijskih opet bolovi. Ulaskom u MPO bolovi.
    Nemam endometriozu. Niti mislim da su mi bolne menstruacije posljedica stimulacije.

  14. #114
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Argente i sushi ma nisam ja to ni shvatila kao napad na sebe, već sam samo tila istaknut da je to dr. rekao, a ne da je to moje osobne mišljenje. Sve 5.
    A tvoja zadnja rečenica Argenet me malo i plaši, nisam čula za to niti igdje pročitala.

  15. #115
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    kako znate da su bolovi i pms posljedice stimulacije?

    Sorry nisam pisala striktno vezano uz temu, nego sam se referirala na ono što je Sadie spomenula. Dakle meni su bolovi bili oduvijek a ne kao posljedica stimulacija
    Posljednje uređivanje od Mali Mimi : 09.01.2015. at 21:16

  16. #116
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    I meni su oduvijek bolovi bili uzasni, smirili su se prije 1-2 godine. Nema veze sa stimulacijom jer sam prvu dobila tek u proljece 2014. Smirili su se ili od kontracepcijskih ili im je doslo. I dalje ne mogu bez tableta, al se ne moram uslagirat. Meni je jedina posljedica stimulacije beba koja se rita u trbuhu.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    84

    Početno

    Cure citam sad ovaj pdf pa sam se sjetila slucaja americke TV novinarke, Giulianne Rancic, koju je novi MPO doktor (imala je nekoliko neuspjelih pokusaja) uputio na mamografiju (inzistirao na mamog, ne uzv) prije novog postupka jer hormonska stimulacija pospjesuje znacajno rast tumora dojke u slucaju da isti postoji.
    Tako da svakako barem uzv pregled svakih 6 mj ukoliko ste u postupcima
    Posljednje uređivanje od 1 zelja : 04.04.2015. at 08:56 Razlog: Dopuna

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •