Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 150

Tema: odore u školama

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Pa nemaju ove naše uniforme veze s kutama. I primjetila sam da su klinci dosta ponosni kad idu sa školom u grad u uniformama,jače osjećaju pripadnost svojoj školi i tako je manifestiraju.
    Ne znam, možda nekome neće sjesti nošenje trenirke u školu. Mi smo se svi odmah naviknuli iz razloga što je djeci zbilja udobnije,a lijepo izgleda.Ionako su u školi cijeli dan (do 16 sati),puno su na igralištu, igraju nogomet, pa nam je to puno puno praktičnije od traperica.A da ne kažem da nam se onda ova druga odjeća manje haba i duže traje.Sve ima svoje prednosti.

    O nekakvoj uniformiranosti nikad nisam razmišljala na taj način.Pogotovo ne kad su mi klinci osnovno školskog uzrasta.Biti će prilike kasnije da se izraze i razvijaju u smjeru u kojem požele,sad su još djeca, i svi nekakvi aspekti su ispoštovani-čisti su, uredni su, lijepo izgledaju, ugodno im je...i da,ne gledaju koje etikete im je majica.Samo tenisice

    Šala,no iznenadili biste se koliko klinci gledaju na to.Mi dečkima apsolutno nikada nisamo doma spominjali nikakve marke,pa su ipak došli sa svim mogućim saznanjima o markama patika i dresova...to je valjda neizbježno. Uniformama je činjenica da su neka djeca obučena tip top od glave do pete markirano,a neka vrlo vrlo skromno ipak svedena na minimum.Sam Bog zna da nam malo skromnosti treba u društvu.Mi smo baš narod mentaliteta "stavi na se da se vidi", jako smo opterećeni s tim.

  2. #52
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nemaju ove naše uniforme veze s kutama. I primjetila sam da su klinci dosta ponosni kad idu sa školom u grad u uniformama,jače osjećaju pripadnost svojoj školi i tako je manifestiraju...
    To shvaćam. Ipak oni idu u tu školu koju su sami izabrali i ponosni su na to.

    Uniforma u državnoj školi ne bi imala taj efekt pripadnosti, bila bi samo prisila. Osim kad bi svaka škola i svaki vrtić imali svoju, posebno osmišljenu i šivanu uniformu... a to onda više ne bi bilo jefino ni jednostavno

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Da imam samo jedno dijete, ovo mlađe, možda nikad ne bih zavapila za kutama jer kod nje u razredu nisam primijetila da su djeca opterećena odjećom. No, čini mi se da je ideja o uniformama, trenirkama (što mi se čini baš Ok, ovo kod ronin u školi)
    potekla od nekoga tko se debelo opekao isticanjem imovinskih razlika po odjeći, etiketiranjem djeteta ili ruganjem.

    I mogu ga shvatiti jer je razred moje starije kćeri ( ista škola kao i kod mlađe) po tom pitanju identičan onom klišeju iz američkih filmova.

    Tri šminkerice, "navijačice", kojima roditelji (također i škola, očito) dozvoljavaju da se sa 10 godina pojavljuju s umjetnim noktima, sjenilom na očima i maskarom, malo ruža na usnicama, u ultra seksi izvedbama skupe odjeće,
    a onda one, ja ih zovem "modna policija", dočekuju svaki dan ostale curice kad se pojave i slijede komentari "isuse bože, kak' se ova obukla, nemrem' vjerovati, jel'ti to vidiš, hihihihihihihi..." Ruganje na modnu pogrešku, a ove jadnice sretne kad im policajke koji put udijele koji kompliment na "uspješnu modnu kombinaciju".
    I tako od prvog razreda. Zbog njih sam masu puta poželjela -Pa gdje su te kute, da se kokoške obuče ko čistačice, da svisnu!

    Tako da, mislim, tko još ima vrtićko dijete ili se nije susreo s takvim napadnim individuama ni ne zna kako to neugodno može biti.

    Kod mlađe kćeri rekla bih "normalna djeca, normalni roditelji", oblače se svakojako, ona sama bira i traper i sportska izdanja, oblači i suknjice i šta joj god padne na pamet, ali ju nitko ne komentira pri dolasku u školu niti koga briga (zasad).
    U tom bih slučaju lako pomislila da nema nikakve potrebe za uniformiranjem (iako sam ja svoju školsku kutu obožavala).
    Posljednje uređivanje od Nena-Jabuka : 30.03.2012. at 11:15

  4. #54
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nemaju ove naše uniforme veze s kutama. I primjetila sam da su klinci dosta ponosni kad idu sa školom u grad u uniformama,jače osjećaju pripadnost svojoj školi i tako je manifestiraju.
    Ne znam, možda nekome neće sjesti nošenje trenirke u školu. Mi smo se svi odmah naviknuli iz razloga što je djeci zbilja udobnije,a lijepo izgleda.Ionako su u školi cijeli dan (do 16 sati),puno su na igralištu, igraju nogomet, pa nam je to puno puno praktičnije od traperica.A da ne kažem da nam se onda ova druga odjeća manje haba i duže traje.Sve ima svoje prednosti.

    .
    koja je to skola, ako nije tajna?

    drzavna, privatna?

  5. #55
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    ma ipak ne vidim smisao tih uniformi

    Oni koji se danas rugaju zbog nečije modne kombinacije - sutra će se rugati zbog nečeg drugog

  6. #56
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja sam isto protiv uniforma. u principu, više mi se sviđa ideja kuta, kao zaštite za odjeću. nego trenerke, traperice i majice, a da ne govorimo one sick varijante američkih uniforma, s kratkim suknjicama.
    imam predrasude vezane uz uniforme elitističke su mi, podsjećaju me na neke privatne snobovske škole, ove "navijačice" o kojima nena priča, kojima bolje stoji kratka suknja. i ne mogu si pomoć.

    izgled je važan. i to je tako. i nikakve uniforme to neće promijeniti. s odjećom se puno toga može zakamuflirati, istaknuti, sakriti...

    evo, gledam ovu prekrasnu šarenu mladost ( ja ko moja nona) na slici u večernjaku u uvodnom postu, što im fali? traperice i majice. svi isto, a opet različito. traperice i majice i jesu danas uniforma većine mladih.
    danas je ta fora odjeća dostupnija nego nekad, kad si po nju morao ići u trst, a sad u new yorkeru na sniženju kupiš majicu za 20,00 kn.
    ja ne znam u kakve to fensi šmensi vrtiće i škole idu vaša djeca.
    al pišem iz svog kuta.
    ljudi nemaju novaca, 90% ljudi nema novaca. gledam kad se gimnazijalci strušte niz stepenice kod bonavie na korzo. ako se netko i ističe, onda su to stvarno pojedinci, 90% ih je uniformirano u traperice i majice. gledam razred od J i vrtić od M. vidi se sve više neimaštine, osjeti se da ljudi imaju sve manje i manje novaca, a ne obratno.

    niti jedan argument za uniforme mi ne prolazi, osim zaštite za odjeću ispod, a onda su mi kute bolje rješenje. ko doktori.

  7. #57
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    idem sad vidjet što sam mudrovala o uniformama 2007, a što 2009

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    koja je to skola, ako nije tajna?

    drzavna, privatna?
    nije tajna

    Katolička osnovna škola

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ja ne znam u kakve to fensi šmensi vrtiće i škole idu vaša djeca.
    al pišem iz svog kuta.
    ljudi nemaju novaca, 90% ljudi nema novaca. gledam kad se gimnazijalci strušte niz stepenice kod bonavie na korzo. ako se netko i ističe, onda su to stvarno pojedinci, 90% ih je uniformirano u traperice i majice. gledam razred od J i vrtić od M. vidi se sve više neimaštine, osjeti se da ljudi imaju sve manje i manje novaca, a ne obratno.

    .
    moje idu u običnu prigradsku, po meni "seljačku" školu, još bih i rekla da će tu biti neimaštine, čak bi mi to bilo normalno jer živimo u takvom trenutku, no, no way. Neka ekipa, ubi me ako ja kužim kakva, po nekim realnim kriterijima nikakva viša klasa, dapače, nešto totalno bezveze,
    oblači djecu ko da su s modne piste izašla. Meni se zbilja nametne pitanje kojoj je to "vrsti" roditelja normalno da curica ide u školu s nalijepljenim umjetnim noktima i minjaku da ti je neugodno gledati. Budući da je kod nas Kerum, kao javni primjer uspjeha u životu, viša društvena klasa, jasno je i da je sve ostalo poremećeno pa tako ispada i da je netko čije je "zanimanje" šverc svega i svačega (ne Kerum nego neki koji su mi trenutno na pameti) neka viša klasa, čije onda dijete nameće odjevne kriterije drugima.
    Ma, neki bolestan šućmur mi je sve to kod nas.

  10. #60
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    moje idu u običnu prigradsku, po meni "seljačku" školu, još bih i rekla da će tu biti neimaštine, čak bi mi to bilo normalno jer živimo u takvom trenutku, no, no way. Neka ekipa, ubi me ako ja kužim kakva, po nekim realnim kriterijima nikakva viša klasa, dapače, nešto totalno bezveze,
    oblači djecu ko da su s modne piste izašla. Meni se zbilja nametne pitanje kojoj je to "vrsti" roditelja normalno da curica ide u školu s nalijepljenim umjetnim noktima i minjaku da ti je neugodno gledati. Budući da je kod nas Kerum, kao javni primjer uspjeha u životu, viša društvena klasa, jasno je i da je sve ostalo poremećeno pa tako ispada i da je netko čije je "zanimanje" šverc svega i svačega (ne Kerum nego neki koji su mi trenutno na pameti) neka viša klasa, čije onda dijete nameće odjevne kriterije drugima.
    Ma, neki bolestan šućmur mi je sve to kod nas.
    Ovako i kod nas!
    Kad smo kod Keruma, on je još i dobar(), da vidite ove naše hibride: spoj novogeneracijskih vjernika, sumnjivih diploma i izražaja, ali odličnih poznavalaca automobilske industrije, novih trendova i svega šljaštećeg i novog. Dječak od jednog takvog, pita mog sina od 7 godina: " Koliko vam je koštalo auto, u eurima?" Pa mislim .....

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Mi smo neki dan imali Vijeće roditelja u školi i baš je jedna učenica potegnula pitanje "uniformi" u školi, ona je iz Vijeća učenika. Rekla je da se u 7. i 8. razredu djeca jedni drugima rugaju, kakve su ti to tenisice/majica/hlače/mobitel i da bi to bilo rješenje. Dogovorili smo se da provede anketu među učenicima i na kraju je rezultat da je većina djece za to. Čak su davali svoje prijedloge kakve bi trebale biti. U svakom slučaju, to ne bi bile nikako unoforme tipa sakoa i šoseka i sl. nego npr. kao oni gornji dijelovi trenirke s kapuljačom s logom škole, za ljeto naravno majice kratkih rukava s logom škole. Djeca u školi u višim razredima borave po 5-6 sati. Privatno mogu nositi što hoće. Ja osobno mislim da im to nikako ne može ugroziti njihovu individualnost niti bilo što. Ideja mi se sviđa, baš mi je onako odraz pripadnosti školi, kao što je netko rekao kako nose u sportskim klubovima. Moja djeca obožavaju svoje klupske trenirke, ovaj mlađi bi ih nosio kad treba i ne treba. Mislim da bi samo trebalo pogoditi dizajn.
    Čitala sam kako su neki dečki dizajnirali majice ekonomskog fakulteta, baš super izgledaju, onako s kapuljačom, i naprijed imaju EFZG, kažu da se studenti tuku za njih, a najviše ih kupuju cure. Tako da mislim da nije problem u tzv.uniformama nego u izgledu koji bi djeci bio prihvatljiv i koji bi im se sviđao.

  12. #62
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    ja potpisujem cvijetu
    i ne vidim kako uniforma rjesava problem ruganja za eto tenisice ili mobitel
    ne sumnjam da ako uniforma bude slicna 'normalnoj' odjeci, tipa trenirke, majice i slicno, da ce djeci jedno vrijeme biti zanimljiva i nova
    ali nekako mislim da bi im brzo mogla i dosaditi, posebno kad skuze da je sad to obavezno

  13. #63
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    nemam bas neko striktno misljenje o skolskim uniformama, mada mi je blize razmisljanje mime, cvijete....
    medutim, ovo situacija u skoli od nenine cure me je zgrozila.
    i ja ne mislim da je uniforma rjesenje tog problema.
    nije mi jasno da skola nije nista poduzela.
    meni je potpuno svejedno, da li ce neka djeca imati ovakve ili onakve nokte, ali da si daju za pravo drugu djecu kroz tu prizmu maltretirati, je jako zabrinajvajuce.

  14. #64
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    ja potpisujem cvijetu
    i ne vidim kako uniforma rjesava problem ruganja za eto tenisice ili mobitel
    ili ruganja za bilo što drugo.
    onaj tko se ruga naći će već razlog, bilo koji.

  15. #65
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Definitivno sam protiv uniformi, kuta, jednakih trenirki za sve...katastrofa?

    odjeća koju moje dijete nosi u školu niti se isprlja, niti nešto posebno uništi i pohaba, to nam se više dešavalo u vrtiću. volim ga lijepo obući za školu, nemarkirano, boje koje mu pašu i sam si izabere.

    šta onda i do škole i do doma bi trebali ići tako obučeni?

    i moje dijete stvarno ne kuži nikakve marke, zna jedino za dinamo majice

  16. #66
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    i meni je ova situacija kod nene zanimljiva. uvijek sam se pitala kako je to moguce, u filmovima. uopce mi nije cudno da si djeca nesto uzimaju za pravo. al mi je cudno da to tako funkcionira godinama. pa kako moze jedna manjina maltretirati vecinu? zasto vecina to dopusta? zasto ih jednostavno ne ignoriraju? ne znam da bi ja mogla sutjeti u takvoj situaciji, recimo na roditeljskom povuci tu temu, ili da razrednica na srz pokusa nesto, rad na zajednistvu i slicno. skola je i odgojna ustanova, koliko se ja sjecam.

    i ne kuzim kako bi uniforme rijesile problem ruganja zbog tenisica i mobitela, neka me netko prosvijetli!?!

    meni uopce ne smeta sto se neka djeca oblace jako sminkerski, a neka ne. ljudi su razliciti, i trose na razlicite stvari. neki jer mogu, neki ne mogu, ali misle da je to od zivotne vaznosti. zasto dijete ne bi susrelo i te finese? to je tako u zivotu. ja uopce nemam namjeru skrivati to od djeteta. i puno puta sama kazem da ne zelim trositi na nesto. ili da mogu to sad kupiti, ali onda nece biti za nesto drugo. i da nitko ne moze kupiti sve. pa cak ni bill gates ili michael jackson . sve ostalo je licemjerje.

  17. #67
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    ni ja se ne slažem s uvođenjem uniforma, ali slažem se s tim da bi škola trebala paziti na primjerenost odijevanja. to se sve da izvesti ako postoji inicijativa. te cure koje se rugaju rugat će se i zbog drugih stvari, ali da se mene pita ne bi u školu smjele dolaziti našminkane, u minjacima i sl.

  18. #68
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Za! Što se tiče neudobnosti, uniforme na mjestima gdje su se u nas uvele, nisu nimalo nešto extra, neudobne i nenosive. Moja mala ide u vrtić u sklopu predškolskog, na istom mjestu su osnovna i sradnja škola i svi nose uniforme. Trenirke, udobne, s logom škole.
    Sviđa mi se zamisao jer se ne radi razlika među djecom, svi su isti 'tim', ali u poz smislu i, što mi je osobno najdraže, ne ću morati okretati mašinu 100 x dnevno (mala je još nije dobila jer je najmlađa pa time i najsitnija, ali jedva čekam taj dan!).

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    S tim da treba reći, a nisam naglasila, da je prije uvođenja uniformi provedena anketa među nama roditeljima gdje nas se pitalo slažemo li se s uvođenjem uniformi ili ne

  20. #70
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    i meni je ova situacija kod nene zanimljiva. uvijek sam se pitala kako je to moguce, u filmovima. uopce mi nije cudno da si djeca nesto uzimaju za pravo. al mi je cudno da to tako funkcionira godinama. pa kako moze jedna manjina maltretirati vecinu? zasto vecina to dopusta? zasto ih jednostavno ne ignoriraju? ne znam da bi ja mogla sutjeti u takvoj situaciji, recimo na roditeljskom povuci tu temu, ili da razrednica na srz pokusa nesto, rad na zajednistvu i slicno. skola je i odgojna ustanova, koliko se ja sjecam.

    i ne kuzim kako bi uniforme rijesile problem ruganja zbog tenisica i mobitela, neka me netko prosvijetli!?!

    meni uopce ne smeta sto se neka djeca oblace jako sminkerski, a neka ne. ljudi su razliciti, i trose na razlicite stvari. neki jer mogu, neki ne mogu, ali misle da je to od zivotne vaznosti. zasto dijete ne bi susrelo i te finese? to je tako u zivotu. ja uopce nemam namjeru skrivati to od djeteta. i puno puta sama kazem da ne zelim trositi na nesto. ili da mogu to sad kupiti, ali onda nece biti za nesto drugo. i da nitko ne moze kupiti sve. pa cak ni bill gates ili michael jackson . sve ostalo je licemjerje.

    sto puta ovo potpisujem.

    na svojoj koži nisam osjetila, ali znam da se to dešava. u mojoj osnovnoj bilo je cura, djece pomoraca, kojima smo mi, obučeni da te bog sačuva, naravno zavidjeli. istina nisu se rugali, bili su neki dobri al razlike su se itekako i ispod kuta vidjele.

    djeca znaju biti okrutna, ali isto tako to su - djeca. u suštini, nisu oni zlobni ni zločesti. duboko sam uvjerena da ako se takvo ponašanje prvo objavi kao problem, a onda oštro sankcionira bez ikakve filozofije da će shvatit. NEMA umjetnih noktiju, NEMA šminke, NEMA ultra seksi kombinacija, hebemu za to ne treba uniforma. samo nemojte reć ne možemo im ništa. meni je jednom učiteljica poslala doma poruku da bi bilo ok da se J ošiša , imala žena pravo, grozno je izgledao (kao sutra ćemo, sutra ćemo, i hop, evo poruka).

    dalje, pilit po tome na SRZ, premjestit u klupama djecu, organizirati društveno koristan rad s njima ...nek kopaju po dvorištu i nek sade ružmarin i lavandu. da vidiš kad se svi uprljaju od zemlje, a zadovoljni jer nešto raste. sto ideja mi pada na pamet za te tvoje male šminkerice nena
    ovako, puste ih doma, puste ih u školi, a uvijek mi se čini da je djecu tako lako zainteresirati za bilo što, a pustimo ih da se sami snalaze. ok, doma imaju odgoj kakav imaju. u školi su pola dana. nek barem tih pola dana znaju što je ok, a što nije.

  21. #71
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Djeca u vrtiću, školi.. su kao prvo u pedagoškoj ustanovi, uče i ocjenjuju se. Uniforme postoje da bi se dobio dojam kolektiva (dobar primjer kao kod sportskih unif.), dakle tima; da bi se skrenula pozornost s banalnih stvari nebitnih za školsko okruženje.. Ne primjećuju djeca razliku samo kod navedenog, postoji milijun dr stvari; npr 'ko je dobio kakvu ocjenu, 'ko je kakav u sportu, crtanju, itd. Čovjek je po prirodi kompetativne naravi.. Dakle, te razlike postoje i postojati će, bez obzira na uniformu, čijim bi se uvodom možda individualnost djeteta iskazala na pravom mjestu: u radu, učenju, kreativnosti, sportu... i njegove kvalitete promatrale jedino kroz tu prizmu.

  22. #72
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ja sam za uniforme.
    Sve mi se više čini da djecu odgajamo kao individualce nauštrb toga da ih odgajamo kao dio tima. Po meni, biti dio tima ne znači biti utopljen u prosjek, nego znači naći snagu u zajedništvu, zadovoljstvo u pripadnosti, znači razviti sluh za potrebe drugih.
    Ali to možda zaslužuje novi topic na filozofskom kutku - odgajati dijete kao individualca ili dio tima.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    djeca znaju biti okrutna, ali isto tako to su - djeca. u suštini, nisu oni zlobni ni zločesti. duboko sam uvjerena da ako se takvo ponašanje prvo objavi kao problem, a onda oštro sankcionira bez ikakve filozofije da će shvatit. NEMA umjetnih noktiju, NEMA šminke, NEMA ultra seksi kombinacija, hebemu za to ne treba uniforma. samo nemojte reć ne možemo im ništa. meni je jednom učiteljica poslala doma poruku da bi bilo ok da se J ošiša , imala žena pravo, grozno je izgledao (kao sutra ćemo, sutra ćemo, i hop, evo poruka).

    dalje, pilit po tome na SRZ, premjestit u klupama djecu, organizirati društveno koristan rad s njima ...nek kopaju po dvorištu i nek sade ružmarin i lavandu. da vidiš kad se svi uprljaju od zemlje, a zadovoljni jer nešto raste. sto ideja mi pada na pamet za te tvoje male šminkerice nena
    ovako, puste ih doma, puste ih u školi, a uvijek mi se čini da je djecu tako lako zainteresirati za bilo što, a pustimo ih da se sami snalaze. ok, doma imaju odgoj kakav imaju. u školi su pola dana. nek barem tih pola dana znaju što je ok, a što nije.
    cvijeto svaka ti ka Njegoševa

    slažem se potpuno

  24. #74
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam za uniforme.
    Sve mi se više čini da djecu odgajamo kao individualce nauštrb toga da ih odgajamo kao dio tima. Po meni, biti dio tima ne znači biti utopljen u prosjek, nego znači naći snagu u zajedništvu, zadovoljstvo u pripadnosti, znači razviti sluh za potrebe drugih.
    Ali to možda zaslužuje novi topic na filozofskom kutku - odgajati dijete kao individualca ili dio tima.
    Potpisujem

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    Mi smo u skoli imali uniformu i ne vidim nikakav problem u tome cak sta vise to mi je bilo super,dok smo bili svako u svome uvije je bilo onih koji su se isticali i odjecom i obucom a samim tim i ponasanjem,uvijek su se osjecale klasne razlike i mnoga su djeca se osjecala odbacenim a kasnije kad smo imali uniforme to je bilo super,niko se nije isticao ni sa cim osim sa znanjem,i svi sretni i zadovoljni,imali smo svoje ormarice i mogli smo se presvuci u skoli a do skole doci u svojoj odjeci ali nam se ta ideja nije bas svidjala pa smo znali u uniformi ici do doma,inace djevojcice su za ljeto dobijale suknjice i sorc,bez i bijele kosuljice,a decki bermude i hlace sa kosuljama iste boje kao djevojcice,mobiteli i ostalo nije smelo biti uz nas na casu vec u ormaricu...i meni je to super bilo i tad a i sad jer nijedno dijete nije odvajano i odbacivano jer je siromasno

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Doga prvotno napisa Vidi poruku
    Za! Što se tiče neudobnosti, uniforme na mjestima gdje su se u nas uvele, nisu nimalo nešto extra, neudobne i nenosive. Moja mala ide u vrtić u sklopu predškolskog, na istom mjestu su osnovna i sradnja škola i svi nose uniforme. Trenirke, udobne, s logom škole.
    Meni trenirka nije primjerena odjeća za dolazak u školu niti osnovnu osnovnu niti srednju - izuzev sportskih terena i sportskih dvorana. Nisam uopće pristalica uniformi, a uvođenje "trenirki uniformi" mi je u suprotnosti s odgojnom ulogom škole (u koju mislim da se ubraja i kultura odijevanja).
    Posljednje uređivanje od no@ : 31.03.2012. at 14:29

  27. #77
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    [QUOTE=no@;2108747]Meni trenirka nije primjerena odjeća za dolazak u školu QUOTE]

    Pa nisu ni minice dop..nice, goli trbusi, make-up... Ali ako tražimo odjeću koja nije skupa, lako se održava i udobna je, onda je to to. Ili traperice i majice, također jako 'kulturni' odjevni artikli. Nekoliko postova gore netko je napisao čini mi se da je cijena nekakvog školskog kompleta tipa sako, hlače, suknja,... bila preko tisuću Kn, a još ako nije ni perivo nego npr. sakoe treba nositi na kemijsko...

    U moje doba svi su nosili kute u školi, pa se nitko od nas nije ponašao kao automehaničar ili lučki radnik (nemam namjeru uvrijediti ova izuzetno vrijedna zanimanja, nego sam eto nešto morala staviti kao ilustraciju), nego smo svi bili pristojni i kulturni.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Aha, znači ako sam dobro shvatila svrha i poanta uvođenja trenirki u škole bila bi zaprava antirecesijska mjera za kućanstva?!

  29. #79
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Aha, znači ako sam dobro shvatila svrha i poanta uvođenja trenirki u škole bila bi zaprava antirecesijska mjera za kućanstva?!
    Za neka kućanstva svakako.
    Ali svrha uniformi je zapravo barem vizualno ukidanje klasnih razlika, a to onda financijski treba prilagoditi da bude podnošljivo svim klasama.

  30. #80
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ispravka: JEDNA OD svrha uniformi...

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Nemoj shvatiti osobno, ali meni to užasno naivno zvuči. Zamisli o niveliranju razlika uz pomoć uniformi podcjenjivačke su prema djeci odnosno učenicima, prema njihovoj (socijalnoj) inteligenciji. Ne žive nam djeca izvan vremena i prostora. I ako ikad djeca su danas svjesna vrijednosti koje vladaju u svijetu odraslih. I nisu imuna niti cjepljena na njih.
    Kojigod medij otvorili zaskočiti će nas procjene i ocjene odjevnih kombinacija poznatih i manje poznatih osoba....
    A mi se možemo praviti da to nema (i neće imati) utjecaja na djecu i možemo ih staviti pod stakleno zvono uniformi.

  32. #82
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa Vidi poruku
    Za neka kućanstva svakako.
    Ali svrha uniformi je zapravo barem vizualno ukidanje klasnih razlika, a to onda financijski treba prilagoditi da bude podnošljivo svim klasama.
    ma da, bas zato i najelitnije skole i sveucilista imaju uniforme.


    danas se vecina djece slicno oblaci, bez obzira koliko im roditelji zaraduju. ja stvarno ne kuzim kako vi skuzite da je netko skupo obucen. valjda previse pratite marke i sto se prodaje u skupim ducanima
    to je u proslosti imalo smisla, kada su si samo bogati mogli priustiti odrzavanje skupe odjece, nije bilo asfalta, ves masina itd. pa je trebalo imati kocije, sluge i plocice i parket umjesto zemljanog poda da bi ta odjeca na nesto licila. a danas, traperice bile hm ili neke druge 5 puta skuplje su jos uvijek samo obicne traperice za mene, a to se nadam prenijeti i na djecu.

  33. #83
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    možda bi lijepo djeci tebalo na razrednoj nastavi objasniti da su nekad traperice bile radničke hlače, i da su ih nosili samo siromasi, i da su traperice hlače zapravo za siromahe bez obzira koštale one 100 kn ili 2000 kn.

    ali kako se to nekako baš i neće dogoditi glasam i dalje za uniforme. još nisam pročitala niti jedan kapitalni razlog koji bi bio išao u prilog ne-uniformi.

  34. #84
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    'Školske uniforme ne bi nas vratile u socijalizam i onakvu jednakost. Ne trebamo misliti da su uniforme korak unazad, da guše slobodu i prava djeteta, jer ako se tome ispravno pristupi i djeci objasni, prihvatit će ih apsolutna većina i djece i građana. Uvođenje školskih uniformi nije jednostavan zadatak. Tom projektu treba prići ozbiljno, stručno i znanstveno s mnogih stajališta i osnovati multidisciplinarni tim priznatih stručnjaka koji bi s raznih stajališta pristupili tom problemu i svojom specijalnošću pridonijeli njegovu ostvarenju na dobrobit cijeloga društva.'
    Eto, citiram i slažem se u potpunosti s riječima ove umirovljene profesorice iz članka..

  35. #85
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Doga prvotno napisa Vidi poruku
    'Školske uniforme ne bi nas vratile u socijalizam i onakvu jednakost.
    zato sam i protiv njih
    šta je falilo "jednakosti" u socijalizmu?
    naravno, bilo je i onda jednakijih, ali činjenica je da su u istom neboderu živjeli direktor firme i njegova čistačica i da su im se djeca družila u portunu nebodera. takvu jednakost nikakve uniforme neće vratiti.

    đizs, ova tvoja profesorica je malo opsjednuta uniformama, ha? znanstveni, multidisciplinarni, stručni pristup - trenirkama

  36. #86
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    slazem se s no@om (?) i gorespomenutom naivnoscu u vezi uvodjenja uniforma, jer za mene:
    1) timski duh i zajednistvo su puno vise od oblacenja u istu odjecu i pocetni zanos (ako ga i bude) se vrlo brzo otopi a stare razlike ostaju
    2) klasne razlike se vide na mobitelu, naocalama, nakitu, satu, skolskoj torbi, cipelama, patikama, pernicama, autu kojim djeca dodju u skolu, ma svemu ostalom, prici o playstationu doma, ipadu, skijanju, ljetovanju, putovanju ili cemu vec, tako da mi je iluzorno ocekivat da ce uniforma nesto promijeniti na tom planu
    3) ne kuzim ni smanjenje vrcenja masina, jer ako se sad uprljaju svaki dan, uprljat ce se i ubuduce, samo sta ce sad bit sporka uniforma, koju valjda isto triba oprat - dapace, meni bez susilice i kad je kisa duze treba da se roba osusi, pa se vec vidim s jednom mokrom a jednom sporkom uniformom i pitanjem u cemu ce mi mali sutra u skolu

    a ne svidja mi se ni da s izvezenim imenom na prsima seta po gradu

    a meda, kako ja npr. znam da je netko skupo obucen - pa znam
    jer kad kupujem svojima, itekako znam u koje ducane ulazim, di je jeftino i di je skupo, ni nasa odjeca ne pada s neba
    pa tako ako na nekom vidim marku do marke, znam i otprilike cijene
    ne pregledavam etikete , ne ispitujem i nikad ne komentiram, moji su jos uvijek blazeno nesvjesni kuna, koliko sta kosta, sta je marka a sta nije i slicno i volila bi da tako sta duze i ostane
    mislim zovu oni cipele cicibanke, kroksice, marte, najkice i slicno
    ali zato sta ih tako razlikujemo, a ne zbog isticanja marke same po sebi (ne's ti marki...)

  37. #87
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    ma da, bas zato i najelitnije skole i sveucilista imaju uniforme.
    Pa ja bih možda baš te najelitnije pitala koje pozitivne efekte u današnje vrijeme vide u nošenju uniformi, mislim, hajdemo učiti od najboljih.

  38. #88
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    pa se vec vidim s jednom mokrom a jednom sporkom uniformom i pitanjem u cemu ce mi mali sutra u skolu
    ili s fenom u sedam ujutro kako sušim tu trenerku.

    apropo skupe odjeće, na djeci ju fakat ne primjećujem. na našoj generaciji, itekako
    što bi reć da ne zalazim u skupe dječje dućane znate moju teoriju, ako već treba birat, na mame treba trošit. djeca su slatka u svemu, a u mene, da postanem slatka, treba ipak malo uložit

  39. #89
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    isuse koliko ovih što se cere

  40. #90
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ja bih možda baš te najelitnije pitala koje pozitivne efekte u današnje vrijeme vide u nošenju uniformi, mislim, hajdemo učiti od najboljih.
    jel gleda ko (kao ja ) tračericu?
    najelitnije od elitnih - privatna škola na upper east side-u.

  41. #91
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    đizs, ova tvoja profesorica je malo opsjednuta uniformama, ha? znanstveni, multidisciplinarni, stručni pristup - trenirkama
    Link je na početku teme; iz njega je citat. Očito da treba pogled s mnogih stajališta, pogledaj koliko neslaganja ima ovdje, pa je to i dotična prof napomenula pošto smatra da se treba prilagoditi roditeljima, djeci..
    Naravno da se spominje socijalizam, jer je bivši sistem u nas, koji je zamro. Spominjanjem socijalizma ne isključuje se jednakost, to je već dr par opanaka dakle, izvučeno iz konteksta.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ja bih možda baš te najelitnije pitala koje pozitivne efekte u današnje vrijeme vide u nošenju uniformi, mislim, hajdemo učiti od najboljih.
    možda stvar prestiža i isticanja socijalnog statusa - snažnije i jače nego "civilna" markirana odjeća koja je ipak dostupna u svakoj dr trgovini?!
    Posljednje uređivanje od no@ : 31.03.2012. at 19:26

  43. #93

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Nekako mi ne stoji objašnjenje da bi uniforme riješile problem diskriminacije u klupama, ovo za neprimjereno oblačenje već mi ime nekog smisla.

    U članku iz Večernjeg lista piše da se u toj jednoj privatnoj školi uniforma za dječake sastoji od hlača, prsluka i sakoa za dječake. Malo mi je taj sako bez veze, ne znam za druge ali meni sako uopće nije udoban odjevni predmet, ne mogu si svoje dečke niti zamisliti u sakou u školi.

    Iako bi mi uniforme riješile problem previše pranja i peglanja koji imam, ne znam nekako si mislim a što ako se djetetu ta uniforma ne sviđa, pohađanje škole je samo po sebi prestresno pa im još nametati odjeću u kojoj se ne osjećaju dobro, nisam baš oduševljena idejom.

    A da će uniforme riješiti problem da - citiram "djeca siromašnih roditelja i skromnog statusa", (šta god ovo skromnog statusa značilo), ne budu odbačena, osamljena i marginalizirana, ne vjerujem da će uniforme riješiti taj problem, voljela bih kada bi bilo tako ali mislim da je problem ipak puno dublji. Jednostavno živimo u društvu opsjednutom materijalnim i mislim da uniforme neće kamuflirati ničije materijalno siromaštvo. Mislim da bi se prije tih uniformi trebalo poraditi na tome da se djeci usađuju prave životne vrijednosti - i u školi i kod kuće. Ta današnja opsjednutost materijalnim je jednostavno otišla predaleko, takav je moj dojam.

  44. #94
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam za uniforme.
    Sve mi se više čini da djecu odgajamo kao individualce nauštrb toga da ih odgajamo kao dio tima. Po meni, biti dio tima ne znači biti utopljen u prosjek, nego znači naći snagu u zajedništvu, zadovoljstvo u pripadnosti, znači razviti sluh za potrebe drugih.
    Ali to možda zaslužuje novi topic na filozofskom kutku - odgajati dijete kao individualca ili dio tima.
    Offtopic ovo svesrdno potpisujem.
    A i tamo cvijetine prijedloge rješavanja problema malih šminkerica.

    A boldano podržavam

  45. #95
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ne mislim da se zajedništvo postiže uniformama, žalosno je ako nastavnici, profesori a i mi roditelji ne možemo i ne znamo drugačije potaknuti osjećaj zajedništav u djeci nego nam trebaju uniforme za to.
    Meni uniforma ne znači ništa drugo nego da su svi jednako obučeni i možda bi se klincima prvo vrijeme i svidjela ta ideja ali nisam sigurna koliko dugo.
    Ono što meni još pada napamet da bi se jako morala voditi briga kakve bi to uniforme bile jer postoje i malo deblja djeca koja bi u nekakvoj uniformi koja stoji kao salivena onoj mršavijoj izgledala još deblje i osjećala se grozno i možda bila predmetom još većeg ruganja. Nemojte misliti da zato što su djeca u bilo čemu izgledaju lijepo, iz našeg odraslog oka da ali iz dječjeg ne uvijek.
    Ovaj argument da bi u uniformama bilo manje ruganja i da se ne bi toliko vidjele klasne razlike apsolutno ne stoji, a iskreno i glupo mi je da ih zbog toga uniformiramo u školi, pa zar ih škola na neki način ne priprema na kasniji život u kojem nema uniformi i itekako se vide klasne razlike.
    Za praktičnost sam već rekla ja bih definitivno bila od onih mama čije dijete ako ima dvije uniforme jedna je u prljavom vešu a druga se još nije stigla osušiti, pa ju cijelu noć pokušavam osušiti, što znači da bi ih trebalo biti barem 4 komada a to i košta a danas se može za djecu naći na sniženju lijepe i dobre robice koja ne košta puno.
    Ne vidim nikakvu prednost uniformama.

  46. #96
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Neke škole u Beču (ne sve) imaju uniforme. Od svih škola s uniformama, mislim da samo jedna (možda i griješim) ima uniformu od-do, znači, da su svi komadi odjeće školska uniforma i da se kupuju u posebnim dućanima (u kojima su cijene paprene - no, riječ je o kvalitetnoj, skupoj privatnoj školi). U ostalim školama uniforma se svodi na gornje dijelove, znači, majice i proljetno-jesensku jaknicu.

    Moja kći ide u jednu takvu školu i iako sam ranije bila rezervirana prema ideji uniforme, sad je toplo podržavam. Dakle, gore imaju školsku majicu (kratki ili dugi rukavi, tanka ili deblja, u nekoliko tonova jedne boje), a dolje doslovce što žele. I da, koliko vam god to čudno zvučalo, djeca kroz tu uniformu zaista razviju određeni osjećaj zajedništva (na pozitivan način, ne na način potiranja individualizma; zapravo, škola baš jako radi na tome da se djeca afirmiraju kroz međusobne različitosti). Škola radi i na povezanosti s bivšim učenicima, tako da se i današnji šezdesetogodišnjaci poistovjećuju sa školom koju su pohađali.

    Osim što mogu razvijati svoju individualnost ostatkom svog izgleda (ako im je do izgleda uopće stalo), djeca je mogu razvijati na puno važnijim područjima; osim toga, moram reći da u gotovo dvije godine školovanja nisam doživjela nijednu jedinu situaciju u kojoj bi odjeća ili izgled bili issue po bilo kojem pitanju, za razliku od onog što čujem iz hrvatskih škola (ne samo iz novina). Jedno "veće" ograničenje jest da na dane kad se održavaju priredbe, važnija događanja i razredno slikanje moraju obući tamnoplavi donji dio (a to mogu biti i obične traperice, bitna je boja).

    Mislim da dijete kojem je odjeća vrhunac iskazivanja individualnosti ima priličan problem.

  47. #97

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam za uniforme. Kad sam bila dijete nisam voljela uniformiranost kute, pa mi je razumljivo da ni moja djeca ne vole tu uniformiranost. Puno toga djeca moraju i u većini slučajeva se radi o zahtjevima odraslih, pa neka, u granicama urednog i pristojnog, imaju slobodu odijevanja u školi.
    Upravo u tome i je problem: razliciti roditelji imaju razlicita shvacanja urednog i pristojnog oblacenja. Neki roditelji izrazavaju svoj vlastiti neukus na taj nacin da djecu oblace u skupe krpice i na taj nacin roditelji SEBE misle profilirati. Djeca se za vrijeme nastave ne bi trebala izrazavati kroz garderobu vec kroz svoj karakter, kroz svoje socialne vjestine i kroz svoju osobnost i talente i zeljom za novim znanjem. Niti jedno se dijete ne bi trebalo sramiti cinjenice koliko roditelji zaradjuju (bilo to puno ili malo), u kojem kvartu stanuju i koji auto roditelji voze (ako ga uopce imaju) - usadjivanje temeljnih vrijednosti je ODGOVORNOST SVAKOG RODITELJA - niti jedno dijete se nece sjetiti rugati drugom djetetu ukoliko mu odrasla osoba nije stavila "bubu u uho" ...

  48. #98
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj Maxime prvotno napisa Vidi poruku
    Djeca se za vrijeme nastave ne bi trebala izrazavati kroz garderobu vec kroz svoj karakter, kroz svoje socialne vjestine i kroz svoju osobnost i talente i zeljom za novim znanjem...
    Ja sam za uniforme, ali ovdje se slažem s tobom. Baš zato mislim da bi možda uvođenjem uniformi te banalnosti pale u 2. plan; naravno da će razlike uvijek postojati, u školskom okruženju te razlike bi trebale biti karaktera koji spominješ-isticanjem soc. vještina, osobnosti, talenata.. možda bi uvođenjem uniformi, bilo koje vrste, banalnosti tipa 'ko je kako obučen, itd., pale u dr plan..
    Slažem se da je odgovornost roditelja usađivanje temeljnih vrijednosti djetetu, ali dio će steći i u školi, kao pedagoškoj ustanovi, gdje mislim da bi naglasak trebao biti na ovome što si navela.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da dijete kojem je odjeća vrhunac iskazivanja individualnosti ima priličan problem.
    Slažem se s ovim ali mi je svejedno drago što moj sin koji ide u 3. razred OŠ voli u školu obući majicu s natpisom Nirvana koju je jako želio i na taj način on se izražava odnosno otkriva jedan dio svoje osobnosti. Rock glazba mu se toliko svidjela da je poželio naučiti svirati gitaru i upisati glazbenu školu što je i uspio. Ta majica mu je bila želja za rođendan, voli ju nositi u školu i ne vidim niti jedan razlog zašto mu uskratiti to zadovoljstvo.

    Odjeća definitivno nije vrhunac iskazivanja individualnosti ali je jedan sastavni dio toga i zašto taj dio individualnosti zatirati uniformom, a ne vjerujem da će neko "veće dobro" odnosno poticanje zajedništva ili rješavanje problema diskriminacije u školi biti riješeno uvođenjem uniformi jer taj problem po meni manje veze ima s odjećom a više veze s odgojem djece.

    Moje dijete je individualac i čini mi se da je to teži put u usporedbi s djecom koja imaju afinitete kakve ima većina. Meni ga je žao jer se često ne uklapa, tj. ne sviđaju mu se stvari koje prakticira većina djece (npr. ne voli nogomet) i često dolazi u situaciju da se miče iz društva jer sam sebe ne želi maltretirati s napucavanjem lopte pa pod školskim odmorom on radije sjedne i nešto crta i na taj način se izdvaja, a meni se čini da bi mu bilo lakše da voli stvari koje voli većina djece. I zašto mu sada nametati uniformu kada se njemu Nirvana majica baš jako sviđa i voli ju nositi, a nogomet ionako neće početi voljeti zato što nosi uniformu kao i sva druga djeca.

    Dakle, odjeća mu nije vrhunac iskazivanja individualnosti ali se zbog ove jedne majice on osjeća mrvicu bolje u školi i zašto bi mu to bilo uskraćeno ionako je odrastanje samo po sebi prepuno frustracija.

  50. #100
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Water prvotno napisa Vidi poruku
    ali se zbog ove jedne majice on osjeća mrvicu bolje u školi
    Da se moja djeca osjećaju bolje ili lošije zbog komada odjeće, ja bih istražila što je u pozadini i riješila bih to. Zabrinjavalo bi me da zadovoljstvo/nezadovoljstvo/frustracija/osjećaj sreće moje djece ovisi (čak i malim dijelom) o odjeći ili nečem sličnom.

    A vjerovala ili ne (imam iskustvo iz prve ruke, dakle, ne govorim napamet), mali individualci se mnogo kvalitetnije odgajaju kad se djeca međusobno manje razlikuju izgledom. Tada do izražaja dolaze važnije stvari.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •