Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 163

Tema: Imam par pitanja u vezi pp!!!

  1. #101
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    zekica, previse se opterecejes
    vidjet ces sve sama kad krenes motat guzu, uzimaj od svake vrste po par komada, pa ces lako naruciti jos kako guza raste, a za prvih mjesec 2 bit ce ti dosta i 10ak(20ak) pp ako koristis i tetre
    fitted se razlikuju od pocketica samo u tome sto se ulozak ne odvaja nego je usiven i time se sporije suse, i po velicinama su(ili os)

  2. #102
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj penny prvotno napisa Vidi poruku
    zekica, previse se opterecejes
    vidjet ces sve sama kad krenes motat guzu, uzimaj od svake vrste po par komada, pa ces lako naruciti jos kako guza raste, a za prvih mjesec 2 bit ce ti dosta i 10ak(20ak) pp ako koristis i tetre
    fitted se razlikuju od pocketica samo u tome sto se ulozak ne odvaja nego je usiven i time se sporije suse, i po velicinama su(ili os)
    A joj drage moje žene 20ak košta 2000kn, pa nije mi to zgodno za "vidjeti". Nemojte me krivo shvatiti, ja razumijem što vi govorite, samo mi se ne sviđa više ideja kao prije. Nemam ja novaca eksperimentirati s pelenama pa koje "budu dobre". Imam i volje i vremena, novaca samo tako i nemam za istraživanje. Samo ja radim, a radi bolovanja mi je plaća na bolovanju 2400, a za porodiljnog dopusta je godinu dana 2800. I sad dati u startu skoro jednu cijelu plaću da vidim hoće li biti dobre... nije mi to baš draga opcija, zapravo- to nije opcija.

  3. #103
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Sad sam pocirila na babysaurus stranicu, kao da ne vidim da vise imaju mutt like kojima se ulozak kopca drukerima, vec su sada sa dzepom koji se puni uloskom? To mi jos draze. Na njih fino idu rodini coveri.
    Za drugu bebu cu kolekciju upotpunit mutt like-om, roda newborn i vunenim coverima.
    Da sam s prvim djetetom krenula s platnenim od starta mislim da bi se izgubila... Bilo bi meni svega novog previse... Bolje polako krenut kad se osjetis spremnom. Neke zene su odmah spremne, ja mislim da ja ne bi bila- em jer smo dugo bili u bolnici i trebalo mi je dugo da se oporavim od poroda.
    Imam ja volje za sve! Uz to imam sreću da imam i svekrvu na raspolaganje koja je kućanica i koja je oba svoja sina odgojila na pp. Samo ponavljam, nemam novaca za eksperimentiranje s vrstama pelena.
    Kaže ona da je moj MM s 9 mjeseci prestao nositi pelene, rano su ga naučili na tuticu.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    A joj drage moje žene 20ak košta 2000kn, pa nije mi to zgodno za "vidjeti". Nemojte me krivo shvatiti, ja razumijem što vi govorite, samo mi se ne sviđa više ideja kao prije. Nemam ja novaca eksperimentirati s pelenama pa koje "budu dobre". Imam i volje i vremena, novaca samo tako i nemam za istraživanje. Samo ja radim, a radi bolovanja mi je plaća na bolovanju 2400, a za porodiljnog dopusta je godinu dana 2800. I sad dati u startu skoro jednu cijelu plaću da vidim hoće li biti dobre... nije mi to baš draga opcija, zapravo- to nije opcija.
    ja sam silom prilika zbog kožnih problema morala malog stavit u platnene sa sedam mjeseci. imala sam istu ovu dvojbu kao i ti... kakve, koje šta da kupim. ništa mi nije bilo jasno oko tih pelena.
    s lovom koju dobiješ na porodiljskom isto nisam bila sklona eksperimentima.
    na kraju sam se odlučila za tetre i švedske i mogu ti reći da funkcionira odlično. brzo se suše po ovoj zimi, imam ih dosta, a nisam potrošila brdo novaca, perem mašinu svaki treći dan. imam covere od pulla i niš ne pušta. imam i pokoji vuneni, ali oni su tek u procesu proizvodnje .

  5. #105
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Zašto ne kupite razne rabljene ako želite isprobavat?
    Meni su osobno najdraže bile Dolisine fitted-pocket, tj pamučne s đepom kao pocketice koje si mogao puniti po želji(ntetrtom) a brže su se sušile od običnih fitted.

  6. #106

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    mislim da sa 30 običnih tetri možeš početi prve mjesece, na zimu dodaš još ako bude neophodno. to je tristotinjak kuna

  7. #107
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    zekana...pa nemoras uzet 20 za 2000kn...i nemoras odmah... moj je prvih mjeseci bio u tetrama, i kupovala sam jednu po jednu pelenu...doslovce, jednu do dvije mjesecno( uzimala sam razlicite proizvođace i oblike i uvijek sam gledala da uzmem one koje su pod burgain/rasprodaja) jer sam dobivala samo onu naknadu za nezaposlene(1600 kn mjesecno) a moji su bili skepticni sto je to toliko skupo...na kraju mi ih se skupilo....(koristili smo ih dosta dugo,imali smo muke sa skidanjem)
    tad kad sam ih ja kupovala nije bas bilo puno rabljenih za kupiti a sad bome ima i nadopunjujem kolekciju samo sa rabljenima... za sad sam uzela vec 15ak novih(rabljenih, meni novih) za mozda 300kn sveukupno

  8. #108
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Imaš li pravo na neki roditeljski dodatak od države? Meni je to taman otišlo na platnene, a dok se nije sva papirologija sredila koristili smo tetre. A i rođaci će valjda darivati bebu. Ja sam to bukvalno shvatila kao bebin novac, tako da nismo ni osetili toliki trošak na MM-ovoj plati. Ali kada mi prijateljica koja ima dečaka par meseci starijeg od moje L. kaže svoju računicu koliko je potrošila za sada na jednokratne zavrti mi se u glavi, jer mi to nebi mogli sa njegovom malom platom izdržati.

  9. #109
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Da, malo je poveca svota novca za izdvojiti na pocetku (iako nisu sve pelene po sto kuna), ali definitivno se kroz neki rok isplati. Itekako se isplate i s jednim djetetom, jer bi troduplo potrosila na jednokratne kroz dvije, dvije i pol godine pelenasenja. A kolika je tek usteda kad ih koristis s drugim, ili trecim djetetom.

    Ali meni se cini da bi ti sve odmah i sad, pa da ces zbog toga nagrabusit. Zato idi postepeno, s tetrama plus koja moderna platnena. Uostalom, one platnene koje ti nece biti perfektne - ne znaci da su neupotrebljive. Npr ja sam dvije pelene koje mi nisu "legle" stavljala samo kao nocne, s dva dodatna uloska i odradile bi svoj posao. Nije bilo neke da je bila totalno neiskoristena. Nemoj zurit, mozda ti ni uz svekrvu kucanicu i svu pomoc svijeta uopce ne legnu

  10. #110
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    D Uostalom, one platnene koje ti nece biti perfektne - ne znaci da su neupotrebljive.
    i to!!!
    neiskoristiva moze biti jedino aio ili cover...ali sama platnena je uvijek upotrebljiva, ona koja ti je pre-tanka, dodat ces ulozak ili tetru...
    prestat ces je koristiti onda kad je preraste (ako nije os, mi smo os cak i prerasli nakon 2 godine jer mi je mali bio sumo size )
    ali inace ces je uvijek moci staviti kakva od bila jedino sto ces imati one koje preferiras pa ce ti one koje volis manje biti manje u opticaju ili na dnu hrpe
    platnena je iskoristiva sve dok recimo cicak ne pocne grabat po trbuscicu(ali to je jaaaako rijetko - i dogadja se uglavnom kod starijih pelena), cak i kad gumica oko nogu popusti...ona je svejedno iskoristiva
    tako da koje god da kupis...prirast ce ti srcu

  11. #111
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    I cocak i gumica i drukeri se uvijek mogu popraviti i zamjeniti, tako da nista nije problem

  12. #112
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Uostalom, te slatke sarene mekane pelene vrlo lako zavolis jednom kad se naviknes na njih

  13. #113
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Cocak :lol)
    Cicak htjedoh napisati

  14. #114
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    utvrdjivas ti gradivo za sutra,ha?

  15. #115
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj cikla prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš li pravo na neki roditeljski dodatak od države? Meni je to taman otišlo na platnene, a dok se nije sva papirologija sredila koristili smo tetre. A i rođaci će valjda darivati bebu. Ja sam to bukvalno shvatila kao bebin novac, tako da nismo ni osetili toliki trošak na MM-ovoj plati. Ali kada mi prijateljica koja ima dečaka par meseci starijeg od moje L. kaže svoju računicu koliko je potrošila za sada na jednokratne zavrti mi se u glavi, jer mi to nebi mogli sa njegovom malom platom izdržati.
    Navodno da sva djeca rođena u 2013oj u RS trebaju dobiti od države, preko općine 500KM. Eh sad, ovdje ja nikome ništa ne vjerujem dok ne bude, a isto tako su neredoviti s bilo kakvim isplatama... tako da tome se nadati... ehhhhhh, u teoriji.

  16. #116
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Hvala vam na komentarima. Nekoliko sam običnih pp dobila igrom slučaja. Ovdje mi se protive bilo kakvim polovnim pelenama, a i mami se digla kosa na glavi kad sam joj predložila da mi ih podiže na pošti za mene- a polovne! A ja u Sarajevu, ovisim o njoj onda što se dostave tiče.

    Možda mi se čini, ali ovdje koga god da sam pitala, svi koriste pampersice i nadati se naći ovdje pp- mislim da je to fantazija. Tako da sam ipak prisiljena kupovati nove.

    Taman sam si rekla, pa OK, nove-nove! Kad me već napadaju da ne kupujem polovne, nek im bude, kupit ćemo nove. No to ipak ne podrazumijeva kupiti pa ih ne moći eventualno koristiti. Koje budem uzela, s njima ćemo se "družiti".

    BTW, koja vam je preporuka za tetre. Kupila sam 15 kom od pčelice maje i stvarno mi se čine bezveze tanke. Znam kako tetre trebaju izgledati, barem kako su izgledale i kakve moja mama i dan danas potuca po kući. Tako su lijepe, debele i mekane. A ove su mi kao od flis papira... tako da molim za preporuku dobre marke/kvalitete tetri da nadokupim.

    A pp ću najvjerovatnije uzeti 10kom pocket fitted s nekim ulošcima od baby saurus, i to OS s drukerima, dva-tri covera za početak. To je ulog oko 250KM pa ćemo vidjeti što dalje.

  17. #117
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ajd ipak se nisi totalno pogubila
    Vidis, napredujes, kaluliras, imas plan.. Polako.
    Bravo

  18. #118
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    utvrdjivas ti gradivo za sutra,ha?
    A bome da i za radionicu i za sebe

  19. #119
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Ajd ipak se nisi totalno pogubila
    Vidis, napredujes, kaluliras, imas plan.. Polako.
    Bravo
    hehehe! naručeno pa budemo vidjeli... Ma ako ne budu funkcionirale, držat ću joj ruku pod guzom, hehe! A sad pićim dalje na svoju listu nabavke. Imam ja još mnogo toga što me čeka. Ovo je bio zadatak ovog mjeseca. Ostatak će na kraju ožujka, pa dalje na kraju travnja. Takav je plan

  20. #120
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Ne znam da li post ide pod tu temu...micite ga ako sam u krivu
    Hoće li skoro kakva radionica u Čakovcu o pp?

  21. #121
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Ikusne majke, molim vas, koje veličine bi nam trebao cover za sitnoguzog, dugog, tankostrukog dječaka od 13 mj. (9kg)??

  22. #122
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    Palcice, mislim da M... Al pogledaj kod svakog proizvodaca od do kolko kila ide...ako je tako tanasan mislim da bi najbolje bilo M...ili neki manji L...jesi se dosad vec snasla?
    Inace bolje.se snalazim sa savjetima za xl bebe moja vec sad sa 6mj stane u L :lol

    Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2

  23. #123
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Palcica, ja mislim da je moj u to doba nosio M (imao je tad 8 kg).

  24. #124

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Ja bih ipak rekla L, M bi mu lako mogle biti preplitke, pogotovo straga.

    Nego opet, one koji dvoje zbog financija - pola RH još uvijek kupuje tetre i švedske pelene za široko povijanje, a to je sasvim dobro i dovoljno za povijanje.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    Mi imamo rodin cover, ali na čičak i jako se dobro da namjestiti, da baš stisne nogice i struk...možda da probate taj? Mislim da bi vam odgovarala L veličina, M mi se čini ipak malo premali

  26. #126
    flossycandy avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Wien
    Postovi
    12

    Početno

    Vidim da tema dugo nije aktivna a ja imam par pitanja pa molim neku iskusnu mamu da pomogne
    Naime kad sam rodila dobila sam od grada poklon bon u iznosu €100 za Popolini pp. O korištenju pp
    sam razmišljala u trudnoći te naposljetku i odlučila da ih želim koristiti. Kad sam rodila u bolnici su imali
    pampers pa se to koristilo, došli doma kupili beauty baby jednokratne i nekako odgodili odlazak u Popolini
    dućan po pp. Beba ima mjesec i po dana, isključivo dojim, puno kaki (to je bio najveći razlog što nisam još otišla po pp)
    E sad moje pitanje je od kad je najbolje krenuti sa pp? Ima li netko iskustva sa popolini pelenama? Imate li što za napisati o njima? Preporučujete ili ne baś? Koliko je trebalo vašoj djeci da prihvate/naviknu se na pp?
    Hvala

  27. #127
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mi smo oba puta s platnenim pelenama krenuli od rođenja. kako nisu ni znali za nešto drugo, nisu se imali na što navikavati
    za popolini sam uglavnom čula pozitivne kritike

  28. #128
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Mi smo krenuli sa pp sa kojih 3 tjedna. Probala sam čim smo došli iz bolnice ali mi je kao novopečenoj mami bilo previše konfuzno kad mijenjati, jer sam svugdje čitala da pp treba mijenjati češće.
    Na kraju je to bila glupost jer gdje ćeš češće kad ti beba kaki kod svakog hranjenja koje je min svakih 2-3 sata.
    Njemu nije trebalo vremena za privikavanje, meni je par dana.
    Što prije kreneš sa pp, biti ćeš sretnija u konačnici, ali (po meni) samo ako imaš dobre uvjete za korištenje istih-dobru mašinu i sušilicu/dobar sustav za sušenje (zimi i ljeti).
    Da nemam to, ne bih se odlučila za pp i sušila ih po radijatorima ili po par dana u ne zračnim sobama zimi. Bila bi mi tlaka.
    Popolinijeve pelene nemam, ali sam čitala da su ok.
    Moj savjet bi bio da gledaš da kupiš i koju bambus/konoplja koje su izdržljivije za noć.

  29. #129
    flossycandy avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Wien
    Postovi
    12

    Početno

    Evo update. Popolini pelene su fantastične! Mekane, jednostavne za korištenje, vesele, ne propuštaju. Za sad sam nabavila 20 kom(10 kom panda super soft i 10 kom one size soft). U paketu sam uz svake dobila po jedan popo wrap nepropusne gaće i po dva stay dry cloth, uz svaku pelenu dođe još ekstra uložak. Flis u roli sam kupila posebno,120 kom košta €5,70 u njihovom dućanu što je jeftinije čak nego na Amazonu Za sad sam jako zadovoljna a i beba je sretna

  30. #130
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Koliko dodje svaki paket? Sto je to flis rola?

  31. #131
    flossycandy avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Wien
    Postovi
    12

    Početno

    https://www.popolini.com/B2C/product...cts_id=2089800
    ovo je taj flis-baca se skupa sa u wc školjku
    Svaka trudnica kad rodi dobije od grada Beča poklon bon od €100 za popolini pp. Bez bona bi to platila €250 ovako sam platila €150

  32. #132
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    pohvala Beču za poticanje koristenja PP

    i ja sam za popolinice cula samo pohvale

  33. #133

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    93

    Početno

    imam pitanje...
    dakle koristimo pp i sad curica ima 6. mj. 8 kg i 70 cm i čini mi se da će joj uskoro pelene biti male?? naravno sve sam kupila one sa drukerima za pomicanje dubine pelena i čičkom za kopčanje dakle to su kao jedna veličina za cijelo vrijeme nošenja pelena ali si mislim da neće dogurati do godine dana u ovim pelenama jer su joj već sad plitke??
    i do kad otprilike bebe prestaju nositi pp? znam da iz jednokratnih izlaze najranije sa dvije godine!

  34. #134
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Buble, djeca ne rastu jednakom brzinom do godine dana kao do 6 mj., a nakon godine dana rast se još i više uspori. Koje pelene imaš? PP uglavnom jesu pliće od jp, ali rijetko koje ti zbog plitkoće neće dogurati do kraja pelenskog staža.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    93

    Početno

    imam flafi i rodine puse (neka admini obrišu post ako je zabranjeno spominjati nazive pp)
    da to za rast sam i pretpostavljala ali opet nekako mi moja beba izgleda veliko za pp

  36. #136
    Junior avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    ZG centar
    Postovi
    53

    Početno

    Pozdrav,
    nova sam na forumu - 9.12.nam je termin, no ništa ne prepuštam slučaju. :D
    Odlučila sam bebeka motati u tetra pelene + snappi + ME cover S za početak. Kupila sam danas na akciji 3 pakiranja tetri za 204 kn u DM-u (6 kom u paketu, 3 zelene i 3 bijele), i već se suše na štriku, nakon ciklusa pranja na 60C sa 2 žlice deterdženta i alkoholnim octom s kapi EU eukaliptusa umjesto omekšivača. :D Još tražim pravi čajevac pa molim preporuke.
    Koliko tetrica dnevno promijeni novorođenče? Planirala sam do poroda skupiti, oprati i spremiti 70-80 tetri - mislite li da je to dovoljno, ako svaki dan operem 25 (računam da ću ih toliko morati mijenjati u danu). Imam sa strane i 10 tanjih kaliko pelena za bljuckanje i sl. s kojima ne namjeravam premotavati bebeka mada su namijenjene novorođenčetu (nekak mi se čine pretanke).
    Jesu li i K Plus tetra pelene jednako dobre? U 3 Konzuma sam bila i K Plus tetre nisam našla... Možda sam ćorava?

  37. #137
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Imala sam 50 tetri, bilo je dovoljno.

  38. #138
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    25 tetri dnevno? Ili misliš trošiti dvije tetre po previjanju? Mada, i 12 previjanja mi se čini puno (ne znam što s onom jednom viška)...mislim, super ako stigneš...ali meni to zvuči dosta ambiciozno
    Mi smo znali potetrati ponekad ali rijetko kroz cijeli dan pa ti ne znam točno reći koliko tetri potroši novorođenče u danu, no ako usporedim s upojnom moći mpp, procjenjujem da bi to moglo biti cca 12 tetri dnevno.

  39. #139
    Junior avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    ZG centar
    Postovi
    53

    Početno

    Hvala puno na odgovorima. Išla sam gledati koliko puta novorođenče urinira u jednom danu (15-30, više ni manje nije ok i upućuje na neke probavne probleme), pa budući da je koža toliko tanka i osjetljiva onda pokušati mijenjati svaki put izuzev po noći da bebeka ne budim..? Znači bolje da računam s 15 dnevno (origami fold - dakle 1 tetra po prematanju)? Išla sam gledati koliko treba tetrama da se skroz posuše, sada bez grijanja treba dan i pol u hodniku gdje sušim veš - pa ak zaokružim na 2 dana sušenja 15 tetri, da treba u startu 50-60 tetri (dakle dokupim još 5 paketa u kojima je po 6 kom) da uvijek imam min 15 čistih u pullu, za 15 prematanja. Uhodavam se, smišljam rutine da me sve ne dočeka nespremnu. Nemam baš babyservis na raspolaganju pa je svaki detalj bitan. :D
    Drugo: što se tiče vunenih covera - mislila sam tu uposliti sveki, koju vunu da joj kupim i koje mustre i krojeve da joj isprintam? Ako tko ima link na ono što se svima pokazalo najbolje? Zicer je zicer, i prije ću poslušat iskusnu mamu nego pretpostavke. :D

  40. #140
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Pozdrav svima. Nova sam na forumu, pa ako već ima ovakvih pitanja, nisam ih uspjela naći pa se ispričavam moderatorima što me trebaju seljakat.
    Dakle pitanje: ja i muž smo se odlučili na pp, a kako kod nas svi sakupljaju bebine stvari generacijama i sve to uvijek čeka neku novu bebu, tako ja imam brat bratu nekih 50-ak pelena od prije 35 godina, pa do prije 8 godina. Uz to imam i one kao trokute koji idu preko. Je li to slično onome što vi sada kupujete novo ili ima nekih značajnih promjena? Jer ako je to više manje isto, neću morati kupiti ništa za bebu do otprilike 2. rođendana.

  41. #141
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Vidim da nitko nije dugo odgovorio, vjerojatno ste u međuvremenu i našli odgovor na nekom drugom mjestu, ali dobro....To je, naravno, i dalje ok. Tetra pelenu slažete u fold (pogledajte na Googleu načine slaganja, evo jednog linka: http://www.clothdiaperaddiction.com/...flats-101.html) ili kao uložak u sredinu tih trokuta (švedskih pelena). Umjesto trokuta za pričvršćivanje možete koristiti Snappi kopču koja košta 20ak kuna. Preko svega Vam idu zaštitne gaćice - coveri. To bih svakako savjetovala novo jer one gumene gaće kakve su se prije koristile ne propuštaju zrak. Možete kupiti novo ili rabljeno preko oglasnika i na grupama na FB (recimo grupa Moderne platnene pelene). Inače, imate i moderne platnene pelene koje izgledaju otprilike ovako: http://img2.etsystatic.com/010/0/527...67074_okyx.jpg

  42. #142
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Hrpa stvari na Rodinom webshopu je na super akciji, ukljucujuci i zastitne gacice.

  43. #143
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa Vidi poruku
    Hrpa stvari na Rodinom webshopu je na super akciji, ukljucujuci i zastitne gacice.
    I odlične su! Zaštitne bih posebno preporučila.

  44. #144
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa Vidi poruku
    Hrpa stvari na Rodinom webshopu je na super akciji, ukljucujuci i zastitne gacice.
    Nemojte se ljutiti, ali otkad je 10 % popusta super akcija?

  45. #145
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ja sam opet uzela s oglasa. Nema neke razlike, a cijena je puno manja.

  46. #146
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Nemojte se ljutiti, ali otkad je 10 % popusta super akcija?
    Pa super je, za deset pelena dobijes jednu besplatno. A da ne velim da su cijene Rodinih pelena i inace odlicne i vrlo povoljne, povoljnije od vecine ponuda na hrvatskom trzistu.

  47. #147
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam opet uzela s oglasa. Nema neke razlike, a cijena je puno manja.
    Koje s oglasa? Domaca radinost, bez poreza, bez kontrole kvalitete, na crno?

  48. #148
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Ja sam svoje Rodine pelene uzela preko oglasa (na Njuškalu). Prastare su i super su. Jest da je kupnja bila stihijska i da sam ja tada mogla za iste novce kupiti i nešto bolje, ali svima u okolini preporučim da pregledaju oglasnike. Ima ljudi koji prodaju jako malo korištene stvari jako povoljno.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj flossycandy prvotno napisa Vidi poruku
    Evo update. Popolini pelene su fantastične! Mekane, jednostavne za korištenje, vesele, ne propuštaju. Za sad sam nabavila 20 kom(10 kom panda super soft i 10 kom one size soft). U paketu sam uz svake dobila po jedan popo wrap nepropusne gaće i po dva stay dry cloth, uz svaku pelenu dođe još ekstra uložak. Flis u roli sam kupila posebno,120 kom košta €5,70 u njihovom dućanu što je jeftinije čak nego na Amazonu Za sad sam jako zadovoljna a i beba je sretna
    Hej flossy, i mi koristimo popolini one size soft i organic, počeli smo s neka tri tjedna. Graz subvencionira s 80 eur, ali na malo drugačiji način nego Beč.
    Super su, imamo i Naidine (babysaurus) koje su isto super, ali nekako najčešće koristimo popolini (imamo jako puno pp, preko 25).

    Flis možeš prati kada nije pokakan (najbolje u onoj vrećici za osjetljivu robu), tako da jedna flis rola traje jaaako dugo.
    Ja sam u veličini M i sada u veličini L kupila po tri popo wrap-a.
    Ako imaš pitanja, javi se i sretno, vidjet ćeš da je puno manji bauk nego što većina ljudi misli!
    Posljednje uređivanje od annie84 : 19.08.2016. at 17:39

  50. #150

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    P.s. Nemamo sušilicu ni radijatore (imamo podno grijanje) i nije uopće neki problem. Po ljeti se suše na suncu u vrtu, a po zimi u radnoj sobi, istina dan-dan i pol ako ne grijem u tom periodu, ali ako imaš dovoljno pelena ne predstavlja neki problem.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •