Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 163 od 163

Tema: Imam par pitanja u vezi pp!!!

  1. #151
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Da napravim mali update: bebica je vec 3 tjedna kod kuce. Jp su bile samo u rodilistu, od prvog dana kuci je u tetrama, trokut i cover. Za sad su 2 tetre zbog kukova dok ih ne pregledamo. Funkcionira super, već sam od 2 dana ja mijenjala pelene, mama mi pokazala par puta. Svaku vecer masina pere, a suse se od jutra do popodne, onda mi ih mama popegla i idemo dalje. Znam da ne treba peglat, al zena ne odustaje od toga sto god joj rekao. Pa nek pegla. Namjeravam ju prematat ovako s tetrama i trokutima dok ne pocne sjedit i puzat. Do tad cu polako nabavit iducu fazu pp, koje ce bit vidit cu. Za sad narucujem po 1 ili 2 online.
    Super mi je rodina pusa cover onaj narancasto bijeli, malo samo kakica pobjegne, al to lako rjesimo. Ako se pokaki ide odmah promjena naravno, a inace svaka 3, 4 sata. I budu pelene vlazne nikad skroz mokre, ipak su 2 tetre. Tako da vrtimo nekih 30-ak pelena i 10 trokuta. Iako sam narucila jos 3. A dio tetri je iz dm-a, ok su mi skroz, nešto je naruceno s minigreeny web shopa, i te su dobre.

  2. #152

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Da napravim mali update: bebica je vec 3 tjedna kod kuce. Jp su bile samo u rodilistu, od prvog dana kuci je u tetrama, trokut i cover. Za sad su 2 tetre zbog kukova dok ih ne pregledamo. Funkcionira super, već sam od 2 dana ja mijenjala pelene, mama mi pokazala par puta. Svaku vecer masina pere, a suse se od jutra do popodne, onda mi ih mama popegla i idemo dalje. Znam da ne treba peglat, al zena ne odustaje od toga sto god joj rekao. Pa nek pegla. Namjeravam ju prematat ovako s tetrama i trokutima dok ne pocne sjedit i puzat. Do tad cu polako nabavit iducu fazu pp, koje ce bit vidit cu. Za sad narucujem po 1 ili 2 online.
    Super mi je rodina pusa cover onaj narancasto bijeli, malo samo kakica pobjegne, al to lako rjesimo. Ako se pokaki ide odmah promjena naravno, a inace svaka 3, 4 sata. I budu pelene vlazne nikad skroz mokre, ipak su 2 tetre. Tako da vrtimo nekih 30-ak pelena i 10 trokuta. Iako sam narucila jos 3. A dio tetri je iz dm-a, ok su mi skroz, nešto je naruceno s minigreeny web shopa, i te su dobre.
    Baš mi je drago pročitati da se netko tako lijepo snašao sa pp. ) Samo naprijed! Reci mi samo zašto ih pereš svaki dan? Ako ih imaš tridesetak možeš ih prati svako 2. ako ne i 3. dan.
    I na što točno misliš kad kažeš druga faza pp? Možeš tetre koristiti cijelo vrijeme pelenaštva.

  3. #153
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Pa perem ih svaki dan jer nikad ne znam koliko ce mi ih otic. Ima mala tendenciju da su pokaki pola sata nakon promjenr. A i mjenjam ju stalno jer ima malo osipa kad je duze mokra.
    A mislila sam kupit one moderne pp kad pocne bit mobilnija i puzat i sl jer mi i sad kakica pobjegne koliko je rijetka. Strah me sto ce bit uskoro. I pedijazrica mi je rekla danas da slobodno krenem na te moderne, da su njon bile super snjezinim djetetom. Samo mi se cudila jer stavljam redom 2 tetre, trokut i preko cover. Da zasto ne dtavim cover na tetre, pa onda trokut za siroko povijanje. Meni tako nema smisla. Radim li ja dobro, jer mi je tako mama pokazala da su tada nas povijali na ovaj moj nacin.

  4. #154
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Po pedijatrica om bi dosta pelena uštedila, poslušajte je. Ujedno nađi link kak se pelene slažu u organi stil, tu još možeš napraviti uštedu u trošenju pelena, pa polovicu složis u tom modulu, a ostatak ostaviš Z široko previjanje i ispod glave. U svakom slučaju imaš neku naprednu pedijatrica, moja se krizama s obje kad sam dete donesla u platnenim, a tek sestre u rodilištu, jedva su dete zamotale

  5. #155

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Pa perem ih svaki dan jer nikad ne znam koliko ce mi ih otic. Ima mala tendenciju da su pokaki pola sata nakon promjenr. A i mjenjam ju stalno jer ima malo osipa kad je duze mokra.
    A mislila sam kupit one moderne pp kad pocne bit mobilnija i puzat i sl jer mi i sad kakica pobjegne koliko je rijetka. Strah me sto ce bit uskoro. I pedijazrica mi je rekla danas da slobodno krenem na te moderne, da su njon bile super snjezinim djetetom. Samo mi se cudila jer stavljam redom 2 tetre, trokut i preko cover. Da zasto ne dtavim cover na tetre, pa onda trokut za siroko povijanje. Meni tako nema smisla. Radim li ja dobro, jer mi je tako mama pokazala da su tada nas povijali na ovaj moj nacin.
    Bok,
    Ja stavljam jednu tetru slozenu u trokut ili origami ( https://www.pinterest.com/pin/237987161533527043/ ) i onda jos jednu kvadraticnu po sredini. Preko toga zastitne gacice. Ne treba ti jos i trokut za siroko povijanje, ovo je samo po sebi sioko povijanje. barem tako ja mislim.

  6. #156
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Dakle, pelene jako zaudaraju na amonijak. Prošla sam ih s kipućim octom u vodi da malo otopi minerale, tobože koji su se nakupili, mada su kupljene s oglasnika i nisu zaudarale prve dvije godine.

    Oprane su u novoj perilici,bez efekta.

    Kupljena je jedna nova Knofek pelena i ta je počela zaudarati nakon par korištenja. Djeca nisu bolesna, urin im ne zaudara kada pišaju u tutu. Ali u peleni odmah po amonijaku.

    Ne znam više u čemu je problem.

  7. #157
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    zuta, meni je pomagala soda bikarbona, natapanje i duplo ispiranje (masinsko, oboje).

  8. #158
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Probaj sa sodom
    Ili stavi susiti popisane pelene

  9. #159

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, pelene jako zaudaraju na amonijak. Prošla sam ih s kipućim octom u vodi da malo otopi minerale, tobože koji su se nakupili, mada su kupljene s oglasnika i nisu zaudarale prve dvije godine.

    Oprane su u novoj perilici,bez efekta.

    Kupljena je jedna nova Knofek pelena i ta je počela zaudarati nakon par korištenja. Djeca nisu bolesna, urin im ne zaudara kada pišaju u tutu. Ali u peleni odmah po amonijaku.

    Ne znam više u čemu je problem.
    Smrdi po amonijaku prije pranja ili i oprana pelena? Meni ovih dana dosta smrde pelene koje cekaju pranje, racunam da je zbog vrucine. Ciste ne smrde.

    Slazem se za sodu, pa duplo ispiranje.

  10. #160
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Smrde popišane. Oprane ne. Probala sam i sodu.

  11. #161

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Smrde popišane. Oprane ne. Probala sam i sodu.
    To je prilicno uobicajeno ljeti. Inace perem pelene svaki treci dan, a sad maksimalno svaki drugi. Cuvam ih u polupokrivenoj kanti, i ima dana kad mi kupatilo jako smrdi od pelena.

  12. #162
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Tako smrde i po zimi. Koristimo ih sve manje, sva sreća još samo jedno dijete treba maknut pelene, a inače ih držimo u košari za rublje.

  13. #163
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Probaj s sodom

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •