Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Škola??? Jooooj!!

  1. #1
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno Škola??? Jooooj!!

    Kao što sam napisala na pobrojavanju, dilema je ići u školu ili još ne.
    Još nismo obavili ona testiranja pa ne znam kaj će oni reči, ali zadnja je moja. Logopedica (kod koje ide i u malu školu) kaže da bi po njoj mogao ići iako je prije govorila da čemo odgoditi za 1 godinu. Sad mi je to šok i iako sam više za to da ide kasnije (sa 7,5), on jako žćeli ići i mislim da će mu škola više pasati nego vrtić koji bdw. ne voli. Ima veliku želju za učenjem novih stvari ( a kažu ako se odgodi šk. to bi ga moglo proči). Zadaće iz male škole uredno piše pa ima i radne navike.
    Ne znam, može li mi netko nešto sugerirati?

  2. #2
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    bas je bilo na rodinom portalu prije par dana:

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=62&Show=1974

    generalno je tesko reci sta je bolje, ovisi od djeteta do djeteta.

    osobno sam bas sretna da ege puni 7 god u 9.mj pa nemam dileme

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Moje je mišljenje da ako baš ne voli vrtić ide u školu jer će mu verovatno tamo biti zanimljivije. On tako i tako je obveznik ove godine što znači da ako ne želiš da ide moraš tražiti odgodu. Ti najbolje poznaš svoje dijete pa ćeš odlučiti. Moj stariji sin isto kreće ove godine, lani nije bio obveznik jer je rođen u 5. mjesecu i meni je odgovaralo da ne mora ići, ali da je rođen kao tvoj ja bih ga dala.

  4. #4
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Ja sam osobno uvijek za odgodu, ali ne baš pod svaku cijenu. Postoje i izuzeci kada je dijete jednostavno dozorilo, a tvoje bi moglo spadati u tu kategoriju. Ono što bi mene više zanimalo od radnih navika i želje za učenjem je socijalizacija. Zašto ne voli ići u vrtić? Kakav je odnos s drugom djecom, ima li prijatelje? Naime, postoji i taj jedan drugi faktor emocionalne nezrelosti koja je izuzetno važna kod polaska u školu, rekla bih čak i važnija od inteligencije, čitanja i pisanja.... Kako to kod vas štima? Svakako pokupi nekoliko mišljnja, osobito od osoba koje su tvoje dijete imali prilike dobro upoznati i s njim raditi i boraviti.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Ja bi ti savjetovala da pričekaš testiranje. Poznajem dosta ljudi kojima su baš na testiranju savjetovali odgodu i na kraju je ispalo da su točno te diuće godine djeca bila super spremna i prilagodba za školu je odlično prošla.

    Ja sam se dosta mučila sa pitanjima i dilemila, i onda smo obavili testiranje kod vrtićke psihologinje. Ona je napravila stvarno dobro analizu i dala svoju preporuku. Škola da, ali jako pažljiv odabir nastavnika.

    Pitanje je zbog čega misliš da vam treba odgoda? Na temelju toga onda treba razgovarati sa stručnim ljudima.

  6. #6
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Meni je logopedica savjetovala odgodu zbog loše grafomotorike i govora, ali u ovih pola godine kako ide sve je došlo u normalu pa se i ona predomišlja. Inače je neurorizično dijete, pa smo prošli hrpu psihologa, fizijatara i dr. Tako su nam jedni rekli da emocionalno zreliji od vršnjaka, pa se teže sa njima snalazi (ima on 2-3 najbolja prijatelja u vrtiću). Ali on je takav i to se neće promijeniti za godinu dana.
    Meni se to ne čini jako bitno jer lako stvara prijateljstva samo nitko ne dijeli njegove interese, pa se s nikim dublje ne poveže. Sad sam odužila, uglavnom čekam ta testiranja pa čemo vidjeti. Svejedno je, na kraju, na meni da odlučim, pa me to kopka.
    Kad to riješimo još me muči u koju školu i još hrpa stvari. Jooooj!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Mislim da će ti sigurno biti lakše odlučiti nakon mišljenja koje ćeš dobiti na testiranju. Oni će znati prepoznati da li ima smisla čekati.
    Inače te skroz kužim, meni je isto sve to skupa toliko napeto, kak ću tek histerična biit oko srednje škole

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Trešnjevka
    Postovi
    55

    Početno

    Malo kasnim, ali ne mogu a da nešto ne kažem. Eugen je sa 6 godina, dok je , dakle još bio u vrtiću obožavao školu i jedva čekao da krene. Napunio je sedam i krenuo u školu. Ljudi moji, koma. Nezadovoljan nesretan, mrzi školu, a još uz sve ima problema s grafomotorikom tako da se muči s pisanjem, a i čitanje mu nije super. Da ne mislite da je problematičan u školi, nije, odličan je , ima sve petice, osim hrvatskog. Iskustva s njegovim vršnjacima su takva da što su stariji krenuli u školu, to su načelno bolji tj. lakše im je, a kako tko voli školu ovisi naravno o djetetu.
    Možda ti sada izglede da će mu u školi biti super, ali razmisli da mu nebi bilo preteško mislim na pisanje i čitanje, a nova znanja može sticati i sada, prenesi mu ih ti i nauči ga što više o svijetu oko sebe, prirodi i društvu, razgovarajte puno, neka sastavlja rečenice, opisuje ti što opširnije sve što ga zanima. Vjeruj mi to se na kraju pokaže kao najvažnije u školi.

  9. #9
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    Citiraj enga prvotno napisa
    Eugen je sa 6 godina, dok je , dakle još bio u vrtiću...
    svaki put me strecne, kak ti znas za mog sina to nam je prvi imenjak kojeg smo "upoznali"

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Trešnjevka
    Postovi
    55

    Početno

    Ja sam upoznala nekoliko Eugena, ali niti jednog klinca. Zanimljivo, ali svi uvijek vele kak je to lijepo ime, a nitko tako ne nazove djete . Inače prije par dana rodio se jedan mali Eugen koji je dobio ime po mom Eugenu :D .

  11. #11
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    da, tocno tako, inace su svi Eugeni stari. kad sam bila trudna i rekla da ce se beba zvati Eugen, pitali su me da li mislim roditi dedu od 70 god

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Trešnjevka
    Postovi
    55

    Početno

    Znam jednog jako zgodnog 28 godišnjaka imenom Eugen. Inače ja imam još jednog "dedu" Jakoba od još malo pa godinu dana, ali to već i nije tako rijetko ime.

  13. #13
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    vidim da imamo isti ukus glede imena

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •