Pokazuje rezultate 1 do 35 od 35

Tema: nešto o nama low responderima

  1. #1
    sanda1977 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    1,735

    Početno nešto o nama low responderima

    evo otvaram novu temu....za nas low respondere...pišite svoja iskustva,kako ste se liječili?
    da li ste došli do rezultata?!
    gdje u Hrvatskoj je najbolje ići s našom dijagnozom....tj. kod kojeg liječnika....?!
    pišite jer sam tek saznala za nizak AMH....i od pune stimulacije sam dobila samo 3 js-koje se nisu navodno oplodile....(saznala tek nakon 4 dana)...
    pišite koji bi liječnik bio najadekvatniji za nas low respondere....
    hvala vam svima na odgovorima....

  2. #2
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Čini mi se da tko može, da je najbolje da ide u prirodnjake, ali sad će biti ograničenje na prirodne ivf-ove...

  3. #3
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    I ja sam low responder..
    Imala sam ukupno 6 postupaka,od toga dva transfera.
    Stimulacija klomifen+menopur-imala sam 2 js-obje se oplodile i obje vračene 3.dan kao 8-stanične-biolog je bio jako zadovoljan..
    Ali ništa..
    Onda ful stimulacija-4 Gonala dnevno u kombinaciji sa Cetrotidom..Imala sam 4 folikula od toga tri js-sve tri se oplodile i sve tri vračene.
    U potpisu mi vidiš..ostala trudna i rodila..
    S time da nikada nisam vadila AMH-moj mpo-vac mi je gledao antralce i nakon toga smo se dogovorili da idem u postupak..

    Razmišljam o drugom dijetetu..i sigurno neću više ići na punu stimulaciju već na neku kombinaciju-polustimulaciju jer isto reagiram,a puno jeftinije prođem-jer sam dobitni postupak radila privatno...a lijekovi su me izašli kao postupak..

  4. #4
    sanda1977 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    1,735

    Početno

    da nažalost....meni ovaj zakon samo donosi probleme...i vjerovatno i tebi...ja sam išla stalno u prirodnjake....i sad će mi i to oduzeti...nama...
    trebalo bi se pobuniti,da mi koji imamo nizak AMH(low responderi) nemamo ograničene prirodne postupke....ma ja sam za sve da nam ne ograničavaju te postupke....ali treba misliti i na nas....ja nemam šta za zamrznuti....sretna sam ako dobijem 2-3 js...

  5. #5
    sanda1977 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    1,735

    Početno

    Citiraj mia74 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam low responder..
    Imala sam ukupno 6 postupaka,od toga dva transfera.
    Stimulacija klomifen+menopur-imala sam 2 js-obje se oplodile i obje vračene 3.dan kao 8-stanične-biolog je bio jako zadovoljan..
    Ali ništa..
    Onda ful stimulacija-4 Gonala dnevno u kombinaciji sa Cetrotidom..Imala sam 4 folikula od toga tri js-sve tri se oplodile i sve tri vračene.
    U potpisu mi vidiš..ostala trudna i rodila..
    S time da nikada nisam vadila AMH-moj mpo-vac mi je gledao antralce i nakon toga smo se dogovorili da idem u postupak..

    Razmišljam o drugom dijetetu..i sigurno neću više ići na punu stimulaciju već na neku kombinaciju-polustimulaciju jer isto reagiram,a puno jeftinije prođem-jer sam dobitni postupak radila privatno...a lijekovi su me izašli kao postupak..
    ma ja sam to sve radila u KBO-u....i samo jednom se oplodila js...sve ostalo nije....svi koji tamo idu se žale na biologinju(opširnije na temi KBO)....i kud sam već low responder tu mi biologinja ne oplodi js....izgubila sam već živce....
    nije istina da kod ni jedne žene nisu kvalitetne js!!!!

  6. #6
    sanda1977 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    1,735

    Početno

    Citiraj mia74 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam low responder..
    Imala sam ukupno 6 postupaka,od toga dva transfera.
    Stimulacija klomifen+menopur-imala sam 2 js-obje se oplodile i obje vračene 3.dan kao 8-stanične-biolog je bio jako zadovoljan..
    Ali ništa..
    Onda ful stimulacija-4 Gonala dnevno u kombinaciji sa Cetrotidom..Imala sam 4 folikula od toga tri js-sve tri se oplodile i sve tri vračene.
    U potpisu mi vidiš..ostala trudna i rodila..
    S time da nikada nisam vadila AMH-moj mpo-vac mi je gledao antralce i nakon toga smo se dogovorili da idem u postupak..

    Razmišljam o drugom dijetetu..i sigurno neću više ići na punu stimulaciju već na neku kombinaciju-polustimulaciju jer isto reagiram,a puno jeftinije prođem-jer sam dobitni postupak radila privatno...a lijekovi su me izašli kao postupak..
    zaboravih pitati-gdje si išla privatno?

  7. #7
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Citiraj sanda1977 prvotno napisa Vidi poruku
    zaboravih pitati-gdje si išla privatno?
    Imaš pp.

  8. #8
    sanda1977 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    1,735

    Početno

    mia-hvala

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Sanda kod nas low respondera dobar lab je jos vazniji nego inace. Ako imas sumnje u lab u KBO, prebaci se nekamo gdje su poznati po dobrom labu. I ja sam low responder, dvije trudnoce sam ostvarila...moze se. Btw imamo i cijelu temu nizak amh, visok fsh, low responderi pa da ne duplamo mozda bolje da se javis tamo.
    Sretno!

  10. #10
    sanda1977 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    1,735

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    Sanda kod nas low respondera dobar lab je jos vazniji nego inace. Ako imas sumnje u lab u KBO, prebaci se nekamo gdje su poznati po dobrom labu. I ja sam low responder, dvije trudnoce sam ostvarila...moze se. Btw imamo i cijelu temu nizak amh, visok fsh, low responderi pa da ne duplamo mozda bolje da se javis tamo.
    Sretno!
    da znam da ima ta tema.....pišem tamo-redovito....
    gdje si ti išla?!
    kod nas je lab katastrofa

  11. #11
    BlaBla123 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    131

    Početno

    U prethodna 2 postupka u 9 dana stimulacije po 7 i 6 js, ovaj treci put samo 2 stanice koje sporo rastu. Danas je 9ti dan stimulacije i oni su 16 i 14. Pitam se sta ima je.
    Hormoni ok, fsh savrsen.

  12. #12
    sanda1977 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    1,735

    Početno

    Citiraj BlaBla123 prvotno napisa Vidi poruku
    U prethodna 2 postupka u 9 dana stimulacije po 7 i 6 js, ovaj treci put samo 2 stanice koje sporo rastu. Danas je 9ti dan stimulacije i oni su 16 i 14. Pitam se sta ima je.
    Hormoni ok, fsh savrsen.
    a jesi vadila AMH-a?!

  13. #13
    BlaBla123 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    131

    Početno

    Amh nisam jer mi je receno to tek ako je povecan FSH koji je ok i nije se maknuo od kakav je bio 2010.

  14. #14
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ja sam na svim mogućim protokolima, počevši od najdužeg mogućeg do femare/mp imala po 2 js.
    bez obzira na količinu stimulacije.
    a onda mi je u zadnjem postupku uveo femaru dva dana ranije, mp dva dana ranije i puf, 7js, 3 oplođene, 2 blastice (i sada 2 puzalice) i 3 zamrznute js.
    ali, išla sam u vrhunski lab, rađen je i picsi i imsi, a i ja sam uvijek imala malo stanica, 2, ali uvijek kvalitetne i oplođene.
    uspilo mi je iz 5. icsija.

  15. #15
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    u cita, st

  16. #16
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Evo mi tek pred neki dan saznali za katastrofalni AMH koji vidite u potpisu. Jel to znači da spadamo u low respondere onda? Bili prvi put na punoj stimulaciji 24 gonala, draga dobila 5 stanica svih 5 se oplodilo 3 vratili.
    Drugi put je bio neka kombinacija prirodnjaka/polustimuliranog sa klomifenima i 6 gonala na kraju ali od 8dc zbog ciste koja nas je zezala u početku i dobili smo dvije stanice obje se oplodile i obje vratili....

    u srijedu ide draga na prvi pregled kod dr. L. i startamo dalje. Po meni nema smisla ić na punu stimulaciju više ali ostaje vidjeti što će dr. reči...
    Posljednje uređivanje od M@tt : 15.04.2012. at 18:47

  17. #17
    tini avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    262

    Početno

    Ja sam kao "low responder" sa povišenim FSH i endometriozom, prošla svakakvih stimulacija i moj zaključak je da pravila nema...u svim prirodnjacima sam imala po jedan embrij pa ništa, na klomifenu ništa, na femari 3 puta nisam imala transfer jer su embriji bili deformirani...tri stimulacije 1-2 embrija i ništa...i odjednom se desilo čudo...na kratkom protokolu 3 embrija, dva vraćena i jedan je proslavio rođendan (tj. jedna ).

  18. #18
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    M@tt, a šta je prvi put bilo s preostala 2 embrija? Postoji li mogućnost da nešto niste dobro shvatili jer se oplođuju samo 3 j.s?

  19. #19
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    M@tt, a šta je prvi put bilo s preostala 2 embrija? Postoji li mogućnost da nešto niste dobro shvatili jer se oplođuju samo 3 j.s?
    Ma krivo sam napisao tek sam kasnije vidio. Mislio sam napisati da su se 3 oplodilie i 3 vratile...

  20. #20
    sanda1977 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    1,735

    Početno

    Citiraj M@tt prvotno napisa Vidi poruku
    Ma krivo sam napisao tek sam kasnije vidio. Mislio sam napisati da su se 3 oplodilie i 3 vratile...
    pa da,spadate ulow respondere....a vama se bar js oplode,a meni ne...ali još uvijek mislim da je to zbog biologinje....
    od 4 postupaka samo se jedna js oplodila...

  21. #21
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj sanda1977 prvotno napisa Vidi poruku
    pa da,spadate ulow respondere....a vama se bar js oplode,a meni ne...ali još uvijek mislim da je to zbog biologinje....
    od 4 postupaka samo se jedna js oplodila...
    Od 4 samo jedna stanica??? to je stvarno loše. A da probate promjeniti mjesto liječenja?

  22. #22
    sanda1977 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    1,735

    Početno

    Citiraj M@tt prvotno napisa Vidi poruku
    Od 4 samo jedna stanica??? to je stvarno loše. A da probate promjeniti mjesto liječenja?
    pa kažem....
    sve prođeš i onda se ne oplode....grozan osječaj....tako da se ne možemo ni nadati nećemu kada nije bilo transfera....na jesen idemo za zg....gdje-vidjet ćemo šta će ovaj zakon donjeti....a i m mi neće biti cijelo ljeto kod kuće...pa kada dođe-u pobjede nove

  23. #23
    sanda1977 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    1,735

    Početno

    podižem ovu temu!
    pišite svoje rezultate!

  24. #24
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj sanda1977 prvotno napisa Vidi poruku
    podižem ovu temu!
    pišite svoje rezultate!
    Pinky je uspjela na Cito koliko me pamčenje sluzi sa dugim protokolom

  25. #25
    Makica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    280

    Početno

    cula sam u vise navrata da je biologica sto radi sa lucingerom totalni genij u labu, iako malko "otkacena",tocnije neljubazna. iako, nikada nitko nije osporio njezinu strucnost. znam da su sada privatnici, ali eto, kazu da je zena mrak.
    osobno, sve sam radila u vinogradskoj, svaki put max 3 js, pod punom stimulacijom,svaki put sve tri oplođene, tri mi vracene.
    i sama vjerujem da je za mene bilo uspjesno to sto je radila odlicna biologica.

  26. #26
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    Sanda, ne vidim ti sve iz potpisa ali jeu li te pokušali stimulirati s više od jedne ampule gonala? Meni su stimulirani uvijek išli s 3 ampule i dobijali smo tri js, zadnji stimulirano je bio i s 4 ampule, ali tad je bio najlošiji rezultat - 1 js.

  27. #27
    sanda1977 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    1,735

    Početno

    Citiraj anddu prvotno napisa Vidi poruku
    Sanda, ne vidim ti sve iz potpisa ali jeu li te pokušali stimulirati s više od jedne ampule gonala? Meni su stimulirani uvijek išli s 3 ampule i dobijali smo tri js, zadnji stimulirano je bio i s 4 ampule, ali tad je bio najlošiji rezultat - 1 js.
    imala sam jednu stimulaciju s tri gonala...3 js ni jedna se nije olodila....i 4 dana nisam znala ništa da li se oplodilo ili ne...kasnije saznala da se oplodilo,ali se nije valjda razvijalo...
    u kbo-u je biologinja loša

  28. #28
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    i ja spadam u low respondere
    nizak AMH visok FSH

    imala sam 3ivf stimulirana , 5js sa 20 menopura dobijem , zbog zakona 3 oplođene , 2x vracena 3 embrija odlicna 8st. i 1x vracena 2 embrija 8st, uvijek odlicna po biologu , imam srecu da od 5js stvarno budu kvalitetne js , stvarno dobijem dobre embrije , nisu blastice ali se lijepo razvijaju

    imala sam srecu da na 3.ivf , 2 embrija vracena beta 0 ALI 2 js zaleđene , ocito jako dobre da su uspjele prezivjet odleđivanje i oplodnju i primile se kod mene , tad je bila trudnoca...

    nadam se drugi put opet dobrim js , barem 4 koje ce se oploditi da imamo sta i za zaledit ....nadam se ...

  29. #29
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Nisam sigurna ali mislim da i ja spadam u low respondere.
    1.IVF kratki protokol bez supresije, 3js, 2 se oplodile, vracena 2 embrija i od toga uspjesna jednoplodna trudnoca.
    2.IVF kratki protokol sa supresijom, 6folikula, 3 iskoristive js, 2 embrija, beta 0
    3.IVF dugi protokol, 12 folikula, 4js, 2 embrija, beta 0

    Mozda je u ovom 3.IVF-u trebalo ici sa vecom dozom menopura, ne znam. Spermiogram nam je los ali smo uvijek imali srecu da imamo po dva kvalitetna embrija za transfer, a zasto se nisu "uhvatili", tko ce ga znati, znam samo da su na prvom transferu bili najslabiji a ostvarila sam trudnocu.

    Na sve to dvije prirodne trudnoce, jedna zavrsila ranim spontanim a iz druge imam dijete.
    Svi postupci radjeni u kbc Rijeka.

  30. #30
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Mi smo sad u ovom stimuliranom kod dr.L. s 40 gonala dobili 6 stanica! Jel po tome i mi spadamo onda u low respondere? Prvi put je s 26-27 gonala ne sječam se točnu količinu, draga dobila 5 stanica....

  31. #31
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Da jos dodam, u prvom i zadnjem postupku dobivala sam po 2 menopura a u drugom 3 na dan.

  32. #32
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Imala si 12 folikula i od toga samo 4 j.s. pa jesi li malo istražila zašto je bilo toliko praznih? Po broju folikula ne bi trebala biti low responder

  33. #33
    sanda1977 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    1,735

    Početno

    mene brine samo zašto se ne oplode...nadam se da je do laba

  34. #34
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    ja jos uvijek nisam sigurna kud spadam. N a prvom mpou imala sam pod punom stimulacijom samo 3 j.s. Sad ponovno idem u 11 pa camo vidjeti ali u drugu bolnicu i ne znam kakva me terapija i protokol čekaju.

  35. #35
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    prošla terapija je bila kutija logesta, 30 decapatetila i 30 gonala + 5 merioala, bilo ih je na početku 5 komada na dan štoperice osjetila sam puk, na dan punkcije ostalo ih je samo 3 i vađene su 3 dan.Navodno sam imala dvije ovulacije taj mjesec prirodnu i izazvanu ljekovima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •