Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Porod na heparinu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno Porod na heparinu

    Bok

    Na heparinu sam, druga trudnoća. Idem na SD....

    Prva je bila prije 4 godine i završila carskim zbog hitnoće, stanja bebe i jake zatvorenosti.


    E sad.... Čujem da se na heparinu ide opet na carski....
    A i čujem da se nakon 4god nakon carskog ide i na VBAC, samo ne sa dripom i ne sa epiduralnom...
    Ako se ide opet na carski, onda se može 24h prije ukinut terapija heparinom da se može izvest operacija...
    Kod vaginalnog poroda to nije moguće jer se ne zna kad će krenut s obzirom da se ne smije niti drip dati.
    Znam da ovisi i o trenutnom stanju, otvorenosti, zatvorenosti i milion drugih razloga, ali volila bi čuti kako je vama sa sličnim iskustvom prošlo...

    Hvala

  2. #2
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    baš kad si na heparinu, onda forsaju prirodan porod jer je manje krvarenje nego kod operacije - CR (to je meni rečeno u Petrovoj)

    inaće, sad u zadnjoj trudnoći sam bila na heparinu (Clexan 0,4), injekcije sam si davala ujutro oko 9...
    to jutro kad sam dobila trudove na 35+3 si naravno nisam dala injekciju...porod je započeo kao vaginalni (iako je prethodni CR bio prije točno godinu dana) baš zbog gore napisane stvari...nažalost beba je zapela, a i ja sam počela pucati po šavu pa je opet bio hitan CR

  3. #3
    tina2701 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    481

    Početno

    Stvarno se ne smije drip dati pod heparinom???to nisam znala (ak sam dobro skužila)

  4. #4
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Ja sam u vrijeme oba poroda bila na heparinu. Porodi su krenuli prirodno i nije uopce bilo problema sto sam si to jutro dala inekciju ( dok jos nije bilo trudova).
    Ovo za da se ne smije dati drip nisam cula. Na prvom porodu mi ga nisu ni predlagali, ali na drugom ga je dr. predlozio iako je znao da sam na heparinu, tako da ne bi rekla da se drip ne smije dati.

  5. #5
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    ja sam bila na fraksiparinu od 0,4 ml. od uzimanja zadnjeg fraksiparina do početka poroda prošlo je 18 sati. imala sam inducirani porod-najprije gel, pa drip u infuziji. tražila i dobila epiduralnu.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Malo ste pobrkale ovo u vezi dripa.

    Nema veze drip sa heparinom, već prethodnim carskim. Nakon carskog kasnije ne ide drip zbog ev. rupture.


    A ruptura pod heparinom bi bila zanimljiva....
    Posljednje uređivanje od sweety : 14.04.2012. at 16:41

  7. #7
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj sweety prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon carskog kasnije ne ide drip zbog ev. rupture.


    A ruptura pod heparinom bi bila zanimljiva....
    to se meni desilo...
    silili me na vaginalni iako je prošlo točno godina dana od CR, dali mi drip jer kao može se dati 4 jedinice i počela pucati po šavu...
    gadno krvarenje koje su na jedvite jade zaustavili, nakon sat vremena u šok sobi kad sam se probudila su mi odozdola vadili 2m gaze koju su ugurali...
    tlak sam imala 50/70, drugi dan sam primila dvije doze transfuzije...tek onda sam počela dolaziti k sebi...

  8. #8
    tina2701 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    481

    Početno

    aha..onda sam ja krivo skontala...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Pozz cure, trebam informaciju..
    Znate li kakav se porod mogu pripremiti u petrovoj s obzirom da sam na heparinu clexane 0.4? Ide li inducirani s dripom, carski rez ili skroz prirodno? Mogu li dobiti epiduralnu? Negdje sam cula da u petrovoj ides na dogovoreni porod 2tj ranije ali cudno mi je to.. takoder me zanima, sto ako se porod zakomplicira i moram na carski a dala sam si inekciju prije? Uf toliko briga i pitanja imam.. svaka info bi mi dobro dosla.

  10. #10
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj lasica1234 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz cure, trebam informaciju..
    Znate li kakav se porod mogu pripremiti u petrovoj s obzirom da sam na heparinu clexane 0.4? Ide li inducirani s dripom, carski rez ili skroz prirodno? Mogu li dobiti epiduralnu? Negdje sam cula da u petrovoj ides na dogovoreni porod 2tj ranije ali cudno mi je to.. takoder me zanima, sto ako se porod zakomplicira i moram na carski a dala sam si inekciju prije? Uf toliko briga i pitanja imam.. svaka info bi mi dobro dosla.
    ja sam imala hitan porod na Clexanu 0,4 u Petrovoj 2010
    injekcije sam si davala popodne oko 16 sati
    trudove sam dobila iduće jutro oko 5 ujutro, došla u bolnicu, dobila epiduralnu (2x) + drip
    porod započeo kao vaginalni, počela sam pucati po starom rezu pa je bio hitan carski taman oko 17 sati popodne (dakle od injekcije
    je prošlo 24 sata)
    na samom porodu sam jako krvarila upravo zbog Clexana pa sam poslije poroda dobila 2 doze krvi
    injekcije sam koristila još 2 tjedna nakon poroda

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Joooj sad se jos vise bojim..sto ako ne prode 12h kao tebi? Hvala ti puno na iskustvu..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •