Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: hi, pomoc bolovi 25tj i serklaza

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    SARAJEVO
    Postovi
    65

    Početno hi, pomoc bolovi 25tj i serklaza

    cURE POMOC,
    imam serklazu a vec 10 dana me boli ispod stomaka i krstva, nekad tolko jako da ni lezat ni sjedit nemogu, isla raznim doktorima oni kazu svi sve uredu jedino mogu da su mokracni kanali , ali radila sam urin on je uredu.

    Pitanje ako je neka bakterija dali moze to bolit, a bolovi su sljedeci: boli kao da mi je neko zar ubacio unutra., pravo zaristež


    Pomozite

  2. #2
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    mislim da bi ti mogla biti neka urinoinfekcija.

    odi obavezno kod lijecnika, sigurno ce ti napraviti urinokulturu

    ~~~~~~~~~~~~~~~ da bolovi i pecenje prodje

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    slažem se sa crvic, nadam se da ćeš uskoro biti bolje ~~~~~~~~~~~~~~

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Ja imam slične bolove. Isto mi je napravljen serklaž i danas zbog toga idem kod ginića. Nekad mi se čini da žari tamo gdje su punti, a kako ja nosim blizance i jedna beba je nisko čini se nekad da me tuče glavicom ravno u cervix onda me sve boli. I ja sam zabrinuta.
    Serklažu sam radila prije mjesec dana i tada je UK i CB bili u redu.
    Staviš li ponekad betadine vag. ja stavim svako 5-6 dana tako su mi rekli upravo da se ne upale šavovi i ne dođe do infekcije.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    SARAJEVO
    Postovi
    65

    Početno

    Uzela urinokulture one su uredne::::::::::.
    Garfy javi mi molim te da vidim sta su ti rekli sta je kod tebe, mene naime zari ispod stomaka i krsta a ne serklaza a osjetim i ja kako lupa po serklazi mada kazu da ce to sve jace da bude.
    I ja sam radila serklaz prije 5 tj.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    ja se vratila s pregleda i šav dobro drži, sve zatvoreno. za bolove mi je rekao da su normalni, da je velik pritisak što veća trudnoća.

    sve ide u staž!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    SARAJEVO
    Postovi
    65

    Početno

    gARFY NE STAVLJAM NISTA MADA IMAM PUNO BIJELOG PRANJA BIJELO I GUSTO REKLA MI SAD DA STAVIM CANESTEN 3
    gaRFY ZNAS LI KOLIKO SU TI BEBE TESKE JELI TI TO IKAD IKO REKAO, NAIME JA BI VOLJELA DA ZNAM JER KAKO DOKTOR KAZE IZDRZI DO 30 SEDMICA PA CEMMO POSLIJE LAKSE A SAD MI JE 26/27.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    meni su bile prije mjesec dana 1100g i 972g. imamo pregled idući tjedan pa ćemo vidit kolike su.
    meni su ti ipak nakon onog pregleda javili da su našli streptokok u brisu i odatle su bili bolovi i pritisak jer evo od kada pijem klavocin više nema takvih bolova zato inzistiraj da ti izvade biseve. ja sam tu beštiju donila iz bolnice jer je gore nisam imala, brisevi bili uredni, dobila sam je nakon serklaže.
    meni su cure savjetovale da pijem i lactogyn kapsule i pijem ih, ne bi bilo loše da ih uzmeš.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    123

    Početno

    FIRDEVS, po lijeku koji si dobila i po opisu iscjetka rekla bih da imaš gljivičnu infekciju, koja je vrlo česta u trudnoći (1 od 10 žena). Razlog je poremećaj kiselosti vaginalne sluznice zbog čega dolazi do prevelikog razmnožavanja gljivica koje su i inače sastavni dio našeg organizma. Znam to jer i ja sam se nedavno srela sa istim, i pronašla sve te informacije na netu, i ja sam dobila canesten 3. Prošlo mi je i dobro sam, inače sam u 24-tom tjednu trudnoće. Znam točno zbog čega sam ih dobila: zbog čestog mokrenja tijekom noći, nakon kojeg sam se prala i naravno poremetila upravo prirodnu kiselost vaginalne sluznice. Ne brini, od canestena će ti proći.

  10. #10
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    cure... možda malo offtopiciram, ali vi ste mi friške po pitanju serklaže pa da vas pitam par pitanjaca. Ja sam imala prijevremeni porod sa 34 tj. zbog otvaranja pa me već sada pripremaju da ću u novoj trudnoći vjerovatno morati staviti serklaž preventivno. Zanima me...
    1. Kako se izvodi zahvat, da li pod totalnom anestezijom, koliko je dug ostanak u bolnici?
    2. S koliko tj. ste radile serklažu? (Meni su doktori sa 25-26 tj. kad sam se počela otvarati rekli da je već prekasno)
    3. Mirujete li i u kojem smislu, ono krevet-wc-krevet ili ipak malo šetuckate...

    Unaprijed hvala na odgovorima!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    . Kako se izvodi zahvat, da li pod totalnom anestezijom, koliko je dug ostanak u bolnici?

    izvodi se pod općom anestezijom. ostaje se 5 dana nakon zahvata, ja sam ostala 7 jer nosim blizance.
    2. S koliko tj. ste radile serklažu? (Meni su doktori sa 25-26 tj. kad sam se počela otvarati rekli da je već prekasno)

    ja sam ga napravila sa 25+4, meni su rekli da se može napravit do 28.-og tjedna.
    3. Mirujete li i u kojem smislu, ono krevet-wc-krevet ili ipak malo šetuckate


    ja ti strogo mirujem, al ja nosim blizance pa je veliki pritisak i rekli su mi stogo mirovanje do 32.-og tjedna a kasnije ću se valjda moći malo dignut barem po kući ili će me hospitalizirat. ne znam. danas sam 30+3

    nadam se da sam ti pomogla.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    a joj. greškom sa boldala

  13. #13
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Garfy, hvala

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    SARAJEVO
    Postovi
    65

    Početno

    cure bila sam na kontroli i doktor kaze da mi je posteljica za moju dob zrelija nego sto bi trebalo i kaze da bi trebali to upratit da ne ugrozi bebu, trudna sam 29 tj a zrelost je izmedju 1 i drugog stepena jeli zna neka nesto o tome

  15. #15
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno

    Emira, zahvat se izvodi pod totalnom anestezijom. Ostaje se 7 dana, s tim da prvih 5 dana nisam smjela ni ustati iz kreveta (piškiš i kakaš u krevetu). Meni su serklažu radili sa punih 27 tjedana, nakon toga sam još dobila deksiće, injekcije za razvoj pluća. Nakon toga sam doma mirovala cijelo vrijeme, nisam išla nigdje.

  16. #16
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno

    a da, a što se bolova tiče, mene je beba stalno lupala dolje i ja sam imala osjećaj ko da će mi šav od serklaže puknuti. a boljela su me i dolje leđa i povremeno trbuh kao da ću mengu dobiti. na kraju se ustanovilo da imam klebsielu. to je neka urinoinfekcija koja je poslije e. coli najučestalija u trudnoći

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •