Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: UNICEF traži roditelje djece s pos. potr. (razvojne teškoće, neurorizici…) za anketu

  1. #1
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno UNICEF traži roditelje djece s pos. potr. (razvojne teškoće, neurorizici…) za anketu

    UNICEF trenutno u suradnji s agencijom za istraživanje Ipsos Puls provodi istraživanje među roditeljima male djece u dobi od 6 mjeseci do 6 godina. Istraživanje se provodi na uzorku od 1600 mama i tata u cijeloj Hrvatskoj. Osnovni cilj istraživanja je razumjeti kako je danas biti roditelj malog djeteta, što je roditeljima najviše potrebno te koliko podrške imaju na raspolaganju u svojoj okolini i institucijama. Podatke će UNICEF koristiti u izradi programa za pomoć i podršku roditeljima.

    Za potrebe ovog istraživanja UNICEF u anketu želi uključiti i 60 roditelja djece s posebnim potrebama, razvojnim teškoćama, djece koja su prilikom rođenja ocijenjena visokoneurorizičnima te djece s kroničnim bolestima. Tražimo roditelje djece starosti između 6 mjeseci i 6 godina.

    Istraživanje se provodi metodom osobne ankete - tako da anketar dođe kod roditelja, bilo kada i bilo gdje, kako god roditelju najbolje odgovara, u bilo koje doba dana ili tjedna. Anketiranje traje između 45 i 60 minuta. Pitanja u anketi su o djeci, roditeljstvu, odgoju, dostupnim i nedostupnim uslugama za djecu i roditelje. Naravno, anketa je anonimna, podaci se prikazuju skupno. Za svoje sudjelovanje roditelj će dobiti prigodan poklon – mali znak pažnje od UNICEF-a.

    Ako ste roditelj predškolskog djeteta koje je prilikom rođenja ocijenjeno visoko neurorizičnim ili koje ima neku razvojnu teškoću ili kroničnu bolest (oštećenje vida, sluha, govorno-glasovne komunikacije; rascjepi nepca i/ili usne („zečja usna“); motoričke teškoće (cerebralna paraliza, distoni sindrom i sl.); oštećenje lokomotornog sustava; oštećenje središnjeg živčanog sustava; oštećenje perifernog živčanog i mišićnog sustava; intelektualne teškoće/oštećenja (mentalna retardacija); genetski sindromi (npr. Down sindrom); autizam / poremećaj iz autističnog spektra) ili neka druga razvoja teškoća ili kronična bolest…

    …ili ako među prijateljima i poznanicima imate roditelje djece s posebnim potrebama…

    …bili bismo jako zahvalni kada biste nam izašli u susret i pristali odgovoriti na ovu anketu za UNICEF, odnosno zamoliti vaše prijatelje ili poznanike da sudjeluju u ovom istraživanju. Želimo anketirati roditelje djece s posebnim potrebama iz cijele Hrvatske, neovisno o veličini naselja, županiji ili mjestu u kojem žive.

    Ako biste htjeli odgovoriti na anketu, molim vas da se najkasnije do 25. travnja 2012. javite na mail:branka.hodak@ipsos.com. Za dodatna pitanja možete se javiti i na 01/6008 900, Branka Hodak – voditeljica UNICEF istraživanja u agenciji Ipsos Puls.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    stavljam na svoj FB profil, treba prosiriti da se sto vise roditelja ukljuci

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno

    Kod mene je jučer bila teta anketa. I mog švrču su razveselile puzzle koje je dobio.
    Posljednje uređivanje od goranka : 14.04.2012. at 10:01

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Kod nas dolazi drugi tjedan.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    Podižem temu ja sam inače više na forumu potpomognuta oplodnja,a radim kao anketar na području brodsko-posavske županije i požeške županije,upravo na ovom projektu pa ako ima roditelje sa ovog područja slobodno mi se javite na pp i ja ču vas osobno posjetiti i odraditi upitnik,inače vrijeme nam curi trebali bi ovo završiti do 22.4,hvala svima ,pozdrav

  6. #6
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    U ime organizatora ovog projekta, hvala vam svima puno koji ste se javili na ovu anketu. Stray_cat hvala na podizanju teme na svom FB profilu. Jo1974 hvala i tebi na pomoći, no upozori su me da zbog kontrole broja realiziranih anketa po pojedinim županijama, koordinacija projekta treba ići iz jednog mjesta, pa molim sve da se ipak jave na kontakt naveden u prvom mailu – voditeljici projekta u Ipsos Pulsu.

    Ako bi još netko želio sudjelovati, možete se javiti ovih dana, kraj istraživanja je predviđen za idući tjedan. Hvala vam!

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    mi danas zbavili i dobili krokodila

  8. #8
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Mi isto popunili i dobili puzle i vrećicu

  9. #9
    hope1210 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    28

    Početno

    tek sam sada ovo ugledala steta , bas bi volila napraviti tu anketu

  10. #10
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Citiraj hope1210 prvotno napisa Vidi poruku
    tek sam sada ovo ugledala steta , bas bi volila napraviti tu anketu
    Šta je već završila!?

  11. #11
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Citiraj hope1210 prvotno napisa Vidi poruku
    tek sam sada ovo ugledala steta , bas bi volila napraviti tu anketu
    Također!

  12. #12
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Anketiranje je produženo do ovog petka, 4. svibnja. Ako možete do tada primiti anketara/anketarku, javite se što prije na gore navedeni mail. Nakon toga moraju završiti anketiranje i pripremiti rezultate istraživanja. Hvala svima.
    Posljednje uređivanje od ivarica : 30.04.2012. at 10:43

  13. #13
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Danas je Unicef predstavio rezultate istrazivanja, mozete ih procitati na linku
    http://www.unicef.hr/upload/file/380...ublikacija.pdf

    hvala vam sto ste pomogli da se ovakav dokument napravi

  14. #14
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Pet posto ispitanih je udarilo ili počupalo šestomjesečno dijete. Od njih 387, to je 19. Šestomjesečno dijete.
    Muka mi je.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •