Stranica 71 od 75 PrviPrvi ... 21616970717273 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,501 do 3,550 od 3713

Tema: Odbrojavanje 2/2012

  1. #3501
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    strategija čestitam od srca predivne vijesti
    BB i tebi veeeeeeeeelike čestitke na srčekima

  2. #3502
    sanda1977 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    1,735

    Početno

    strategija ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ja odbrojavam dane polako do dolaska mm i krećemo na VV....nadam se da će sve ići lijepo glatko i brzo....

  3. #3503
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Strategija bravo!!! Čestitam ti na predivnoj beti, posebno jer je iz novog zakona!!! Biti će ti veselo ako idući tjedan budu skakutala majušna ! I još malo AltGr+1 (sorry morala sam malo...) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~za najljepši scenario
    Posljednje uređivanje od Snekica : 31.08.2012. at 12:26

  4. #3504
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Sneki, evo ti na

  5. #3505
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    ja ću AltGr+1 za bete mojih Čehinja!!!!!!!

  6. #3506
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    ja ću AltGr+1 za bete mojih Čehinja!!!!!!!
    Mislim da ubuduce umjesto ~~~~~~~~~~~~~ budemo pisale AltGr + 1

  7. #3507
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    i vama svakoj po jedan


  8. #3508
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    čestitam strategija još jednom!
    ajmo čehinje, javite datume ß!


    SIJEČANJ 2012. (2)
    Alcantra, VV, 2. IVF (nakon 1x AIH, i 1x IVF)
    thubbe, Petrova, IVF/ICSI (nakon 4 postupaka)

    VELJAČA 2012. (8)
    veki85, VV, 1. IVF - GEMINI
    danidani, VV, 3. postupak
    zipica, VV, IVF (nakon 1xIVF)
    sany7, spontana trudnoća (nakon 4xIVF, SD)
    Kiarad, IVFcentar, polustimulirani (nakon 1×AIH, 1×IVF)
    tlukaci5, Vg, IVF (nakon 4xIVF) - TRIGEMINI
    crna ovca, IVFcentar, 1.IVF (nakon 1×AIH)
    dorina199, Ri, sekundarni IVF/ICSI (nakon 5xIUI, 8xIVF/ICSI)

    OŽUJAK 2012. (22)
    Trantincica, PFC, 1. ICSI
    Chiara, Mb, IVF/ICSI (nakon 2xIVF/ICSI, 1xFET)
    Sokica, IVF centar, 1. IVF
    Njoka, Ri, 1.IVF u prirodnom ciklusu (nakon 1×AIH)
    Svilena, VV, IVF (nakon 3xAIH, 2xIVF)
    Lutkica, Mb, IVF/ICSI (nakon 1xIVF/ICSI)
    Orline, Jevremova Beograd, IVF/ICSI (nakon 1XAIH, 1X IVF/ICSI)
    Miba, IVFcentar, IVF polustimulirani (nakon 2×stim i 3×polustim)
    Nati, IVFcentar, IVF polustimulirani (nakon 1×IVF, 1 sec, 1 prirodni)
    Malecka, VV, IVF (nakon 2XAIH, 2xIVF)
    LittleBirdie, spontana trudnoća (nakon 3×AIH)
    nina32, Ri, IVF (nakon 1xIVF)
    izida, Ri, 1. IVF/ICSI
    lovekd, VV, IVF/ICSI (nakon 1x IVF/ICSI)
    kilkeny, VV, 1. IVF/ICSI
    Bubzi, PFC
    Kiša, VV, IVF/ICSI (nakon 3xIVF/ICSI)
    Mala Emma, 3.FET (nakon 1x IVF/ICSI)
    Giselle, Vili, sec+pri (nakon 1xIVF/ICSI)
    Samosvoja, Njemačka, IVF/ICSI (nakon 9xIVF/ICSI)
    Pea, Cito, IVF (nakon 3xAIH, 1xIVF, 1xsek.)
    Vitatesa, MB, IVF (nakon 1xIVF)

    TRAVANJ 2012. (9)
    VAANJA, Mb, IVF/ICSI (nakon 8 godina)
    achi, IVF Poliklinika, IVF (nakon 1xIVF u prirodnom ciklusu)
    mala bu, SD, IVF/ICSI (nakon 6xIVF/ICSI, od toga 2 u prirodnom ciklusu)
    Luna1, spontana trudnoća
    tatjana76, Mb, 1. IVF
    bili, Petrova, 1. IVF – GEMINI
    kristina1977, Petrova, 1. IVF
    Melitas, Mb, IVF/ICSI (nakon 4xIVF/ICSI)
    sanja001, Petrova, IVF/ICSI (nakon 1xIVF) - GEMINI

    SVIBANJ 2012. (13)
    kaate, VV, IVF (nakon 4xIVF)
    Mery13, SD, IVF/ICSI (nakon 4xIVF)
    Bili, Petrova, 1. IVF - GEMINI
    Becky, VG, IVF u prirodnom ciklusu (nakon 4xIVF)
    b.a.b.y, VG, IVF/ICSI (nakon 3xIVF/ICSI) - TRIGEMINI
    adria13, IVF Centar, 1.IVF - GEMINI
    Maybe baby, VV, IVF (nakon 2xAIH, 1xIVF) - GEMINI
    kristina1977, Petrova, 1. IVF
    amyx, Mb, IVF (nakon 3xAIH, 3xIVF) - GEMINI
    bubiloo, spontana trudnoća (u očekivanju 1. IVF)
    ayan, spontana trudnoća (nakon 1xAIH)
    tikica_69 (nakon 21 postupka) ~~~~~~~~~~~~~~~~~
    musica, VV, 1.IVF

    LIPANJ 2012 (21)
    neumorna, VV, IVF (nakon 1xIVF)
    Mala Maja, VG, 1.IVF
    Laki, SD, 1.IVF
    Palcicazg, SD, IVF/ICSI (nakon 6xIVF/ICSI)
    MALIANĐEO, spontana trudnoća (u očekivanju 1. IVF-a)
    Luci07, spontana trudnoća (u očekivanju AIH)
    tikica78, IVF Centar, IVF/ICSI (nakon 6xIVF/ICSI) - GEMINI
    analoneta, VV, 1. IVF (nakon 1xAIH)
    kitty, VV, IVF (nakon 2xAIH, 1xIVF, 1xsekundarni)
    elizabeta, SD, 1. IVF - GEMINI
    mari mar, IVF Centar, IVF (nakon 3xAIH, 1XIVF)
    BillieJean, VG, 1. IVF (nakon 3xAIH)
    bebolinko, IVF Centar, IVF
    donatela, Ri, 1.IVF
    krol, PFC Prag, FET (nakon 17 godina borbe)
    ivana101, IVF Centar, IVF (nakon 3xIVF)
    ivanamaricic, VV, IVF/ICSI (nakon 1xIVF)
    venddy, CITO, IVF polustimulirani (nakon 5xIVF)
    zrinkič, Petrova, IVF (nakon 1xAIH, 1xIVF, 1xsekundarni) – GEMINI
    KIKLA123, IVF/ICSI (nakon 9xIVF/ICSI)
    medena8, KBC Firule, IVF/ICSI (nakon 3xIVF/ICSI, 1xsekundarni)

    SRPANJ (6)
    Sejla, PFC Prag, IVF
    Sia28, VV, IVF (nakon 1xIVF)
    Matahari, VG, 1. IVF
    Plavo oko, VV, IVF (nakon 4xIVF)
    BigBlue, Vili, IVF/PICSI (nakon 1xIVF/PICSI) - GEMINI
    malenab, spontana trudnoća u očekivanju 3. IVF (nakon 3xAIH, 2xIVF)

    KOLOVOZ (1)
    strategija, IVF Poliklinika, IVF (nakon 3xAIH, 3xIVF)



    Čekalice bete~~~~~~~~~~
    5.9. sanchica, Lju, 1. IVF/ICSI
    lili66, PFC Prag, FET
    sara69, PFC Prag (nakon 5xIVF)

    Čekalice transfera~~~~~~~~~~

    Čekalice punkcije/fertilizacije/inseminacije ~~~~~~~~~~

    Pikalice, šmrkalice i ostale supresije~~~~~~~~~~

    AIH, prirodni/polustimulirani/sekundarni, FET ~~~~~~~~~~
    Bluebella, PFC Prag, FET (nakon 2xIVF/(P)ICSI)

    ON-GO 8./9. mjesec ~~~~~~~~~~~~
    hope31, VV, IVF/ICSI (nakon 4xIVF/ICSI)
    Hoću bebu, PFC Prag, FET (nakon 3xIVF, 1xIVF/ICSI)
    tikki, IVF Centar (možda), IVF/ICSI (nakon 2xAIH, 4xIVF/ICSI, 1x sekundarni, 1xFET)
    butterfly101, Ri, IVF (nakon 6xIVF, 2xsekundarni)
    Brunna, Mb, FET (nakon 1xITI, 1xIVF/ICSI)
    hrki, VV, IVF (nakon 2xAIH, 2xIVF)
    vulkan, Ri, IVF/ICSI, sekundarni (nakon 4xIVF/ICSI, 2xFET)
    Mare 85, SD, 1. IVF (nakon 2xAIH)
    nina977, VV, IVF/ICSI? (nakon 3xAIH, 5xIVF, 1X FET)
    MalaMa, SD, IVF u prirodnom ciklusu (nakon 1xIVF)
    MajaPOP, PFC Prag, FET
    Sanda1977, VV, IVF (nakon 5xIVF/ICSI)
    polončica, Vg, 1. IVF/ICSI
    arlena, VV, 1. IVF
    Richy, VV, IVF (nakon 1xIVF)
    kismet, PFC Prag
    10/2012: milasova8 (1.IVF), sanda1977, tantolina, linalena, Sneki41, dino84, piki, beilana (VV)
    11/2012: ARIANM (IVF,VG)
    12/2012: Snekica
    01/2013: Runa (Mb)


    Hrabrice i čekalice koječega~~~~~~~~~~

    aboni76, Abys, aleksandraj, amber, Ameli, Anabanana, Anakob, anddu, antesa , applepie, Argente, aska, aslan, Aurora blu, Bab, babygirl, Baky, Barbarella, Barkica, Bea, Becky, believes, belma3, bobo32, bohinj, bonim, boss, brigitta, bubamara!,bubekica, bubili,bubimitka, Cana73, Cannisa, carlreina, chris, ciklama1, clover, cosmic, cvjet, cvjetć, Čičkolo, Dada-55, dadyakBda, daliana, dani39, darci, darmar, dea84, deniii, Desideria, Dhea, dim, *DJ*, dola, Dona, dorina199, dreamgirl, edinas, ELA28, elen, ema1, Evelyn73, Frodo, Gabi, Gabi25, geceta, gljiva, hedoniza, hope, inada, inana, Inna28, innu, ivana101, Ivana0409, iva.gita, iva77, ivanchi78, ivica_k , ivka, ja.sam.xyz., jadro, Janica1, Jelena, jelena1m , jojo, jopam,kata.klik, kiki30,kinki, kkipilek, kleopatra , kokos, krgina, kriistiina, kruca , laky, lastin rep, La-tica, lberc, LeeLaa, Leeloo77, Legal alien, Lejla37, Leva, ljiljan79, luna1, lucija83, maca papucarica, magi7, magnolija13, m arta, MAJA14, majahu, Maja_st, Mala Maja, MaliMimi, manchi19, *Mare*, Mare41, mare77, marija_sa, mario, Marlen , Marnel, marnie, Martinstoss, martuška, Matko, M@tt, Medicandy, Meki, Mery0908, mery, metkovk@, Mini3, miny, mima235, mimi81,mishica_zg, Missixty, miška, monja, Morin, Mury, nana0501, Nana Mo, nera29, NerdyD, neumorna, Niki, NIKOLINA, Nikolina-Zagreb, Nina30, nirvana, njofra75, olea77, Orhideja, PetraP, peugeot206, Piki, pinny, _plavusha_, plavuša 007, polo, pongo , prima, ptica1, renna , rimela , Rominka, Rose, RuMo, ruža82 , sabas, Sanja001, Sanja1, santana, sg12, sildad, skandy, slatkica, Smarta, sonječka, sos15, Spa, sunasce, Strašna, Štrumfet@, taca70, talia7, tetadoktor, The Margot , Tigrical, tiki_a, Tina B, Tinkica, Toyota, TrudyC, Vali, valiana, vesnare, vikica, Vita22, vrtirepka, Vuki, xena.mbk, weda, zasto_bas_mi, Zeena, zlatta, zlo28, Zvijezdica1, Želim bebu, zelimo_bebu

  9. #3509
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    tako sam sretna da smo tako lijepo počeli novu sezonu postupaka! cure svima Altgr+1

  10. #3510
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Dobro jutro drage moje,
    evo skuhat ću kavu u ovo kišno jutro, pa se poslužite.

    Bilo je krasno spavati noćas i, iako je kiša možda nekima pokvarila planove za vikend, vani je ugodno i sasvim se lijepo da disati bez prašine u zraku. Prvi dan rujna, godišnji su na izmaku, u ponedjeljak počinje škola za one koji imaju te slatke brige oko klinaca, a nama se zahuktava vruća jesen s postupcima.

    Nije sve idealno; SD se gotovo raspada bez materijala i lijekova za MPO (i kad nabave imat će kapacitet od maksimalno 50 pacijentica mjesečno - što uključuje stimulirane, polustimulirane, prirodnjake, sekundarne...), u Petrovoj više nije lista, već kolona čekanja, a sad čekamo da se zbog toga i druge dvije zagrebačke klinike prepune. Povrh svega i zakonu usprkos, neke bolnice i dalje "sugeriraju neobavezno p&p savjetovanje", o čemu je i otvorena posebna tema.

    Ponukana pitanjem jedne forumašice daje li klinika u kojoj sam bila na postupku mogućnost opće anestezije za punkciju, htjela sam čuti što vi mislite o tome. Jeste li dobile/tražile opću za punkciju? Smatrate li da bi obavezno trebala biti mogućnost izbora, pa makar uz plaćanje? Biste li bile spremne posebno platiti opću? Je li, uz zakonske odredbe o ograničenju broja postupaka sukladno broju liječnika i biologa, trebala novim Zakonom o MPO-u ići i obaveza (ugovornog) anesteziologa u bolnicama i (poli)klinikama?

    Osobno smatram da je u 21. stoljeću recept "stisni zube i otrpi" sramotan.

    OT: Baš bi voljela vidjeti kako bi se ponašali ti isti doktori da im se netko s tom iglom za punkcije približi njihovim jajcima. Što mislite koliko bi ih ostalo sjediti mirno?

  11. #3511
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Hvala BB na kavici

    Što se tiče anestezije za punkciju, ja bih ju definitivno voljela dobiti, probala sam 2 bez anestezije i čeka me treća i nije to baš zabavno
    Iako sam pročitala da je par forumašica pisalo kako radije stisnu zube čisto da se dodatno još i s tim ne "drogiraju"

    I da, bilo bi baš zanimljivo vidjeti kako bi naši dr to istrpili
    Posljednje uređivanje od Bubimitka81 : 01.09.2012. at 11:40

  12. #3512

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    110

    Početno

    Citiraj Bubimitka81 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala BB na kavici

    Što se tiče anestezije za punkciju, ja bih ju definitivno voljela dobiti, probala sam 2 bez anestezije i čeka me treća i nije to baš zabavno
    Iako sam pročitala da je par forumašica pisalo kako radije stisnu zube čisto da se dodatno još i s tim ne "drogiraju"

    I da, bilo bi baš zanimljivo vidjeti kako bi naši dr to istrpili
    Bubimitka, koliko si imala js? ja ne volim anesteziju i bliži mi se drugi postupak u P. i definitivno bi bez anestezije.
    Muka mi je od nje, dva sata ležanja u bolnici mi nije dosta, tako da sam zadnji put rekla sestri da sam ok i nekako izašla iz sobe do muža samo da mogu doma i onda cijeli dan nisam mogla doć k sebi +ruka me boljela 2 tjedna...a prvi susret sa anestezijom (hsg) je završio sa 1,5 mj bola u ruci, nisam je mogla ispružiti i na kraju sam imala mali tromb koji je začepio žilu (srećom perifernu pa nisam morala na vađenje)

  13. #3513
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    jutro
    hvala na kavici BB
    i meni pase ova kisa, bar malo ublazi ovu odvratnu ambroziju.....

    sto se tice anestezije, smatram da bi svatko trebao imati pravo izbora, pa makar i uz placanje
    imala sam punkciju 15-tak folikula uz onaj "koktel" i iako je pomoglo bilo je jako bolno
    nakon toga sam imala punkciju jednog folikula u prirodnjaku bez icega, bilo je bolno, al bio je jedan pa je bilo podnosljivo
    zadnja puncija je bila s opcom i nakon toga sam rekla nikad vise bez opce!
    probudis se kad je gotovo i to je zakon
    bolilo me cijeli dan od punkcije, al nikakve posljedice opce nisam osjecala
    tako da, ako jednom opet krenem u postupak, punkcija ce biti samo i iskljucivo uz opcu
    uz sve sto postupak nosi, ne zelim trpiti i te bolove, ako ne moram.... a danas se ne mora...
    da skratim, mislim da svatko treba imati pravo na opcu, ako to zeli, pa makar i uz placanje...
    doduse, ja sam uvijek isla privatno pa sam placala sve, al to bi trebala biti opcija svugdje
    Posljednje uređivanje od Ginger : 01.09.2012. at 13:01

  14. #3514
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    mislim da svatko treba imati pravo na opcu, ako to zeli, pa makar i uz placanje...
    X
    Na zadnjoj punkciji sam se zaklela da nikad više ne idem bez anestezije i gotovo. Bilo mi je too much! Mogu pregrmiti punkciju max. 2 folikula, ali nikako više.

  15. #3515
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Hvala na kavi i temi, BB
    Najprije moram čestitati našoj jedinoj kolovoškoj trudnici (ako odnekud ne isplazi koja inkognituša )

    Po mojim spoznajama, u KBC Ri se opća anestezija daje po principu: dobiješ ako tražiš, sami doktori predlažu kada vide stvarno velik broj folikula.
    Moje iskustvo je bilo takvo da sam u prirodnjacima stisla zube, a u stimuliranom tražila anesteziju, i dobila je.

    Rekla bih da je nedostatak kadra veći problem od iznosa koštanja same anestezije.
    Pacijentice se ne nudi anestezijom jer se lako može dogoditi da u momentu punkcije nema nijednog anesteziologa na raspolaganju, pa možeš pričekati da se oslobodi uz rizik da ti popucaju folikuli ili ići na "stisni zube" sistem.

    Što se tiče obaveze zapošljavanja anesteziologa u bolnicama na odjelima Humane reprodukcije - za puno radno vrijeme sigurno ne, jer ne bi bilo dovoljno posla za nj, a "ugovornog" uvjetno rečeno imaju - tebi će anesteziju dati anesteziolog zaposlen na Ginekologiji, ako on ne može, traži se dalje po odjelima koji je slobodan itd.
    Što želim reći - vjerojatno mi po xy zakonu imamo pravo tražiti anesteziju i za punkciju jedne JS, samo anesteziologa naprosto nema, i to ne zato jer bolnica radije plaća kafe kuharicu, nego zato jer je to deficitarno zanimanje (možda lupam, ali ja npr. ne poznajem nijednog nezaposlenog anesteziologa).

    Što se tiče privatnih klinika, da, mislim da bi im to trebao biti uvjet za rad, (može i ugovorni jer ni tamo za njih nema posla za 40 h tjedno). Koliko ja znam, oni nemaju anestezije jer onda moraju imati i opremu za oživljavanje, ne znam što sve u to spada ali vjerojatno je u pitanju skupa oprema (što nije opravdanje).

  16. #3516
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    argente,ovo zadnje nisi u pravu, svaki doktor to treba znati, bilo koji, i to su osnovni uvjeti za rad ambulanti koje rade i s lokalnom anestezijom, dakle, neki privatnici plaćaju honorarno anesteziologa, a trebale bi sve privatne klinike imati dostupnog anesteziologa
    da se vratimo na temu, za dvije, zasad jedine, češke čekalice bete~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  17. #3517
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    nemoj zezat, znači ovo s opremom je mit? onda pogotovo nema opravdanja!
    e da, ponijela me off tema pa sam zaboravila poslati svima, a pogotovo betočekalicama puno AltGr+1

  18. #3518
    strategija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    489

    Početno

    Ja sam apsolutno za to da se svakom ostavi mogućnost izbora ali uz sve što prolazimo ne treba nam još dodatna fizička bol na punkciji. Ja sam svaki put dobila koktelčić za omamljivanje i to je stvarno odlično. Dva puta sam doslovno i prespavala punkciju.

    Čehinjama i svim ostalima koji uskoro kreću šaljem puno~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  19. #3519
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    da se vratimo na temu, za dvije, zasad jedine, češke čekalice bete~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Vidiš mare, a ja vjerujem da razgovorom o jednom detalju postupka nismo off-topic. Koliko sam ja shvatila, ova je tema zamišljena kao razgovor uz kavu, mjesto podrške u postupcima, podjelu iskustva, razgovorima o detaljima, očekivanjima, zajedničkom iščekivanju, veselju i tuzi, puno više od Altgr+1. Ne tako davno sam i sama počinjala s mpo postupcima, užasavala sam se boli punkcija i tu sam je podijelila, a jučerašnji post te forumašice me podsjetio na moje prve muke i htjela sam čuti šta drugi znaju, misle i osjećaju. Ne vidim zašto ti ne bi i ovdje napisala pokoje iskustvo iz Češke, koja je u usporedbi čak i s privatnim klinikama u RH space shuttle; mislim da bi drugima dalo uvida u kako MOŽE biti, a iz toga ništa loše ne može izaći...

    Lista služi da nas podsjeti tko je u kojoj fazi, da nađemo „supatnika“ (možda čak i u istoj bolnici u isto vrijeme, pa padne i coffee), da se proveselimo kad je dobro i pomazimo kad je grdo. A u međuvremenu, zašto ne bi (pokušali) promijeniti svijet, pomalo debatirali, pa čak se tu i tamo i nasmijali vlastitoj muci.

    A zavibrati za nekog je uvijek dobro i zdravo, pa eto i mojih vibrica ~~~~~~~~ za lili i saru, naše Čehinje

  20. #3520
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    on/off topic: ja sam u buđenju iz anestezije u prvom postupke anesteziologu lijepo pričala o svom psu i drvoredu magnolija, pa me više od ičeg drugi puta bilo strah šta ću mu sad ispričati

  21. #3521
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    S obzirom da svaki put imam brdo js , Anestezija u Mb (30 js) mi je nakon VV punkcije na živo bila savršenstvo

  22. #3522
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    prošla sam dvije punkcije:

    1. Ljubljana, dr. Reš, bez anesteziije: sama punkcija i nije bila tako bolna, prvih par folikula nisam niti osjetila, tek one nedospnije sam osjetila kao bockanje. Najgore je uslijedilo poslije na putu za Zagreb kad sam svaku rupu i svaki zavoj na cesti osjetila. Dan sam provela u bolovima, ležeći, odlazak na toalet mi je bio vrhunac. Nisu pomogle niti tablete protiv bolova,

    2. PFC, Prag, anestezija. Nisam niti zamišljala da punkcija može biti tako jednostavna. Nakon što sam se probudila iz anestezije još sam nekih pola stata ležala u krevetu, dragi je došao po mene, obavili razgovor sa dr. Sonjom i otišli nešto jesti i na kavu. Od bolova ništa, niti najmanju bol tog dana nisam osjetila. Cijeli dan sam skitala po gradu kao da to jutro nisam niti bila na punkciji. U čemu je fora, ne znam.... ali na punkciju bez anestezije NIKAD VIŠE!


    ~~~~~~~~~~~~~~~~~ Čehinjama betočekalicama

  23. #3523
    lberc avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,145

    Početno

    Jam prošla 5 punkcija,ak ne računam prirodnjake i imam osječaj da mi je svaka sve teža i sve bolnija...baš bi rado probala jednu sa anestezijom..

  24. #3524
    venddy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    858

    Početno

    ja sam u pravilu uvijek za bilo koji oblik drogiranja koji će me poštedjet nepotrebne boli jer mislim da svih vrsta boli mi u ovoj MPO priči imamo i suviše.
    Probala sam sve, bez anestezije-horor, nikad više. Sa punom anestezijom u Pragu- ništa ne osjetiš, ali ne volim taj feeling poslije, niskotlakaš sam, završim na infuziji i teško me bude, a to nikako ne želim.
    Moj favorit bez premca Cito anestezija, imala sam je više puta, ništa me nije bolilo, budna sam (jednom sam doduše čak i zaspala) pa nema opasnosti kao kod pune anestezije. Nemam pojma od čega je sve koktel smućkan (injekcija u guzu) ali osjećaj je kao da ste se dobro alkoholizirali, najčešće pričate gluposti i poslije se ničeg ne sjećate.
    Za mene idealno

  25. #3525

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    bila na jednoj punkciji bez anestezije (9 folikula), i vjerujte, imala sam i puuuuuuuno gorih i bolnijih iskustava od toga...

  26. #3526
    thaia28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    991

    Početno

    Prosla sam 5 punkcija bez i 1 sa anestezijom, i iz svog osobnog iskustva, nedostupnog i skrivenog jajnika pri punkciji kojeg sam pozelljela da se onesvijestim, mislim da bi ona trebala biti dana na izbor,humano pravo svake pacijentice.
    Cure cekalice ~~~~~~~~~~~~~~~ za veeelike bete!

  27. #3527
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Citiraj clover prvotno napisa Vidi poruku
    Bubimitka, koliko si imala js? ja ne volim anesteziju i bliži mi se drugi postupak u P. i definitivno bi bez anestezije.
    Muka mi je od nje, dva sata ležanja u bolnici mi nije dosta, tako da sam zadnji put rekla sestri da sam ok i nekako izašla iz sobe do muža samo da mogu doma i onda cijeli dan nisam mogla doć k sebi +ruka me boljela 2 tjedna...a prvi susret sa anestezijom (hsg) je završio sa 1,5 mj bola u ruci, nisam je mogla ispružiti i na kraju sam imala mali tromb koji je začepio žilu (srećom perifernu pa nisam morala na vađenje)
    U stimuliranom sam imala 12-ak folikula, a u polustimuliranom 5.

  28. #3528
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Citiraj venddy prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam u pravilu uvijek za bilo koji oblik drogiranja koji će me poštedjet nepotrebne boli jer mislim da svih vrsta boli mi u ovoj MPO priči imamo i suviše.
    Probala sam sve, bez anestezije-horor, nikad više. Sa punom anestezijom u Pragu- ništa ne osjetiš, ali ne volim taj feeling poslije, niskotlakaš sam, završim na infuziji i teško me bude, a to nikako ne želim.
    Moj favorit bez premca Cito anestezija, imala sam je više puta, ništa me nije bolilo, budna sam (jednom sam doduše čak i zaspala) pa nema opasnosti kao kod pune anestezije. Nemam pojma od čega je sve koktel smućkan (injekcija u guzu) ali osjećaj je kao da ste se dobro alkoholizirali, najčešće pričate gluposti i poslije se ničeg ne sjećate.
    Za mene idealno
    mogu samo potvrditi
    , ne spavas budan si , ali nista ne osjetis, pricas ko navijen i poslije , ko drogiran si , niceg se ne sjecas , cudo od inekcije
    savrseno ,

  29. #3529
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    ova bi CITO injekcija valjala i za druge prilike

    I da, anestezija pod obavezno, iskreno bih zatvorila klinike koje ne nude anesteziju pa čak i za klomifenski postupak ili za "samo" 2-3 folikula pa nek onda pacijent odbije tu mogućnost, ali da jednostavno nema anestezije to uopće nije ok, ne u današnje vrijeme.

    Kuham forumsku kavicu
    Posljednje uređivanje od Kadauna : 02.09.2012. at 13:03

  30. #3530
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj amyx prvotno napisa Vidi poruku
    S obzirom da svaki put imam brdo js , Anestezija u Mb (30 js) mi je nakon VV punkcije na živo bila savršenstvo
    Ovo mogu samo potpisati,a prošla sam oboje.
    Punkcija "na živo" posebice pcos-ovki, ali i ostalih žena sa većim brojem folikula, meni je u rangu divljeg zapada i vađenja metaka kaubojima uz litru viskija (a oni su imali barem to).

    I da, BigBlue, ovo je zaista hvalevrijedno usmjeravanje u konstruktivnije poimanje pojedinih faza mpo puta od ispraznog skakutanja i vibriranja.

  31. #3531
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    "Jutro" svima i hvala na Kadauna, poslužila sam se.
    Držim fige da vrijeme posluži i uspijem osušiti barem rundu veša, ručak je skoro ready, a ja pomalo čitam šta pišete.

    Citiraj venddy prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam u pravilu uvijek za bilo koji oblik drogiranja koji će me poštedjet nepotrebne boli jer mislim da svih vrsta boli mi u ovoj MPO priči imamo i suviše.
    X
    Ustvari jako je tužno čitati da uz svu težinu postupka još morate trpiti fizičku bol koja se bez problema mogla izbjeći.

    Ajte me malo prosvijetlite, o kakvom je koktelu riječ (ok, dosad sam shvatila da nije sex on the beach ili mai tai - nažalost), vjerojatno bućkuriš sedativa? Drago mi je čuti da i to nekima pomaže, dapače da lakše podnose nego opću. Meni je anestezija problem u smislu da se budim prerano (izgleda da sam otporna gamad, valjda u rangu sa žoharima). Nakon jednog neugodnog iskustva za vrijeme operacije, uvijek upozorim anesteziologa na to. Nakon anestezije sam kao ptičica - prisebna, nema slabosti, vrtoglavica, mučnina... sjajno!

  32. #3532
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    meni su punktirana 2 folikula uz injekciju dolantina. ništa nije boljelo, na punkciji sam bila brbljiva i vesela.
    možda se radi o dolantinu? ha?

  33. #3533
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Ja sam do sada prošla dvije punkcije u petrovoj sa njihovim koktelčićem. Prva (7js) super- možda nisam znala što me čeka. Druga- katastrofa (5js), bolilo me više nego kod reša, poslje mi je bilo zlo .
    Kod reša dvije punkcije na živo. Bez ikakve tablete protiv bolova. Jednom 14 js, drugi put 8. Za vrijeme punkcije mala bol (manje nego u petrovoj)... na putu doma ketonali i suze (na pola pita bude bolje).
    E sad, ja pretpostavljam da je kod reša manje bolilo iz tri razloga:
    1. Doktor super radi
    2. Aktivna uključenost u sam postupak. Moraš stisnuti rukom kod jajnika na kojem radi, pratiš iglu na ekranu... budući da nisam bila omamljena adrenalin učini svoje.
    3. Muž je prisutan na punkciji. Čim je završio sa svojim doprinosom MM je došao do mene, držao me za ruku. Na jednom ekranu je kamerica kod biologa pa mi je brojao JS...
    Uglavnom, ja bih glasala za opciju da je opća dostupna na zahtjev, a i da MM može biti sa mnom.

  34. #3534
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj BigBlue prvotno napisa Vidi poruku
    on/off topic: ja sam u buđenju iz anestezije u prvom postupke anesteziologu lijepo pričala o svom psu i drvoredu magnolija, pa me više od ičeg drugi puta bilo strah šta ću mu sad ispričati
    Jao jao, ja sam isto izuzetno blagoglagoljiva neposredno nakon anestezije, mislim baš se trudim čim više toga ispričati svima nazočnima i to dok se još borim s frfljanjem

    Citiraj ljube prvotno napisa Vidi poruku
    Punkcija "na živo" posebice pcos-ovki, ali i ostalih žena sa većim brojem folikula, meni je u rangu divljeg zapada i vađenja metaka kaubojima uz litru viskija.
    X (nije za smijat se ali)

    A što je s muškom punkcijom, dobivaju li dečki anesteziju i kakvu? Je li bol usporediva?

  35. #3535

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Ja sam na Sv.Duhu 2 puta dobila Fortral venski i 2 puta Dolantin venski,sva četri puta uopće nije bolio a imala sam između 9 -14 st.,a u MB opća anestezija.
    Sad sam se prebacila na VV i moram priznati da se po prvi puta u život bojim punkcije.

  36. #3536
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    A šta se može popiti onako na svoju ruku za punkciju i da li to provjereno djeluje ili je sve u glavi?

  37. #3537
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Cure moje samo nakratko da vas pozdravim i zaželim sreću svima u postupcima... S vama smo opet na zimu...

  38. #3538

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Dobro jutro
    Evo da i ja po prvi puta na forumu skuham kavicu za moje drage forumasice i forumase,naravno..pa se posluzite
    uzivajte u danasnjem danu iako je ponedjeljak,skola pocela,guzve u gradu..meni prvi dan na poslu nakon godisnjeg..lagano se pripremamo za listopad..
    i da ne zaboravim svima kojima treba saljm pozitivne vibrice kisi kisi

  39. #3539
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    jutro bas kavu trebam jer sam sva nikakva ,curica startala sa vrtićem a ja koma ........cmizdrava sva

  40. #3540
    lberc avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,145

    Početno

    Milasova8,kavica bas pase.
    Evo ja volim jesen i nekako sve nade polazem da mi bude sretna a to zelim i svima vama

  41. #3541

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Laky,evo da zazelim srecu i brzu prilagodbu princezici u vrticu..bit ce joj odlicno tamo,puno djece,druzenje,igra,ucenje..ma milina..ti popij kavicu i osmijeh na lice..bit ce to sve ok

    Iberc sretno u postupku,optimisticna si i to mi se svida

  42. #3542
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    hvala na kavici, treba mi - prvi dan škole aaaaaaaaaaaa

    kaj se tiče anestezije - 3 postupka - vidite u potpisu koliko stanica , potpuna anestetzija samo u Pragu , na SD samo-drogiranje (normabel+voltaren)

    ja dobro podnosim anesteziju - osim što ne volim onaj osjećaj kada smo nestaneš
    jako dobro podnosim bol - se sjećate Twin piksa i "fire wolk with me" - tak si ja mantram "bol prođi kroz mene" - i djeluje

    no, u svakom slučaju sam za to da imamo opciju a i da liječnici ozbiljno tome pristupe - obzirom na dijagnozu ili broj stanica pa i na želju pacijentice


    Ja sada recimo umrla od smijeha (u sebi naravno) kada mi je kolegica pričala kako trudna kćer teško podnosi one neke hormone (op.a utrići) - joj koliko sam ih se već nagutala i nagurala - stvarno je svijet MPO poseban svijet

  43. #3543
    ARIANM avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    456

    Početno

    Pozdrav svima i čestitke svim novim trudnicama, a svima koji kreču u nove pobjede želim puno sreće. Mi smo odmarali preko ljeta i sad u četvrtak krečemo na konzultacije, a za lijekove sam zapisana za 11. mj. tako da me zanima ako sad u 9. mj uspijem dogovorit neku polustimulaciju da li u 11. mogu već u punu ili treba biti duža pauza? A za polustimulaciju bi sama pokušala nabavit lijekove-pa me zanima kako mi se onda to broji kao prirodnjak ako sama nabavim lijekove? I interesira me još ako mi može netko odgovoriti kako se fačunaju FET postupci??? To ulazi u ovih 4+2 ili ne? Plača se posebno ili kako??? Hvala puno unaprijed!
    I da i moj mali školarac kreće danas u prvi razred...ne mogu vjerovatiiii....vrijeme je proletilo jer kao da je jučer puzao,učio govoriti...jojjj suze su mi odmah u očima!

  44. #3544
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Ja kod zubara nikada ne uzimam anesteziju, a iskustvo punkcije bez anestezije mi je dosta traumatično. Hoće li biti lakše ili teže ovisi ne samo od pacijentu, nego i o položaju jajnika i folikula. CITO ima zbilja super koktel, i ja se naspavala i kad sam se probudila sam mislila da još čekam punkciju, nisam se sjećala da sam bila. Ali ovo "stisni zube", kako veli BigBlue, je zbilja trebalo trebalo biti davna prošlost.

    Svim čekalicama ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Posljednje uređivanje od Jelena : 03.09.2012. at 12:07

  45. #3545
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    milasova, hvala za coffee!

    krasno je vidjeti da jedna generacija djece kreće u školu, vrtić.... veselim se tim mukama... a nekako me uvijek podsjeti na Balaševićevu pjesmu Neki novi klinci. E sad me ulovi nostalgija....

    Vidim da je Argente pitala kako naši dečki podnose punkciju. Mi smo oba puta zbog dijagnoze morali proći i punkciju testisa. Oba puta je mm mogao uzeti anesteziju, ali je njegov prag boli (bar kako on veli) puno viši od mojega, pa je je odbio. Znam da su ga pošpricali s onim sprejem kako bi površinski anestezirali (lidocaine?) i to je sve. Nisam imala hrabrosti biti prisutna

    On je skroz bio samnom, kao što je i odradio je skoro sve UZV-e samnom, i meni je to puno značilo. Na taj način imamo osjećaj da uistinu sve prolazimo zajedno. Tikki je to lijepo napisala, želi imati svog muža uz sebe jer je to NAŠE dijete.

    Kako se vi i vaši muževi/partneri nose s time? Ili, još bolje pitanje, kako vaši liječnici gledaju na aktivno sudjelovanje partnera u svim postupcima mpo-a?

  46. #3546
    sissy75 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Brač
    Postovi
    170

    Početno

    BigBlue dala si mi dobru ideju da pitam doktora može li me dragi držat za ruku tijekom punkcije,ponijet
    ću i fotić da snimim doktorov izraz lica jer ta opcija da mm bude prisutan je u najmanju ruku sf za nas
    na Firulama a osobno mislim da bi se moj dragi skljockao kad bi vidio aparaturu što ide unutra iako sam
    mu sve do u detalj opisala. Tko pita ne skita,probat ću pa tko zna možda ga i puste unutra

  47. #3547
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Neki novi klinci

    Arianm, FET-ovi se ubrajaju u postupak i ne plaćaju se posebno - znači, svi FET-ovi postignuti iz jednog postupka i spadaju u taj postupak. i baš me zanima kako će sad to funkcionirati ako pacijenti sami žele kupiti lijekove - prirodnjaci više nisu neograničeni i nakon 4+2 se plaćaju i postupci, ne samo lijekovi, tako da se očito postupak mora brojati bez obzira na to što su lijekovi vaši

    kad smo kod anestezije, ljudi, ja sam rodila (bez pomoćnih sredstava tipa epiduralne) i trudovi boleeeeeee, ali radije bih rodila još 100 puta samo da više ne moram proći niti jednu jedinu punkciju bez anestezije. toliku mi je traumu ostavila i iako se kod punkcije radi o svega nekoliko minuta, a porod traje i traje, a i trudovi sigurno bole više, ta je bol kod trudova nekako prirodna i toga si svjestan u svakoj sekundi (a i odlebdiš u neku paralelnu dimenziju negdje putem), ali punkcija...uf... a uz to imam samo 1 jajnik - mislim da punktiranje drugog ne bih izdržala. prvi puta sam imala samo 2 folikula i bilo je strašno, ali jako brzo. drugi puta je bilo 8 folikula i bila sam na rubu povraćanja od boli iako sam dobila injekcije tramala i normabela. plakala sam jedno sat vremena poslije, a kad me MM vidio, rekao je da, ako sad ne uspije, idemo privatno gdje je anestezija zajamčena pa makar bankrotirali. i samo da napomenem da zbilja nisam cvilidreta i natrpila sam se gadnih bolova u životu!
    nadam se da nisam nikoga preplašila ovim opisima - moj je jajnik ipak cijeli slijepljen i pun priraslica i zato je punkcija bila tako traumatična, ali baš sam zato i živi dokaz da je u nekim slučajevima anestezija neophodna pa čak i ako je u pitanju mali broj folikula.

    sretno svima u novozakonskim postupcima!!!

  48. #3548
    ARIANM avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    456

    Početno

    I ne plaća se posebno ni čuvanje ni odmrzavanje za sljedeći postupak? Ne kužim baš to...znači svi FET postupci se u biti ne broje nego je to onaj jedan iz kojeg su i proizašle te stanice?

  49. #3549
    strategija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    489

    Početno

    Moja ponovljena beta 16dnt iznosi 3477! To je valjda sad to. S nestrpljenjem čekam ultrazvuk. Poskočila bi malo ali već mi je teško. Trbuh mi je kao da sam 4mj trudna

  50. #3550

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Citiraj strategija prvotno napisa Vidi poruku
    Moja ponovljena beta 16dnt iznosi 3477! To je valjda sad to. S nestrpljenjem čekam ultrazvuk. Poskočila bi malo ali već mi je teško. Trbuh mi je kao da sam 4mj trudna
    evo draga,ja ću poskočiti za prekrasnu betu i za dupliće
    čestitam!!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •