Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 72 od 72

Tema: Sto sve zadrzi vasa "kucna apoteka"?

  1. #51
    SarahB avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    91

    Početno

    U vrijeme dok smo ja i mm bili sami apoteka je uglavnom sadržavala - brufen, šumeći aspirin + c, herplex i neke od tableta za žgaravicu.

    Kad je u obitelj stigla bubica i sadržaj apoteke se podebljao, pa uz nabrojano uvijek imamo i:
    - lupocet čepiće ili sirup
    - prospan čepiće
    - reglan
    - kapi za nos
    - flocetu
    - octenisept
    - plimicol ili rojazol
    - nekoliko kremica za ad
    - flastere, gazice, zavoje

  2. #52
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Imam svašta. Sve moguće za bolove i skidanje temperature(paracetamoli, brufeni, voltareni, nekakvi muževi konjski..), fiziološku, kapi za noseve, antibiotske masti za oči koje koristimo za sve živo kad treba, milijardu krema, masti, gelova i štojaznamštosvene za alergije, tablete za gliste (i to mi je postalo pod obavezno), mikropore, flasteri, toplomjeri, sirupi za kašalj, za zaustavljanje kašlja, za olakšavanje kašlja, za sve moguće vrste i podvrste kašljeva, vitamini, šprica i igala ko u narkomana najvećeg, fiziološka, nešto za bradavice...imam valjda sve što prosječna apoteka ima. Jer nam je nažalost sve tp i trebalo. sad kad ovo čitam, a znam da nisam napisala ni pola onoga što bi sad iskopla, sram me

  3. #53
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Svaka ljekarna je dužna imati spremnik za odlaganje starih lijekova.
    Problem je što ljekarne moraju plaćati odvoz medicinskog otpada stoga ne žele uzeti stare lijekove (ovo se posebno odnosi na privatne ljekarne, iako ja u svom dijelu grada imam pozitivno iskustvo).

    Gradske ljekarne Zagreb imaju (bolje rečeno moraju imati i trebale bi imati) zeleni kontejner na vidno izloženom mjestu. slika kontejnera http://www.pliva.hr/zajednica/vijest...-lijekova.html

    Kartonsku ambalažu odložite u spremnike za prikupljanje starog papira, a lijekove u ljekarne.

    Nikako ne bacajte lijekove u kanalizaciju ili komunalni otpad!
    Hvala!
    Odnijet ću onda u Gradsku ovo što mi je ostalo.

  4. #54
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    šta vam je taj citrofit što svi imaju?
    gledam u nasu kutiju - aspirin, lupocet, flasteri, oabvezno par vrsta onih deep heat deep relief hepan il kako već krema (mm-ov nogomet u 40-oj ), elasticni zavoj, propolis, gospina trava, valerijana, operil, octanisept, aerius, nasonex za alergiju od j, ventolin za nedaj boze, krema od nevena i to je to. plus rakija za zeludac

  5. #55
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    šta vam je taj citrofit što svi imaju?
    gledam u nasu kutiju - aspirin, lupocet, flasteri, oabvezno par vrsta onih deep heat deep relief hepan il kako već krema (mm-ov nogomet u 40-oj ), elasticni zavoj, propolis, gospina trava, valerijana, operil, octanisept, aerius, nasonex za alergiju od j, ventolin za nedaj boze, krema od nevena i to je to. plus rakija za zeludac
    Ja sam Citrofit otkrila prekjučer, nekim desetim povodom. To ti je univerzalno sredstvo za sve - od liječenja grlobolje, dizanja imuniteta do čišćenja zahoda i osvježavanja prostora. Ako je vjerovati papiriću u kutiji. Ali za popiti - ne znam jesam li ikad išta gorče okusila.

  6. #56
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    citrofit se radi od koštica grejpa i odličan je za raznorazne gljivice
    i, da, kažu da je gorko ko otrvov

  7. #57
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    cvijeto, pa kako nemaš citrofit? to nas je spasilo zadnje 2 vrtićke godine.
    gorko do boli, i nedaobog da dođe čisti drito na sluznicu. ali da pomaže, pomaže

    kod nas doma - lupocet, rennie, propolis, telfast, citrofit, C vitamin i rinolan, kapi za nos (u svakoj sobi po bočica). obavezni su još flasteri razni (pogotovo onaj u spreju), octenisept, bepanthen i alkohol. rakija je na posebnom mjestu, samo za odrasle
    Posljednje uređivanje od magriz : 26.04.2012. at 22:22

  8. #58
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    čudo! Do sada sam stekao dojam da te se prirodne džidže ne dodiruju. Zovem hitnu kad se pohvališ da ti je Arnica C100 baš super za kontuzije

    Inače se citrofit uredno otapa u destiliranoj vodi i takav je OK. Zabaciš glavu i vizualiziraš Martell ili Chivas.

  9. #59
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    jedno su prirodne džidže, drugo je laktoza i cukar :belj:
    Posljednje uređivanje od magriz : 26.04.2012. at 22:49

  10. #60
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    U gradsku ljekarnu odnesem i polupotrosene kreme za suncanje i sl.
    Sve sto prodaju, deponiram tamo.

  11. #61
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ni ja nemam taj citrofit, niti znam čemu je.

    A arnica je krasan žuti cvijet koji raste u Fužinama, a i pansion je istog imena.

    Moja kućna ljekarna je siromašna svime. I neka je...

  12. #62
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Paracetamol, Lupocet tablete za mene, Neofen za muza, sterilne gaze, Octenisept, flasteri za velike i za male, vitamini sih vrsta od Nutrilife (svekar je u Amwayu pa ih moram imat hocu-necu), kremice za AD od malog., Fenistil kapi.

    I to je to, ono osnovno, ostalo se kupuje po potrebi.

  13. #63
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ni ja nemam taj citrofit, niti znam čemu je.

    A arnica je krasan žuti cvijet koji raste u Fužinama, a i pansion je istog imena.

    Moja kućna ljekarna je siromašna svime. I neka je...
    Tko ima problema sa sistemskom kandidom, obično zna što je citrofit i čemu služi. Ekstrakt sjemenki grejpa.

    Arniku znaju oni koji imaju bilo kakav dodir s homeopatijom - služi za brži oporavak od ozljeda, udaraca i podljeva. Nemam. ALi imam heparin koji nisam napisala na popis. Imam i polarni led (zapravo, to je muževo, za bolna leđa).

    Kućna ljekarna sadrži ono što nam treba češće. Kad sam imala 20 godina, nije mi trebalo ništa osim zubnog konca, a sad... malo pomalo ljekarna se proširila. Povremeno u njoj bude i faktu za hemoroide (mm, ja rjeđe) , krema od gaveza i slično. Ja sam se davno osvjedočila da je za moje boljke pametniji izbor pravilna prehrana. To rješava veliki dio, iako ne sve. S druge strane, teško mi je reći gdje je granica između hrane, lijekova i sredstava za čišćenje (kamo ubrojiti sodu bikarbonu?) he he he...

    Ima mm i Euten kremu (onu strašno skupu) za svoj ad i pokazala mu se super. Za djecu sam zaboravila spomenuti Claritine, ali tome moram provjeriti rok trajanja - dugo za time nije bilo nikakve potrebe.

  14. #64
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Mellyca prvotno napisa Vidi poruku
    Aspirin C za temperaturu i bolove, panadol, neofen,pastile za grlo, kutija hanzaflasta, deep relief, cepici za snizavanje temp., mediciniski alkohol, fizioloska otopina - to su stvari koje uglavnom uvijek imam u kuci, dok druge stvari nabavljamo kako nam zatrebaju.

    Sto vi imate pod obavezno u vasoj kucnoj apoteci?
    Kaffetin tablete, Voltaren cepici od 100 mg (za MM-a, koji povremeno pati od lumbaga)
    pastile za grlo, za djecu i za odrasle; Vicks balzam; fizioloska otopina u flakonima; Fluifort sirup za kasalj, propolis sprej za grlo
    Flasteri i djecje skarice za nokte, sterilne gazice, digitalni toplomjer
    Neofen Forte gel
    Lupocet cepici za snizavanje temperature, Voltaren cepici od 50 mg
    Geokorton mast, Jekoderm za opekline (zaboravih kako se sada zove, uglavnom - riblja mast), Aloe vera gel takodjer za opekline; Virolex, Chloranfenicol, Bepanthen (onaj iz dm-a), Zagrebacki melem
    Linex.

    I tako x2 (jedna u Italiji, jedna u HR).

    MM ima svoj neseser u kojemu drzi terapiju za snizavanje tlaka, Claritine tablete (proljetne alergije) i Cardioaspirin.

    Ono sto ne drzim u kucnoj apoteci, ali mi u nju spada, su soda bikarbona, vitamin C, multivitamin, kalcij, magnezij, kapsule ulja nocurka i krom.
    Mogla bih tu navesti i raznorazne cajeve, ali - ne pijemo ih samo kad smo bolesni. Doduse, eto, uvin caj spada u tu kategoriju.

    Ovdje u svakom kvartu postoje kante za bacanje starih ljekova, pa kad istekne, bacim.
    Posljednje uređivanje od Elly : 27.04.2012. at 10:40 Razlog: dodala u post

  15. #65
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    I tako x2 (jedna u Italiji, jedna u HR).

    Ovako bi i ja trebala, ali mislim da bih svako par puta sto bi dosli dole mogla sve baciti radi isteklog roka.
    Tako da ja pokupim ono sto najcesce treba i to nosim sa sobom. Prije nisam pa kada god bi otisli kuci bi se netko razbolio pa bi morala kupovati ponovno i onda mi se nakupi npr 3 sirupa za kasalj.

    Otkako ih nosim s nama svi su zdravi

  16. #66

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    zg posvuduša
    Postovi
    138

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja isto držim jako malo toga. Dječji lupocet, neki paracetamol ili ibuprofen za odrasle, par flastera i toplomjer. Citrofit i možda neke kapi za nos (nadam se, jer bi mi ovaj čas dobro došle).

    Traveller, kako se točno koristi propolis "za sve" i ima li on rok trajanja? Imam bočicu od prije par godina
    I koja je ono biljka čiji se listovi koriste kad te ubode pčela ili osa, čuvarkuća? To si mislim nabavit za balkonsku apoteku.
    propolis nema roka trajanja, a koristim ga na nacin da ubod, ogrebotinu pokapam s njime, ako me grlo boli par kapi u grlo(ili u secer pa to progutam, ovisi o raspolozenju), znam ga umjesati u med, pa ga na taj nacin konzumirati na dnevnoj bazi...
    a "cuvara kuce" koristim kada me uho boli, pa ga iscijedim, ugrijem i nakapam nisam znala da je dobar i a ubode od insekata

  17. #67

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    zg posvuduša
    Postovi
    138

    Početno

    ali ne propolis u spreju, nego onaj pravi od medara domaci

  18. #68
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Kod nas
    Lupocet baby sirup
    Dalsy
    Lupocet tablete za odrasle
    Caffetin (za muža i glavobolju)
    Fenistil

  19. #69
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    aspirin, andol c, lupocet sirup i teen tablete
    prospan (ili neki drugi sirup za kasalj)
    zavoj, flaster, octenisept
    toplomjer, bocica alkohola, kapi za nos
    sterimar, nistatin mast
    sinopen mast za ubode (ili neka slicna)
    compeed flasteri (za herpes)

  20. #70
    anitak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    243

    Početno

    imam samo lupocet sirup,flastere i alkohol.....eto i bas mi je super sto nam nista netreba niti išta drugo imamo !!

  21. #71

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    potaknuta temom otisla sam pogledati nasu kucnu apoteku, skuzila da je skoro svemu istekao rok pa sad imamo samo Citrofit, propolis, lupocet i ibuprofen. Lisoform medical umjesto octanisepta, a nasa apoteka ima punu kantu za stare lijekove

  22. #72
    mišica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    318

    Početno

    I ja natrčala na temu, pa pogledah. Dakle
    -domaće ulje gospine trave
    -čaj sljeza
    -silapen
    -sterilne komprese, zavoj, flasteri, toplomjer, ljepljiva traka
    -octanisept
    -fiziološka ot.
    -operil dječji i za odrasle
    -propolis u spreju
    -nurofen
    -aktivni ugljen
    -prospan
    -strepsils
    -aspirin c
    -prolife
    -herplex
    -kompletan pribor za vađenje krvi iz vene (ostalo iz neke čudne priče iz zarazne)
    -rinolan
    Sad kad gledam, bome smo dobro opremljeni
    to sam naslijedila od bake

    mi se nepotrošenih i starih ljekova rješavamo kod dr... ona kaže da skuplja pa prosljeđuje dalje ako vrijede.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •